2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
kizlar bisey sorcam, gecenlerde doktora kontrole gittik, kilosunu filan olctuler.
bizim kiz cidden cok kiloluymus. ictigi tek sey anne sutu, arada da ek gida veriyorum ama tam yemiyor daha.

kizim yenice 6 aylik oldu, gorenlerde zaten hep buyuk zannediyor sasiriyorlar, ben de 8 aylik diyorum artik

resmen 9 kilo olmus, sizde durumlar nasil? sadece anne sutu veren anneler, sizin bebislerin kilo durumu nasil?

acaba diyorum hep sutumu sagiyorum sonuna kadar (15 dakika), hep yaglar cikiyor da kizim bu yuzden mi kilo aliyor ki?

kizlar bisey sorcam, gecenlerde doktora kontrole gittik, kilosunu filan olctuler.
bizim kiz cidden cok kiloluymus. ictigi tek sey anne sutu, arada da ek gida veriyorum ama tam yemiyor daha.

kizim yenice 6 aylik oldu, gorenlerde zaten hep buyuk zannediyor sasiriyorlar, ben de 8 aylik diyorum artik

resmen 9 kilo olmus, sizde durumlar nasil? sadece anne sutu veren anneler, sizin bebislerin kilo durumu nasil?

acaba diyorum hep sutumu sagiyorum sonuna kadar (15 dakika), hep yaglar cikiyor da kizim bu yuzden mi kilo aliyor ki?
6.ay kontrolune 21 haziranda gitmiştik 8 kiloydu oğlum
Doktor gayet iyi gelisimi dedi ama oyle abarti kilosu var tarzi bisey demedi anne sutu + ek gida gidiyoruz ek gida zaten henüz doyumluk degil pek meyve sebze pureleri seklinde tadim oluyo genelde suana kadar sagmadim ben hep emdi 10 dk emer birakir ama son zamanlarda dis sıkıntısı yüzünden hep memede durmak istiyo bizimki sizinkinin de abarti biseyi yok bana kalirsa elalem zayif gorse yedirmiyosun der azcik tonti gorunce sisman diyo yani hep bi yorum yaparlar hadsizler

Bizimkide 6 aylik 8900 civarında boyuda 70 cm bana çok normal hatta zayıf bile geliyor
Normal emziriyorum haftada birkaç kez yoğurt muz biraz yediriyorum diş çıkarıp yürümeye başlayınca zaten zayifliyorlar

Benim oglum 6500 kg hep zayifti hala zayif anne sütu ve ek gida seklinde gidiyoruz cok hareketli bir bebek herhalde ondan kilo alamiyor doktor sınirin altina düsmedikce sorun yok diyor 🙄

Kaç kilo doğdu? Normal gibi kilosu. Benimki de o civarlarında

Arkadaşlar günde kaç öğün ek gıda veriyorsunuz? Bazen bizim bir öğünde kalıyor :/ bu arada uyurken aşırı terliyor özellikle başı… nevresimde öbek öbek ıslanıyor
Canım sabah akşam veriyorum ben. Yoğurt ve yan ürün şeklinde veriyorum şuan. Sabahları yumurta labne ve yoğurt, akşamları yoğurt ve sebze ya da çorba. Bazen sadece yoğurt. Kolayıma geliyor sanırım 😂
Kızlar bebişlerin dönme oturma durumları ne alemde ? Bizimki hala desteksiz çok oturmuyor dönme de tek yöne
Ali yeni dönmeye başladı iki şekilde de. Desteksiz oturmaları maximum da bir dakika falan sonra öne katlanıyor 😂

Kızlar siz bu arada ek gıdada peynir işini nasıl çözdünüz tuzsuz olsun dedi doktorumuz ama hangi marka labne alıyorsnz mesala

Kızlar siz bu arada ek gıdada peynir işini nasıl çözdünüz tuzsuz olsun dedi doktorumuz ama hangi marka labne alıyorsnz mesala
Evde kendim yapıyorum labneyi. Yapımı çok kolay aşağıya yazıyorum.
LABNE PEYNİRİ
/malzemeler/
•Yarım litre süt
•yarım küp sütaş süzme peynir
•süt süzgeci/tülbent
Yapılışı
Sütü mayalayacak gibi ısıtıyoruz.
Parmağınızı içine koyduğunuzda 6’ya kadar sayabiliyorsanız tamamdır.
Kenarda peyniri çatalla eziyoruz.
İçine bir kepçe ısınmış sütten ekliyoruz.
Fırını 100 derecede 5-10 dk ısıtıyoruz.
Maya peynirini ısınmış süte ekleyip karıştırıyoruz ve kavanoza koyup ağzını kapatıyoruz.
Bir havluya sarıp fırına yerleştiriyoruz. (Fırın kapalı olacak yoksa peynir sütlacı elde edebiliriz)
6 saat sonra fırından alıp kavanozun kapağını açıyoruz.
Ağzı açık şekilde buzdolabında 6 saat bekletiyoruz.
Kavanozu süt süzgeçine ya da temiz tülbente koyup yüksek yere asıyoruz. Altından çıkan suyu da peynir altı suyu olarak kullanacağız.
1 saat sonra kavanoza peyniri alıp kullanabilirsiniz.
6 gün dayanıyor.
Afiyet bal şeker olsun

Evde kendim yapıyorum labneyi. Yapımı çok kolay aşağıya yazıyorum.
LABNE PEYNİRİ
/malzemeler/
•Yarım litre süt
•yarım küp sütaş süzme peynir
•süt süzgeci/tülbent
Yapılışı
Sütü mayalayacak gibi ısıtıyoruz.
Parmağınızı içine koyduğunuzda 6’ya kadar sayabiliyorsanız tamamdır.
Kenarda peyniri çatalla eziyoruz.
İçine bir kepçe ısınmış sütten ekliyoruz.
Fırını 100 derecede 5-10 dk ısıtıyoruz.
Maya peynirini ısınmış süte ekleyip karıştırıyoruz ve kavanoza koyup ağzını kapatıyoruz.
Bir havluya sarıp fırına yerleştiriyoruz. (Fırın kapalı olacak yoksa peynir sütlacı elde edebiliriz)
6 saat sonra fırından alıp kavanozun kapağını açıyoruz.
Ağzı açık şekilde buzdolabında 6 saat bekletiyoruz.
Kavanozu süt süzgeçine ya da temiz tülbente koyup yüksek yere asıyoruz. Altından çıkan suyu da peynir altı suyu olarak kullanacağız.
1 saat sonra kavanoza peyniri alıp kullanabilirsiniz.
6 gün dayanıyor.
Afiyet bal şeker olsun
Denicem canım yazdığın için çok sağ ol emeklerine sağlık

Kızlar havalar çok sıcak bebislerle nasıl bas ediyorsunuz? Terletmemeyi başaran var mı?

X