2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Ben bunun tatli sekerle ilgisi oldugunu dusunmuyorum bu ikinci hamileligim ilkindede bundada cok fazla tatli seker tuketiyorum hatta en cok serbetli tatli yiyorum gunde 4 porsiyon rahat yiyorum 🙈 ama suyum hep normaldi son kontroldede sordum detaylida hersey normal suyu gayet guzel cok saglikli bir bebek dedi
Suyun normalse bir sıkıntı yok tabi. Sende bi zararı olmamış demekki.
Ama çok fazla değil mi 4 porsiyon tatlı yemek😅
Doktor bu kadar tatlı tüketmene bişi demiyor mu?

Bizde de var öyle. Çocuklu bi aile çocuklara bişey demiyorum ama ana baba baya okumuş cahil. Biri avukat biri doktor ama saygısızlar. Evde yürüyüş bandı dan dan dannn, sabah sabah zıplamalı hoplamalı egzersizler, çocuğun piyano sesi ve sürekli bağırarak konuşması ve ebeveynlerin asla bağırarak konuşma diye uyarmaması... baya doluyum. 2 kez uyardık. Tamam deyip iplemiyolar 😑
Aynı resmen söylediklerini yaşıyoruz.. ikiz çocukları varmış, tüp bebekle ve çok geç olmuş o yüzden çocuklarına hayır diyemiyorlarmış. Açıklamaya bakar mısın 🙄 şikayet ettiğimizde de yöneticiye parası var niye apartman dairesinde oturuyor gitsin villaya taşınsın demiş.🤦🏼‍♀️ Biz de bi ara sırf onların sesini duymamak için müzik açıyorduk sürekli bu kez de bir şeylerle aşağıya vurdular o kadar lanetler ki yatak odasında lavaboya giderken topuklu terlik giyiyor gece onun sesine uyanıyoruz. Biz artık uğraşmayı bıraktık ama onlar hala aynı 🙄

Bu da mantıklıymış yarısının verilmesi, benim doktorum da, literatür; şeker belirtileri varsa ve doktor şüphe duyacak bir belirti gördüyse yapılır diyor, o yüzden ben de buna uygun hareket ediyorum ne bebeğe ne sana o stresi yüklemeye gerek yok dedi. Sonra tabi yine içim rahat etmedi araştırdım gerçekten de olması gereken uygulama bu yöndeymiş ama Türkiye’de %80 popülasyon bu yönde yani hamileler karbonhidrat, şeker tüketimine dikkat etmediği ve fazla kilo almaya müsait olduğu için yapılması şart gibi görülüyor dedi doktor da. Benim için doktor ne derse kabulümdü zaten yaptır dese yaptıracaktım ama pek de gönüllü olduğum söylenemez hani şu 3 baklavaya eşit muhabbeti var ya o zaman baklava yesek olmaz mı gibi kafamda hep sorular.. 🙄 inşallah bi belirtim olmaz da hiç yapılmaz 🤭
Yani hamilelikte karbonhidrat ve şekeri sınırlı tüketmemiz gerekiyor. Demekki gerçekten bebekler içinde bizim içinde zararlı 🤔

Canım bizimde evlenip oturduğumuz ilk evdi kendimizin diye içini yaptırdık eşyalarımız hep ağır hassas mobilyalardı ama huzurla oturamadık 😂 eşim nerdeyse hergün tartışıyordu bi ara boşanıp gittiler 1 yıl kadar rahat ettik sonra barışıp döndüler 😅 kiracılarını da mağdur ettiler.
İnşaatken bu evi aldık doğru düzgün yaptıramadan taşındık eşyalarımız herşey mahvoldu 😁
Bizde yapsat yapıyoruz bizimde amacımız en yakın zamanda müstakil ev yaptırmak.
Siz kendiniz mi yapıyorsunuz ya ne güzel 😊 biz de arsa bulduk aldık, yaptıracağız ama hamilelik girdi ilgilenmek zor olur diye biraz erteledik sonra da çocukla nasıl olacak bakalım 🤔 eşime kalsa 3 ayda biter diyor ama mümkün mü sence 🙈

