2021 Nisan Anneleri

9 haftalik mi olmus?
Aman allahim peki reglden anlamadin mi?
Benimde sok oldugum bir durum oldu o yuzden baglaticam bu defa.

Çok güzel olmuş prensesin odası sağlıkla büyüt

9 haftalik mi olmus?
Aman allahim peki reglden anlamadin mi?
Benimde sok oldugum bir durum oldu o yuzden baglaticam bu defa.
Takvime yazmamışım son adeti o karantina günlerinde hepsi birbirine girdi, göğüslerim sertlesmisti çok ağrıyorlardı, regl öncesi olurdu bazen bende, sürekli birkaç güne olurum diyordum, ama vaka takip etmekten vs hic aklıma gelmedi. Koruduğumuz için aklıma bir şüphe bile gelmedi. Hatta annemle konuşmuştum.anne ben regl olmadım deyince, kızım normal gecikmiştir kafaya takip streş yapıyorsun herşeyi demişti. Bu bebekte hic öyle bulantimda olmayınca o haftaya kadar şüphelenmedim. Sonra şok yaşadım. Benim 3 bebeğim de korunurken oldu. Doğum kontrol hapı, spiral her şekilde hamile kalmış biri olarak, Allahın hikmeti olarak görüyorum, Rabbim büyük o ol dedikten sonra oluyor. Ben şimdi bundan sonrasından korkuyorum asıl o zaman ne yaparım.

Cidden aglayasim geldi okurken.Benim 2. Oyle zor karae verdim ki 1 sene surdu..7 sene spiralle korundum suan napicam bilmiorm.Insan tabi hic konduramaz hakli olarak sizin anlamamanz cok normal.Saglikla gelsin.4. Icin dikkat edinBizde 3 icin

Cidden aglayasim geldi okurken.Benim 2. Oyle zor karae verdim ki 1 sene surdu..7 sene spiralle korundum suan napicam bilmiorm.Insan tabi hic konduramaz hakli olarak sizin anlamamanz cok normal.Saglikla gelsin.4. Icin dikkat edinBizde 3 icin
Ben aylarca adapte olamadım.bebege hamileliğe, böyle vicdan azabı çekiyordum. Nasil yaparim ederim, sırası mıydı diye çok düşündüm. Sonra 4lu taramada olumsuz sonuçlar çıktı ayyy işte orada büyük sinandim Allah tarafından. Ve bebeği öyle kabullendim, dank etti kafama. Korunurken olması daha çok korkutuyor beni. Yani ya 4. De gelirse diye korkuyorum şimdiden. Artık neyle korunacagimi da bilmiyorum. Korunurken hamile kalıyorsam niye korunuyorum moduna girdim valla.

Bende dogum kontrol hapi kullaniyordum.
Hapi birakinca regl oluyorsun ya birkac gun sonra bende biraktim ama regl olmadim..
Ve tatilden donmustuk nasil uykum var zaten tatil bana zehir olmustu sureklo yorgunum nerden geldim diyorum..
Donuste ise gitmeden eczaneye ugradim aldim test is yerinde girdim lavaboya aninda ya cift cizgiyi gordum.
Bir sure cikamadim lavabodan..
Kendime gelemedim..
Duzensiz kullandim o ay duzensiz kullaninca ertesi gun hapi alirdim o ay almadim iste.
Lavabodan ciktim odamda beni bekleyen bir suru insan bir suru soru ama kafami toparlamam mumkun degil ciktim gittim 2 saat sonra..
Cok zor kabullendim depresyona girdim resmen.
O yuzden ben beceremedim bu korunma isini doktoruma da dedim baglayalim yasemin ama baglasakta 1000 de 1 oluyor sana pek guvenemiyorum dedi dedim olsun sen bagla gerisi allahin taktiri

Ayyy çok tanıdık varya yaşadığım için biliyorum. Benzer şeyler yaşamışız. Benim.doktorum da senin tek bir korunma yöntemin kaldı dedi ben de ciddi ciddi dinliyorum adamı, eşinden uzak duracaksın demişti nasil utanmıştım ya spiralle hamile kalınır mi allah aşkına ya, hani kayma falan yok kontrolden sonra senesi geçmemiş hani. Daha ne yapabilirim ben. Bu arada 13 senelik evliyim, 5 gebelik sigdirdim. Hepsi korunurken oldu.

Bende seni okurken neler hissettigini cok iyi anladim
Arkadasimda spiralle kaldi 2. Cocuktan sonra ama ilac kullaniyordu sivilce ilaci aldirmak zorundaydi kurtaj esnasinda cikaririz dedi doktoru spirali ama bir turlu bulamamis..
Rontgende bagirsagina dogru yol aldigini goruldu ve maalesef sezeryan gibi ameliyat olarak cikarildi o spiral o yuzden spiral taktirmam dedim.

