2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Günaydın kızlar. Uyku atağımız sanırım geçti. 🤲 Sizde durumlar nasıl? Bebekler gece ne kadar beslenmeli artık acaba. Doktorlar sabaha kadar uyuyabilir diyorlar ama Aslan 3 saatte bir kalkmaya devam ediyor. Sabahları son uykusunda kalk, giyin derken 4.5 saatte kadar yemiyor.
Aramızda bebişi diş çıkartan var mı? Şimdiye kadar sadece bir bebeğimizin dişi çıkmıştı.
Bebeklerinizi gün içinde nasıl oturttuyorsunuz? Aslan genelde ana kucağı, kucak, oyun halısı şeklinde ilerliyor. Mama sandalyesinde ne kadar tutabiliriz acaba?
Hadi haftanın soruları bu kadar🤣
Bizde hala 3 buçuk saatte bir kalkıyoruz ama bıraksam uyur ben uyandırıp emziriyorum . Oturma konusunda da bizimki biraz fazla tembel kendini dik tutmayı hiç sevmiyor 2 dakika 3 dakika durup huysuzlanıyor . Günü uzanarak geçiriyo 😃 dişi kaşınıyor ama henüz görünürde bi şey yok

Tshirt daha hic giyemedik biz babanne baba herkes basimda üsur sakın diye 🙄
Ben daha akşamları kalolıfer açıyorum 1 2 saat🤣
Kızlar önceden konuşuldu mu bilmiyorum ama benim saçlarım bayağı bayağı dökülmeye başladı var mı bir çaresini bulan benimle benzer bir durumda olan var mı acaba ☹️ yakında kel kalacağım ve Bir yastıkta dolduracağım galiba 😭😭😭
Benım de öyle
Kızlar komiklik olsun diye söylemiyorum ama bebekler bu ayda hiperaktif olabilir mi teşhisi konulabilir mi? Size yemin ederim abartmıyorum asla durmuyor bunu yaramazlık için de söylemiyorum sürekli hareket halinde ama sürekli. Doktora sorcam kontrolünde ama dalga geçer de diye de çekiniyorum. Mesela en basiti mama sandalyesine veya anakucağına koyuyorum ya hiçbişey yapmasa bile mutlaka ayağını sallıyor. Ya anlatabildim mi bilmiyorum put gibi durmasını elbette beklemiyorum ama saniyelik bile durmuyor🤦🏻‍♀️ zorum ne asıl biliyor musunuz ben komşumun kızını çok gülmüştüm asla yerinde durmuyo diye şimdi kesin başıma geldi ya
🥲
Normal 🤣
Günaydın kızlar. Uyku atağımız sanırım geçti. 🤲 Sizde durumlar nasıl? Bebekler gece ne kadar beslenmeli artık acaba. Doktorlar sabaha kadar uyuyabilir diyorlar ama Aslan 3 saatte bir kalkmaya devam ediyor. Sabahları son uykusunda kalk, giyin derken 4.5 saatte kadar yemiyor.
Aramızda bebişi diş çıkartan var mı? Şimdiye kadar sadece bir bebeğimizin dişi çıkmıştı.
Bebeklerinizi gün içinde nasıl oturttuyorsunuz? Aslan genelde ana kucağı, kucak, oyun halısı şeklinde ilerliyor. Mama sandalyesinde ne kadar tutabiliriz acaba?
Diş çıkarmadık, belirti de yok. Bizim oğlan da 2 3 saatte 1 kalkıyor geceleri. Sandalyede de 20 dk ya yakın duruyor. Ama henğz sandaşyede yediremiyorum bir şey çok dökülüyor
Benimki de gece 2 kere uyanıyor.ek gıdaya geçmedik hala heralde süt tok tutmuyor çok fazla.ek gıdayla beraber daha çok uyur diye ümit ediyorum.mama sandalyesine de geçmedim ben.kafasını tak diye geri atıyor vurur bi yerlere diye.birde desteklemeden kendi başına oturamıyor devriliyor.desteklersem de öne devriliyor 😂😂o yüzden daha erkek diye düşünüyorum
Tüm gece uykusu boyunca sadece 2 kez kalkıyorsa o bebeğe gecelerı uyanıyor dıyemezsın uyanmıyordur o 🤣🤣