Bizde de var öyle. Çocuklu bi aile çocuklara bişey demiyorum ama ana baba baya okumuş cahil. Biri avukat biri doktor ama saygısızlar. Evde yürüyüş bandı dan dan dannn, sabah sabah zıplamalı hoplamalı egzersizler, çocuğun piyano sesi ve sürekli bağırarak konuşması ve ebeveynlerin asla bağırarak konuşma diye uyarmaması... baya doluyum. 2 kez uyardık. Tamam deyip iplemiyolar 😑
Bunlar her yerde demekki ya kurtulamıyosun😅
Bana yönetici sende çocuk yap seninde çocuğun gürültü yapsın demişti 😁

Zaten eğer şeker hastalığı varsa su fazlalaşıyormuş en önemli belirtisi sanırım, idrara çıkma artıyormuş, bebek ani ve fazla kilo alıyormuş vs. Normal bi durumda şeker tüketimi suyu artırmıyor dediğin gibi. Ama sağlıksız yine de dikkat etmek gerekir 😊
Keske midemde oyle dusunse 🥴dedigin gibi sagliksiz ama tatli iste

Siz kendiniz mi yapıyorsunuz ya ne güzel 😊 biz de arsa bulduk aldık, yaptıracağız ama hamilelik girdi ilgilenmek zor olur diye biraz erteledik sonra da çocukla nasıl olacak bakalım 🤔 eşime kalsa 3 ayda biter diyor ama mümkün mü sence 🙈

Bizimde arsamız varda ıssız etrafı ilerde villa sitesi yapmayı düşünüyoruz orda kendimize de yapıcaz.
3 ayda biter diyo benim eşimde 😁 madem 3 ayda bitiyosa kendisi niye yapmayıp beni böyle süründürdü acaba🤔

Bizimde arsamız varda ıssız etrafı ilerde villa sitesi yapmayı düşünüyoruz orda kendimize de yapıcaz.
3 ayda biter diyo benim eşimde 😁 madem 3 ayda bitiyosa kendisi niye yapmayıp beni böyle süründürdü acaba🤔
3 ayda nasıl bitiyor ya 😄 mutfağı, banyosu, kapısı, dolabı 🙈 hadi bahçe düzenlemesi falan taşındıktan sonra da yapılır ama ben içinde her şeyi kendim seçmek isterim 6 ayı bulur o kesin 😄 bizim aldığımız yer de etrafında villa siteleri olan bir yer, aslında site içinde olmak daha güven veriyor bence daha güzel. hem de her şeyiyle ilgilenen bi yönetici oluyor diğer türlü her sorunla, bakımıyla vs. biz ilgileneceğiz o biraz korkutuyor 🤭

Canım bizimde evlenip oturduğumuz ilk evdi kendimizin diye içini yaptırdık eşyalarımız hep ağır hassas mobilyalardı ama huzurla oturamadık 😂 eşim nerdeyse hergün tartışıyordu bi ara boşanıp gittiler 1 yıl kadar rahat ettik sonra barışıp döndüler 😅 kiracılarını da mağdur ettiler.
İnşaatken bu evi aldık doğru düzgün yaptıramadan taşındık eşyalarımız herşey mahvoldu 😁
Bizde yapsat yapıyoruz bizimde amacımız en yakın zamanda müstakil ev yaptırmak.
Kesinlikle bizim de tek amacımız birkaç inşaat daha yapıp sattıktan sonra müstakil eve geçmek. Karantinada bunu daha iyi anladık

Villa site yapılacaksa 3 ayda mümkün değil 😂 en erken 8 ayda oturma ruhsatı alınmış olur

