2021 Nisan Anneleri

Selam kızlar. Ben doğum yaptım çok şükür hemen hikayemi yazayım. 2.5 yaşında bir kızım var. Onuda 14 saatte epiduralli vajinal doğumla kucağıma almıştım uzun olmasına rağmen güzel geçmişti doğumum. 12. 03.2021 de kontrolüm vardı. 38+4 üm. 2 hafta önce parça parça nişanım gelmişti. Zaman zaman yalancı sancılarım vardı. Hatta doğum yaptığım günün bi önceki gecesi 2 saat yalancı sancı çektim doğurucam zannetmiştim ama sancı geçti uyudum. Sabah kontrole gittim eşimle birlikte. Doktorum suyumun azaldığını söyledi kontrolü 3 günde 1 yapalım artık dedi. Ve son olarak çatı muayenesi yaptı ve açıklığım 4 cm di. Merve seni gönderemem doğumu başlatıyoruz dedi ve ben şok olmuştum. Ben eve gidip eşyalarımı alayım dedim. Doktor kabul etmedi. Beni tabi telaş sardı. Eşim eve eşyalarımı almaya gitti ama ben yatış için hastanede bekledim illa kızımı görücem yoksa doğurmam dedim. Evimiz hastaneye yakındı eşim gelene kadar hastane kapısında bekledim 1 saat kadar. Sonra kızım geldi öptüm kokladım duygusal anlar yaşadım.eşim ben kalayım dedi yok dedim sen işe git zaten geç doğururum dedim. Sonra yatışım yapıldı yengem refakatçi olarak kaldı. Covid testlerimiz yapıldı. Saat 12. 30 gibi lavman yapıldı sonra yarım saat nstye bağlandım. Sancım yoktu. Saat 1 gibi suni sancı verilmeye başlandı. Ufak dozla başladılar önce. Daha sonra epidural için bekledim. Anestezi uzmanı biraz geç geldi bu arada hala sancı yok hiç birşey hissetmiyorum. Epidural takıldı ama dozu yaptırmadım. Çünkü sancı hissetmiyorum. Ebeye ne zaman suyumu patlatırlar o zaman yaparsınız dozu dedim. Oda kabul etti. Saat 14.00 ten 15.00 a kadar odamda yürüdüm. Suni sancı dozunu yükselttiler hala sancı hissetmiyordum. 15.20 de ebe açıklığıma bakmaya geldi. 5 cm açıklık olmuş doğumhaneye gidelim doktor suyunu patlatıcak dedi. Doğumhaneye gittik doktorum tekrar açıklığıma bakma 5 cmdi. Suyumu patlattı. Bana mervecim ortalama 2 saate doğurursun dedi. O kadar kısamı ya dedim evet 2.doğumlar kısa olur dedi. Suyum patladığı gibi sancımı hissetmeye başladım. Ebeye dedm hemen epidural dozumu ver hızlı geldi sancı dedim. Oda tamam deyip bana dozu verdi. O arada yengem eşimi aramış hadi gel diye.doğumhaneden odaya geçtim ebe hemen nstye bağladı brni saat 15.30 du. O arada eşim geldi. Sancılar 1 dkka da 1 geliyordu ebeye bağırdım sen bana epidural vermedinmi diye acaip kasıyordum kendimi aşırı şiddetliydi sancı. Toplam 4 dkka nstde kaldım. Bağırıyorum sökün bu nstyi diye eşim dayanamadı sezaryen ol hemen dedi hayır dedim normal doğurucam ben diye bağrındım. Ebe geldi. Açıklığıma baktı merve bebek geliyor tam açıklık dedi. O anda eşim ayılıp bayıldı gitti koltuğa uzandısandalye getirdiler doğumhaneye bildiğiniz uçarak gittim. Doktorum hemen geldi. Doktora ebeyi şikayet ettim. Bana epidural değil başka bişey verdiniz buu farklı diyip bağırıp bağırıp durdum. Doktorumda itiraf etti epidural verseydim dopumun uzardı dedi. Rahim yumuşatıcısı takviye etmişler meğer.doktorum sordu eşini doğuma alaalım mı istiyormusun dedi. Bende gelsin benimle oda doğursun dedim. Oda kapıdaymış hemen geldi. Sanki ilk doğumu unutmuşum ıkınamadım. Tabi hala söyleniyorum bu farklı farklı diye. Doktorum istiyorsan bağır merve diyor. Hayır bağırmıcam sen bana hemen kesi atta doğsun diyorum. 4. ıkınmamda kızım balık gibi kaydı ve hemen kucağıma verdiler mis kokulumu. Toplamda 4 dikişim oldu. İçerdekileri bilmiyorum. Epidurali dikiş atılmadan verdiler. Yani epiduralsiz doğurmuş oldum. 15.55 te doğdu kızım yani yarım saatte doğurmuş oldum.sütüm hemen geldi çok şükür.kızım 3250 gram olarak doğdu. İkimizde çok iyiyiz. Umarım nisan anneleri kolay ve güzel bir doğumla bebişlerine kavuşur. Biraz uzun oldu hakkınızı helal edin. Sormak istedikleriniz varsaa seve seve cevaplarım

Ayyyyy masallahhh gözünüz aydın Allah analı babalı sağlıklı bir ömür nasip etsin okuyunca biran kendimi gördüm iki saat sancım oldu dün gece aha doguruyorum kesin dedim geçti , bugün de hep iki güne dogururum kesin diyip duruyorum
Sorularım olackti 1. epidurali yaparlarken acı oluyor mu ?
2. Su patlatma olayı acı veren birşey mi eliyle mi yapıyor doktor onu ?

Sana hayranım hep pozitif ❤❤

Bayıldım hikayene sağlıkla mutlulukla büyütün bol sütünüz az gazlı geceleriniz olsun
Kizlar B Bigftm doguma giriyor acil dua eder mısınız sağ saglim kucagina alsin bebisini❤❤
Ayyy sağlıkla kavuşsun bebeğine inşallah... Dualarımız onunla...

Anlıyorum seni ben hem dua ediyor hemde ben nasıl doğuracam ya diyordum bide ozaman buradaki gibi bir grupta değildim sıfır bilgi vardı bende Nasipmiş diyorum Dünde kız kardeşime soruyorum o 2.normal doğumu yapmıştı kesisiz diyorum ilki gibimiydi yok be diyor ilkinde bişi bilmiyon korkuyon ikincide biliyon ama vücut tecrübeli çat pat oldu korkma diyor bana

Ahahah ayyy darısı hepimize olsun hep hayalimde doğumhane den bebeğim kucağımda yürüyerek çıkmak var öyle Cat pat doğurup

Canım soğuk suya koyuyorsun içende var duaları var okuyo4sun bende ilk kez denicen
Kızlar soğuk değil ne sıcak ne soğuk olacak ılık bakın size kaydettiğim kullanım şeklini atıyorum şifası nasip olsun inşalllah hepimize

Eklentiler

• 632898C5-02BE-4B0F-ACA2-380A65245DFB.jpeg
    165,4 KB · Görüntüleme: 40
  • 756E8F66-BF75-47AE-8B16-4A460FF0DBA6.jpeg
    162,8 KB · Görüntüleme: 40
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…