2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Kızlar kontrolüm vardı bebiş kanala girmiş başı baya aşağıdaymış. Bayram sonrasına beklemeyelim zaten sezaryen olacak dedi.37.haftada salı günü doğumum var Kızlar 3 kilo üzeri doğar dedi .hafta olarak da erken değil dedi beni bi heyecan bastı
Benim de pazartesi günü doğumum var çok heyecanlıyım. Benim de 39u doldurmadan olacak doğumum. Haftasına göre ne kadar güzel kilosu maşallah benimki de 3 kiloyu geçmiş doktor daha önce minyon bir bebeğin olacak max 3 kilo doğar demişti şimdi geçti deyince çok mutlu oldum 🙂 sağlıkla sıhhatle kucağımıza almayı nasip etsin inşallah

Benim de pazartesi suni şancı ile doğumu başlatacaklar. 38+2 yim. Şeker dengesi bozuldu iyice doktor da riske atmayalım dedi. 37+5 de 2945 gramdı. Bu hafta bakmadı ultraaonda. 3 kilo üzeri diğer demişti. En büyük tedirginliğim açılma ve kendi sancim yokken suni şancı almak. Rabbim şu mübarek kadir gecesinde dualarimizi kabul etsin genişlerimiz sağlıcakla bir ayazda doğsun inşallah 🤲
Amin canım hiç tedirgin olma sağlıkla kucagına alacaksın inş

Canm tek bizim ulkemizde degil avrupadada ayni abartiyorlar..
Okurken kadın doğum hocamız demişti ki anne adayları hamilelikleri boyunca herşeyin en normalini isterler. Değerler normal olsun bebek normal aralıkta olsun. Ufacık bir müdahaleden korkarlar gebeler için uygun olan ilaçları bile içmekten korkarlar günlerce araştırırlar. çünkü bu bir müdahaledir. Şampuanlarını bile en doğalı seçerler. Makyaj malzemelerini vs. Kan değerleri, bebeğin değerleri herşey normal olacak biraz sapsa korkarlar. Bebeğe zarar vericek diye şeker yükleme testi yaptırmazlar. Bebek enfeksiyon kapar diye amniyosentezden kaçarlar. tüm 9 ayı süreçi en normal şekilde geçirmek isterler. Taki doğuma kadar. Doğuma gelince o azim kaybolur ve ağır bir ameliyata girerler. Normal doğum, sürecin bir parçasıdır. Doktor sezeryan önermedikçe asla talep etmeyin. Diye kafamıza kazımıştı. Sezeryan bebeği kurtarmak için ikincil bir alternatiftir. B planıdır. Sezeryan yaygınlaşması yerine keşke normal doğum alternatifleri güçlendirilseydi. Mesela en sağlıklı normal doğum dizlerinin üstüne çöküp bi yerden tutınup yer çekimine çocuğu bırakmak. Ama bunu yapan ne hekim var ne hastane. Şimdi doktorlar normal doğumun nazını bile çekmek istemiyor. Saat belli olsun. Alıp çıkalım peşindeler. Çok yazmışım bee. 🤭🤭

Acilma ve kendi sancimiz yokken suni sanci almanin bir tehlikesi mi varmis neden tedirginsiniz o konuda? Ben suan ayni bu bahsettiginiz durumdayim. Doktor sezeryan yapalim derse, suni sanci ile normal dogumu bir deneyelim demeyi de planliyordum açıkçası.
Yok canım öyle bir şey değil. Benim ilkdogum hani hiç açılma olmayınca uzun sürüyormuş kendi sancinda yokken bir de normal.sanciya göre daha şiddetli oluyir diyorlar. Kasılma araları daha kısa diyorlar doğum yaklaştıkça beni korku sarmıştı zaten şimdi suni şancı deyince doktor daha da tedirginim ne bileyim

Okurken kadın doğum hocamız demişti ki anne adayları hamilelikleri boyunca herşeyin en normalini isterler. Değerler normal olsun bebek normal aralıkta olsun. Ufacık bir müdahaleden korkarlar gebeler için uygun olan ilaçları bile içmekten korkarlar günlerce araştırırlar. çünkü bu bir müdahaledir. Şampuanlarını bile en doğalı seçerler. Makyaj malzemelerini vs. Kan değerleri, bebeğin değerleri herşey normal olacak biraz sapsa korkarlar. Bebeğe zarar vericek diye şeker yükleme testi yaptırmazlar. Bebek enfeksiyon kapar diye amniyosentezden kaçarlar. tüm 9 ayı süreçi en normal şekilde geçirmek isterler. Taki doğuma kadar. Doğuma gelince o azim kaybolur ve ağır bir ameliyata girerler. Normal doğum, sürecin bir parçasıdır. Doktor sezeryan önermedikçe asla talep etmeyin. Diye kafamıza kazımıştı. Sezeryan bebeği kurtarmak için ikincil bir alternatiftir. B planıdır. Sezeryan yaygınlaşması yerine keşke normal doğum alternatifleri güçlendirilseydi. Mesela en sağlıklı normal doğum dizlerinin üstüne çöküp bi yerden tutınup yer çekimine çocuğu bırakmak. Ama bunu yapan ne hekim var ne hastane. Şimdi doktorlar normal doğumun nazını bile çekmek istemiyor. Saat belli olsun. Alıp çıkalım peşindeler. Çok yazmışım bee. 🤭🤭
Biliyor musun bunu bende çok istedim. Hatta bir sürü olan vardı kafamda. Son ana kadar sancıları evde karşılamak sıcak duş, egzersiz, şancı aralığı 5 dk da bir olana kadar evde bekleyecektim güya. Şimdi pazartesi günü hiç açılma ve sancim yokken suni sanci ile deneyecegiz. Hayat planlar yapmaya izin vermiyor