Çok iyi ozaman ya rahatladım. Bazılarında ishal başlayınca bebeklerinin kalbinin durduğunu yazmışlar çok korkttum
Onu hiç duymadım ama takip et ishalin devam edecek mi
Aaa biz resmen sadece geri çekilme ile korunduk 5yıl sadece dışarı boşalma, bebek düşününce normal devam ettik ben takvime göre hep hesap yapıp denedim ona rağmen olmadı 8ay sonra ovulasyon test takibi ile oldu benim resmen ben kovaladım yumurtayı demek ki kişiden kişiye değişiyor bir arkadaşım bir kere denedi hemen gebe kaldı benim korunmadığım halde hemen olmadı
Bakalım hakkımız da hayırlısı. Annem çok sancı çekmezmiş bende ona çekmişimdir belki
Ben genetiğe inanıyorum benim annemde kendi kendine doğum yapmış evinde hep ona güvenip normal istedim kötü bir tecrübe yaşamadım
Çok güzel olmuş prensesin odası sağlıkla büyüt
Çok teşekkürler cnm cümlemizin evladı
Çok şaşkınım valla ben resmen korunmamışım ozaman 5sene

Spiral bana cok yan etki yapmisti ben de o hamilelikten sonra bir daha taktirmadim. Dogum kontrol hapinda bir gun ilac yanimda degildi bir gece icmedim o ay hamile kaldim. Yani olacaksa bebek Bir yolunu buluyor. Ama tabii ki bu bebek kadar hiç şok yaşamamıştım. Hâlâ hastane çantam hazır değil böyle gerçekten kamera şakası yaptık sana diye bir yerden çıkacaklarmış gibi geliyor ama içimde kipirdak bir tırtıl var bakalım bundan sonra beni neler bekliyor ama menapoza kadar korku hep olur bende artık.

Benim dediğim bu işte biz kendimizi kandıralım ancak korunuyorum ya da korunuyorum diye, valla Allah ol deyince biz ne yaparsak yapalım oluyor. Bunun en tipik ornegiyim. Artık eşime diyorum korunmayalim baksana nasılsa olacak oluyor çektiğim çileye yazık dedim o da ya bir git diyor sürekli hamile kalıyorsun diyor bana
Evliliğim hamilelik lohusalık ya da düşükle geçti ya valla. Doktoram kaldı bu yüzden. Yani kariyerimi tam yaptı bıdık yavrularım. Canları sağolsun.
Korunmamissin demeyelim doğru zamanı bulmuş bebeğin siz korunduğunuzu düşünürken

Bizim bunu atlatmamiz zor ben simdi dusunuyorum da baglatsamda korkarim yani acaba derim var mi oldu mu?
Ben seni cok iyi anliyorum cocuk sayfasini kapatan bir kadin icin gercekten zor.
Ama oldu iste bende inanamiyorum ruya gibi geliyor.
Bir de 5000 hamileden birini bulan trizomi 13 beni bulmustu simdi diyorum 1000/1 ihtimal bana dusuk geliyor.

Yok yok canım, evdeki odasının kapısına nasıl asıldığını merak ettim, ya da senin gibi rafına mı koysam, öyle de pek güzelmiş, kendim yapacağım da, heves ettim

Doktorani bitirirsin ne asamada suan?
Saglikli olsunlarda.
Esimde bana diyor baglatmak zorunda degilsin geri cekilme var.diyor sacmalama dedim bir git basimdan
Ama.simdi halimi gordukce baglatalim diyor.

Valla sizin anlattıklarınıza göre resmen korunma değil o, demekki dediğim gibi nasiple alakalı ya bu, ama şimdi korktum ikinciden sonra bu kafayla olurmuş artık o şekilde korunamam baya risk yani netcez cidden Ya

Hakkımızda hayırlısı olsun canım ya, Rabbim isteyene nasip etsin. Ama dediğim gibi olacak olandan kaçamıyoruz. Sezaryen mi senin bağlatma diyorsun ? Takvim yöntemiyle ve ilave olarak geri çekme en güvenilir yöntem hamile kalmadan seneler geçirdiğim tek yöntem bu oldu benim. Yan etkisiz en önemlisi. Olasılık var diyorsun bilemedim ben o zaman daha büyük bir travma olmaz mı??

Yok yok canım, evdeki odasının kapısına nasıl asıldığını merak ettim, ya da senin gibi rafına mı koysam, öyle de pek güzelmiş, kendim yapacağım da, heves ettim
Heee ev mi ben evde sıcak silikonla yapıştırdım kapıya düştü ama bu sefer eşimle düşündük kapının tepesi var ya oraya raptiye çakalım misina ile bağlayıp ordan sarkıtalım dedik Rafa şimdilik öylesine koydum sonra kapıya ascam o şekil

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…