2021 Nisan Anneleri

Soyad gül olunca hep öykü Eylül şu bu sorun oluyor valla bulamadik herkes adel lina vs koymuş çocuk okula gidince cok sorun
isim bulmak çok zor gerçekten. Annem diyor ki şu an ne koyarsanız çok hoşunuza gitmez, kullandıkça seversiniz diyor 🤔Kız isimlerinden Eliz de güzel isim sanki . Defne, Meriç, Hale, Derin, Dilara, Neva da hoşuma gidiyor. Bir öğrencimin adı da Ayris'ti, ilk duyduğumda tuhaf gelmişti ama sonra hoşuma gitti. Su perisi demişti anlamı için sanki. Belki fikir olur diye paylaşmak istedim 😊

Kızlar merhaba, doktor kontrolüm vardı bugün. Bebeğimin kilosu 3200 olmuş, doktor keşke bu hafta doğsa normal doğum için tüm şartlar çok uygun dedi. 10 gün sonra tekrar gideceğim eğer kilosu 3400-3600 arası bu şekilde artmaya devam ediyorsa da sezaryen konuşacakmışız anladığım kadarıyla. Maksimum 7 nisana kadar bekleriz kilosu müsait olursa suni sancı yoksa sezaryen dedi. Epizyotomiyi anlattı, normal doğumu anlattı. Önemli olan illa belden ağrı girecek diye bişey yok dedi. Düzenli olması dedi, karnın sertleşmesi de eğer düzenli oluyorsa o da bizim için anlamlı dedi. 10 dakikada bir bişey hissediyorsanız, o sancıdır ya da kasılmadır. Doğum başlamıştır dedi. İlk doğumda en erken 10 saatte doğum gerçekleşir dedi. Nişan ve ya suyunuz gelirse de bi hastaneye gelin, nst çekilir dedi.
Sen meme ucu masajı yap cnm uyar Rahmi, int bak squat mı ne onu yap, birde alttan muayene ettir uyarılabildiğin kadar uyar Rahmi yani😁 Benim görümcem 41.haftada 54cm 4.5 kilo doğurdu 😂 Bebeği ilk kucağıma aldımmı kolum kopmuştu baya 2aylık gibiydi😂 yenidoğan giysileri bile olmamıştı🤭😬

Merhaba kızlar sonlara geldik artık 🙃 hatta doğum yapan arkadaş bile olmuş. İyice panik oldum ben. Allah, hepimize bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin🙏🙏
Ben 2 gündür çok ağırlaştım, azcık iş yapsam yoruluyorum zor nefes alıyorum. Erkenden uykum geliyor, hatta gün boyu uyumak istiyorum. Bebişte çok hareketli uyutmuyor, arada kasılmalarım oluyor. Bazen kaburgamın altından tekmelerken ayağını çıkaracak gibi hissediyorum bende 🙃
Mide yanmam reflüm çok kötü gündüz gece sürekli kendini hissettiriyor. Canım sürekli bir şeyler yemek istiyor ama midemden dolayı yemekte istemiyorum. Doktorum lansor verdi ama içmek istemiyorum 😔 lansor kullanan var mı🤔
Soğuk süt içtim dün gece o yatştırdı birde yastığımı yüksek tuttum şükür dün gece biraz uyudum.

isim bulmak çok zor gerçekten. Annem diyor ki şu an ne koyarsanız çok hoşunuza gitmez, kullandıkça seversiniz diyor 🤔Kız isimlerinden Eliz de güzel isim sanki . Defne, Meriç, Hale, Derin, Dilara, Neva da hoşuma gidiyor. Bir öğrencimin adı da Ayris'ti, ilk duyduğumda tuhaf gelmişti ama sonra hoşuma gitti. Su perisi demişti anlamı için sanki. Belki fikir olur diye paylaşmak istedim 😊
Kesinlikle canım bide kiz oranı arttikca hep aynı isimler adıyla yaşar inşallah bakalım ne kofçaz çok teşekkür ederim 🥰