Kızlar merhaba sezaryen doğumla çocuğum dünyaya geldi ayın yedisinde. Ancak sütüm yetmiyor yani bir kaç damladan öteye geçmiyor bebek dolayısıyla doymuyor ne yapmam lazım? Süt sağma makinesini denedim yine de gelmiyor

Benim oğlumda aynı durumda. Tek çare bol bol emzirmek. Ne kadar çok çiş kaka yaparsa o kadar çabuk geçiyormuş. Ben uyandırmak için altını açıyorum. Ama kızım ağır sarılık olmuştu o nu çok zor uyandırırdık. Eşim sağa sola yuvarlardı, topuklarını sıkardık, soyardık, yüzünü ıslatırdık vs neler neler 🤦🏻‍♀️
yaa evet gerçekten en zor kısım uyandırma kısmı çok bunaldım yaa sürekli uyandırmak için uğraşmaktan. uyqndırıyorum bu sefer memede uyuyakalıyor çok bunaldım gerçekten. kaç günde normale döner acaba ya? biliyor musun? biizmki düşük risk grubundaymış ama ben yine de zorlanıyorum uyandırmakta maalesed. yarın dr a gitcez bakalım azalma vardır inş ama ben göz beyazında burun ucunda ve dilinde sarılıklar görebiliyorum . bu arqda ne kadar sürede bir emziriyorsun ve kaç dk emziriyorsun

Mrb kizlar 2 gundur kafama takiliyor sezaryan dogumun riskleri var mi bebek icin yani solunumunda falan yoksa hani normal dogumdada olabiliyor mu?
Ben normal doğum yaptım geçen pazar, bebeğim solunum sıkıntısından yenidoğan yoğun bakımına yatırıldı.
Her iki doğumunda kendine göre riskleri var canım, dua edip teslimiyetçi olmaktan başka çaremiz yok.
Allah herkese sağlıkla kucağına almayı nasip etsin

Kızlar merhaba sezaryen doğumla çocuğum dünyaya geldi ayın yedisinde. Ancak sütüm yetmiyor yani bir kaç damladan öteye geçmiyor bebek dolayısıyla doymuyor ne yapmam lazım? Süt sağma makinesini denedim yine de gelmiyor
Canım 2. Ve 3.gün benim de öyleydi. Kolostrum çok yoğun olduğu için çok az geliyor ama bebeğin midesi de zaten çok küçük. Sen sürekli emzir bi yemek, wc ve uyku için ara ver başka hiç bi iş güç yapma zaten hemen 1-2 güne artacak sütün fark edersin. Daha da içine sinmiyorsa saat başı 10 dk elle sağım yap bi çay kaşığına filan topla kaç damla çıkarsa bebeğe kaşıkla içir. Kolostrum makine ile sağılmazmış

yaa evet gerçekten en zor kısım uyandırma kısmı çok bunaldım yaa sürekli uyandırmak için uğraşmaktan. uyqndırıyorum bu sefer memede uyuyakalıyor çok bunaldım gerçekten. kaç günde normale döner acaba ya? biliyor musun? biizmki düşük risk grubundaymış ama ben yine de zorlanıyorum uyandırmakta maalesed. yarın dr a gitcez bakalım azalma vardır inş ama ben göz beyazında burun ucunda ve dilinde sarılıklar görebiliyorum . bu arqda ne kadar sürede bir emziriyorsun ve kaç dk emziriyorsun
Her bebekte farklı sürede geçiyor. Ama bu zor uyanma olayı yakında geçer. Zaten sonra da uyutmaya çalışma zorluğu başlıyor 😬😅 ben gece-gündüz her ağladığında emziriyorum. Ama özellikle gündüz 1buçuk gece 2 saati geçirmemeye çalışıyorum. Emzirme süresi tutmuyorum oğlum zaten doyunca uykuya dalıyor bazen 20 dk da bazen 1 saatte onu baz alıyorum. Ama kızım dediğin gibi memede hemen uyuyakalırsı, sarılığı azdı onu ortalama 30-40 dk emzirmeye çalışırdım. Zaten 2.aydan sonra hem emme aralıkları açılacak hem de emme süreleri kısalacak yavaş yavaş.

Ben normal doğum yaptım geçen pazar, bebeğim solunum sıkıntısından yenidoğan yoğun bakımına yatırıldı.
Her iki doğumunda kendine göre riskleri var canım, dua edip teslimiyetçi olmaktan başka çaremiz yok.
Allah herkese sağlıkla kucağına almayı nasip etsin
Teskkrlr canim gecmis olsunnn aminnn Rabbim evlatla hic birimizi sinamasin insallhh🤲🤲🤲

X