2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Arkadaşlar demir kullanmaya baslayinca bebeğinizde huzursuzluk oldu mu?
Normalde bizim 4. ayla beraber uykularında gerileme azalma uyumak istememe oldu ama demirle beraber gaz sancısı uyurken ağlama uykusunda ağlama uyanırke ağlama Ama böyle çığlıklarla geldi. Bir yeri ağrıyormuş gibi yüzünü ekşitiyordu uyku esnasında. Ben de biraz baktım internetten yorumlara ve ocean microfer bazı bebeklerde bu etkiyi yapıyormuş. 3 gündür vermiyorum, saat başı uyansa bile en azından ağlaması rahatsızlığı kesildi.

Öyle ama işte bazen hesap tutmuyor işte uyku saatleri konusunda. 7'de uyanan bebeğim 8'de tekrar uyumak istiyor mesela. Uyutuyorum tabiki. Sonra saatler kayıp gidiyor.
Bizim de oyle. Genelsen7de uyanip 8.30-10 arasi ilk uyku. 12-2 arasi 2. Uyku. 4-5 arasi aksamustu kestirmesi. 8 gibi se gece uykuauna gecis.
Kızlar 4 no beze kaç kg da geçtiniz
Onu hatirlamiyorum ama 9.5 kilo ile 5 nunaraya geccem yakinda 😬bu bez kaliplari cok tuhaf ya. Elimde molfix var kilo arali 9-14 cocuga daracik geliyor nerdeyse kapatmiyor popoyu. Prima var keza ayni sekilde bacaklari asiri sikiyor. Elimde kalan 3 ve 4 nunara acilmamis paketleri satisa koydum hep.

Bizde bu hafta edeceğiz. Geçmiş olsun Allah'ım canı çok acımadan hemencecik iyileşsin yavrularımız. Nasıl geçti sünnet lokal anestezi mi
Lokal yaptırdık evet. 1-2 saat içinde halloldu. Doktorumuz ne krem ne pansuman hiçbir şey vermedi. Biraz ağlamış bebeğim bizi göremedi çünkü almadılar yanına. Daha bez değişimi yapmadık. Yine güncellerim akşama burayı☺️

Normalde bizim 4. ayla beraber uykularında gerileme azalma uyumak istememe oldu ama demirle beraber gaz sancısı uyurken ağlama uykusunda ağlama uyanırke ağlama Ama böyle çığlıklarla geldi. Bir yeri ağrıyormuş gibi yüzünü ekşitiyordu uyku esnasında. Ben de biraz baktım internetten yorumlara ve ocean microfer bazı bebeklerde bu etkiyi yapıyormuş. 3 gündür vermiyorum, saat başı uyansa bile en azından ağlaması rahatsızlığı kesildi.
Ya evet tam olarak oğlum bu durumda. Bizim dört ay bitmek üzere güya güneşli günlere geldik ama o atak günlerinden daha kötü. ağlayarak uyuyo gece uykusu bile kısaldı yarım saate uyaniyo ama çığlıklarla. Biz bestiron kullanıyoruz.

Elinde oyuncak tutuyor ve hareketleri takip ediyor mu? Benim oğlum oturmaya müthiş hevesli, karın üstü takılmayı da çok seviyor. Gel gör ki dönmek umrunda değil, eviriyorum çeviriyorum dönsün diye. Hacıyatmaz gibi hop sırtüstü bırakıyor kendini😄
Evet canım onları yapıyor sadece uzanmıyor. Eline verince ağzına falan götürüyor
😂😂😂

Bexsero olduktan sonra bebeği çok ağlayan var mı? Kızım uykusundan sarsılarak uyanıyor sürekli irkiliyor ağlıyor. Çocuğa travma gibi oldu. Yaptırmasa mıydım diyorum o kadar içli ağlıyor ki 😔

Kızlar selam🌸 ocean microfer demir ilacı bebeğimde alerji yaptı temiz içerikli kullandığınız farklı marka var mı ? Bir de bugün oğluma muz yedirdim kakasında siyah iplik tarzı şeyler vardı muzdan kaynaklı oluyormuş ben kısa süreli bi kriz geçirdikten sonra öğrendim😄 başınıza gelirse korkmayın diye söyleyim dedim

Kızlar selam🌸 ocean microfer demir ilacı bebeğimde alerji yaptı temiz içerikli kullandığınız farklı marka var mı ? Bir de bugün oğluma muz yedirdim kakasında siyah iplik tarzı şeyler vardı muzdan kaynaklı oluyormuş ben kısa süreli bi kriz geçirdikten sonra öğrendim😄 başınıza gelirse korkmayın diye söyleyim dedim
Bestiron aldık temiz içerik ama oğlum üç dört gündür huysuz damladan kaynaklı mi bilmiyorum.

Bestiron aldık temiz içerik ama oğlum üç dört gündür huysuz damladan kaynaklı mi bilmiyorum.
Kesin konuşmayayım ama yapabilir. Biz 1 aydır kullanıyoruz atak dedik batak dedik diş dedik ama cildinde döküntü olunca şüphelendim bi damla yanağına damlattım kızardı tamam dedim kesin bu. Başka marka bakalım o halde benimki alerjen bi bebek

Kesin konuşmayayım ama yapabilir. Biz 1 aydır kullanıyoruz atak dedik batak dedik diş dedik ama cildinde döküntü olunca şüphelendim bi damla yanağına damlattım kızardı tamam dedim kesin bu. Başka marka bakalım o halde benimki alerjen bi bebek
AA cildinde deneyeyim bende hiç aklıma gelmedi yarın deneyelim.

X