2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Siz nasıl uyandırmayı başardınız ?

Kızlar kızım gündüzleri hiç uykuya dalamıyor hep meme istiyor emiyor da duraksız ama geceleri bilir gibi maşallah ben kaldırmasam 4 saat deliksiz uyuyor zorla emziriyorum birazda keşke gündüzleri de en az iki saat deliksiz uyuşa acaba sütüm yetmiyor mu ama günlük 5-6 bez çıkıyor kakalı mama aldım artık deneyecem gündüzleri

Cok şanslısın iste gece uzun uykuyu bekliyorum ben de kilo alımında bellidir

Hangi aşılar verem var başka?
Sanırım karma asi..karnede yaziyor
Termal atlet al cnm benim kizimda çok terliyor bugun yorumlara bakarak aldım netten termal atlet. İnş ise yarar
Ins. Baya uyudu sünnetten sonra sanırım gece ayaktayiz yine
Damla kullaniyorum asagidan pırt pırt yapiyo ama genede çok gazi var...Sanirim sık emdiğinde oluyor...emmeden durmuyor napayim.bence çaresi sabir
Dun gezmeye gittik kızlar şaka gbi milletin evinde 3 saat uyudu..evde yarım saat uyumaz anasi dinlensin

Kac günlük.. biz bir aylik olduk..gece 4.5 saat uyursa kaldırma dedi dr...nerde saatte bir kalkiyor
Kilo alimina bakın boşa mene vermeyin

Kizlar yenidoğan kiyafetleri küçük geliyor 3-6yaş arası mı alayım ustunde biraz büyük mü durur acaba sizinde kuculmeye başladı mı ayakları corap gibi olanlar daha kullanışlı sanırım. Tecrübeli anneler help me

2.doz Aşı olduktan sonra ne zaman bebeğe banyo yaptırdınız ??
1 saat sonra serbest dediler
Ben 3-6 ay ayaklı tulumlara geçtim bezde de 2 numaraya geçtim

Bazı yenidoğanlar, ya da 0 3 aylar bizdede küçüldü gibi, sürekli yıkamaktan galiba 3 6 ay var elimde baya büyük oluyor, biz daha 14 gunluguz sizin.bebek büyükse gelebilir

Benim bebeğimdede var o sivilcelerden ben her sabah mustela sürüyordum ama geçsin diye değil yüzü nemlensin diye ne zararı olabilir ki
Yüzüne surme birsey zamanla geçecek hepsi...cok taze daha cildi annesi
Bizde 6 cnm uzamisiz masallah ilk ay...Bir ay olanlar küçük geliyor ama 0.3 ay olanlar oluyor...iç zibin 6 ay olanlarida kullaniyorum onlarda oluyor altlari uzun oluyor sadece içinde kayboluyor bacaklari

Bu arada hangi arkadasa demistim ben ya goon bebek bezi çok iyi ve kalıbı büyük diye...ben goon 58 li paket aldım netten ilk. Kalıbı baya buyuktu çok beğendim sıkmadı cocugu hiç sonra 46li paket vardı kalktım iki tane sipariş ettim bi baktim kalıplar küçük...halbuki ikiside iki numara idi. Müşteri hizmetlerini aradım meğer yenilemisler bezleri..küçülmüş kaliplar...inceliği güzel ama kalıbı küçük yani gene...alırsa üç numara alacaktım marketlerde bulamadim sonuç slepyy 4 numara aldım kızlar...slepyy kaliplar küçük oğluma anca oldu

Topuk kanında da tiroit yüksek çıkmış değerini bilmiyor ama sağlık ocağı pazartesi bir daha alacaklar topuk kanı sizde sorun çıkan oldu mu
Bizim ilk hafta alınan topuk kanında da değerimiz yüksekti aradılar sanırım normali 5 e kadarmış bizim 7.5 çıkmıştı. genetik hastalık ve triot yok bende ve eşimde ebe onları sormuştu tekrar kan aldı ikinci temiz geldi şükür. Ama eğer gene sorun çıkarsa korkmayın erken tedavi çok önemliymiş bu rahatsızlıkta inşallah sizinde ikinci kanda düzelir
Hatta ben sağlık ocağı kalmayıp çocuk doktoruna götürdüm orda da kolundan kan alıp bakmışlardı değerimiz orda da düşmüş çıkmıştı

Konusmustuk canim oda kotu olmus. Ben ebebekte gordum web sitede nagazada vardir sanirim ama simdi isler karisir elinde olan eskiyi satar neye gore alacaksin

Kızlar siz bebişleri hergün mü yıkıyorsunuz? Bizim ki çok hapşurdu bugün korkuyorum yıkamaya.Sabah veya akşam mı yıkıyorsunuz günlük rutin oluşturdunuz mu banyosu vs.işte.

Hapşuruk, irkilme, hıçkırık aynı dediğin gibi hepsi refleks. Hatta el ve ayakları da genelde soğuk olur hep Hiçbiri üşüdüğünün göstergesi değildir merak etme. Biz şu ana dek 4 ya da 5 kez yıkadık.

Bizim bebişin bugün 7. günü. Göbek bağı hâlâ düşmedi. Yıkayamadık o yüzden. Düşmesi nasıl oluyor acaba? Altını açınca bir anda elimde mi kalacak?

Evet aynen öyle olacak

Mor desitin candır. Başka hiç krem kullanmadım. İlk oğlumda da (8 yıl önce) onu kullanıyordum, yine onu kullanıyorum. Bir de mavi olanı var ama mor olanı al mutlaka. Önleyici o çünkü. Zor bulunuyor aynen, eczacın varsa getirt. Ben bitmesine yakın getirtiyorum. Her alt açma sonrası sürüyorum. Şükür ilk oğlumda da, şimdiye kadar iki numaramda da hiç pişik olmadı

Cok sagol esim bir eczaneden bulmus surdum bakalim insallah bizede fayda eder. Neden bulunmuyor acaba 100 ml almis esim baya bir gider sanirim koyu kivamli olunca. Aman hic olmasinlar insallah. İlk kizim olmuyordu en fazla kizariklik olurdu hematen surerdim sonraki gune birsey kalmazdi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…