2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Emiyormu mamaylami besleniyor.emiyor benimkide nlamiyorum gündüz uyku yok denecek kadar 40 dk uyuyor 3 uyku şeklinde gece 7 saat uykuyla uyanıyor uyumak istemiyor.o 7 saat içinde 4 defa kalkıp emiyor uyuyor 😵‍💫😵‍💫bir bebek uykuyu neden kısa keser.doymuyormu diye manada verdim aynı....
Sutumu sagip veriyorum ben, doydugunu biliyorumm belki ondanda uzun uyuyordur. Gogusunde yorulup birakiyosa daha sık uyanir bebekler aciktiklarinda.

11/12de uyutsam benim enerjim herhalde iyice tukenirdi yaa, kendime vakit anca aksam ayiriyorum cunkuu. Aynen 19/19:30 gibi aksam uykusuna yatiriyorum dayanamiyo daha fazla zaten. Sabah 7/7:30da uyaniyor tekrar. Gunduzleride ortalama 4/5 saat uyuyor gun icinde paylastigimda. Bastan beri biraz oyle alistirdim belki o yuzden o sekilde uyuyordurr. Siz yinede zorlayin bence o saatlerde uyutmayaa yani en gec 8/9 gibi alisir oda zamanla uyanmamaya
Maşallah saat 7 de uyutmak mi :)
Bizim ki akşam 6 7 den gece 11 12 ye kadar gözünü kirpmiyor 😂 sabah da 7.30 da uyanır akşama kadar bölük bölük 3 saat ancak uyuyor
Nasil alistircaz bu bebisleri uykuya bilmiyorum gerçekten hiçbir iş yapamıyorum

Bizim ki akşam 6 7 den gece 11 12 ye kadar gözünü kirpmiyor 😂 sabah da 7.30 da uyanır akşama kadar bölük bölük 3 saat ancak uyuyor
Nasil alistircaz bu bebisleri uykuya bilmiyorum
Uyanikken pekii aglamiyormu hicc? Yoksa keyfi yerindemii uyanik 🫣
gerçekten hiçbir iş yapamıyorum
Sagma işini hangi markayla yapiyorsunuz
Lansinoh elektrikli olann

Sutumu sagip veriyorum ben, doydugunu biliyorumm belki ondanda uzun uyuyordur. Gogusunde yorulup birakiyosa daha sık uyanir bebekler aciktiklarin
Mamada verdim aynı.sanki uyursa buseyler kaciracakmis gibi geliyor.surekli oyun sürekli bakiniyor.
Aynı benimki de böyle.1 saat uyuyunca öpüp başına koyuyorum gündüz..

Birde 3,5 aylık kontrolde kızım 60 cm ve 5850 kg çıktı.önceki ay 5230 kiloymuş.doktor süt yetmiyor olabilir mama verelim dedi.bende çoğu zaman 100 süt veriyorum 80 içip bırakıyor kalanını almıyor dedim.doktor da az kilo almış bazen belirti vermeyen idrar yolu enfeksiyonu olabiliyor dedi bi idrar baktırın dedi de hiçbir şikayeti yok çocuğun.bende süt mama karışık basmaya başladım içtiği kadar artık.yine az alırsa öteki ay baktırırım dedim.birde şey dedi sütü mamayı böyle nazlı içiyorsa bir sonraki ay yoğurtla ek gıdaya başlarız dedi.size de doktoru 4-4,5 aylıkken ek gıdaya başlamayı düşünen var mı? Oğlumda 6 aylıkken başlamıştık endişe ettim 4,5 aylık çocuk yoğurt yiyebilir mi?
Ben ilk kızımda aynı sekılde yoğurt ve sulandırılmıs inek sütü ile ek gıdaya baslamıstım mama içiyor kılo az alıyordu

Kızlar ya bebekleriniz terliyor mu ? Benim kızım aşırı terliyor emme harici de simdi yataktan bi çıkarttım sırtı ıslak sizinde bebekleriniz öyle mi endişe etmeye başladım artık doktoruna sormayı unutmusm
Benim oglumda emerken boncuk boncuk terliyor uykusundada bazen terliyor kaldirinca saçlari sırti ıslak oluyor

