2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Çalışıyorum ama evden öğretmenim. Onunla ilgisi olduğunu düşünmüyorum döllenme zamanı ile ilgili bir durum bu bizim ki geç döllenme.
Ben de sanmıyorum çünkü ben de öğretmenim, malum uzaktan eğitim. Beta 1000 üstündeyken kimyasal gebelik gibi bir risk hala bulunuyor mu acaba?

Kızlar merhaba Allah izin verirse bu topikte olacağım ama önce kafami kurcalayan bir iki durumu size sormak istiyorum yakında bu tarz konularla çok içli dışli olduğunuz için bilirsiniz 😊
- adet döngüsü 33-35 gün benim. 20. Gün yumurtlama 22.gun catlama oldu, buna gec yumurtlama/döllenme denir mi?
-bat günü yani bugun hcg degerim 202 çıktı bu normal mi?(pzt tekrar yapilcak)
-gebelik takip uygulamasına göre bugun 5+0 oldum hcg yi buna göre mi degerlendirmeliyim çünkü 5 hafta yazanlarin hcgsi hep coook daha yüksek çıkmış..
Korkmalı mıyım yani kızlar biraz kafam karışık 🤷

Ben de sanmıyorum çünkü ben de öğretmenim, malum uzaktan eğitim. Beta 1000 üstündeyken kimyasal gebelik gibi bir risk hala bulunuyor mu acaba?
Sağlıksız gebelikler artıştan anlaşılıyor ben o yüzden doktora gösterdim sonuçlarımı. Anlıyorlar zaten iyi ya da sağlıksız diyorlar. 1000li rakamlara gelişte artış nasıl olmuş o önemli. Sonrası için gebeliğin ilerleyip ilerlemeyeceğinde o rakamlar önemli oluyor.

Merhaba arkadaşlar 🌸 son adet tarihime göre 6+1 oldum. Bende hala bulantı kusma yok. Sizde durumlar nasıl bulantılarınız başladı mı? Arada bi karnıma sancı giriyor o kadar ister istemez merak ediyorum ☺️
Ben de 6+2 yim hatta bu saatte 6+3 oldum bulantim yok ama arada mide yanmam oluo ve ac karnima su içemiyorum artik cok rahatsiz ediyor

Kızlar yukarıda da bahsetmiştim birkaç arkadaş da bahsetmiş adet olacakmış gibi sancısı (batma değil) olan var mı? Evde otururken arada giriyor ama dışarda ayaktayken sanki adetin ilk günü gibi sancı çekiyorum doktor hiçbirşey demedi karından şöyle bir baktı kese gözükmez daha zaten dedi..d vitaminime baktırdı düşük çıktı damla kullanabilirsin dedi ama bu dönem sakıncalı değil mi? Arıyorum zaten kendisine de ulaşamıyorum doktorumu değiştireceğim..
Banada hemen d vitamini başladı doktorum. Hiç bir Sakıncası yok canım

Merhaba kızlar. Reglim 4 gun geçince kan testi vermiştim 273 çıkmıştı, 2 gün sonra 578 oldu 5+2de, bugün 6+3'üm. Değerim 1200 olmuş. Bebek görünmedi, kese var. Doktorum sağlıksız dedi, düşer kendisi eger düşmezse pazartesi gel dedi. Sizler adına çok mutluyum, sağlıkla ilerlesin gebelikleriniz. B Brave55 ocak topiginden arkadaşım, bugün gittik ve bu haberi aldim, hayilrisi olsun.
Sağlıksız olduğunu nerden anladı? Değer artışların normal. Başka bir doktora git lütfen

