2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Defne ismi konusunda yorum yapmak ısterım , yanı hastalık adı pek tavsıye etmıyrom ben ama tabı tercıh meselesı sag salim kucagımıza alalım inşallh bebeklerımızı 😊
Nasıl yani hastalık adi Defne ağaç ismi yapraklarından çay yaparlar koku yaparlar sabun yaparlar hatta mitolojik dönemde defne için aşk öyküsü bile var bence çok güzel isim siz başka hastalık ismi karistirdiniz sanırım

Defne ismi konusunda yorum yapmak ısterım , yanı hastalık adı pek tavsıye etmıyrom ben ama tabı tercıh meselesı sag salim kucagımıza alalım inşallh bebeklerımızı 😊
Defne“Defnegillerden, yaprakları güzel kokulu, kış yaz yeşil kalan bir ağaç.” anlamına gelmektedir. Kökeni Yunanca'dır. Defne Nur, Defne Mira, Defne Asel yanına isim olarak konulabilir

Bu arada kız ismi: begüm . anlamıda güzel tavsıye olarak . ben kız olursa düşündüğüm isimlerden birisi, tabı karışan çok sagolsunlar 😒

Nasıl yani hastalık adi Defne ağaç ismi yapraklarından çay yaparlar koku yaparlar sabun yaparlar hatta mitolojik dönemde defne için aşk öyküsü bile var bence çok güzel isim siz başka hastalık ismi karistirdiniz sanırım
Cilt hastalıgı var o isimde . tabi defne agacından biliyorm elbette . ama en isim konusunda çok araştırdığım için fıkrımı soyledım elbette herkesın kendi tercihi 😊

Yok canım. İlk hamileliğimde sayfadaki arkadaşların çoğu Defne ismini koydu
Bende çok duydum da siz çok yorum yapınca merak ettim :) ben sevmiorm öyle, klasik çok kullanılan isimleri. Tercihim nadir kullanılan isimdir 😊

Defne mitolojide iffetli bir kadın ismi. Tanrılardan biri ona aşık oluyor ama o istemiyor. Ondan kaçarken saklanmak için defne ağacına dönüşüyor gibi bir hikayesi var.

Defne“Defnegillerden, yaprakları güzel kokulu, kış yaz yeşil kalan bir ağaç.” anlamına gelmektedir. Kökeni Yunanca'dır. Defne Nur, Defne Mira, Defne Asel yanına isim olarak konulabilir
Karıstırmışım canm başka isimle kusura bakma 🤭

Estağfurullah canım ne kusuru😊
Bide ben bişey sormak ıstyrm , sızınde ıkıncı hamılelık sanırıö , bebek hareketlerını ne zaman hıssettınız . ben hıssedıyrm sankı tam gobek deliği hizasında olabılır mı . nette bebek yerı sürekli pozısyona gore degişir diyo emin olamadm . hep sag tarafta ama hareket 🤷🏻‍♀️

Bide ben bişey sormak ıstyrm , sızınde ıkıncı hamılelık sanırıö , bebek hareketlerını ne zaman hıssettınız . ben hıssedıyrm sankı tam gobek deliği hizasında olabılır mı . nette bebek yerı sürekli pozısyona gore degişir diyo emin olamadm . hep sag tarafta ama hareket 🤷🏻‍♀️
Evet 2.gebelik benim. Ben 15 16.hafta gibi hissettim tam zamanını hatırlamıyorum ama. Kasıklarda oynuyor göbek kısmında henüz hiç hissetmedim ve genelde solda oynuyor.
Yalnız bugun pek oynamadı bende dinleyip duruyorum kendimi.

Evet 2.gebelik benim. Ben 15 16.hafta gibi hissettim tam zamanını hatırlamıyorum ama. Kasıklarda oynuyor göbek kısmında henüz hiç hissetmedim ve genelde solda oynuyor.
Yalnız bugun pek oynamadı bende dinleyip duruyorum kendimi.
Ay bende bılemıyorm ya genelde gece oluyo emin olamıyrm bu ara bulantım da arttı ama cıkaramıyrm dr mı gıtsem acaba 😬

Kızlar eşim bugün doçent oldu🥰 Güzel bir kutlama yemeği hazırladım ama ayakta durdurduğum için kızıyorum şimdi kendime. Dün doktor hiç kalkma demişti. Bir şey olmaz inşallah ya
Hayırlı olsun canım benim😍 daha güzel başarılarada ailece imza atin insallah 🙌

Ay bende bılemıyorm ya genelde gece oluyo emin olamıyrm bu ara bulantım da arttı ama cıkaramıyrm dr mı gıtsem acaba 😬
Bende gece daha çok hissediyorum. Gece daha durgun oluyoruz kendimizi dinliyoruz ondan galiba . Yoksa gündüz de oynuyorlar illaki. Valla bulantiya ben çözüm bulamamıştım öyle cektim sürekli ama gecti şükür 😁

X