Uyku gercekten bizimde sorunumuz 10 gibi uyuyor bizimki ama sabah en fazla 6yi göruyoruz bidahada geceye kadar yarim saat yarim saat uyuyo okadar ve sallanmadan asla uyumuyor🤯

Selam kızlar
İnşallah herkesler iyidir
Bir kaç gündür bakamadım ama hepsini okudum şükür sayfaların geri kalmadım😄
Kızlar keçi sütü bazlı Golden goat mamayı kullanan var mı, ben normalde sma comfort kullanıyordum ama keçi sütü anne sütüne daha yakın diye bir de benim kızın inek sütü alerjisi olma ihtimali nedeniyle bunu denemek istedim, kullananlar yazarsa çok mutlu olurum gaz ve kabızlık yaptı mı , biberonu tam bitirmedi tadı farklı geldi galiba bugün sadece bir kere verdim.
Canım ben gittğim bi eğitimde denk gelmiştim bu marka mamanın standına
Hatta 6 aylıktan sonra kullanılan mamalardan hediye vermişlerdi bize
Ama bilmiyorum nasıldır
Tanıtımında güzeldi baya kafama yatmıştı benimde
Şimdi nasıl daha da sevdimi tadını alışınca sever bence

Kızlar bebekleriniz kafasını tam tutabiliyormu
Benimki bazen kucağımdayken sağa sola kaykılıyor
3 aylık 11 günlük olduk acaba normal mi bilemedim
Biraz tembeliz belkide🙈
Ellerinden tutunca başını kaldırırkende bi tutuyor bi tutmuyor başını😄
Anasına çekseydi sporcu olurdu yıllarım sporla geçti😄
Ama babasına çekmiş zaar🤣

Selam kızlar
İnşallah herkesler iyidir
Bir kaç gündür bakamadım ama hepsini okudum şükür sayfaların geri kalmadım😄

Canım ben gittğim bi eğitimde denk gelmiştim bu marka mamanın standına
Hatta 6 aylıktan sonra kullanılan mamalardan hediye vermişlerdi bize
Ama bilmiyorum nasıldır
Tanıtımında güzeldi baya kafama yatmıştı benimde
Şimdi nasıl daha da sevdimi tadını alışınca sever bence
İkinciyi daha vermedim ben canım cogunluk emiyor gece yatarken vereceğim🤗

Biraz tembeliz belkide🙈
Normal canm

Uyku gercekten bizimde sorunumuz 10 gibi uyuyor bizimki ama sabah en fazla 6yi göruyoruz bidahada geceye kadar yarim saat yarim saat uyuyo okadar ve sallanmadan asla uyumuyor🤯
Bizim de aynı uykusu için ciddi emek istiyor sonra da 10 dakika da gözünü pıt acıyor
3 ay olmasını bekliyorum mucize olup her şey düzelecek inşallah 😒😊

Uyanikken pekii aglamiyormu hicc? Yoksa keyfi yerindemii uyanik 🫣

Lansinoh elektrikli olann
Kendi kendine ana kucağında bir süre çırpınıp konuşuyor gülüyor sesler çıkarıyor
Sonra elbette sıkılıp bir süre de miz miz sesler
Ve mutlu son ağlama başlıyor 😊 biraz sırtına masaj biraz konuşuyorum biraz gezdir derken öyle öyle zaman geçiyor
Ancak hadi uyuyalım diye sallamaya başlayınca direk ağlıyor 😂 siz nasıl uykuya geçiş sagliyorsunuz
Özellikle yorulsun da uyusun diye yaptığınız bir şey var mı

Biraz tembeliz belkide🙈
Evet yüzüstü yatırinca bayag kafasını kaldırıp bakınıyor meraklı gözlerle

uyanik oldugu süre 2.saate geldimi aglamaya basliyor benim oğlum yarim saatlik uyku ona nasil yetiyor anlamiyor cok enerjik oluyor uyaninca😀
Uykusu geldigi icin agliyordurr, benimki aglamaya baslayinca yatagina koyuyorum artikk 🫣 denedinmii o sekilde yatirmayi?

X