2021 Nisan Anneleri

Dogduktan sonrada nie agladi bie aglamadi doydumu doymadimi Bu endise hic bitmiyor buyudukce artiyor ben 1.de sakindim dogum ne bilmiyordu bebek ne bilmiyordum.Hos simdide sakinim bu seferde bir sekilde hallolur diyorum Kolik olmasinda ilk bebegim 7 8 ay kolikti daha dogrusu kolikmis baya sonra ortaya cikti.O cok zordu diger seyler bir sekilde halloluo.Dunyada milyarlarca insan bu sekilde yapti yani gecip gidioBu sefer daha insansiz olacak olmasida kar.En azindan bas basa cok kalicaz

Nasıl sancıların oldu? Ne kadar sürdü? Aralıklı mıydı?

Kızlar mama alacak mısınız?Ben bir tane almak istiyorum ne olur ne olmaz diye aklımda bir kaç mama var ama karar veremedim.Hipp in combiyotik maması var hiç kullanan olmuş muydu acaba
Evet iki kızimda da kullandim çok memnunum ve katkısız hormonsuz güvenilir alman markasi

Kızlar ben kontrol den geldim...
Almanya da her kontrolde boy kilo ölçülmüyor o yüzden bu veriler yok elimde ...
Ama idrar kaçırmış gibi oluyorum demişdim dün ona özellikle bakdi bakteri mantar var mi veya şu sızıyor olabiliyor mu diye çok şükür hiç birşey çıkmadı doğalmış yani...
Çatı ağrısını sorduğumda ise cevabi şu oldu çocuk kafasiyla yola girmiş yani asada ve baya baskı yapıyor ama bunun yanında herhangi şancı görülmedi nst de rahim ağzı da kapalı..
Kısacası eve gidebilirsin ama kasılma olduğu an hastaneye git dedi.. yani yaramaz bıdık her an gelebilirde bekleye de bilir. Ayın 30 unda hastane randevum var orada sezeryan belli olucak daha erken gelmezse ...sağlıklı günlerimiz olsun bol bol canlar benden bukadar şimdilik

Canım sen daha iyi bilirsin hipp combiyotiğin iki çeşidini gördüm sanki ben markette.bir hipp combiyotik var bi de pre combiyotik var.Pre dediği ne acaba
Pre cnm kullandim ben canım alerjilere karşı da ıyi combiotik daha sonra verdim..
Ama zor bulunuyordu şuan nasıl bilmiyorum tr de

Selam kizlar biz geldik, kontrol güzel gecti. Oglusum 2800 olmus boy 48 cm. Son kontrolümüzüde yapmis olduk. Haftaya persembe günü son hastane kontrolü yapilip cuma günü sabah 06:15 te yatisim olacak ve ilk dogum sirasindayim sezeryan icin. Erkenden oglusumu kucagima alacagim kismetse. Bizden bukadar öpüyoruz hepinizi

Bence anlarız ya doğururken o kadar kolay olmaz gbi geliyo süreleri kontrol etmek önemliymiş olursa tekrar zaman tut kuzum

Amaniiiinn bebiş geliyo çok heycanlı 3 kilo doğacak paşa desene maşallah kuzuma

Hayırlısıyla al kucağına prensini cnm... maşallah kuzuya.

Nasıl sancıların oldu? Ne kadar sürdü? Aralıklı mıydı?
Gece bildiğin adet sancısı gibi sancım oldu tuvalete kalktıgimda fark ettim zaman tuttum 10 dakikada bir oldugunu gördüm ama ben tabi korkakliktan uyku moduna geçtim hemen bekleyince psikolojik olarak sancım gelir diye hemen uyudum sabah kalltigimda geçmişti ama şimdi yine var ve öyle gelip giden degil devamlı bir ağrı. Sağlık ocağına gittim son kontrolüm vardı doktora ve ebe hemşireye sordum doğum sancısı olsa gelip gider , ve bilirsin diyorlar . Tabiki öyle bunu ben de düşünüyorum ama bu ağrı ne o zaman

Canım maşallah ne güzel büyümüş çok heyecanlı sağlıkla kavuş bebeğine bizleri de unutma buralarda...
Adet sancısı enfeksiyonun olabilir ondan kaynaklanıyor olabilir. Sürekli bir ağrı değil doğum sancısı, belirli aralıklarla geliyor şancı 15 dk da bir 10 dk bir gibi... karnın kasiliyor ve bel ağrısı eslik ediyor.
Ve inan o ağrıyı farkedersin. Ayaklarını usutursen de kaşık ağrısı olur. Bu haftalarda çok hassas oluyoruz, usutmeye çok meyilliyiz. Ona dikkat edebilirsin. Ayaklarını belini sıkı tut bol su tüket. Dr kontrolüne kadar canım.

Aslında enfeksiyon var ve ileri derecede. Antibiyotiğim de hafta sonu bitti ondan mı oldu acaba diye de düşünüyorum bugün hemen yenisini yazdırdım . Devamlı olursa ve 10 dk da bir olursa da artık acile giderim .

Çok heyecanlı sağlıkla kavuşun inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…