2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Evet canım şeker yüklemesi şart dedi benim için ctsi detaylı da doktora sorcam inşallah o içimi rahatlatır bı sorun yok der anne olmak ne zormuş valla insan yaşamadan anlamiyo

Ben bu aralar çikolata tatlı tarzı şeyleri çok yedim acaba o mu suyu arttırdı 🤔
Benimde bilgim yoktu bugün bir hamilelik sayfasında gördüm suyu fazla olanlara şekeri yasaklamışlar. Bugün doktora gittiğimde bende sordum suyunu.
Yeme bence bebeğe zaten bir faydası yok.

Kızlar yine bişey sorcam benim tosbik 20+0 olması gerekirken 20+5 gösteriyo ultrasonda. Doktor bebeğin suyu da birz fazla dedi 24. Haftaya girince şeker yüklemesi yapmak gerekiyo dedi suyunun fazla olması da sikintiymis netten baktım da aynı durumu yaşayan var mı ctsi detaylı da doktora sorcam yine
Canım bildiğim kadarıyla meyveyi kısmak gerekiyor benim denk geldiğim birkaç kişi öyle yazmıştı 🌸

Bugun bizde de misafir vardi esimin kardesi bende evi sildim supurdum toz aldim hep ayaktaydim dedigin gibi islaklik oluyor camasirda, bacagima da kramp girdi😔
Çamaşırda ıslaklık ara ara bende de oluyor canım dr muayenede fizyolojik akıntı demişti ama tabi yorulmamak dinlenmek şart bu durumlarda

Şeker yüklemesi yüksek riskli değilse 50 ml lik yapılıyormuş. Yani ailede şeker geçmişi yoksa. Öncesinde şeker hastalığı yoksa bebeğin suyu normal seviyedeyse bebeğin kilosu annenin kilosu normal seviyedeyse 50’lik.
Ama tam tersi olduğu durumlarda direk 100 lük
Doktorum çok detaylı açıkladı. Gebelik şekerinin farklı olduğunu filan.bende bi risk görmedi 50 lik yükleme yaparız baktık beklenilenin üstünde o zaman 100 lük dedi. Hatta isimleri söyledi filan ben yaptırmayı düşünüyorum yıllardır gebelere yapılan bi işlem. Eğer haberimiz olmadan şeker hastasıysak bebekte aşırı kiloda doğma ve farklı durumlar gözlenebiliyormus. Ama eğer şimdi öğrenirsek önüne geçebiliriz ben gerekli buluyorum ☺️

Bende demir magnezyum multivitamin ilaçlarını dönüşümlü içiyorum hergün birini karaciğerim sıkıntılı zaten hem böbreklere zarar vermiym diye dayıyorlar ilacı hep hiç sevmiyorum

Selam kızlar, nasılsınız?
Ben de detaylı ultrason kontrolüne gittim bugün. Herşey yolundaymış çok şükür. Rahatsız oldu bebişim kaçtı durdu doktordan 🤣. Her yerde geziyorlar ama sanırım biz sadece göbek deliğinin altında ve kasıkların oralarda olduklarında hissediyoruz. Bir ara kaburgaların birleşim noktasına çıktı sonra sol böbreğimin orada soktu kafasını saklandı. Yan döndüm öyle gördük kulağını fln. Çocukta travma oluştu yemin ediyorum🤣🤣🤣. Kalbinde hala parlama var ama doktor da yaptığım araştırmalar da bunun tek başına bişi ifade etmediğini söylüyor. İyi olmasına çok sevindim. Darısı tüm hamişlerin başına.

Valla canım ben komşu gürültüsünden bıkmıştım özellikle en üst kat olsun istedim. Bile isteye aldık yani soğuk ama kafam rahat olsun dedim 😂
Sırf komşu gürültüsünden bıktığımızdan biz de müstakil eve geçmeyi düşünüyoruz hem de çocuk için daha iyi olur. Bizimki öyle böyle değil ve anlayışsız insanlar yönetim bile bir şey yapamıyor, ilk evlendiğim zamanlar psikolojim bozulmuştu biraz alıştım 😄

Benimde bilgim yoktu bugün bir hamilelik sayfasında gördüm suyu fazla olanlara şekeri yasaklamışlar. Bugün doktora gittiğimde bende sordum suyunu.
Ben bunun tatli sekerle ilgisi oldugunu dusunmuyorum bu ikinci hamileligim ilkindede bundada cok fazla tatli seker tuketiyorum hatta en cok serbetli tatli yiyorum gunde 4 porsiyon rahat yiyorum 🙈 ama suyum hep normaldi son kontroldede sordum detaylida hersey normal suyu gayet guzel cok saglikli bir bebek dedi

merhabalae herkese. ben de nasipse mayıs da erkek bebek annesi olacağım. 15 gündür kasık ağrılarım vardı.çocuk büyüdüğünden oldu diye düşündüm.meğersem idrar yolu enfeksiyonum varmış.42 çıktı testte. idrar enfk. erken doğuma yol açıyormuş. duyunca panikledim biraz. ilaç ağrılarımı ge.irdi.ama en küçük ağrıya odaklanıyorum. bu arada korona da geçirdim bir ay önce.
Çok geçmiş olsun 😕

