2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Arkadaslae ek gida icib alisveris yaptiniz mi ben oioi nin beslenme seti ve aventin sulugunu alcam daha baska ekstra uzun kollu önluk filanda alayim mi bilemedim

Hanım kızlar yürüteç yada hoppala hakkında ne düşünüyorsunuz kullanacak mısınız
Yürüteç araştırması yaparken mesajınız denk geldi biz 5 aylıktan beri hoppalaya biniyoruz artı yönü erkenden ayakta dikilmeye başladı tutunarak koltuk kenarlarında falan yere sağlam ve dik basıyor bacak kasları baya gelişmiş. Eksi yönü ise adım atmayı bilmiyor koltuk altlarından tutup yürütürken tavşan gibi zıplıyor. köpekçik yürüme arkadaşınıda henüz kullanamadığı için bugün sırf adım atmayı öğrensin diye yürüteç aldık.

Allerji yaptığına nasıl karar verdiniz ne gibi belirtileri vardı? Ben de şüpheleniyorum daa

Bebeğim 5 aylık oldu.. geçen ay 300 gr almıştı bu ay 50gr anca almış görünüyor.. sadece anne sütü ile besleniyor.. Yani sütüm az değil. Ama emmek istemiyor sagip biberonla veriyorum onu da almıyor. Doktor mama başlayalım dedi ama mamayi da içmek istemiyor genel olarak bir istahsizlik var. Sadece geceleri uyku arasında iştahla besleniyor. Huzursuzluğu da çok fazla. Kan idrar gaita tahlilleri temiz çıktı.. görünürde diste yok. Neden kilo almıyor anlamadım. 3200 doğmuştu. 5 aylık 6 kilo
Istahsizlik sorunu olan var mı

Kızlar çalışmaya başlayıp bakıcıya baktiranlar ya da etrafında bakıcı fiyatları nedir bilen var mı? Tabi küçük ilçeler için soruyorum. Büyük illerde fiyatlar farklıdır diye düşünüyorum

Arkadaslae ek gida icib alisveris yaptiniz mi ben oioi nin beslenme seti ve aventin sulugunu alcam daha baska ekstra uzun kollu önluk filanda alayim mi bilemedim
Ben aldım önlüğünü filanda kuzum sürekli zam geliyor zaten indirimde yakaladıkça alıyorum dursun kullanıcaz Nasıl olsa hepsiburadada indirim var bak oioi için 26. Sayfada

Eklentiler

• IMG_4694.jpeg
    86,7 KB · Görüntüleme: 49
maşallah bebişe
Oğlum basıyor ayağına evimin kullanım alanı çok küçük yürüteç için aynı yerde döner sadece kararsız kaldım yinede hoppala alsam oğlum pek sever gibi düşünüyorum hareket seviyor çünkü günlük ne kadar süre kullanabilirim acaba

la bende aldım ama bindirmiyorum daha erken diye

15 dkdan fazla tutmuyorum tek seferde. Günde iki kesin kullanıyoruz bazende üç. Bizimde ayağına çok iyi basıyor ama adım atma işi sıkıntı
la bende aldım ama bindirmiyorum daha erken diye
Biz doktor onayıyla başlamıştık 5.ay. Zaten başlarda öyle pek anlamıyorlar ama şu an çılgınlar gibi zıplıyor

Kızlar günaydın bebeğiniz geceleri en fazla kaç saat uyanmadan uyuyor ? Bizim kız saat başı kalkıyor süt mü yetmiyor anlamadım normali ne bunun bu aylarda 5 ay 8 günlüğüz
Benimki de aynı gerçekten en çok zorlandığım dönem bu dönem oldu. Zaten yalnız bakıyorum. Destek olan kimsem de yok. İlk defa bu kadar yorgun hissediyorum
Benimkinin diş çıkaracağından şüpheleniyoruz. Çünkü eli hep ağzında. Eli ağzındayken bazen ağlayıp huzursuzlanıyor, kulağını çekiyor. Salyası da çok arttı. Doktor jel verdi ama uykularının azalmasının dişten olup olmadığına emin olmadan vermek istemiyorum.

Allerji yaptığına nasıl karar verdiniz ne gibi belirtileri vardı? Ben de şüpheleniyorum daa
Ağız boyun ense karnına hatta kollarına kadar kızarıklık olmuştu günde 1 ya da 2 kez mama veriyorum yeni başladık önce mama yaptı zannettim vermedim daha mama. Aşırı huzursuz sürekli ıkınıyor damladan sonra. Tabi şuan anlayabiliyorum damladan sonra olduğunu normalde keyifli bi bebekti ama 4.aya girdiğimizden beri pek neşesiz ağlak zırt pırt uyanan bebek oldu. İllaki atağın da etkisi olmuştur ama bence damlanın etkisi daha büyük. Neyse bugün denemek için yüzüne damlattım 1 damla kızardı baya o yüzden kestim farklı bir marka bakıyorum şimdi

50 gram çok az ya. Huzyrsuzluğu açlık kaynaklı olabilir mi ? Sütün vardır ama doyuruculuğu yoktur belki. Benimki de azar azar emiyor hemen sıkılıyor emerken ama sık sık emmek istiyor diş de zorluyor sanırım. Valla ben aylardır vermediğim mamayı başladım bu ay kilodan dolayı değil sık sık emzirmekten yorulduğum için gece 12de veriyorum bikaç saat beni salsın diye. Sma nın iyi kilo aldırdığı söyleniyor ona başlamıştık biz öyle red faln da yapmadı. Mama vermek istemem dersen pirinç unundan lapa tavsiye ederim ben de yavaş yavaş başlıcam günde 1 kez olucak şekilde tok tutması için

Arkadaşlar bebeğimin bezi sadece çiş olduğunda kokuyor buna enfeksiyon belirtisi diyebilir miyiz,? Sizlerin sadece çiş olduğunda hiç koku olmuyor mu? Bez Molfix ve babyturco
Bazen oluyor yoğun bir koku amonyak kokusu gibi ama bikac günde bazen hatta diğer ciste geçiyor bunun için Dr a götürmedim ben

Huzursuzluk var bir de pişik oldu.. daha önce neredeyse hiç olmamıştı.. o yüzden damlayan suphelendim
Mama veriyoruz su anda ama onu da içmek istemiyor

Huzursuzluk var bir de pişik oldu.. daha önce neredeyse hiç olmamıştı.. o yüzden damlayan suphelendim

Mama veriyoruz su anda ama onu da içmek istemiyor
Mama hangi marka ? Mamanın tadını sevmemiş olabilir. Pirinç unu lapası da iyi kilo aldırır. Benim oğlum da 5 aylık yavaş yavaş ek gıdaya geçicez baya hevesli geçmeye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…