Gece 2 yada 3 sefer kalkıyoruz memeye 😅 alttan iki dişi patladı benimkinin çıkmadan önce baya huzursuzdu şimdi daha iyi 😬 benimki sürekli kucak istiyor oyun halısı da yada ana kucaginda durma dakikası en fazla 10 dk 😭😭 kucak ve yanında uyuma işini çözmem lazım yatağımı özledim 😭😭😭

dr bize burun kuruluğu için nazalnem aldırmıştı öyle gecelerde burnuna damlatıyorum nemli kalıyor iyi oluyor onu da bi sorun dr a isterseniz. bıhar makineside e bebekte en uygun king vardı kışın ondan aldım memnun kaldım ben
Teşekkür ederim canım aldım nazalnemden

Canım selam özledik seni💛
Evet doktorlar sabaha kadar uyuyabilir diyor ama bizimki de kalkıyor sanırım ek gıdada biraz daha rahat ederiz , yani öyle hayal ediyorum🙈
Henüz diş çıkmadı bizde , hep bakıyorum sertleşme falan da yok henüz
Gün içinde ben de çok az oturutuyorum
Çok öne arkaya sağa sola düşüyor korkuyorum beline bişey olcak diye
Ama büyükler de diyorki böyle böyle alışacaklar
Daha fazla oturtmak lazım aslında
Mama sandalyesini çıkarmadık biz daha onu da denemedim
Ek gıdaya tam 6.ayda geçicem dedi doktor onu bekliyorum
Bizimki de oyun halısı kucak anakucağı şeklinde günü bitiriyor😍😃
♥️
Bizde hala 3 buçuk saatte bir kalkıyoruz ama bıraksam uyur ben uyandırıp emziriyorum . Oturma konusunda da bizimki biraz fazla tembel kendini dik tutmayı hiç sevmiyor 2 dakika 3 dakika durup huysuzlanıyor . Günü uzanarak geçiriyo 😃 dişi kaşınıyor ama henüz görünürde bi şey yok
😁
Gece 2 yada 3 sefer kalkıyoruz memeye 😅 alttan iki dişi patladı benimkinin çıkmadan önce baya huzursuzdu şimdi daha iyi 😬 benimki sürekli kucak istiyor oyun halısı da yada ana kucaginda durma dakikası en fazla 10 dk 😭😭 kucak ve yanında uyuma işini çözmem lazım yatağımı özledim 😭😭😭
Oo hadi gözünüz aydın 🥳

Benim oglumun uyku duzeni hic yok neye göre uyaniyor bilmiyorum bazen yarim saat sonra uyaniyor bazen 4 acliktan uyanmiyor bence ama her uyanisra mutlaka emiyor😀dişimiz cikmadi ama cook kaşiniyor bide bu ara ek gida kabizlig probleminden huzursuz biraz ,mama sandalyesine oturtmadim hic ben daha koltuga destekle iki kere filan oturttum benimki daha dönmuyorda hic niyetide yok sadece tummy time yaparkej dönuyor😆

Benim oglumun uyku duzeni hic yok neye göre uyaniyor bilmiyorum bazen yarim saat sonra uyaniyor bazen 4 acliktan uyanmiyor bence ama her uyanisra mutlaka emiyor😀dişimiz cikmadi ama cook kaşiniyor bide bu ara ek gida kabizlig probleminden huzursuz biraz ,mama sandalyesine oturtmadim hic ben daha koltuga destekle iki kere filan oturttum benimki daha dönmuyorda hic niyetide yok sadece tummy time yaparkej dönuyor😆
J

Kızlar önceden konuşuldu mu bilmiyorum ama benim saçlarım bayağı bayağı dökülmeye başladı var mı bir çaresini bulan benimle benzer bir durumda olan var mı acaba ☹️ yakında kel kalacağım ve Bir yastıkta dolduracağım galiba 😭😭😭
Bende aynı durumdayım sıklıktan toka tutmayan saçlarım şuanda bir tutam kaldı:KK43: avuç avuç dokuluyor gidip kan verdim tahlil sonuçlarım da iyi napcam bilmiyorum

