2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Kızlar bebeği ilk 6 ayda salonda falan yanımızda tutarken nasıl bir şey almalıyız? Babynest mi? Hamak gibi bir şeyler mi? Ana kucağı mı? Fikir verir misiniz?

Senin evin idealmiş güle güle otur.
Çok sağol, biz hep düşünüyorduk bahçeli ev, korona bahanesi oldu, o sıralarda üst komşu da keyfimizi kaçırıyordu, saat gece 4e kadar yatmayan tipler ama biz işe gitmek için sabahın köründe kalkıyorduk, çok yıpranmıştık, zamanlaması iyi oldu, ev sıfırdı, natamam şekilde, her şeyini biz yaptırdık, o kısım biraz zahmetliydi sadece. Allah herkesi evinde mutlu etsin, komşu çok önemli bir faktör

Bana da fazla geldi ya anlayamadım ki 🤔
Canım bende önceki gebelikte sabah akşam içtiğim çok olmuştur. Magnezyum un kalsiyumun faydası olur zararı olmaz bence. Bende bugün hap şeklinde olan 500 mg Lik magnezyum aldım. Hem ağrılara iyi gelsin hemde tuvalet sorunuma diye. Umarım bir an evvel fayda eder. Bugün 13 bin adım falan attık ikindin almistim bı tane ilaç bak bana mısın demedi ne kasılma oldu ne ağrı.

Çok sağol, biz hep düşünüyorduk bahçeli ev, korona bahanesi oldu, o sıralarda üst komşu da keyfimizi kaçırıyordu, saat gece 4e kadar yatmayan tipler ama biz işe gitmek için sabahın köründe kalkıyorduk, çok yıpranmıştık, zamanlaması iyi oldu, ev sıfırdı, natamam şekilde, her şeyini biz yaptırdık, o kısım biraz zahmetliydi sadece. Allah herkesi evinde mutlu etsin, komşu çok önemli bir faktör
Olsun en azından yaptırmış kurtulmuşsun çektiğin sıkıntıya değmiş 😊
Bebeğinde sizde rahat edersiniz.
Darısı bize inşallah 🤗

Ben bunun tatli sekerle ilgisi oldugunu dusunmuyorum bu ikinci hamileligim ilkindede bundada cok fazla tatli seker tuketiyorum hatta en cok serbetli tatli yiyorum gunde 4 porsiyon rahat yiyorum 🙈 ama suyum hep normaldi son kontroldede sordum detaylida hersey normal suyu gayet guzel cok saglikli bir bebek dedi
Katılıyorum size neyle alakalı bilmiuorum ama bende şerbet içsem ki bir zamanlar gerçekten suya şeker atıp içerdim öyle canım isterdi şekerim hep normal çıkar. Kahvaltı edip gidip kan verdiğimde bile 72 çıktı yenice. Ama şeker çıkanların diyetle işleri yola soktugunu biliyorum.

Hiç korkma, inanılmaz keyifli, bizim de sitede, kocaman da bir bahçemiz var, iki üç günde bir çıkıp çimlere basmak bile öyle havamızı değiştiriyor ki, çocuk için de inanılmaz avantaj olacağıno düşünüyorum, ben çok memnunum, mutluyum, öneririm
Sitede olması daha iyi evet ama tamamen bize ait olması biraz ürkütüyor. Her şeyiyle ilgilenmek, bakımı, sorunları. Sitede olunca yönetim her şeyiyle ilgilenir temizliği, bahçe bakımı vs. size de keyfini sürmek kalır 🥰

Canım bende önceki gebelikte sabah akşam içtiğim çok olmuştur. Magnezyum un kalsiyumun faydası olur zararı olmaz bence. Bende bugün hap şeklinde olan 500 mg Lik magnezyum aldım. Hem ağrılara iyi gelsin hemde tuvalet sorunuma diye. Umarım bir an evvel fayda eder. Bugün 13 bin adım falan attık ikindin almistim bı tane ilaç bak bana mısın demedi ne kasılma oldu ne ağrı.
Yani evet zararı olmaz bencede yoksa doktor özellikle belirtmezdi iki tane diye. İnşallah faydasını görürsün canım sen de 🙏🏻

Günaydın kizlar dün yazdim da kimse görmedi galiba cevap verebilir misiniz ben bı ara göbek deliğinin altında hissediyorum ama şuan kasığım da sanki
Valla ben bildiğiniz çişimi yaptığım yere yakın hissediom sürekli.doktora sordum yeri geniş heryerde hissedebilirsin dedi.

32. hafta kadın doğumdan çalışabilir raporu alıyorsunuz ancak kovid izni olduğu için cb kararnamesiyle çalışamadığınız için işe gitmiyorsunuz ve 5 hafta doğum sonrasına ekleniyor. Doğum sonrası izin 13 hafta oluyor.

konuyla ilgili link:

kızlar iyi akşamlar günü gününe bakamıyorum izin konuşulmuş bu konuda merak içindeyim özellikle öğretmen arkadaşlar bu linkten anladığıma göre doğumdan önceki 8 haftayı doğumdan sonraya atabileceğiz ama bu memurlar net değerlendirmesi... benim anlamadığım eğer bu doğruysa bile biz mayıs başında doğum yapsak 8 hafta izinle zaten yaz tatiline girmiş olcaz, önceki 8 haftayı yazdan sonraya eylüle atabilecek miyiz?? böyle bi hakkımız var mı

Kızlar size hiç bebeğin suyu hakkında bişi söylediler mi? Banada söylemediler ama instgramda gördüm kiminin azmış suyu kiminin çok oda problem teşkil ediyormuş.
Ben bugün gidince sorayım normal heralde o yüzden bişi söylemediler.
Doktorun illaki bakıyordur.
Önemli bir kriter çünkü.
Normalse söylemiyordur.

Kızlar bebeği ilk 6 ayda salonda falan yanımızda tutarken nasıl bir şey almalıyız? Babynest mi? Hamak gibi bir şeyler mi? Ana kucağı mı? Fikir verir misiniz?
Merhaba ☺️ Bende bugün bundan aldım, salona filan taşırım diye ama şimde pişman oldum🙈 satıcı en fazla 5 ay yatabilir deyince, acaba yarın gidip büyüğünden mi alsam ki dedim, hem oyun parkıda oluyormuş büyük olan☺️ Ay çok kararsız kaldım🤗 fotoğrafınıda yükliyeyim kızlar sizde bana fikir verir misiniz acaba, katlanması da hoşuma gitti açıkçası bu beşiğin,küçük olan bugün aldığım, büyük olan acaba değiştirip alsam mı dediğim😇

Eklentiler

• 9900F958-8F62-4778-988E-C2515ADE38C3.jpeg
    9900F958-8F62-4778-988E-C2515ADE38C3.jpeg
    67,3 KB · Görüntüleme: 77
  • 9FDBA262-E346-42E5-80EF-E363CC72E30C.jpeg
    9FDBA262-E346-42E5-80EF-E363CC72E30C.jpeg
    62,9 KB · Görüntüleme: 76
X