Kızlar merhaba Allah izin verirse bu topikte olacağım ama önce kafami kurcalayan bir iki durumu size sormak istiyorum yakında bu tarz konularla çok içli dışli olduğunuz için bilirsiniz 😊
- adet döngüsü 33-35 gün benim. 20. Gün yumurtlama 22.gun catlama oldu, buna gec yumurtlama/döllenme denir mi?
-bat günü yani bugun hcg degerim 202 çıktı bu normal mi?(pzt tekrar yapilcak)
-gebelik takip uygulamasına göre bugun 5+0 oldum hcg yi buna göre mi degerlendirmeliyim çünkü 5 hafta yazanlarin hcgsi hep coook daha yüksek çıkmış..
Korkmalı mıyım yani kızlar biraz kafam karışık 🤷
Hayirlisi olsun canim oncelikle😊 ben de 18. Gun yumurtlamistim cnm doktorum 3 gun geriden geliyor demisti. 5+3 yerine 5+0 dım mesela. Yani senin de muhtemelen oyle olucak. Gebelik hesaplama sitelerinde hamile kalinan gune gore diyor ona gore bir hesaplasana ne cikacak bakalim. Normalde 14. Gun kabul ediliyor yumurtlama gununu senin 20. Gun olmus yani yaklasik 6 gun geriden geliyor olabilir.

Kızlar yukarıda da bahsetmiştim birkaç arkadaş da bahsetmiş adet olacakmış gibi sancısı (batma değil) olan var mı? Evde otururken arada giriyor ama dışarda ayaktayken sanki adetin ilk günü gibi sancı çekiyorum doktor hiçbirşey demedi karından şöyle bir baktı kese gözükmez daha zaten dedi..d vitaminime baktırdı düşük çıktı damla kullanabilirsin dedi ama bu dönem sakıncalı değil mi? Arıyorum zaten kendisine de ulaşamıyorum doktorumu değiştireceğim..
Canim ayni benimde bahsettigin gibi regli oncesi agri gibiydi batma gibi deildi, ayni zamanda belimdede asiri agri wardi, nezaman gittin 4+6da gormustu benim karindan keseyi,ama soyle bisi war herdoktor kendine gore bi zamanda ve istedigi yerden bakiyor ben dun sordum doktoruma 6+5ti dun neden vajinadan bakmadigini dediki karindan keseyide gorduk kalbide duyduk gerek yok vajinadan bakmaya dedi, bide ilk uc ay iliski bile onermiyolarya benim herhangi bi risk olmamasina ragmen onermedi niye aletle baksin, tabiki ben vajinal ultrsano karsi deilim ama temkin gibi geldi bana vajinal bakmamasi, kalp bile duyuluyo karindan ne gerek war

Ben iki doktora çıktım ikisi de ben söyleyene kadar ilişki yasak dedi, hafif kahverengi lekem olmuştu benim de bir iki gün kadar
Bende de oldu pamugu doldurdu çok korktum bugün 5+5 im hemen sbah doktora gittim ultrasından baktı kalbide azcık dünletti Allah m inş kanamam gider .peçeteye sildikçe hafif geliyor.

Hayirlisi olsun canim oncelikle😊 ben de 18. Gun yumurtlamistim cnm doktorum 3 gun geriden geliyor demisti. 5+3 yerine 5+0 dım mesela. Yani senin de muhtemelen oyle olucak. Gebelik hesaplama sitelerinde hamile kalinan gune gore diyor ona gore bir hesaplasana ne cikacak bakalim. Normalde 14. Gun kabul ediliyor yumurtlama gununu senin 20. Gun olmus yani yaklasik 6 gun geriden geliyor olabilir.
Cok teşekkür ederim dedigin gibi hesaplaninca 4+0 veya 4+1 resmen 1 hafta geriden geliyor, uygulamanin hesabina göre doktora gitsem kese vs goremicek hep moral bozukluğu olucak sanirim simdiden stres sebebi 😊 benim sat 12 aralik, ona göre hesapliyor uygulama, hcg de ona göre az gibi geliyor bana üzülüyorum

İnşAllah 🤲🏻 Önümüzdeki Cuma’ya çağırdı bakalım inşAllah sıkıntısız bir şekilde görülür duyulur 🤲🏻❤️
Duyulur insallahh
Cok teşekkür ederim dedigin gibi hesaplaninca 4+0 veya 4+1 resmen 1 hafta geriden geliyor, uygulamanin hesabina göre doktora gitsem kese vs goremicek hep moral bozukluğu olucak sanirim simdiden stres sebebi 😊 benim sat 12 aralik, ona göre hesapliyor uygulama, hcg de ona göre az gibi geliyor bana üzülüyorum
Hangi uygulama

X