2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Aslında Ela doğru söylüyorsun bende ilk gebeliğimde hiç bişey analmazdım anlasaydım belki bebeğimin büyümediğini farkedip doktora sorardım ama işte neyse kendimi yine üzmicem taktir ilahi.
Bencede ultrason kağıtlarıyla ilgili bilgi yazalım buradan hepimizin anlamadığı bişeyler vardır illa .
Ben ultrasonumu paylaştım tekrar bırakıyorum detayları ve bildiklerimi yazcam size :
LMP: son adet tarihi
BPD : başın kulak üstü ölçümü
HC: kafa çevresi
AC: bel çevresi
FL: femur kemiği ölçüsü ( boy için kullanılıyor x7= boyu)
GA(AUA) ölçülere göre tahmini haftası
EDD AUA ölçülere göre tahmini doğum

Sağdaki yüzdeliklerde persantil . Örnek veriyorum 100 bebek üzerine, benim bebeğimin başı 55 bebek kadar . Yani bir araştırma yapıyorlar 100 bebek üzerine 55 bebeğin kafası benimki kadar . Bu oran 10% altına düşmemesi gerekiyor yoksa gelişme geriliği oluyor bebeklerde

Eklentiler

• 9BDD6455-07C5-47C4-A3CA-C27DA911C083.jpeg
    99 KB · Görüntüleme: 30
Ah tamam pardon benim kafa gitti. Yok benimki 31.3mm yani 28cm cikiyor
Lesam sen benle dalgamı geçiyorsun 31.3 mm femuru mu ? O zaman 3,13 cm femuru var paşanın . 3,13x 7 kaç yapıyor 21,91 cm yani senin oğluşun 22cm Matematik derslerin nasıldı bi anlatsana

Katılıyorum Ebruzerm in yazdıklarına. Bizzatta şahit oldum hemde. Ayrıca MahidevranSultan profilini kullanan şahıs, her kimsen sana diyorum, bu zamana kadar sustum, seni rencide etmek istemedim ama... Sen yinede susmadın ve LesaM , Wings06 ve H E ’ye banlanma olayını yalan anlattın. Arkadaşlara profil resmindeki yabancı oyuncunun resmini “bu benim” diye atttığın için, bizleri saf yerine koyduğun için, hemde fake hesap olduğunu düşündüğümüz için; sen şikayet edildin. O yüzden banlandın sen. Belki Ban’dan sonra biraz düzelirsin, dürüst olursun dedim ama sen hala “biriyle kavga ettim, o yüzden ban yedim dedin, (birde üstüne haklı gibi) onları da Allaha havale ettim” dedin. Yazık yani, ajitasyon yaparak insanlarıda daha fazla yalanlarınla kandırma bence!... Hiç etik değil bu davranışların. Kimsenin de seninle uğraştığı yok, kendini bu kadar ciddiye almasan iyi olur

Benim de ikinci gebeliğim ona rağmen öğrenemedim ay sağol kuzum senin meslek neydi kiz ayıptır sorması

Lesam sen benle dalgamı geçiyorsun 31.3 mm femuru mu ? O zaman 3,13 cm femuru var paşanın . 3,13x 7 kaç yapıyor 21,91 cm yani senin oğluşun 22cm Matematik derslerin nasıldı bi anlatsana
Kiz sen benim kafami iyice karıştırdın ben edebiyat öğretmeniyim ne anlarim matematikten . Dur dur bir dk simdi baktım kağıda ben yanlış yeri yazmışım fl:40.7yaziyor pardon . Dogru söyledin.
30 yazan başka bir degermis

40 yazıyorsa o zaman evet seninki tam bir manken . Çünkü 4x7 = 28 cm :))

bana yanlış rakam verirsen yanlış hesaplarım şimdi napiym

40 yazıyorsa o zaman evet seninki tam bir manken . Çünkü 4x7 = 28 cm :))

bana yanlış rakam verirsen yanlış hesaplarım şimdi napiym
Yok ben yanlış bakmışım hala kafam acaba çok mu uzun diye düşünmekten gidip geliyor pardon canım.
olur böyle şeyler hamileyiz kafamız bulanık napalim

Ben sozde muhasebeciyim ama bende anlamam hesaptan

Yaaa bend sağlıkçı falan sandim bu kadar detayi bilince
Ben ilk gebeliğimi çok kötü yaşadım şaka bi yana . Doktor doktor gezdim doğumdan sonra 2 ay bebek yoğun bakımımda yattım bebeğimle . İster istemez hepsini öğreniyorsun. Ama geçti yeni bi gebelik her gebelik farklı inşallah bu güzel sonuçlanır. Bildiklerimi size aktarabildiysem ne mutlu bana

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…