2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
maşallah bebişe ♥️♥️🥹
Oğlum basıyor ayağına evimin kullanım alanı çok küçük yürüteç için aynı yerde döner sadece kararsız kaldım yinede hoppala alsam oğlum pek sever gibi düşünüyorum hareket seviyor çünkü günlük ne kadar süre kullanabilirim acaba
bebeklerin omurga ve kas gelişimi için yürüteç ve hoppala önerilmiyor bir araştırın isterseniz

Benimki de aynı gerçekten en çok zorlandığım dönem bu dönem oldu. Zaten yalnız bakıyorum. Destek olan kimsem de yok. İlk defa bu kadar yorgun hissediyorum😔
Benimkinin diş çıkaracağından şüpheleniyoruz. Çünkü eli hep ağzında. Eli ağzındayken bazen ağlayıp huzursuzlanıyor, kulağını çekiyor. Salyası da çok arttı. Doktor jel verdi ama uykularının azalmasının dişten olup olmadığına emin olmadan vermek istemiyorum.
Bnde yalnız bakıyorm eskiden annelerimiz nasıl bakıyormuş hayret ediyorum

Arkadaslar birde mama sandalyesi konusunu sormak istiyorum prego trio kullaniyo ablam cok memnun ama 5600tl gibi cok fazla bi rakam sizler aldiniz mi yada hangisini almayi planliyorsunuz

Kızlar ek gıdaya nasıl geçtiniz neyle başladınız nasıl bi düzenle ilerliyorsunuz , bizimki henüz yutmayı tam bilmiyor ne versem boğulmaz

Kızlar selam🌸 ocean microfer demir ilacı bebeğimde alerji yaptı temiz içerikli kullandığınız farklı marka var mı ? Bir de bugün oğluma muz yedirdim kakasında siyah iplik tarzı şeyler vardı muzdan kaynaklı oluyormuş ben kısa süreli bi kriz geçirdikten sonra öğrendim😄 başınıza gelirse korkmayın diye söyleyim dedim
Ben sidefer e baslayacam. Belki de hic baslamam bilmiyorum kararsizim. Guven vermiyor bana o takviyeyi ver bunu ver ordan sunu ver. Ama baslarsam sidefer yanu ona karar verdim. Zaten buyuk oglumda da sidefer kullanmistim, yan etki yapmiyor.
Arkadaslae ek gida icib alisveris yaptiniz mi ben oioi nin beslenme seti ve aventin sulugunu alcam daha baska ekstra uzun kollu önluk filanda alayim mi bilemedim
Blw yapacaksan kollu onluk muhakkak al. Yok kasikla kendin yedireceksen gerek yok.
Arkadaslar birde mama sandalyesi konusunu sormak istiyorum prego trio kullaniyo ablam cok memnun ama 5600tl gibi cok fazla bi rakam sizler aldiniz mi yada hangisini almayi planliyorsunuz
Oglumda ikea almistik. Fazlasiyla memnundum bunda da onu kullanacaz insallah. 3 yasina kadar tepe tepe kullandik. Temizlemesi kolay. Bir yere giderken sok tak yapnasi kolay. Mis gibi sandalye
Basit ve kullanisli.
Kızlar ek gıdaya nasıl geçtiniz neyle başladınız nasıl bi düzenle ilerliyorsunuz , bizimki henüz yutmayı tam bilmiyor ne versem boğulmaz
4,5 ayligiz biz daha hic baslamadik. Hic oyoe biz yemek yerken falan da yutkunma heveslenme belirtileri yok. Zaten daha desteksiz oturma da yapamiyor. Bizin yolumuz var yanu :) ama baslarken muhtemelen buharda haslanmis kabak ve patates i eline tutusturatak baslarim.

Arkadaşlar herkes bebeğine kan damlası kullanıyor mu biz tam 5 ay 1 gunluguz şu an ben hiç kullanmadım sadece d vit kullanıyorum. Dr hiç öyle bisyden bahsetmedi

Mama hangi marka ? Mamanın tadını sevmemiş olabilir. Pirinç unu lapası da iyi kilo aldırır. Benim oğlum da 5 aylık yavaş yavaş ek gıdaya geçicez baya hevesli geçmeye
Evolvia önerdi doktor içmedi.. İlk ay aptamili güzel içiyordu onu aldık yine içmedi. Tadına bakmıyor bile. Ek gıdaya başlamayı düşünüyorum ama pirinç unu vs vermeyi düşünmüyorum.. sebze ile başlarım..

