2021 Nisan Anneleri

İyi yapmışsın bak bende 3 cm le 18 gündür geziyorum yani hatta bir tanıdığım 3 cm le özel doktoruyla yoga plates yapıyor doğum için sadce bazı hareketleri yapıyormuş o kdar
Ya evet çok varmis şimdi ben doğum konusunda acemi ve korkuluyum bu doktor tecrübeli ve sakindi beni de eşimi de baya iyi yönlendirdi sağolsun son haftalarda doktor değiştirmek belki riskli ama ben göze aldım valla sürekli korkuyla gidiyordum öncekine acaba yine ne dicek diye

Ya evet çok varmis şimdi ben doğum konusunda acemi ve korkuluyum bu doktor tecrübeli ve sakindi beni de eşimi de baya iyi yönlendirdi sağolsun son haftalarda doktor değiştirmek belki riskli ama ben göze aldım valla sürekli korkuyla gidiyordum öncekine acaba yine ne dicek diye
Bnde devlette doğurcam ama 2 haftadır gtmiyorm devlete özel Bi poliklinik var oraya gdiyrum açılmama bakmak istedi ben istemedim tamm o zamn ddi devlette öyle değil yani laf anlamıyorlar ve insanı panik yapıyorlar onlara kalsa ben 1 martta doğurmuştum

Bnde devlette doğurcam ama 2 haftadır gtmiyorm devlete özel Bi poliklinik var oraya gdiyrum açılmama bakmak istedi ben istemedim tamm o zamn ddi devlette öyle değil yani laf anlamıyorlar ve insanı panik yapıyorlar onlara kalsa ben 1 martta doğurmuştum
Demekki devlet ya da özel fark etmiyor benim gittiğim de özel ve kadının kliniği var hastane bile değildi bana sormadı bile o muayeneyi yaparken . Tabiki uygun görmüştür yapmıştır orası ayrı .. bu doktor 38 haftadan önce yapmıyorum dedi mesela

Demekki devlet ya da özel fark etmiyor benim gittiğim de özel ve kadının kliniği var hastane bile değildi bana sormadı bile o muayeneyi yaparken . Tabiki uygun görmüştür yapmıştır orası ayrı .. bu doktor 38 haftadan önce yapmıyorum dedi mesela
Neyse inşallah bundan sonra kalan zamanımızı rahat geçiririz bana aşırı iyi geldi magnezyum ve progestan geçti benim kasılmalarım bu gidişle ben 40 ı görcem gbi geliyor 🤭😊

Neyse inşallah bundan sonra kalan zamanımızı rahat geçiririz bana aşırı iyi geldi magnezyum ve progestan geçti benim kasılmalarım bu gidişle ben 40 ı görcem gbi geliyor 🤭😊
Ben de ilk kasılma sorunumda progestan kullanıyordum iyi geliyordu evet şimdi de başka bir ilaç kullanıyorum bu da iyi geliyor tamamen geçmese de. Olsun dedi doktor da doğarsa da doğar artık güzel haftada dedi mesela 😂 kısmet artık korkmuyorum o kadar ne zaman gelmek isterse ❤️

Ben de ilk kasılma sorunumda progestan kullanıyordum iyi geliyordu evet şimdi de başka bir ilaç kullanıyorum bu da iyi geliyor tamamen geçmese de. Olsun dedi doktor da doğarsa da doğar artık güzel haftada dedi mesela 😂 kısmet artık korkmuyorum o kadar ne zaman gelmek isterse ❤️
Aynen ben hatta şuan hergün gelsin diye bekliyorm bu sefer de gelmeyeceği tuttu sanırm ilaçların etkisi hemen geçmiyormuş happymomda okudum baklm sağlıkla gelsinler ❤️

Aynen ben hatta şuan hergün gelsin diye bekliyorm bu sefer de gelmeyeceği tuttu sanırm ilaçların etkisi hemen geçmiyormuş happymomda okudum baklm sağlıkla gelsinler ❤️
Ben de ondan korkuyorum. Ilk zamanlar dogmasin diye ugrastik durduk, 3 ay progestan proluton adalat crono kullandim, ama simdiyse ilaclarin etkilerinden 41i bile bulabilme ihtimali var dedi doktorum. Bu arada ikimizin de ayni gun gosteriyor 😂

Ben de ondan korkuyorum. Ilk zamanlar dogmasin diye ugrastik durduk, 3 ay progestan proluton adalat crono kullandim, ama simdiyse ilaclarin etkilerinden 41i bile bulabilme ihtimali var dedi doktorum. Bu arada ikimizin de ayni gun gosteriyor 😂
Evet sizle aynı günüz doğum kanalında mı peki bebek bana doktor bebek doğum kanalında baya da ilerlemiş ddi ama gelen giden yok 😊

Evet sizle aynı günüz doğum kanalında mı peki bebek bana doktor bebek doğum kanalında baya da ilerlemiş ddi ama gelen giden yok 😊
Ya hayir maalesef basi asagida ama kanala girmemis. Bu hafta girmezse haftaya bol bol yuruyus ve pilates yapman lazim dedi, cunku basi da buyukmus, girmezse sorun olabilirmis. Hayirlisi bakalim.