Şeker yüklemesi yüksek riskli değilse 50 ml lik yapılıyormuş. Yani ailede şeker geçmişi yoksa. Öncesinde şeker hastalığı yoksa bebeğin suyu normal seviyedeyse bebeğin kilosu annenin kilosu normal seviyedeyse 50’lik.
Ama tam tersi olduğu durumlarda direk 100 lük
Doktorum çok detaylı açıkladı. Gebelik şekerinin farklı olduğunu filan.bende bi risk görmedi 50 lik yükleme yaparız baktık beklenilenin üstünde o zaman 100 lük dedi. Hatta isimleri söyledi filan ben yaptırmayı düşünüyorum yıllardır gebelere yapılan bi işlem. Eğer haberimiz olmadan şeker hastasıysak bebekte aşırı kiloda doğma ve farklı durumlar gözlenebiliyormus. Ama eğer şimdi öğrenirsek önüne geçebiliriz ben gerekli buluyorum ☺️
Bu da mantıklıymış yarısının verilmesi, benim doktorum da, literatür; şeker belirtileri varsa ve doktor şüphe duyacak bir belirti gördüyse yapılır diyor, o yüzden ben de buna uygun hareket ediyorum ne bebeğe ne sana o stresi yüklemeye gerek yok dedi. Sonra tabi yine içim rahat etmedi araştırdım gerçekten de olması gereken uygulama bu yöndeymiş ama Türkiye’de %80 popülasyon bu yönde yani hamileler karbonhidrat, şeker tüketimine dikkat etmediği ve fazla kilo almaya müsait olduğu için yapılması şart gibi görülüyor dedi doktor da. Benim için doktor ne derse kabulümdü zaten yaptır dese yaptıracaktım ama pek de gönüllü olduğum söylenemez hani şu 3 baklavaya eşit muhabbeti var ya o zaman baklava yesek olmaz mı gibi kafamda hep sorular.. 🙄 inşallah bi belirtim olmaz da hiç yapılmaz 🤭

Sırf komşu gürültüsünden bıktığımızdan biz de müstakil eve geçmeyi düşünüyoruz hem de çocuk için daha iyi olur. Bizimki öyle böyle değil ve anlayışsız insanlar yönetim bile bir şey yapamıyor, ilk evlendiğim zamanlar psikolojim bozulmuştu biraz alıştım 😄
Bizde de var öyle. Çocuklu bi aile çocuklara bişey demiyorum ama ana baba baya okumuş cahil. Biri avukat biri doktor ama saygısızlar. Evde yürüyüş bandı dan dan dannn, sabah sabah zıplamalı hoplamalı egzersizler, çocuğun piyano sesi ve sürekli bağırarak konuşması ve ebeveynlerin asla bağırarak konuşma diye uyarmaması... baya doluyum. 2 kez uyardık. Tamam deyip iplemiyolar 😑

Ben bunun tatli sekerle ilgisi oldugunu dusunmuyorum bu ikinci hamileligim ilkindede bundada cok fazla tatli seker tuketiyorum hatta en cok serbetli tatli yiyorum gunde 4 porsiyon rahat yiyorum 🙈 ama suyum hep normaldi son kontroldede sordum detaylida hersey normal suyu gayet guzel cok saglikli bir bebek dedi
Zaten eğer şeker hastalığı varsa su fazlalaşıyormuş en önemli belirtisi sanırım, idrara çıkma artıyormuş, bebek ani ve fazla kilo alıyormuş vs. Normal bi durumda şeker tüketimi suyu artırmıyor dediğin gibi. Ama sağlıksız yine de dikkat etmek gerekir 😊

Canım bizimde evlenip oturduğumuz ilk evdi kendimizin diye içini yaptırdık eşyalarımız hep ağır hassas mobilyalardı ama huzurla oturamadık 😂 eşim nerdeyse hergün tartışıyordu bi ara boşanıp gittiler 1 yıl kadar rahat ettik sonra barışıp döndüler 😅 kiracılarını da mağdur ettiler.
İnşaatken bu evi aldık doğru düzgün yaptıramadan taşındık eşyalarımız herşey mahvoldu 😁
Bizde yapsat yapıyoruz bizimde amacımız en yakın zamanda müstakil ev yaptırmak.

Aynen canım artık tatlı çikolata tuketmicem bı sure insallah eski dengesine döner
Canım bildiğim kadarıyla meyveyi kısmak gerekiyor benim denk geldiğim birkaç kişi öyle yazmıştı 🌸
Canım.meyveyi kısmak gerektiğini bilmiyodm hergun de muhakkak meyve tüketiyorum bebise faydası olur diye onu da yemiym bı sure o zmn

X