2022 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Uyku eğitimi bari vereblseydim o da olmadı
Aman maşallah maşallah darısı bize inşallah hahajsk
Ben eğitimi 13 aylıkken vermiştim. İnan çok rahatladım. Sallanmayı falan unuttu. Bir ara yanına yatıyordum onu da unuttu. Saati geldi mi uyur. En geç 9.30 da akşam uykuda o da çok nadir. Eğer gündüz geç kalkarsa. Normalde standart sabah 6.30-7 arası uyanır öğlen 12 de uyur 2 de kalkar. Akşam da kışın 8 de yatar isı tekrar. Ama yaz olunca 9-9.30 arası uyuyor

Harika bir düzen oturtmuşsun maşallah sallamayı bende bıraktım yanına yatıyorum öyle uyuyor ama gece felaket zor uyuyor hangi yöntemi kullandın nasıl yaptın süreci anlatır mısın biraz

Harika bir düzen oturtmuşsun maşallah sallamayı bende bıraktım yanına yatıyorum öyle uyuyor ama gece felaket zor uyuyor hangi yöntemi kullandın nasıl yaptın süreci anlatır mısın biraz
Ya aslında çok bir şey yapmadım. Her zama net bir saat verdim. O saatin dışına çıkmasına ya da çıkarılmasına izin vermedim. 9 da yatacaksa 8.30 da götürdüm yatağına. Sabah ben uyandırdım 7 de. Mesela bazı sebeplerden kaynaklı (hastalık diş vs gibi) geç uyumuş olsa bile sabah mutlaka her zamanki saatinde uyandırdım. Sonra alıştı kendisi

Ay harika ya bende deneyim diyorum ama konuşuyor oynuyor şarkı söylüyor kalkmak için ağlıyor bir yerden sonra krize giriyorum sabrım kalmıyor o da kalkıp bizimle takılmaya devam ediyor tekrar deneyim bakalım inşallah alıştırabilirim teşekkür ederim

İşte Almila da böyleydi. Ama ben baya sabrettim hiç tepki vermeyince bir süre sonra sıkılıp uyuyorlar. Onun o saatte uyuması gerektiğini anlamadı gerekiyor

İşte Almila da böyleydi. Ama ben baya sabrettim hiç tepki vermeyince bir süre sonra sıkılıp uyuyorlar. Onun o saatte uyuması gerektiğini anlamadı gerekiyor
Hadi bi cesaret başlıcam inşallah anlattığın şekilde 2 saat uyumayıp sonunda zaferini ilan ettiği oldu salmıştım artık ne zaman uykusu gelirse o zaman götürüyordum ama böyle de olmuyor bi daha deniyim bakalım eşim de sağolsun üstüme yıktı neymiş onunla uyumuyomuş sanki benle çok uyuyo ona dokunmayan yılan bin yaşasın çok zorlanıyorum bazen hallederim inşallah bu işi

Kıxlar nasılsınız. Biz yarın 2 yas oluyoruz. Emziği bıraktık. Cok zor geçmedi çok sükür. Tuvalet eğitimine hazır aslında ama henüz baslamadım. Kakayı ve cisi yaptıktan sonra söylüyor. Hala konusmuyor bu arada. Tek kelimelik bazen iki kelimelik ve anlamsız harf birlesimleri cıkıyor . Bol bol konusuyorum ama yok. Babay cok düskün. Birkez geçtiğimiz aralık ayında anne kelimesini duydum agzından. Bir daha da duymadım. 2 yas olcak baba dede diyor anne demiyor. Sanki baba doğurdu onu. Herseyi anlıyor uyguluyor denile ama bir konusma tembelliği var. Ne yapmam lazım sizce.

Anne demek daha zor babaya göre. Alıcı dili varmış zaten biriktiriyordur.

Benim oğlan da öyle yaptı 1 kere anne dedi ve uzun bir süre söylemedi ama sonra açılıyorlar merak etmeyin bol bol söyleyecek duydukları her şeyi kaydediyorlar söyleyecektir mutlaka. Biz de konuşmayı tam çözemedik ama 2 li 3 lü cümleler gelmeye başladı 2 yaşında 2 li cümlelere yeni başlaması normal

Merhaba aynı durumdayız oğlum da herşeyi ama herşeyi anlıyor ,ne dersem yapıyor ama cümle yok daha annem ,baba ,abba ,su ya cu ,hadi ,mama gibi kelimeleri var ,taşıt sesleri hayvan sesleri de ok ama cümle yok bekliyorum ben de ,biz de abla var o 2 yaşındayken su gibi konuşmuştu ama oğlum onun gibi değil ister istemez karşılaştırma yapıyorum iki kardeş arasında ,Eylül de haftanın iki üç günü oyun gruplarına götürmeyi düşünüyorum bakalım

