2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Ben süzgeci tencerenin üstüne yerlestiriyorum tencereye su koyuyorum süzgeci kapatacak kadar da kapak kapatıyorum buharda pişiyor sebzeler

Eltim spiral ile hamile kaldı spirali çıkarırken bebekte düşüyormuş bazen malesef

Ilk çocuğuma blw yaptım uğraştım durdum onun temizliği ile 2 yasina kadar çorbasını bile kendi yedi sonra kendi yemek istemedi 2 yasindan sonra ben yedirdim hala ben yediriyorum :işsiz:
Ay ben oğluma spiralle hamile kaldıımm çıkartıldıktan sonra düşük beklendi tabi kuzucuğum 11 yaşında 🧿

Arkadaşlar ben pozitif anne olamıyorum. Size 1 günümü anlatacağım. Belki bir yerde bir şeyleri yanlış yapıyorum.
8.30 uyanıyoruz, emzirme alt değiştirme oyun benim kahvaltım derken 10.30 gibi ilk uykua yatıyor.
40 dk sonra uyanıyor. Tekrar başa sarıp uyutuyorum. 40 dakikada öyle uyuyod 12.00 oluyor saat.
Uyanınca emzirme falan aynı döngü. 14.00-14.30 gibi ikinci uyku. 16'ya kadar 40 dkda bir uyanıyor geri yatırıyorum. Bu arada ayağımda sallıyorum. kucak veya başka bir şey istemiyor. Ayakta sallamaya da yatırdığım anda çığlıklar eşlik ediyor ama sonra sakinleşiyor ve dalıyor.
Sonra yine uyanma emzirme vs. Bu arada emzirme bazen uyku öncesi de oluyor çok sakinleşmezse mecburen. Ama memede uyumuyor.
18.30-19.30 arası 40 dakikalık bir şekerlemesi var. Sonra uyanıyor. Çoğu zaman gece uykusundan önce banyo yaptırıyorum. 9.30 gibi uykuya geçiyor. Asıl film burdan sonra başlıyor zaten.
Dün gece uyanma saatlerim 22.30,23.30,00.30. En son kucağımda uyuttum 2 saat öyle uyudu. Yerine koyarken uyandı ve 3'e kadar uyumadı. Sonra uyuttum 4.30'da uyandı. 5'te uyuttum 6'da uyandı. 6.30'da uyuttum 7'de uyandı. Derken saat 8 oldu ve yeni güne başladık.
Bazen diyorum ki tamam uyumasın. İçeri gidelim oyun oynayalım. Salona gittik eşim de geldi. Koltukta oturuyoruz gözleri kapanıyor kafası sağa sola düşüyor bebeğimin. Kucağımda uyuyakaldı. Uykusu var ama direniyor ve uyuyunca hemen uyanıyor. Bol bol emziriyorum da. Odamız karanlık. Ninni, emzik, sallama her şey var. Gece uykusu darmadağın. Yoruluyoruz her ikimizde. Benim tahammülüm azalıyor. Bu sefer eşimle takışıyoruz saçma sebeplerle moralim bozuluyor suratım asılıyor kısır döngüye giriyorum.
Ha bir de gece uyanmalarında bir ağlaması var. İçli içli. Korkuyor mu canı mı yanıyor gerçekten anlamıyorum ben de oturup ağlıyorum artık. Tükendim çünkü çaresiz kalıyorum. Böyle felaket senaryosu gibi oldu ama gerçekten bebek bakımı, evin işleri, kişisel zaman, sosyalleşme, eşle iletişim... çok zor. Yetmiyor yetemiyor.
Seni çok iyi anlıyorum canım aynı ilk oglumda böyleydik. Şimdi tecribeyle nerelerde yanlış yaptıgımı farkediyorum. Birkaç öneride bulunmak isterim belki aklına yatar. Öncelikle sürekli emzirme. Artık çok rahat 3 4 saat beslenmeden durabilirler. 3 4 saatlik dinlenme sonrası beslemeye başla ve tam bir öğün alsın 2 memeden de. O zaman cok daha huzurlu ve uzun uyuyacaktır. Bir de her zaman derim. Bebekler en geç saat 7de kalkıp akşam en geç 8de gece uykusuna geçmeli. Son olarak da sen yediklerine dikkat et. Baharatlı yiyecekler ve bir süre süt ürünleri tüketme ve sonuca bak.

Ben süzgeci tencerenin üstüne yerlestiriyorum tencereye su koyuyorum süzgeci kapatacak kadar da kapak kapatıyorum buharda pişiyor sebzeler

Eltim spiral ile hamile kaldı spirali çıkarırken bebekte düşüyormuş bazen malesef

Ilk çocuğuma blw yaptım uğraştım durdum onun temizliği ile 2 yasina kadar çorbasını bile kendi yedi sonra kendi yemek istemedi 2 yasindan sonra ben yedirdim hala ben yediriyorum :işsiz:
Hahaah sen = ben. Ben de bybara hep kendim yediriyoeum koca cocuga.

