2021 Nisan Anneleri

Ayyyyy çok heyecanlı yaaa artık herşeyi doğum belirtisi mi diye soruyoruz 😀 belki yediğin birseydendir canım. Ben de sıcak bir duş aldım daha iyiyim şimdi . Sancım yok sadece kasılma var , söz verdim sancım olana kadar hastane demicem bir daha 😂
O kasılmalar iyi bendede oluyor oldukça mutlu oluyorum☺️ Dayanamayacak bir ağrın olursa sancın hastane de😄

Ay okurken ben gerildim yorumlari 😅😅😅Kendi dogumum ve 2.de olacaklari dusundukce 😅😅😅Herkes dogurmaya basladi ben 30 nisanim en son ben dogurucam topicte dogurup burayi birakmayin😅😅😅
Vee iste o annn heycan dorukta siradaki benmiyim acaba? Patir patir dökülmeye basladik cok heycanliii 🥰

Arkadaşlar bana bir akıl verir misiniz. Karnımdaki sertlesmeler 7-8 dk da bire düştü ama ben hiç sancı hissetmiyorum . Acile gitsem mi nst için napsam ağrım yok ki
O sertleşme bende de var kisa kisa araliklarla oluyor agri yok bende o yuzde cok takmamaya calisiyorum normaldir diye ama içim rahat etsin dersen tabiki git bir acile bayadir boyle benim gecen hafta kontrolde sanci cikmadi nst de en fazla 30 40 oda o sertleşme aninda oluyordu dikkat ettim

O sertleşme bende de var kisa kisa araliklarla oluyor agri yok bende o yuzde cok takmamaya calisiyorum normaldir diye ama içim rahat etsin dersen tabiki git bir acile bayadir boyle benim gecen hafta kontrolde sanci cikmadi nst de en fazla 30 40 oda o sertleşme aninda oluyordu dikkat ettim
Haklısın canım benim de kısa aralıklarla oluyor aslında tek başına sertlesme çok anlam ifade etmemeliymis. Burada bunu anladim

Arkadaşlar bana bir akıl verir misiniz. Karnımdaki sertlesmeler 7-8 dk da bire düştü ama ben hiç sancı hissetmiyorum . Acile gitsem mi nst için napsam ağrım yok ki
Nst'de benim o şekilde sertleşme olunca 60lara çıktı bir anda. Dinlenmeyle pozisyon değiştirmeyle geçmiyorsa ve hala düzenli oluyorsa gitmelisin bence.

