2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
İlk gebeliğimde yaptırdım oğlum önden gidiyordu doktorum önerdi bi sorun çıkmadı ama yaptırmak zor oldu ,o içeceği içmek aç kalmak kan aldırmak bunda da doktorum uygun görürse yaptıracağım

Selam kızlar
Bende ilk hamileliğimde yaptırmıştım yine yaptıracağım şeker yüklemesini
Cuma günü kontrol var 4 lü tarama testi yapılacak her şey yolundadır inş

Benim hamilelikten önce insülin direncime bakıldı yoktu. Kendim hep zayıfım şimdi de aşırı bir kilo artışım yok. Doktorum kilo alımın çok olmazsa şeker yüklemesi yapmam sana demişti

Buna bizim fikirlerimizle karar verilmez canım. Tıp ne diyorsa o yapılır.

50kilo, hiçbir sağlık sorunu olmayan arkadaşımda gebelik şekeri çıktı. İnsülin iğnesi olmasa belki de bebeğini kucağına alamayacaktı Allah korusun.

Ben yaptırmayı düşünüyorum zaten onların verdiği şekeri günlük hayatta daha fazla bile aliyoruzdur su hariç herşeyde şeker ver hatta bazen hazır su bile şekerli geliyor bana sağlıksız şeker hastası yapsa dr lar bence önermezdi

Benim hamilelikten önce insülin direncime bakıldı yoktu. Kendim hep zayıfım şimdi de aşırı bir kilo artışım yok. Doktorum kilo alımın çok olmazsa şeker yüklemesi yapmam sana demişti
Canım arkadaşım da hiç kilo almadı. 50 kilo ile hamile kaldı, 54 ile doğuma gitti. Gebelik şekeri öyle bir şey değil.
Ama doktoru dinlemek lazım tabii.

Evet 3 dilim baklava kadar şeker alınıyor testte

Detaylı ultrason için her doktor başka bir hafta mı söylüyor acaba?
Banu çiftçi hanım kendi bloğunda 19.hafta gebelik postunda bu haftadan sonra gidebilirsiniz yazmış, ben de 19-20.haftalarda gideyim diye düşünüyordum henüz kendi doktorum ile konuşmadık ama acelecilik

Bende dün gittim tam emin değilim dedi ama erkek dedi erken daha 16 sonra belli oluyor net dedi ondan sordum hatta takip kagidima cinsiyet soru işaret yapmış
İns ben öğrenir gelirim. Kızımı 12 de kesin demişti doktorum doğru çıkmıştı hayırlısı bakalım .

Ben şeker yüklemesi yaptıracağım. İnsülin direncim çıkmıştı bi ara. Normalde ben şeker hiç tüketmem diyenlere fazla evet normalde o kadar şekeri yediklerimizden de alabiliriz. Bu arada şeker ekmek abur cubur dışardan yemek tüketmiyorum kendi evde yaptıklarımdan yerim arada.

Canım arkadaşım da hiç kilo almadı. 50 kilo ile hamile kaldı, 54 ile doğuma gitti. Gebelik şekeri öyle bir şey değil.
Ama doktoru dinlemek lazım tabii.
Benimde arkadaşım aynen anlattığın gibiydi zayıftı ama doktorun ısrarıyla yaptırdı ve şekeri çıktı çok sıkı diyetle devam etti ve doğumunu yaptı
Başka bir arkadaşım kiloluydu ilk hamileliğinde yüklemeyi yaptırdı şekeri çıkmadı ama ikinci hamileliğinde şekeri çıktı oda diyetle devam etti
Bu zayıflıkla ilgili bir durum değil
Çok abartmamak lazım çok şeker yüklesi yapılıyor vücuda diye

Evet canım testi yapmadan anlaşılmıyor. Benim arkadaşımın o kadar yüksek çıktı ki. Hem insülin iğnesi kullandı hem diyet yaptı. Meyve falan zaten yiyemedi, bulgur bile yasaktı.

Kızlar ben bu gebelikte ki tansiyon olayından çok korkuyorum aranızda önlem amaçlı kan sulandırıcı içen var mı ara sıra baş ağrılarım olduğunda acaba tansiyon mu diyorum panikliyorum

Kızlar ben bu gebelikte ki tansiyon olayından çok korkuyorum aranızda önlem amaçlı kan sulandırıcı içen var mı ara sıra baş ağrılarım olduğunda acaba tansiyon mu diyorum panikliyorum
Genelde çoğumuz ara ara yaşıyoruz baş ağrısı.şüphe duyarsanız öyle zamanlarınızda tansiyonunuza bakın içiniz de rahatlamış olur

Ben coraspirin içiyorum
Kızım erken doğmuştu şimdi önlem amaçlı kullanıyorum
Normalde tansiyonunuz nasıldır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…