3 ayda nasıl bitiyor ya 😄 mutfağı, banyosu, kapısı, dolabı 🙈 hadi bahçe düzenlemesi falan taşındıktan sonra da yapılır ama ben içinde her şeyi kendim seçmek isterim 6 ayı bulur o kesin 😄 bizim aldığımız yer de etrafında villa siteleri olan bir yer, aslında site içinde olmak daha güven veriyor bence daha güzel. hem de her şeyiyle ilgilenen bi yönetici oluyor diğer türlü her sorunla, bakımıyla vs. biz ilgileneceğiz o biraz korkutuyor 🤭
Kaynanamlar site içi villada oturuyor bu seferde yan komşuların çok önemli çünkü bahçeye çıktığın için sürekli görüp içli dışlı oluyorsun. 😂
Mesela kimse haber vermeden çat diye bahçene evin içine gelebiliyor 😅
Kocamın memleketinin samimiyet anlayışı çok tuhaf küçük bir şehir mesafe, özel alana saygı denen bişey yok.
Eşin bahçe işleriyle ilgilenirse sorun yok kışı soğuk bi yerse kombiyi hiç kapatamazsın, su borusu patlar bahçenin işi bitmez taşınınca dertler tamamen bitmiyor 😁

Aynen canım artık tatlı çikolata tuketmicem bı sure insallah eski dengesine döner

Canım.meyveyi kısmak gerektiğini bilmiyodm hergun de muhakkak meyve tüketiyorum bebise faydası olur diye onu da yemiym bı sure o zmn
Ye canım tabi ki ama belirli dozda ben mesela günde yarım muz,yarım,elma ve yarım portakal yiyorum yani bebeğe bence yeterli ☺️

Kaynanamlar site içi villada oturuyor bu seferde yan komşuların çok önemli çünkü bahçeye çıktığın için sürekli görüp içli dışlı oluyorsun. 😂
Mesela kimse haber vermeden çat diye bahçene evin içine gelebiliyor 😅
Kocamın memleketinin samimiyet anlayışı çok tuhaf küçük bir şehir mesafe, özel alana saygı denen bişey yok.
Eşin bahçe işleriyle ilgilenirse sorun yok kışı soğuk bi yerse kombiyi hiç kapatamazsın, su borusu patlar bahçenin işi bitmez taşınınca dertler tamamen bitmiyor 😁
Kendiniz yapıp satacaksanız müşterinizi de seçebilirsiniz bence. Villa potansiyeli olan bi yerde oturuyorsanız mutlaka talep olacaktır. Yakın çevrenizden tanıdıklardan düşünen varsa kendiniz seçebilirsiniz komşunuzu. Biz komşumuzu kendimiz seçmek istiyoruz 😊

Villa site yapılacaksa 3 ayda mümkün değil 😂 en erken 8 ayda oturma ruhsatı alınmış olur
Yok site değil müstakil villa.
Site olunca herşey çok daha uzun sürüyor apartman dahi olsa.
Müstakil ev arsası bulmakta çok zor etrafında apartman olmasın herkes bahçeni görmesin. Biz bulamadık henüz ama bebeği olanlar için büyük rahatlık kaynanamın bahçesinde idare edicez artık. Burda herkesin bağı da var orada müstakil yeşillik ama ben çok kalamıyorum.

İkiz bebeklerine gebe olan bir kadın doğum doktorunun meyve tabağı canım ☺️ Y Yorgunnnanne ben olsam bebelerim ikiz diye kazanla yerdim:KK70::KK70:

Eklentiler

• 4EEE2212-3BBE-47E4-818C-268BCAF2243F.png
    4EEE2212-3BBE-47E4-818C-268BCAF2243F.png
    557,2 KB · Görüntüleme: 95
Yok site değil müstakil villa.
Site olunca herşey çok daha uzun sürüyor apartman dahi olsa.
Müstakil ev arsası bulmakta çok zor etrafında apartman olmasın herkes bahçeni görmesin. Biz bulamadık henüz ama bebeği olanlar için büyük rahatlık kaynanamın bahçesinde idare edicez artık. Burda herkesin bağı da var orada müstakil yeşillik ama ben çok kalamıyorum.
Bence de büyük rahatlık olur. Tek villa yapılacaksa uzun sürmez bence 😊

X