Ya hayir maalesef basi asagida ama kanala girmemis. Bu hafta girmezse haftaya bol bol yuruyus ve pilates yapman lazim dedi, cunku basi da buyukmus, girmezse sorun olabilirmis. Hayirlisi bakalim.
Valla benimkide girdi gelmedi diye panik yaptım doktora ddim kanalda beklemesi sorun olur mu hayır ddi 4 hafta belleyen var kanalda normal ddi

Geçmiş olsun canım..Bende burun akıntısı gibi iki haftadır var başka birşeyim yok ama en korktuğum ameliyat ertelenmesi...Ihlamur iç başka da ne yapılır ki doğal..
Tesekkur ederim ihlamur meyve sıkıyorum karisik nane limon falanda yaparim gun ilerledikçe daha kotu oluyorum gozumde sulanmaya basladi azcik hasta olmadik kiş boyu kiş bitiyor hasta olduk valla maskeyle duruyorum evde

Kasarli yumurta ge sabahlari bak nasil kilo aliyor 😅Son ay 1 kilo aldi benim oglum ama nasil canim istiyordu bende her sabah 1 yumurta kiriyordum kasarda koyuyordum ustune ben ne bileyim boyle olacak 😅😅😅Protein zaten yumurtada peynirde 😅😅
Çok tesekkür ederim canım bende sabahları 2 yumurta yiyorum kaynatıp kaşarı normal tabağa koyup yiyorum ne kadar istemesemde ama senin dediğini de yapayım bilgi için teşekkürler tekrardan 💗😃

Yusuf as in birkac duasi var galiba, hangisini okudun bebegin inmesi icin?

Gunluk degil de, haftalik olarak 150-200 gr alinca iyi diye biliyorum. Bana da protein protein demisti, kahvaltida kavurmali yumurta, bol peynir, oglen ispanak ya da brokoli tarzi bol proteinli bir sebze yemegi ya da baklagil de olabilir, aksama da yine kofte ya da direkt kavurma yemistim o hafta cok cok kilo artisi olmustu (400 gramdan fazla) doktor bile sasirmisti hatta. Ve de arada 1 bardak kemik suyu iciyordum. Ama o kadar da proteine yuklenince kabizlik da oluyor mutlaka birkac gun dinlenip sirf sebzeyle de beslenmeye basladim artik. Kavurma tarzi et pilav patates muz bende asiri kabizlik yapiyor.

34ten beri haftada bir ve nst ye giriyorum. Zaten oncesinde de hep 2 haftada bir gidiyordum, en gec 3 hafta. Hic ayda bir gitmedim galiba.

Ciger gelistirici olman cok iyi, cok etkili bir sey. Bebek su an dogsa bile yaklasik 2 hafta gec dogmus gibi olacak yani. Insaallah her sey yoluna girer. Odem icin cooook cok su icmek de iyi degil deniyor aslinda, sonra o fazla sular da atilamayinca odem yapiyormus. Yani gunde 4 litreyi gecmemek gerekiyor diye biliyorum. En ideali 3 litre.

Bakalim ne kadarda bir tekrar edecek agrilar. Bende de ilk cocugumda nisanim gelmisti, yaklasik 1-2 saat sonra agrilarim baslamisti. Ilk basta yarim saat arayla olmustu agrilar. Sonra siklasmisti 20 dkda bir. 15 dkda bir. 10dkda bir olunca hastaneye gitmistim. Ama hastanede de stres yaptim galiba, arabada gelirken 10dkda bir gelen agrilarim, hastaneye gidince tamamen kesilmisti. Tekrar yarim saate cikmisti. Oyle olunca da bu sefer acilma olmuyor. Tekrar beklemistik siklasmasini. Biraz zorlu bir surec. Benim tavsiyem ilk dogumda 5dkda bir agri gelene kadar evde durmak. Cunku o zamana kadar zaten epey acilma olmus oluyor. Pilates topun varsa evde ustune oturup 8 hareketi cizebilirsin, hem rahatlatiyor agrilari, hem de acilmayi hizlandiriyor. Guzel gecsin insaallah ❤
Tesekkür ederim kimmik bende yapıyorum inşallah alır kilo ama boya gidiyor dedi doktor

Benim riskim 35 haftalıkken olduğu için ben dha bırakalı 5 gün oldu ama kanalda olduğu için bırakır Bırakmaz gelir diye düşünmüştüm ben
Benim de birakali 10 gun oldu galiba. Ben de aynen sanki birakinca kanama olur hemen dogum baslar filan diye dusunuyordum. 😅

X