Merhaba anneler 2 yaşa doğru giderken ful cümle kuran normal bir çocuk gibi konuşan bebiş var mı ? Yoksa endişelenmeli ve doktora götürmelimiyim ? Kelimeleri var ama cümle kurmuyor hala
Bizimki de cumle kurmiuor sadece krlime
2.5 yasa kadar normal.dedi doktor

İyiyim ben canım şükür ama bizde çok hastalanıyoruz sürekli doğduğundan beri enfeksiyondan tut tüm hastalıkları geçirdik ya delirmek üzereyim artık. Yazın ortasında bile hasta olduk. Bizde tam 2 yaş olduk ama hala bir şeyleri ağzına alma derdin. Aşırı sinir ediyor bu durum beni. Emzik sadece öğlen uykuya geçişte ve akşam gece uykusuna geçişte veriyorum onun harici zaten emmiyor istemiyor da ama işte onu da bıraktıramıuorum. Emizksiz uyumak istemiyor maalesef. Tuvalet içinde biliyor ama yaptıktan sonra söylüyor hep iki gündür uğraşıyorum. Çiş var diyor götürüyorum tuvalete yapmıyor belki 1 saat duruyor sonra yok diyip kalkıp altına yapıyor bilmiyorum ne yapacağımı şaşırdım. Konuşma için bol bol kitap oku. Hikaye anlat ama mesela kitapta yazanları değil resimleri kendine uyarla. Soru sor anlatırken. Mesela “aaaa tavşan burada ne yapıyor?” “Eveeet sallanıyor. Salıncağa binmiş.” Gibi gibi. Küçük kelime kitapları var. Almila şu anda renkleri sayıları bazı kelimeleri hem Türkçe hem İngilizce biliyor. Dün saymayı öğrettim. 10 a kadar sayıyor mesela. Ama nasıl öğrettim. Kitaptan yaptım yine. Önce dedim ki mesela “bak bebek burda 1 yaşına girmiş?” “Sen kaç yaşındasın?” “Eveeet sen 2 yaşındasın.” Sonra işte mum üfletip 3 yaşındasın diye diye oyunla öğrettim. Şimdi kaç yaşındasın diyince “1-2 yaşındayım.” Diyor. Hadi beraber sayalım diyince 10a kadar sayıyor. Demek istediğim her şeyi kitap oyunla öğreniyorlar. Bu süreçte ekrandan hep uzak tuttum tutuyorum. En büyük tavsiyem. İzletiyor musun bilmiyorum tabi ama konuşmasını çok etkiliyor.

İnan bizimkide aynı sizinkiyle. Ve abisi 2 yasında konusuyordu. Otur kahve iç sohbet et o derece. Karsılastırıyorum istemsiz ama bunda bakan ablanında rolü var. Gelecek sene kreşe vermek istiyorum

Reactions: fsp
Nevyazıkki izliyor ben izletmesemde bakan teyzesş acıyor. Müzikte olsa acıyor youttubedan

Selamlar

Benimki gece cok sık anne sütü için uyaniyordu artık kesmek için, buyuduj sen abi oldun, vs diye anlatmaya başladım, gündüzleri zaten haftada 2 3 gün ofisteyunim, gubduz enzirmesi çok az ama gece uyku ile beraber çok emiyordu. Şimdi iki gündür çok ama çok hırçın, gün içi emziriyorum ağlıyor diye emzirdikten sonra 10 dakika sonra yine istiyor. Hiç böyle değildi. Tecrübe edinej var mı?

Ben bu konuda tv nin çok etkilediğini düşünüyorum
Hiçbir zaman ekran konusunda katı olmadım. Cizgifilmlerin cogunu izledi 2 yasına basmasıyla birlikte bildiğin sohbet ediyor suanda neredeyse. Sorularıma cevap veriyor artık kaç kelime bildiğini bile sayamadım. Ama hep kalabalık ortamda büyüdü belkide şansı budur bilmiyorum ve hep ben ilgilendim anne olarak. Çevremde birinin daha basına böyle bi durum geldi. İlk cocugu gayet konusmustu ikinci ogluna bakıcı baktı konusamadı cocugu daha yeni yeni kelime söylemeye baslamıs bizimkilerden 9 ay büyük

Bu arada selamlar herkese, bayadır yoktum buralarda tek basına cocuk büyütmek biraz zormuş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…