Ay ben Allah affetsin kokoreç bile yedim🙈 Napim dayanamadım çeyrekcik yedim🤭 İlk kızımda da etli çiğköfte yaptılar baya bir tabak yedim kızım İbrahim Tatlıses gibi doğmasa bari dedim şükür prenses gibi 🤣🤣🤣
Afiyet olsun valla 😁 ben ciğer istiyorum çok ama ya leke olursa kızımda diye dayanmaya çalışıyorum. Eşime dedim bizim kasaba hazirlatsan sen pisirsen diye, ama o da teferruatli bir yemek offf doğurunca yerim artık... Ben kızımda bol bol lahmacun yemiştim 1 yaşında lahmacun ayran yerdi, şimdi adanalar kebaplar havada uçuşuyor... 😂😂😂😂😂 çocuğun canı içli köfte falan çekiyor ya 9 yaşında (doldurmadik bile) 🙈🙈🙈🙈

Bizim de isim yok henüz bulamıyorum içime sinen birsey olmadi. Bu yüzden isme özel birsey yaptıramadim. İnci düşünmüştük tüm aile onay vermişti eşim ve kızlarım yani 🤭 ama aile büyükleri bir iki şey dedi zamanla soğudum isimden. Şimdi de isim bulamıyorum. İlay hoşuma gidiyor ama bilmiyorum ya...

Ben 2 gecedir hic uyumuyorm neredeyse okadr cok agrim oluyorki agridan inlememe esim uyaniyor🤦‍♀️Benle beraber uykusuz sabah kabus anlatir gbi anlatio ne geceydi ama dimi diye😂Sali gununu sabirsizlikla bekliorm doktorla konusmak icin bel fitigimdan dolayimi bukadr agri cekiorm bilmiorm ama saolsun oglan da kafa goz giriyo kaburgalarima kasigima nere denk gelirse😂
Evet belden cok benim karin agrisi gibi de.Hani belden dagilmiyor tam kasiklarima vs vuruyor basinc hissi falan.Daha erkende,hareketleride cok sert magnezyum fln da aliorm ama zorluyor beni.

Kızlar ya bu tırtıl sanki çıkmaya çalışiyor gibi, bayagi batma oluyor vajinada elini çıkaracak gibi. Oluyor mu sizde de???
Dun aksam oldu ciglik attim.O elimiydi neyiydi bilmiorm ters mi dondu acaba tekrar dedim o kdr serttiki.Ayagiyla anca basar dedim.Bende aynen biryerini cikaracak herhalde artik dedim yani

Sürekli yapmak çok gerekli mi ki sonucta uygunsa uygundur değilse değildirr :)
Bana ilk hamileligimde cati muayenesi yapilmadi taki dogum baslayana kadar.Neden ugrasiolar bu kadar anlamadim.uygun deilse sez e doner olur biter.Illa elliolar.

Ben baslamadim canim duzgun emzirirsem yara olmaz insallah oyle umut ediyorum😊 bi kitap okuyorum orda ssdece suyla yikayin sütünüzle ovun yaziyodu o sekil denicem bide ayva cekirdegi jeli diyodu kizlar onu denerim
Zaten bebek duzgun emerse cidden catlamiyor hani basta tabi bir alisma sureci oluyor ama o kdr.Ben sadece karbonatli suyla silmistim hic yara olmadi ve baya uzun sureler emiyordu.Bu sefer ne olur bilmiorm ama bende bisi olursa alcam kremi.

Dun aksam oldu ciglik attim.O elimiydi neyiydi bilmiorm ters mi dondu acaba tekrar dedim o kdr serttiki.Ayagiyla anca basar dedim.Bende aynen biryerini cikaracak herhalde artik dedim yani
Sığmıyorlar resmen, göğüs kafesinin tam ortasına bireylerini getirip geriyor, bir tumsek çıkıyor ve gayret deleceksin diyorum. Orayı okşuyorum hani çekilsin ordan diye sağ belime doğru topuğunu uzatıyor, orda bir yumru çıkıyor. Karnımın her yeri yeşil damar doldu. Seffaflasiyor derim 😂😂 Su kalan haftalarda yaklaşık 1 kilo daha alacak valla vay halime diyorum.

