2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Burun kemiği hakkında hiç bişey demedi. Sınır değer risk diyor bu özeti mi yani çok kafam karıştı araya haftasonu da girdi deliricem evde heralde
Burun kemiği hakkında hiç bişey demedi. Sınır değer risk diyor bu özeti mi yani çok kafam karıştı araya haftasonu da girdi deliricem evde heralde
Yok 😀 bence sırayla bakınca altıbin kombine ikili 250 iydi yaşta binlerdeydi bu rakamda bir ihtimal demek birde ikiliyi aslında ultrasonda sıkıntı olanlara yapsalar bence daha iyi olur bu test onu destekliyor diyorlar ama ikili testi normal olup down olan anneler var ense ölçümleri de iyi ama detaylı bakılmamış hepsi son haftalarda anlaşılmış burun kemiğinin küçğk olduğu ve kalbinde sorunlu olduğu sonradan gören doktorlar ihtimal vermiş yani bence normal testlet gibi grafikli gözükmüyor ya ondan kafan karışmış orda başta down riski ile başlıyor sonra kromozom 18 diyor yani birşey demiyor zaten bu testlerde yüksek risk vb şeyler yazmaz sadece oran ihtimal

Canım benim kullandığım multivitaminin içindede folik asit var ekstradan hiç kullanmadım ve doktorum doğuma kadar kullan dedi. Ben yinede 15. haftada gittiğimde soracağım devam edeyim mi napayım diye
Adı ne kullandığınızın bende hiç ekstra folik asit felan içmedim tek bir multivitamin kullanıyorum doğum yapıp emzirme döneminde de kullanacakmışım ismi prenetal life

Ayyy ben dayanamadım aldım yine bişeyler daha aldım evet çok erken ama napim dayanamadım 🙈🥰 aslında babannesi aldı sayılır cinsiyet töreninde para vermişti o parayla aldım sağolsun 😁🥰
Eki Görüntüle 2795888
Ayyyy maşaAllahhh Allah sağlıklı sıhhatli bir şekilde giydirmeyi nasip etsin 😍😍😍
Bende cinsiyeti bekliyorum hemennnn koşa koşa gidip alışveriş yapacam 😄😄

Biraz karışık yazmışlar ben de tam emin olamadım ama 1:250 sınır değer diye biliyorum eğer o referans değerse sonuçlar iyi gözüküyor. Doktorunuza ulaşamıyorsunuz heralde sormak için di mi?
1:250 sınır değer olmuyor 250mm dese nt ense kalınlığı için o sınır olur 150 nin altına inene değerler sınır oluyor ikilide o zaman başka test yapıyorlar amniyo sentez fetal dn eger 210 mm se ense sınıra yakın olmuş olur birisi ulaşabilirse kendi doktoruna atsın bence yorumlar

Dün gece bendede adet sancısı gibi oldu gece uyurken bugün kontrolde sağlıklıydı, büyümeden kaynaklı olabilir
Ay resmen dün gece bende o durumu yaşadım böyle sancı gibi batma gibi his oldu uyku arasında resmen hepimiz dün bunu yaşamışız acile gidecektik ama devamı olmayınca gitmedim inşaAllah büyümedendir

Benim doktorum "nifty yaptırdığın için ikili ve üçlü testleri yaptırmana gerek yok." dedi. ikili ve üçlü testlerden sonra, amniyosentezden önce nifty isteyenler olduğunu da okumuştum. Sanırım her doktorun bakış açısı farklı. İstanbul'da genoks firmasına yaptırdım. 3750 tl. Doktorun anlaşma oranına göre biraz değişebiliyor.
Merhaba bende dün yaptirdim Genoks firmasina 2400tl odedim

Yarın unutmaz isem kendi doktoruma atarım şimdi atarsam bakmaz yarın okur ne yazarsa sana gönderirim

1:250 sınır değer olmuyor 250mm dese nt ense kalınlığı için o sınır olur 150 nin altına inene değerler sınır oluyor ikilide o zaman başka test yapıyorlar amniyo sentez fetal dn eger 210 mm se ense sınıra yakın olmuş olur birisi ulaşabilirse kendi doktoruna atsın bence yorumlar
2,1 mm çıkmış 3,5 mm üzeri sıkıntı diye biliyorum ben baya var yani. Ama burda 2,5 mm yazan da oldu belki her cihazın farklıdır. En iyisi doktorla görüşmek

