2021 Nisan Anneleri

Ya ne güzel anlatmışsın rahat bir doğum olmuş anlattığın kadarıyla 🧿 inşallah benim de öyle olur. Kız çatalı matali hepten unuttum bakalım doğumda deneyeceğim. Ay düşündükçe icim bir garip oluyor doğuma da birsey kalmadı. 🙈🙈🙈
Ay bir o çatal bide o makas gibi spkelum mu ne ikisini gördüm mü ifrit oluyorum valla😁 bende unuttum ama videolar izliyorum nefes alma ıkınma ordan aklımda şekli şemali😂 aynen sanki doğuracak ben değilim gibi geliyor şimdide eşim diyor ki doğumda bende dinlenirim 10gün iznim var diyor he dedim en baş lohusa sensin 🤣, ne zaman ağrım olsa onunda olur😂

Aaaa benimde bir iki kere öyle bol susamlı simit aşermem olmuştu gece bulup almıştık 2simiti peynirle indirmiştim 😄 görünce adını canım çekti yine çok mantıklı isim🙈 evet Ya kendi yaptığını yiyemiyor aynı tadı almıyor sanki insan😬
Bak ikimizinde kiz ben simit igrendim midemi yakti kokusu bile yakiyordu

Inceliyorum sayfayı bayagi iyi güzel şeyler varmış 💕💕
Yaaa epiduralli normal doğum yaptığını kaçırmışım ben, peki sen de yan etki falan oldu mu? Epidural olunca da başağrısı vs oluyor mu? Ya hic kıpırdamamak gerekiyormus ben o panikle ya oynarsam diye endişeliyim. Ya ıkinmalari kacirirsam hissetmeyip 🙄 endişe doldum doktor söylediğinden beri.
Bu arada bende yan etki hiç olmadı ne ağrı ne sızı ne baş ağrısı direk ayağa kalktım 1saat içinde bidada oturmadım o yapanla da alakalı sanırım benim eşim ameliyat geçirmişti epidural mi spinal mi öle bi uyuşturmayla adam resmen yıkıldı başını kaldırdımı gözleri dönüyordu yerinden kalkamıyordu cola cafein herşeyi tüketti yok adam ayağa kalktımı yığılıyordu götürdük hastaneye dediler kan yaması yapılacak aynı yerden kan yaması diye bişi yaptılar öyle ayağa kalkabildi yapanın eline bağlı sanırım çünkü aynı hastane aynı ekipti ama epidurali vuranın hatasıymış öle dedilerdi

Bak ikimizinde kiz ben simit igrendim midemi yakti kokusu bile yakiyordu
Ay benim ilk kızımda limonu oturup kabuğuyla elma gibi yiyordum, sabah akşam içim açılıyordu, çok kusmuştum, herşeyden tiksinmiştim, bu kızımdada tam tersine bir kere kustum ne iğrendim ne ekşi yedim hep tatlı et peynir bunları tükettim iki gebeliğimde farklı oldu olabiliyor demekki 😄

Ay bir o çatal bide o makas gibi spkelum mu ne ikisini gördüm mü ifrit oluyorum valla😁 bende unuttum ama videolar izliyorum nefes alma ıkınma ordan aklımda şekli şemali😂 aynen sanki doğuracak ben değilim gibi geliyor şimdide eşim diyor ki doğumda bende dinlenirim 10gün iznim var diyor he dedim en baş lohusa sensin 🤣, ne zaman ağrım olsa onunda olur😂
Benim eşimde aserdi canım.cekti diye tatlı alıp geliyordu, beli ağrıyor, kilo aldim diye tartılıp duruyor😂😂😂😂😂 iyi ki hamile olan benim diyorum ona 😂😂😂😂😂😂
Bu arada bende yan etki hiç olmadı ne ağrı ne sızı ne baş ağrısı direk ayağa kalktım 1saat içinde bidada oturmadım o yapanla da alakalı sanırım benim eşim ameliyat geçirmişti epidural mi spinal mi öle bi uyuşturmayla adam resmen yıkıldı başını kaldırdımı gözleri dönüyordu yerinden kalkamıyordu cola cafein herşeyi tüketti yok adam ayağa kalktımı yığılıyordu götürdük hastaneye dediler kan yaması yapılacak aynı yerden kan yaması diye bişi yaptılar öyle ayağa kalkabildi yapanın eline bağlı sanırım çünkü aynı hastane aynı ekipti ama epidurali vuranın hatasıymış öle dedilerdi
Benim doktorum kendi anestezistim olacak başka biriyle çalışmak tercihim değil demişti o öyle deyince acayip tırstım yani sorun olabilir diye düşündüm. Zaten tirsak biriyim ay inşallah sorunsuzca hallederim. Esin için kötü olmuş ya böyle tecrübelerden çok etkileniyorum.

