2021 Nisan Anneleri

Vallaa aynı şeyi ben de diyorum ama yine de bilemiyorum gece o kadar ağrı yaşadım acaba doğum mu diyorum , bilmiyorum ki ilk doğumum olacak . Hangisi ne ağrısı bilemiyorum yetisememekten bu yüzden korkuyorum
Dün ben doktoruma sezeryan için o kadar beklersek, ya normal doğum başlarsa, gece olursa ne yaparız dedim. Korkma bütün nişan, su her şey gerçekleştikten sonra Erzurum 'a bile yetişirsin dediöyle hemen doğmaz çocuk dedi bir de ilk çocukta en az 4 5 saat zamanın ouyormuş

Benim aklımda da hep arabada pırt diye doğurma korkusu var anlayacağın hep korku var , amaaaan saldım artık dogurursam da dogururum

Aminn. Unuturmuyum hic, bebeleri beraber büyütecez Saglikla dogsunlarda hepsi

Canım sakin ol o sancı değil sancı oldumu anlayacaksın İnan, ve sancı başlayınca hemen olmuyor uzun evreleri var kendini kasma rahat bırak kafanı dağıt, o ağrılar bendede var ve ben ilk kızımı bu sıra doğurmuştum bu bebeğim daha sakin ve bende öyle biliyorum çünkü sancı başladımı hemen doğmayacak Ve gerçek sancı başladı mı bu sancı mı demeyeceksin anlayacaksın İnan Çünkü o çok başka bişi 1dk ayakta çatlıyor gibi oluyorsun 10dk yok oluyor hiçbişiyin kalmıyor sonra 1dk tekrar dayanamayacak gibi oluyorsun 10dk rahat ve giderek sıklaşan artan bişi Buda saatleri alıyor
Senle ben aynıyız bende bu Cuma alttan muayene edince eğer açılma başlamış olursa eve gönderir en geç bidaki Cuma Ya kadar doğururum diyorum Bakalım hayırlısı ile kucağımıza alalım inş kuzum

Benim bugün kontrolüm vardı. Geçen iki haftaya göre 500 gram almış neredeyse 3.300 dedi. Bu iri gidişat beni germeye başladı çünkü boyum 159 kilom 59 kafası da 38 haftada şuanda. Kızım 39+5 de 2800 doğmuştu. Normal doğum istiyorum daha önümde 3 hafta var. Nisanı görürüz dedi doktor. Kullandığım vitaminleri bırakmayı düşünüyorum. Eşim çalışmak zorunda korona var annem anaanneme bakıyor gelemez.e kız da var. Kendime mi bakacağım bebeğe mı kızıma mı. Doğumdan korkusundan çok bu konular geriyor beni Normal doğum istiyorum bu sebeplerden. Bakalım neler olacak

Sezeryan olan anneler kaç gün yardım almıştınız? Oturup kalkmak hep zor oluyor diye duyuyorum annelerden. Ben normal doğumdan yürüyerek çıkmıştım. Bütün işlerimi kendim halletmiştim. Ama bebek küçüktü işte. Dikiş falan azdı. 4 e yaklaşırsa kilo sezeryan isteyebilirim. O kadar zorlamaya da gerek yok

Benim aklımda da hep arabada pırt diye doğurma korkusu var anlayacağın hep korku var , amaaaan saldım artık dogurursam da dogururum
Benim ilk oglumda hamileykenki topikte biri vardi. Türkiyeye sinir olan macaristanmiydi hatirlayamadim orda yasiyordu sancisi baslayinca ben türkiyede dogum yapacam deyip yola koyulmuslardi ne macera yasamistik hepimiz ay yolda doguracak diye aklimiz gitmisti. Türkiye sinirlarina girer girmez ilk hastaneye gitmislerdi durum nasil diye, dogum baslamis daha fazla gidemezsiniz deyip doguma almislardi simdi gülerek animsiyorum ama ozamanlar topikce uyuyamamistik. Tam adrenalin.

Canim ben sezeryanin 2. Günü ayaga kalkmistim. 5 gün hastanede kaldim, eve geldigimde her isimi kendim halletmistim. Insallah bu seferde cabuk toparlarim cünkü beniimde 2,5 yasinda oglum var sezeryan olacam ve her isimi kendim halletmem lazim. Allah yardimcimiz olsun kolayca atlatir saglikla aliriz insallah yavrularimizi kucagimiza

O ağrılar öyle hemen geçmiyor ama brn doğum yaptıktan 5 gün sonra bayramdı. Eve gelenlere bıraksalar hizmet edecek durumdaydım. Sadece yatarken kalkarken acıyordu dikiş yerlerim. Uzunca bir düre kesi yerinde hissizlik devam ediyor bir de hatırladığım

Ay insallah canim saglikla gelsinler. Senin normal dogummu olacak? Belki dogumumuzda ayni gündür.

Burada 1 gün hastande tutuyorlar sezeryanda. Hastaneye de gelecek kızım bırakacak bir yer yok ki. 2. Gün kalktıysan süper güzel haber bana. Yemek falan getirirler eve de işte kalkmak oturumak olay. Allah yardımcımız olsun gerçekten

O zaman ağrı kesici falan kullansanızsa mı ağrıyor? Gerçi çok da dikişleri zorlamamak lazım

Evet cnm normal Doğum, Cuma bakacak alttan açıklık başladımı diye o tetikler büyük ihtimal bir haftaya doğar diyorum bakarsın aynı gün olurlar
İlk kızımda 39. Haftada gelmeyince rahmi uyarmıştı 3 gün sonra doğum olmuştu. Şimdi normalde haftaya bakacaktı alttan. Yani dediğiniz gibi tetikliyor alttan muayene

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…