Selam kızlar. Ben doğum yaptım çok şükür hemen hikayemi yazayım. 2.5 yaşında bir kızım var. Onuda 14 saatte epiduralli vajinal doğumla kucağıma almıştım uzun olmasına rağmen güzel geçmişti doğumum. 12. 03.2021 de kontrolüm vardı. 38+4 üm. 2 hafta önce parça parça nişanım gelmişti. Zaman zaman yalancı sancılarım vardı. Hatta doğum yaptığım günün bi önceki gecesi 2 saat yalancı sancı çektim doğurucam zannetmiştim ama sancı geçti uyudum. Sabah kontrole gittim eşimle birlikte. Doktorum suyumun azaldığını söyledi kontrolü 3 günde 1 yapalım artık dedi. Ve son olarak çatı muayenesi yaptı ve açıklığım 4 cm di. Merve seni gönderemem doğumu başlatıyoruz dedi ve ben şok olmuştum. Ben eve gidip eşyalarımı alayım dedim. Doktor kabul etmedi. Beni tabi telaş sardı. Eşim eve eşyalarımı almaya gitti ama ben yatış için hastanede bekledim illa kızımı görücem yoksa doğurmam dedim. Evimiz hastaneye yakındı eşim gelene kadar hastane kapısında bekledim 1 saat kadar. Sonra kızım geldi öptüm kokladım duygusal anlar yaşadım.eşim ben kalayım dedi yok dedim sen işe git zaten geç doğururum dedim. Sonra yatışım yapıldı yengem refakatçi olarak kaldı. Covid testlerimiz yapıldı. Saat 12. 30 gibi lavman yapıldı sonra yarım saat nstye bağlandım. Sancım yoktu. Saat 1 gibi suni sancı verilmeye başlandı. Ufak dozla başladılar önce. Daha sonra epidural için bekledim. Anestezi uzmanı biraz geç geldi bu arada hala sancı yok hiç birşey hissetmiyorum. Epidural takıldı ama dozu yaptırmadım. Çünkü sancı hissetmiyorum. Ebeye ne zaman suyumu patlatırlar o zaman yaparsınız dozu dedim. Oda kabul etti. Saat 14.00 ten 15.00 a kadar odamda yürüdüm. Suni sancı dozunu yükselttiler hala sancı hissetmiyordum. 15.20 de ebe açıklığıma bakmaya geldi. 5 cm açıklık olmuş doğumhaneye gidelim doktor suyunu patlatıcak dedi. Doğumhaneye gittik doktorum tekrar açıklığıma bakma 5 cmdi. Suyumu patlattı. Bana mervecim ortalama 2 saate doğurursun dedi. O kadar kısamı ya dedim evet 2.doğumlar kısa olur dedi. Suyum patladığı gibi sancımı hissetmeye başladım. Ebeye dedm hemen epidural dozumu ver hızlı geldi sancı dedim. Oda tamam deyip bana dozu verdi. O arada yengem eşimi aramış hadi gel diye.doğumhaneden odaya geçtim ebe hemen nstye bağladı brni saat 15.30 du. O arada eşim geldi. Sancılar 1 dkka da 1 geliyordu ebeye bağırdım sen bana epidural vermedinmi diye acaip kasıyordum kendimi aşırı şiddetliydi sancı. Toplam 4 dkka nstde kaldım. Bağırıyorum sökün bu nstyi diye eşim dayanamadı sezaryen ol hemen dedi hayır dedim normal doğurucam ben diye bağrındım. Ebe geldi. Açıklığıma baktı merve bebek geliyor tam açıklık dedi. O anda eşim ayılıp bayıldı gitti koltuğa uzandı🤣sandalye getirdiler doğumhaneye bildiğiniz uçarak gittim. Doktorum hemen geldi. Doktora ebeyi şikayet ettim. Bana epidural değil başka bişey verdiniz buu farklı diyip bağırıp bağırıp durdum. Doktorumda itiraf etti epidural verseydim dopumun uzardı dedi. Rahim yumuşatıcısı takviye etmişler meğer.doktorum sordu eşini doğuma alaalım mı istiyormusun dedi. Bende gelsin benimle oda doğursun dedim😁. Oda kapıdaymış hemen geldi. Sanki ilk doğumu unutmuşum ıkınamadım. Tabi hala söyleniyorum bu farklı farklı diye. Doktorum istiyorsan bağır merve diyor. Hayır bağırmıcam sen bana hemen kesi atta doğsun diyorum. 4. ıkınmamda kızım balık gibi kaydı ve hemen kucağıma verdiler mis kokulumu. Toplamda 4 dikişim oldu. İçerdekileri bilmiyorum. Epidurali dikiş atılmadan verdiler. 😁Yani epiduralsiz doğurmuş oldum. 15.55 te doğdu kızım yani yarım saatte doğurmuş oldum😁.sütüm hemen geldi çok şükür.kızım 3250 gram olarak doğdu. İkimizde çok iyiyiz. Umarım nisan anneleri kolay ve güzel bir doğumla bebişlerine kavuşur. Biraz uzun oldu hakkınızı helal edin. Sormak istedikleriniz varsaa seve seve cevaplarım😍🙏
Allah anali babali büyütsün gözün aydin darisi bizim basimiza 🥰

Dün sordum doktora ağrı, sızı olmasına göre yok düzenli hissettiğin bir şey varsa o zaman gel dedi. Şu uygulamalarda kasılma sayar var ya oradan bi takip edip bak istersen, eğer gerçekten düzenliyse ve süreler gittikçe kısalıyorsa bence de bir görün doktora. 🌸

Kızlar, persembe günü 37+0 oluyorum. Aktatabilecegim izin bitiyor. Simdi bir de çalışamaz raporu alacağım dimi?

Allah hepinizden razı olsun kızım dünyaya geldi sıkıntılarımızı biliyorsunuz zaten son aşamada tansiyonum çok yükseldi düşmedi acil sezeryana alındım bebeğimin fotoğrafını gördüm sadece 😔 bir kaç gün küvözde kalacakmış inşallah atlatacak onu kucağıma almak için saatler dakikalar sayıyorum 😔 Allah hepinizi kurtarsın dualarınızı eksik etmeyin

Allah hepinizden razı olsun kızım dünyaya geldi sıkıntılarımızı biliyorsunuz zaten son aşamada tansiyonum çok yükseldi düşmedi acil sezeryana alındım bebeğimin fotoğrafını gördüm sadece 😔 bir kaç gün küvözde kalacakmış inşallah atlatacak onu kucağıma almak için saatler dakikalar sayıyorum 😔 Allah hepinizi kurtarsın dualarınızı eksik etmeyin
Kuzummm gözün aydin🥰. O prenses cok güclü bak göreceksin annesi hemencecik toparlanip anneciginin kucagina gelecek mis kokulu🥰 Senin durumun nasil iyimisin?

Allah hepinizden razı olsun kızım dünyaya geldi sıkıntılarımızı biliyorsunuz zaten son aşamada tansiyonum çok yükseldi düşmedi acil sezeryana alındım bebeğimin fotoğrafını gördüm sadece 😔 bir kaç gün küvözde kalacakmış inşallah atlatacak onu kucağıma almak için saatler dakikalar sayıyorum 😔 Allah hepinizi kurtarsın dualarınızı eksik etmey

Gözün aydın canım darısı bize inşallah 😘

Gözünüz aydın canim benim. Tahminimizden daha güçlü erken doğan bebekler . Sen biraz toparlan, sütünü sağmaya calis bu arada. Ayrica artık emin ellerde prensesin. Saglikla tez zamanda kucağına alacaksin .🥰

X