Benim eşimde aserdi canım.cekti diye tatlı alıp geliyordu, beli ağrıyor, kilo aldim diye tartılıp duruyor😂😂😂😂😂 iyi ki hamile olan benim diyorum ona 😂😂😂😂😂😂

Benim doktorum kendi anestezistim olacak başka biriyle çalışmak tercihim değil demişti o öyle deyince acayip tırstım yani sorun olabilir diye düşündüm. Zaten tirsak biriyim ay inşallah sorunsuzca hallederim. Esin için kötü olmuş ya böyle tecrübelerden çok etkileniyorum.
Yok cnm doktorun öle dediyse vardır bir bildiği hiç kasma, bakarsın gerek bile kalmaz, aman onlar 9 doğuruyormuş lafta😂 biraz oflasam e cennet ayaklarının altında kolay mı der 😂 çok biliyorlar herşeyi😬🙈

Kızlar ya size bir soru, bebek kapı süslerini kapıya mı takıyorsunuz? Takıyorsanız nasıl takıyorsunuz?
Hastane kapısı için mi soruyorsun cnm valla orda kapının durumuna bağlı genelde misina ile bağlanıyor Ya da sıcak silikonla tutturmuştum ben yanımda silikon tabancası götürmüştüm hafif bir kapı süsüydü bu değerlini misina ile bağlamayı düşünüyorum sarkıtacaz yani😊

Ay benim ilk kızımda limonu oturup kabuğuyla elma gibi yiyordum, sabah akşam içim açılıyordu, çok kusmuştum, herşeyden tiksinmiştim, bu kızımdada tam tersine bir kere kustum ne iğrendim ne ekşi yedim hep tatlı et peynir bunları tükettim iki gebeliğimde farklı oldu olabiliyor demekki 😄
Benimde inanılmaz farklıydı hala da öyle 😅

Yok cnm doktorun öle dediyse vardır bir bildiği hiç kasma, bakarsın gerek bile kalmaz, aman onlar 9 doğuruyormuş lafta😂 biraz oflasam e cennet ayaklarının altında kolay mı der 😂 çok biliyorlar herşeyi😬🙈
Ben zaten 3. Bebeği öğrenince şoka girmiştim, valla geceleri kalkacaksın demiştim 😂😂😂 hic mirin kırın etme demiştim, altını temizle ver emziririm ben, gazını çıkarır uyutursun diyordum 😂😂😂😂 daha dün gece bu konuşmayı hatirlattim ben hiç öyle birşey hatırlamıyorum diyor. Bebeğe adapte olayım diye ayak yaptı herhalde 😱

Ben zaten 3. Bebeği öğrenince şoka girmiştim, valla geceleri kalkacaksın demiştim 😂😂😂 hic mirin kırın etme demiştim, altını temizle ver emziririm ben, gazını çıkarır uyutursun diyordum 😂😂😂😂 daha dün gece bu konuşmayı hatirlattim ben hiç öyle birşey hatırlamıyorum diyor. Bebeğe adapte olayım diye ayak yaptı herhalde 😱
Bak yaaa hepsi numaracı bu adamların , bizimkide şimdiden üçüncüyü düşünüyor geçecen onu sen dedim, ya diyor bu çok kolay geçti anlamadık bişi diyor he dedim sana kolaydı nazlanan yok çünkü, kaza bebeğimi sizin😄 en korktuğumda kaza😬 ya ikinci Doğum daha kolay olur derler senin 3.normalse ışık hızında olur bence epidurale gerek kalmaz inşallah ya ☺️

Dün ilk defa nstye girdim sandım çıkmadı şükür Doktorum tebrik etti şekeri olan hastalarimda şekeri en iyi çıkan sensin dedi baya dikkat ediyorum diyetime 120 üstü hiç çıkmadı toklugum şimdiye kadar Diyet yaptığım için de kendim 2.5 kilo aldım oğlum da 2.300 olmuş yine ilk gebeliğim gibi olacak sanırım o zaman da 3.5 kilo ile doğuma gitmiştim diyet sayesinde

Omega yı kullanıyorsan oda yapıyor WC çok çıkarıyor afedersiniz büyükte, rahatlıyorum ben öyle kabı yaşamadım şükür o yüzden bazen ishal gibi ama genelde normal
Omega yı kullanıyorsan oda yapıyor WC çok çıkarıyor afedersiniz büyükte, rahatlıyorum ben öyle kabı yaşamadım şükür o yüzden bazen ishal gibi ama genelde normal
Yazına rastgeldim hep kabız iken bugün hep ishal gibi oldum 3 4 gündür ocean mummy kullanıyorum omega ishal yapar mı