Arkadaşlar herkes bebeğine kan damlası kullanıyor mu biz tam 5 ay 1 gunluguz şu an ben hiç kullanmadım sadece d vit kullanıyorum. Dr hiç öyle bisyden bahsetmedi
5 ay kontrolünde kan sayımı yapıp Ferrum yazdı doktor. Çok az demir eksikliği var dedi. Ben doğum sonrası vitamin kullanmamıştım. Şu an ben demir ve multivitamin kullanıyorum. 1 ay böyle deneyeceğim önümüzdeki ay tekrar kan sayımı yaptıracağım. Değerleri yine düşükse o zaman kullanmaya başlayacağım. Ben demire başladığımda bile etkilendi oğlum.

Evolvia önerdi doktor içmedi.. İlk ay aptamili güzel içiyordu onu aldık yine içmedi. Tadına bakmıyor bile. Ek gıdaya başlamayı düşünüyorum ama pirinç unu vs vermeyi düşünmüyorum.. sebze ile başlarım..
Benim oglumda zayif ama doktor sinirda sorun degil diyor buyuklerin israriyla aptamil aldik bizde ama icmedi biberonu sevmiyor zaten kasikla denedim o zamanda yüzunu eksitti yutmadi yogurt ve meyveyle ek gidaya baslatti doktorumuz bizi

Ben demiri kesince düzeldi canım. 4. Ay atağı da geçmiş sizde halbuki. Diş sebebiyle olabilir burda Bir_Kucuk_Mars Bir_Kucuk_Mars osman gönülalın videosunu paylaşmıştı.
Ben bir haftadır evden dısarı atım atmadım demiri de kestim bebeğimin uykularını yeniden düzenledim biraz rahatladık. Hatta yarın sünnet olacak inşallah sonrasında çok rahatsızlık vermez.
Bakayom bende biz biraz sanırım destekli uyuma alışkanlığı edindik bu ara hep yakınında olayım istiyor sanırım sorunumuz o

Benim oglumda zayif ama doktor sinirda sorun degil diyor buyuklerin israriyla aptamil aldik bizde ama icmedi biberonu sevmiyor zaten kasikla denedim o zamanda yüzunu eksitti yutmadi yogurt ve meyveyle ek gidaya baslatti doktorumuz bizi
Oğlumun kilosu çok az değil bence ama kilo alımı yok denecek kadar az.. Bu hafta kontrole götüreceğim orda ek gıdaya başlama işini soracağım doktora

Bakayom bende biz biraz sanırım destekli uyuma alışkanlığı edindik bu ara hep yakınında olayım istiyor sanırım sorunumuz o
desteksiz uyuyan bebek yok bence, uyku eğitimi vs verilmediyse tabi. ben destekli uyumasına razıyım, ama o aralığı en azından gece uzatmak istiyorum. Önceden 4-5 saat kesintisiz uyurdu. Şimdi 1-1,5 saate düştü.

Selam kızlar biz 21 inde 6 ay oluyoruz. Bu sabah karşı 37.6 ateş vardı birde huysuzluk var halen devam eden. Diş mi acaba ya? Karanfil kürünü deneyen var mı

Kızlar Merhabalar cuma günü Yağızı kontrole götürdük rota ve bexsero aşılarını yaptırdık bexsoranin son dozuydu çok şükür kurtulduk o aşıdan Bir dahaki ay nimanrix in ilk dozu vurulacak en azından bu ayki vurulan aşı kadar yan etkisi olmazmış huzursuzluğu olmazmış. Önümüzdeki hafta da sünnet yaptıracağız İnşallah yılan hikayesine dönen bir sünnet olayımız var istanbul Anadolu yakasında önerebileceğiniz bir sünnet yapan doktor tavsiyelerinizi alabilirim 😬

Kızlar bebeğinde meme reddi başlayan var mı?Tabi tam olarak meme reddi değil de şöyle anlatayım; benimki tam 5 ayı doldurdu 6 ya girdik. En başından beri sadece anne sütü ile besleniyor. Normalde her teklifimde memeyi alan oğlum, zaman zaman hatta çoğunlukla memeyi almak istemiyor. Ağlıyor, damaklarının arasına sıkıştırıp çekiyor, kızıp bağırıyor. Ama bazen de hiç reddetmeden alıyor memeyi. Normalde ne zaman versem alıyordu. Ya büyüdüğü için artık açlık tokluk algısı oluştu ya da bir problem var. 😪

X