Seni çok iyi anlıyorum canım aynı ilk oglumda böyleydik. Şimdi tecribeyle nerelerde yanlış yaptıgımı farkediyorum. Birkaç öneride bulunmak isterim belki aklına yatar. Öncelikle sürekli emzirme. Artık çok rahat 3 4 saat beslenmeden durabilirler. 3 4 saatlik dinlenme sonrası beslemeye başla ve tam bir öğün alsın 2 memeden de. O zaman cok daha huzurlu ve uzun uyuyacaktır. Bir de her zaman derim. Bebekler en geç saat 7de kalkıp akşam en geç 8de gece uykusuna geçmeli. Son olarak da sen yediklerine dikkat et. Baharatlı yiyecekler ve bir süre süt ürünleri tüketme ve sonuca bak.
emzirme arasını açmayı deniyorum canım ama çok huysuzluk yapınca mecburen sürekli vermiş oluyorum. Belki de dediğin gibi saat aralığı koymalıyım. Daha iyi doyar ve uyur. Beslenme düzeni olmayınca uyku düzeni de etkileniyor haliyle. Baharat ve süt ürünleri durumunu deneyeceğim. Alerjik sanmıyorum ama belki de sindirimini zorluyordur.

Arkadaslar bugun sabahtan beri oglum beni cok yordu yine atak midir diş midir anlamadim sabah 4 saat uyumadi bi yarim saat uyudu uyandi 5 saat yine uyumadi kendimi disari attim zar zor arabada uyudu uyumuyor bide oyunda oynamiyor eli surekli agzinda aglamakli mizirdaniyor😵‍💫

Arkadaslar bugun sabahtan beri oglum beni cok yordu yine atak midir diş midir anlamadim sabah 4 saat uyumadi bi yarim saat uyudu uyandi 5 saat yine uyumadi kendimi disari attim zar zor arabada uyudu uyumuyor bide oyunda oynamiyor eli surekli agzinda aglamakli mizirdaniyor😵‍💫
Diş zamanı gelmiş olabilir mi canım ? Kontrol ettinmi hiç damaklarını
Ya bende çok yoruldum bugün
Hatta bittim gibi birşey
Çok yoruluyorum bu ara takaatim kalmıyor
Ne zaman düzene girecek diyeceğim 2-3 yaş anca heralde 😅

birkaç gündür aynı durumdayız biz de

Kızlar ben dün mevlit okuttum niyetim vardı zaten. Annemler falan da bebeğin huzursuzluğu geçer azalır diyorlardı gerçekten öyle oldu sanırım. Yani bu biraz inanmakla alakalı ama uykular öyle düzenli olmasa bile o uyanıp çığlık atmalar kesildi. Onun dısında hala 40 dk uyuyor:/

Diş zamanı gelmiş olabilir mi canım ? Kontrol ettinmi hiç damaklarını
Ya bende çok yoruldum bugün
Hatta bittim gibi birşey
Çok yoruluyorum bu ara takaatim kalmıyor
Ne zaman düzene girecek diyeceğim 2-3 yaş anca heralde 😅
Dişlerini kontrol ettim henuz bisey yok damaklar cok sert.tabi artik bugun inanilmaz inatti mahvetti beni umarim gece biraz uzun uyur biz hala her 2 saatte bir uyanip emiyoruz 😵‍💫

Şimdilik mama suyundan verdim. E bebekten su alıcam çünkü kaynamış suyun mineralli filan kalmıyormuş. 9 ay gibi damacanadan devam ederiz bakalım.

Banada 6. Ay da dedi. Kalmış 10 gün tadıma başladım. Su ver başlarsan muhakak.
Kaynamış suya çok az gazı alınmıl maden suyu da ilave edebilirsin. Biz öyle yapıyoruz. Hatta formül mama yaptığın suya da ekleyebilirsin.

Ben deniyorum ama aglatmadan mümkün mü ya çok ağlıyor hemen ağlıyorum vazgeçiyorum ben ama artık yoruldum bu uykunkonusundan bi çare arıyorum 😴🥴
Ben de düşünüyorum ama bırakıp çıkarak değil. Yanında durup destek verip zamanla destekleri azaltarak. 40 dakika meselesine nasıl çözüm getiricem onu pek bilmiyorum ama:/

Kızlar humananın iyi geceler çayını kullanan oldu mu? Ben bi denemek istiyorum. Kendim içeceğim süt yoluyla da bebeğime geçer rahatlar belki biraz. Uykularımız çok bölük.

X