2,1 mm çıkmış 3,5 mm üzeri sıkıntı diye biliyorum ben baya var yani. Ama burda 2,5 mm yazan da oldu belki her cihazın farklıdır. En iyisi doktorla görüşmek
Yani her şey hormonları bu kadar yüksek hamileleri stres etmekten başka birşey değil bence😀 benimde şuara herşey çok büyük gözüküyor stresle başaedemiyor gibiyim üç dört gündür ufak şeyler devleşmeye başladı uykum zaten parca parcaydı üç dört saat uyumaya başladım ne midem ne hormonlar beni uyutuyor kızımda sağolsun dönüp duruyor😂 bilmiyorum inş benimki uzun sürmez rahatça uyumak istiyorum

Adı ne kullandığınızın bende hiç ekstra folik asit felan içmedim tek bir multivitamin kullanıyorum doğum yapıp emzirme döneminde de kullanacakmışım ismi prenetal life
Benim kullandığım OmepaVm☺️ Bence bebişler için gayet sağlıklı zaten günlük almamız gereken tüm vitaminleri sağlıyor🐣
ManyakPrenses ManyakPrenses happymom uygulamasını kullanıyor musunuz :)) benim yorumu manyakprenses kullanıcı isimli birisi beğenmişte burda da sizin kullanıcı adınızı görünce bir sorayim dedimm 😄☺️☺️
Evet canım o benimm😂

İnternette 1:250 risklidir şeklinde yazıyordu, ense kalınlığı değil de oran olarak, tabi çok bilgili değilim.
belki cevap veren instagramda doktorlar varsa onlara sorulabilir en azından :) yarın hastaneler fe açık hani raporu almaya da gidilebilir

Yani her şey hormonları bu kadar yüksek hamileleri stres etmekten başka birşey değil bence😀 benimde şuara herşey çok büyük gözüküyor stresle başaedemiyor gibiyim üç dört gündür ufak şeyler devleşmeye başladı uykum zaten parca parcaydı üç dört saat uyumaya başladım ne midem ne hormonlar beni uyutuyor kızımda sağolsun dönüp duruyor😂 bilmiyorum inş benimki uzun sürmez rahatça uyumak istiyorum
Bende aksine çok uyuyorum ama geç saatte, gece çok bulantım oluyor uyuyamıyorum. Son aylarda hiç uyuyamıycaz aslında ne uyusak kar 😒

Ben de geceleri iki defa tuvalete kalkmaya başladım çok su içmekten midir bilmem 😁

İnternette 1:250 risklidir şeklinde yazıyordu, ense kalınlığı değil de oran olarak, tabi çok bilgili değilim.
belki cevap veren instagramda doktorlar varsa onlara sorulabilir en azından :) yarın hastaneler fe açık hani raporu almaya da gidilebilir
Kağıtta görülürse daha anlaşılır olur evet. Karman çorman düz yazı gibi yazılmış. Hiç böyle görmemiştim ikili test sonucu

Kağıtta görülürse daha anlaşılır olur evet. Karman çorman düz yazı gibi yazılmış. Hiç böyle görmemiştim ikili test sonucu
Enabıza öyle yazdılar muhtemelen, bi tek kan sonucu paylaşsalar bundan iyiymiş, boşa yürek çarpıntısı yapıyorlar ☺️
benim de sonucum Pazartesi gelecek maili açarken nasıl heyecanlanıcam kim bilir 🤭

Arkadaşlar sonuç sistemden verilmiyormuş, boş yere deli gibi sayfayı yeniliyorum, gidip doktordan öğrenmek gerekiyormuş ve ben sormasam kimsenin hastaneden bunu söylediği yok, 10 gün içimi kemire kemire bekleyecektim, neyse ki yarına randevu bulabildik. Dualarınıza çok ihtiyacım var beni en iyi siz anlarsınız. Dualarınızdan eksik etmeyin nolursunuz yarın 12de gideceğim sonuç için 🙏🏻

Arkadaşlar sonuç sistemden verilmiyormuş, boş yere deli gibi sayfayı yeniliyorum, gidip doktordan öğrenmek gerekiyormuş ve ben sormasam kimsenin hastaneden bunu söylediği yok, 10 gün içimi kemire kemire bekleyecektim, neyse ki yarına randevu bulabildik. Dualarınıza çok ihtiyacım var beni en iyi siz anlarsınız. Dualarınızdan eksik etmeyin nolursunuz yarın 12de gideceğim sonuç için 🙏🏻
Bu arada benim size gösterdiğim de e nabızdan bulduğum bilgi ‘parçasıymış’

X