Bende doktor bulamıyorum tahlillerime baktiracak ☹️ randevu alacağım sağlık ocağı bakmiyormus 😔😔😔
Benim oturduğum yerde baktılar canım seker, kolesterol, triod, hormonlar vs.
Sonuçlar iyi çıkmasına rağmen dökülme tüm hızıyla devam ediyor
Çok üzülüyorum bir çözümü yok mu durmasının belki arkadaşlardan bir bilen çıkar:KK43:

Çok üzülüyorum bir çözümü yok mu durmasının belki arkadaşlardan bir bilen çıkar:KK43:

Demekki bizim sağlık ocağı biraz antika ☹️ bende baktım da tuzsuz şampuan önerdi bir arkadas burda onu deniycem 😇

Ya kızlar bebek arabam benim parçalandı. Teknik servisine ulaşamıyorum kafayı yiyeceğim ya yaz üstü böyle üst üste geldi ya siz hangi marka araba kullanıyordunuz acaba 4 baby'ninkisi hariç her arabayı alabilirim ya da onun Garanti teknik kapsamına girmeyen

Ya kızlar bebek arabam benim parçalandı. Teknik servisine ulaşamıyorum kafayı yiyeceğim ya yaz üstü böyle üst üste geldi ya siz hangi marka araba kullanıyordunuz acaba 4 baby'ninkisi hariç her arabayı alabilirim ya da onun Garanti teknik kapsamına girmeyen
Kötü olmuş sinir bozucu. Sunny baby kullanıyorum. 4 baby bakmıştım bende bi ara.

Canım ben doktora gitmiştim dökülme için
Belli bir aya kadar devam eder dökülme sonra vücut kendini topladıkça azalır ve biter demişti , bu süre herkese göre değişir demişti
Bende de devam ediyor dökülme
İmom takviye önermişti ,alacağım eczanede yoktu lacmix önerdi eczacı onu almıştım ama hala devam ediyor bende de dökülme
Ama vitamin diğer konularda bana çok iyi geldi enerji verdi
İmom dökülmeyi emgelliyormuş ama , bitince onu alacağım ben de.
Canım biz prego almıştık çok memnunum ben
Ama ebebeğin joie markası da çok güzel ikisi arasında kalmıştım sonra bunda indirim görünce bunu almıştım

Bende prego var travel sistem çok yer kapladığı için hiç beğenmiyorum ama çok sağlam gerçekten. Kabin sistem olarak şuan alsam ya kraft alırım ya da chicco. Keşke benimki de kırılsa da almak zorunda kalsam kırılmadan hayatta değiştirmez eşim😂

Aslan'da öyle mama yerken, otururken, uyurken eli kolu hiç rahat durmuyor kıpır kıpır.

Çok geçmiş olsun canım. Bizde sık antibiyotik kullandık ve her defasında ishal ve pişik mahvetti. En son pişiyi yanık gibiydi yavrumun.
Her kaka yaptığında yıka. Yıkadıktan sonra sürtmeden kurula ve bir kaç dakika havalandır. Bize bu iki ilaç çok iyi geldi. Karıştırıp sürdüm. Furacını 2 gün kullanıp bırak onun yerine 1 trosyd 1 hametan olacak şekilde sırayla sürersen iyi geliyor.
Ayrıca prebiyotik kullanmalısın muhakak. Biz maflor kullanıyoruz.
Çok teşekkürler canım hiç duymamıştım bu merhemleri ben hamazinc kullanıyordum çinko içerikli diye , mafloru da alayım 🤞

Joie Chrome gayet kullanışlı ben letgodan aldım ikinci el yani sıfırı 6 bin di ben oto koltuğu ile beraber( ki oto koltuğu 2000tl ) 2200 aldım .ne yapalım devir ekonomi devri.

Bende inglesina var ağır ama mantıklı birde chicco goody aldım o çok hafif

X