2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Kızlar instagramdan şişli memorial in Perinatologuna mesaj atmıştım durumumu cevap yazmış.

" Öykünüz var. En azından takipte progrstron kullanmalısınız. Serklaj yapılabilir. Özelikle 20mmm altına inerse mutlaka serklaj olmalı"

Bende progestan kullandığımı yazdım,süper dedi iki haftada bir takipte olun dedi...

Şuanda biraz içim rahatladı

Tabiki anne baba için evlat kız ya da erlek evlattır ama insan bilmek de ister.
Gerçekten hiç merak etmiyor musun çok sasirdim:) ama eşin öğrendiği zaman illaki evin içinde kızım ya da oğlum diye konuşacak ve duyacaksın öğren gitsin ne olacak canım 😊
Evet oyle gercekten ama benim durumum farkli biraz.. ben baglanmamaya çalışıyorum bu seferde kaybedersem diğe ne cinsiyet ne isim ne başka bişey almak öğrenmek istemiyorum . Piskolojik anlamda iyi değilim çok korkuyorum., eşimede söz ver bana cinsiyeti söylemiceğine dedim bakalım belki merak edip bakarım ama bilmiyorum 😔☺️

Yani doğurana kadar bilmeyeceksin öyle mi😳 ya bari sen bakmadan eşin buraya yazsın ben merak ettim senin yerine 🤣
🤣🤣 söylerim yazsın kızlar merak eder diğe 😂 belki bende merak edip yazarım. Ne biliym bağlanmamaya çalışıyorum insan ne kadar dayanır ki bağlanmadan bilmeden. Yani benimki de iş ama korkuyorum 😔😔😔 ya birdaha aynı şeyleri yaşarsam diğe

Kızlar merhaba. Doktorum 11. Hafta kontrol dedi. İkili tarama testi için mi sizce. O zaman sormamıştım doktora. Ya da kan değerleri için test yapıp vitamin mi verecek. Çünkü sadece folikasit kullaniyorum. Siz bu haftalarda gittiniz mi😌

Kızlar merhaba. Doktorum 11. Hafta kontrol dedi. İkili tarama testi için mi sizce. O zaman sormamıştım doktora. Ya da kan değerleri için test yapıp vitamin mi verecek. Çünkü sadece folikasit kullaniyorum. Siz bu haftalarda gittiniz mi😌
Evet ikili test icindir
Evet oyle gercekten ama benim durumum farkli biraz.. ben baglanmamaya çalışıyorum bu seferde kaybedersem diğe ne cinsiyet ne isim ne başka bişey almak öğrenmek istemiyorum . Piskolojik anlamda iyi değilim çok korkuyorum., eşimede söz ver bana cinsiyeti söylemiceğine dedim bakalım belki merak edip bakarım ama bilmiyorum 😔☺️
Canım ya kaybın mı vardı,haklsın kendince inşallah bu kez sağlıkla kucağına alırsın

Anladım canım Allah'a sigin bi sorun olmaz inşallah. Doğacağı varsa nasibinde varsa doğacak zaten biz ne yaparsak yapalım bu değişmiyor.
Bak benim kızımın suyu azaldı erken doğabilir dediler ne dualar ettim ne kadar ağladım anlatamam ama ne yaparsam yapayim sonucu değiştiremedim. Allah bilir yeterki sağlıklı doğsunlar. Elimizden bir şey gelmez. 😊

Evet ikili test icindir

Canım ya kaybın mı vardı,haklsın kendince inşallah bu kez sağlıkla kucağına alırsın
Teşekkür ederim . Peki ikili test yaptırdınız mı bazıları gerek yok risk var dediler bir şey cıkmadı sağlıklı doğdu sadece hamileliği berbat ediyor diyor bu yorumları çok duydum.

Evet ikili test icindir

Evet 2 aylıkken bebeğimi kaybettim maalesef erkekti. Adı da Emir Elyas’tı. sezeryanla doğum yaptım 35 haftalıktı.
Bu arada sezeryanımda kasılmalar var bendede bazen ama belki kımıldıyor bebek ondandır

Canım bu sefer sağlıklı bir şekilde evladına kavuşursun inşAllah. İyi düşün olumlu düşün 🌺

Anladım canım Allah'a sigin bi sorun olmaz inşallah. Doğacağı varsa nasibinde varsa doğacak zaten biz ne yaparsak yapalım bu değişmiyor.
Bak benim kızımın suyu azaldı erken doğabilir dediler ne dualar ettim ne kadar ağladım anlatamam ama ne yaparsam yapayim sonucu değiştiremedim. Allah bilir yeterki sağlıklı doğsunlar. Elimizden bir şey gelmez. 😊
Çok doğru söylüyorsun öyle .. Allah düşmanımı bile evlat acısıyla sınamasın çok zor 😞

Teşekkür ederim . Peki ikili test yaptırdınız mı bazıları gerek yok risk var dediler bir şey cıkmadı sağlıklı doğdu sadece hamileliği berbat ediyor diyor bu yorumları çok duydum.
Aslında ben yaptırmak istemiyordum ama Mecburiyetten perinatolojiye gittiğim için onlar orada yaptılar Kan verdim sonucunu bekliyorum

Ohh afiyet şifa olsun inşallah 😍 bende gideyim alayım bugün bakalım yiyebilecek miyim deneyeyim 🤭
Aa iyi dayanmışsın, ihtimalde olsa öğrenmek isterdim ben 😍

Belkide bulantıdandır 🤔 Ama şöyle doya doya çikolata yediğim günleri özledim açıkçası 🤭 Cinsiyeti belli mi miniğin? 😍

Off hemde nasıl, benki nutella canavarıydım kaşık kaşık yerdim, şimdi eşim yerken bile bulanıyorum 😃 Senin miniğin cinsiyeti belli oldu mu? 😍

Hah bende tam bunu anlamak istiyorum, sen çok yaşa emi 🤩
Nasılsa bi 3 4 hafta daha öğrenemeyeceğim, varsayımla cinsiyet anlamaya çalışıyorum 🤭
Bi kaç kişiden duydum, kahve soğuması tatlı soğuması hep erkek çıktı🤔
Acaba benim miniğim de yakışıklı bi prens mi🤩
Bende ilk günden beri belirtilerden erkek olduğunu anladım. Kızın olacak diyenlere fln inanmadım hep erkek gibi hissediyodum doktora da erkek dedim belirtiler tuttu bende. 2.çocuğum olursa ultrasona gerek duymadan anlarım hemen bunda tecrübesizdim 🤣

Kızlar hamilelikte saç gürleşir derler ama benimki aşırı dökülmeye davam ediyor 🥺

hamileliğin berbat olmasına gerek yok. İkili testte yüksek risk çıkarsa fetal dna testine yönlendiriyor doktor. Orda kesin sonuç çıkıyor. İsterseniz direk onu da yaptırabilirsiniz ama biraz pahalı olduğu için ilk etapta ikili yapılıyor.

Kızlar 11+5 iken olan ultrason görüntüm var mı cinsiyet tahmini yapabilecek 16069212868409123459698243367491.jpg

X