2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Merhabalar, ben Ebe Ebru. Gebelerle ilgili bir çalışma yapmaktayız. İlerki nesile katkı sağlamak adına, sizin çocuklarınızın sağlık alanında daha iyi hizmet almasını sağlayacak eksiklerimizi giderecek bir çalışma yapmaktayız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Enabıza öyle yazdılar muhtemelen, bi tek kan sonucu paylaşsalar bundan iyiymiş, boşa yürek çarpıntısı yapıyorlar ☺️
benim de sonucum Pazartesi gelecek maili açarken nasıl heyecanlanıcam kim bilir 🤭
Öyle valla yaa. Benim de pazartesi çıkacak sabırsızlanıyorum. İnşallah iyi sonuçlar alırız 🙏

İnternette 1:250 risklidir şeklinde yazıyordu, ense kalınlığı değil de oran olarak, tabi çok bilgili değilim.
belki cevap veren instagramda doktorlar varsa onlara sorulabilir en azından :) yarın hastaneler fe açık hani raporu almaya da gidilebilir
Bazı doktorlar üçlü yapıyor kafa karışıklığından dolayı mı ecep benim rakamlar taha riskli bundan ama doktorum riskli bulmadı bende açıkcası takılmadım bilen birisinin söylemesi rahatlatır onu en azından

Öyle valla yaa. Benim de pazartesi çıkacak sabırsızlanıyorum. İnşallah iyi sonuçlar alırız 🙏
inşallah inşallah darısı hepimizin başına :dua:
Bazı doktorlar üçlü yapıyor kafa karışıklığından dolayı mı ecep benim rakamlar taha riskli bundan ama doktorum riskli bulmadı bende açıkcası takılmadım bilen birisinin söylemesi rahatlatır onu en azından
umarım bilen biri vardır da arkadaşımız da rahatlar :KK19:

Bende aksine çok uyuyorum ama geç saatte, gece çok bulantım oluyor uyuyamıyorum. Son aylarda hiç uyuyamıycaz aslında ne uyusak kar 😒
Baştan beri uykusuzluk var arkadaşımda öyle herkeste farklı işliyor hormonlar o da uyuyanları nasıl uyuyor diyor😂 benim vucut ağrılarımda var sonlarda kramp giriyor gecede iki kez olduğu oluyordu son ayları düşünemiyorum bile birde geceleti emziriyordum kızımı hamileliğin başında bıraktım zaten tam uykum yoktu şimdi iyice gitti

Baştan beri uykusuzluk var arkadaşımda öyle herkeste farklı işliyor hormonlar o da uyuyanları nasıl uyuyor diyor😂 benim vucut ağrılarımda var sonlarda kramp giriyor gecede iki kez olduğu oluyordu son ayları düşünemiyorum bile birde geceleti emziriyordum kızımı hamileliğin başında bıraktım zaten tam uykum yoktu şimdi iyice gitti
Ağrılar ikinci trimester da geçer diyorlar. İnşallah geçer de mışıl mışıl uyuruz hepimiz😬uykusuzluk çekilmiyor

Arkadaşlar sonuç sistemden verilmiyormuş, boş yere deli gibi sayfayı yeniliyorum, gidip doktordan öğrenmek gerekiyormuş ve ben sormasam kimsenin hastaneden bunu söylediği yok, 10 gün içimi kemire kemire bekleyecektim, neyse ki yarına randevu bulabildik. Dualarınıza çok ihtiyacım var beni en iyi siz anlarsınız. Dualarınızdan eksik etmeyin nolursunuz yarın 12de gideceğim sonuç için 🙏🏻
Evet bir rapor veriyorlar da size şansa gereksiz ek bilgi koymuşlar telaşlandırdılar boşa. İnşallah iyi haberler alırsınız🙏🏼

AA kramp bacağınıza mı giriyor? Benim de birkaç gündür sağ bacağıma kramp giriyor ve uykudan uyanıyorum. Sonra bir zaman uyuyamıyorum tabii.. demek ki yalnız değilmişim😬

AA kramp bacağınıza mı giriyor? Benim de birkaç gündür sağ bacağıma kramp giriyor ve uykudan uyanıyorum. Sonra bir zaman uyuyamıyorum tabii.. demek ki yalnız değilmişim😬
Kramplar için sade maden suyu iyi geliyor, benim de daha hamile kalmadan önce çok giriyordu, maden suyu ictigimden beri girmiyor günde 1 tane için, zararı yok gebelikte de

Folik asiti bıraktırdı mı doktorunuz kızlar ? Ben 11 Mart'ta gideceğim imom OMEGA vermişti bana hep onu kullandım içinde 400 mcg folik asit var olması gereken kadar yani. Ama hep devam edeceksin demişti bana öyle hatırlıyorum içindeki folik asit ten dolayı bırakmam gerekir diye düşünüyorum. Soracağım bakalım. Sizler bıraktınız mı ?
Ben omega 3 ve folik asit içeren (400 lük) multivitamine devam ediyorum hala günlük doz oldukları için

Ama ben sakarya da yaptirdim benden once birisi aradi 2900 dediler ben ona bile tamam diyordum gözden cikarmistim, ertrsi gun ben aradim 2400 dediler hemen dedim yapalim o zaman :)
Yani istanbuldan sakaryaya 100 liraya gidip gelsem... 😂😂😂 böyle hesaplara girmiycem tabii de test aynı testse ne fark eder ki yerleşim yeri. Çok ilginç.

Kızlar an itibariyle istifra ettim bulantıya dayanamadım artık 😔 bugün normalde yediğimden (küçük pasta tabağının yarısı kadar ancak yiyordum) biraz daha fazla yedim çok acıkmıştım bulantı bulantı mahvoldum her gece böyle bulantı yaşıyordum ama bir 9. Hafta da birde şimdi istifra ettim 😔😔 yarın doktor kontrolüm var zaten ikili test için, bu bulantı olayını da söyleyeceğim

X