Bak yaaa hepsi numaracı bu adamların , bizimkide şimdiden üçüncüyü düşünüyor geçecen onu sen dedim, ya diyor bu çok kolay geçti anlamadık bişi diyor he dedim sana kolaydı nazlanan yok çünkü, kaza bebeğimi sizin😄 en korktuğumda kaza😬 ya ikinci Doğum daha kolay olur derler senin 3.normalse ışık hızında olur bence epidurale gerek kalmaz inşallah ya ☺️
Bu epidural olayı nedir:KK51:çok yabancıyım bu konulara o_O

Bu epidural olayı nedir:KK51:çok yabancıyım bu konulara o_O
Prenses Doğum diyorlar canım epiduralli normal Doğuma açılma 5cm geçince belden omuriliğe ilaç veriliyor bacak arası belden aşağı uyuşturuyorlar kalan açılmayı rahat geçir diye, ama kimi kadın ıkınamıyor hissetmediği için ama ayaklarını hissediyorsun çatalda ayağınla çatalı iterek ıkınırsan sıkıntı olmuyor rahat bir Doğum oluyor 😊

Prenses Doğum diyorlar canım epiduralli normal Doğuma açılma 5cm geçince belden omuriliğe ilaç veriliyor bacak arası belden aşağı uyuşturuyorlar kalan açılmayı rahat geçir diye, ama kimi kadın ıkınamıyor hissetmediği için ama ayaklarını hissediyorsun çatalda ayağınla çatalı iterek ıkınırsan sıkıntı olmuyor rahat bir Doğum oluyor 😊
Aaa ilk kez böyle bişe duyuyorummm. Ama devlette yapmazlar sanırım 😁

Aaa ilk kez böyle bişe duyuyorummm. Ama devlette yapmazlar sanırım 😁
Ya ben yapmıyor diye biliyorum devlet epidural ama eminde değilim, benm doktorum senin durumuna göre karar vercez dedi yerlerde sürünmezsen vermem ama sürünürsede epidurale karşı değilim dedi bakalım nasip☺️

Kaza ki ne kaza 😂😂😂😂 ben benim neyim var ya halsizim sürekli uyuyorum saçım dökülüyir diye bunalıma girmiştim, karantina halleri bir yandan, dedim kafama taka taka bir hastalık buldum herhalde diyorum. Eylül ilk haftası eşim bir poşetle geldi eve al bunu yap dedi. Bir baktım gebelik testi, ama ne rahat yaptım varya 😂😂😂😂 testi yaptım amaninnnnn kırmızı çizgi çıktı, t nin altında alla alla bu testin güvenilirliği miydi yoksa sonuç mu diye elim ayağım boşaldı, kullanım kılavuzunu okudum, o arada ikinci çizgi de kırmızı olunca bir çiğlik attim üst kattakiler duymuştur 😂😂😂😂😂😂😂😂 nerde çocuk psikolojisi kızlarım orada hamile olduğumu öğrendiler çünkü deli gibi aaaaa hamileyim kızlarrrrr hamileyim diye deli gibiydim. 😂🙈🙈🙈🙈
Sonra kan verdim bir bhcg değerim tavan yapmış 😂😂😂😂😂 doktoruma gittim 9 haftalık bir bebek 🙈🙈🙈🙈🙈🙈 nasil farketmedim inan anlamıyorum. O kadar istemiyordum ki kızlar büyüdü rahata erdim derken büyük bir şok yaşadım. Hâlâ böyle rüya gibi geliyor bana sanki uyanicam geçicek gibi 🤭🤭🤭
Kızlarım 12 ve 9 yaşında yani normal değil mi yaşadığım şok 😱😱😱 bir de böyle küçük kızım kardeş diye çok ısrar ederdi yok kızım ona sabrım yok, gucum yok size zor yetisiyorum diyordum. Bebeğe su an çıldırıyor ufak kızım, prova yapıyor şöyle mimik yapicam böyle oynaticam, ay yerim onun serçe parmağını diyor 😂😂😂😂 markette falan bir bebek görse hemen oynar bebekler bir gülüyor ona, peşine takılıyor. Inşallah kardeşine de güzel abla olur onlar için mutluyum. Yoksa valla allah isteyene nasip etsin diyordum bana kapak oldu 😂😂😂😂

Ya ben yapmıyor diye biliyorum devlet epidural ama eminde değilim, benm doktorum senin durumuna göre karar vercez dedi yerlerde sürünmezsen vermem ama sürünürsede epidurale karşı değilim dedi bakalım nasip☺️
Bakalım hakkımız da hayırlısı. Annem çok sancı çekmezmiş bende ona çekmişimdir belki :KK70:

X