Afiyet bal şeker olsun, ben de 2 kere ruffles yedim 🙈🙈🙈 çok pişmanım ama çok çekmişti canım. Birkaç kez de çikolata yedim. 🙈🙈🙈 hiçbir hamileligimde yememistim hazır gıda bunda yiyecegim tuttu 🙈
Aynen ilkinde dusjeli bile kullanmadim parfum kullanmadim dogal urunler almistim hep.Asla panetli urun yemedim zaten hicbisi yiyemiodum istifra etmekten.Prilam olmasa bundada hicbisi yiyemezdim 2 gun biraktim su haftada perisan oldum hala iciyorum.Bulanti asla gecmedi bende.Mide yanmasida cabasi ama ilkinde 13 kilo verip 9 kiloyla doguma gittim bebek 4 kiloydu.Simdide max o kdr aldim.4 5 verdim ama bu sefer prilam sayesinde.Yedim arada yaramaz seyler Allah affetsin neden boyle oldum bilmiorm.

Aynen ilkinde dusjeli bile kullanmadim parfum kullanmadim dogal urunler almistim hep.Asla panetli urun yemedim zaten hicbisi yiyemiodum istifra etmekten.Prilam olmasa bundada hicbisi yiyemezdim 2 gun biraktim su haftada perisan oldum hala iciyorum.Bulanti asla gecmedi bende.Mide yanmasida cabasi ama ilkinde 13 kilo verip 9 kiloyla doguma gittim bebek 4 kiloydu.Simdide max o kdr aldim.4 5 verdim ama bu sefer prilam sayesinde.Yedim arada yaramaz seyler Allah affetsin neden boyle oldum bilmiorm.
Bir-kac kacamaktan birsey olmayacaktır diye ümit ediyorum. Ben de midem yüzünden çok çektim bunda bir ilaç başlattı doktor onun sayesinde birşeyler yiyebiliyorum. Ilk kızımda 9 kilo aldim, 7 si gitti doğumda. Ikinci de 12 kilo aldim 8 i gitti doğumda. Bunda daha 6 kilo aldim inşallah hepsi gidecek diye ümit ediyorum 😂😂😂😂😂

Ya kızlar o deilde bende bi horlama basladi tövbe estgfrullah kendi sesimden sıçrayıp uyaniyom :olamaz: :KK70:eskiden öyle sessiz uyurdumki eşimin uyandırdığını bilirim öldün mu diye smdi maşallah pancar motoru gbi ahahhha:KK70:doğumdan sonra gecer mi bu niye böyle oldum ki ben

Ben daha hamile kalmadan kizim olursa pelin koyucam dedim.Ama oglum olur zaten demistim o zamanda ali koyarim.Esimde ilkini sen koydun bari 2.erkek ismini ben koyayim dedi okeylestik😅kiz olacak bu seferde oylece pelin kaldi bir dahada isim nerdeyse hic bakmadik😅 etrafa vs soruncs isler karisiyor.Herkes bir sey soyluyor.Pelini de begenmeyen oldu ama vazgecirecek bir isim cikmadi.

Ya kızlar o deilde bende bi horlama basladi tövbe estgfrullah kendi sesimden sıçrayıp uyaniyom :olamaz: :KK70:eskiden öyle sessiz uyurdumki eşimin uyandırdığını bilirim öldün mu diye smdi maşallah pancar motoru gbi ahahhha:KK70:doğumdan sonra gecer mi bu niye böyle oldum ki ben
Oglum dun benle dalga gecti 7 yasinda anne biliomsn senden ses cikio hahahha die horluosn hahah ins geciodur😅

Benim kızın ismi ifşa olmuş eşimle 10 sene once tanistik kiz olursa ayris demisti o zaman bana degisik ve guzel gelmisti ama oglum olacak koyamicaz😊 simdi ozcan denizin filmindeki kizin ismi ayris ordands ifşayi yedik😂 herkes ayris koyar artik😊

X