2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
10 haftalıkken gittiğimde doktoruma ilişkiyi sormuştum yasak demişti zamanı gelince ben söyleyeceğim demişti genelde doktorlar kanama falan olmadığı sürece müsade ediyorlarmış ama doktorum uygun görmüyor demek ki . Sizlerde durum nedir bekletiyor mu müsade verdi mi merak ettim.
Evet genelde müsaade ediyorlar. Bende 12 haftada doktoruma sordum haftada 1e izin veriyorum kanama ağrı gibi bi sorun olmazsa haftada 2 dedi.

Evet genelde müsaade ediyorlar. Bende 12 haftada doktoruma sordum haftada 1e izin veriyorum kanama ağrı gibi bi sorun olmazsa haftada 2 dedi.
Bana birazcık daha sabır ben söyleyeceğim zamanını dedi. Öyle de sanki sabredemiyormuşum gibi oldu 😄

Ben ikili için kan vermedim. Ense kalınlığı ve burun iyi çıkınca kendimi psikolojik olarak kötü hissetmemek adına o sonucu görmek istemedim. İlerleyen dönemde detaylı yaptırınca çoğu şey belli oluyor zaten
Ben de tercih etmedim. Zaten inancım gereğı ihtimal var diye gebeliği sonlandırmam. Aynen dediğin gibi stres olmak istemedim. Zaten bu gençliğimde de erken doğum olabilir. Yüksek ihtimal olarak bakıyor her gittiğım doktor.

Az evvel can sıkıntısından rus ,çin ,japon takvimi ve yüzük testi yaptım 😂 yüzük ve çin erkek diyor, rus kız diyor, japon yüzde 30 küsür erkek yüzde 60 küsür kız diyor bilemedim şimdi 😂
Bence bunların içinde en çok tutanı çin takvimi. Yüzük hepten uydurma zaten denemedim bile😄

Bence bunların içinde en çok tutanı çin takvimi. Yüzük hepten uydurma zaten denemedim bile😄
Yüzüğü eskiler çok yapıyor hatta çocuk işini tamamlamış kadınlara bile yapınca doğru çıktığını söylüyorlar. Hepsi değişik inanışlar işte. Ben gittiğimde 13+3 olacağım bir tahmin yürütür heralde değil mi

Hayırlısı artık 😊 25 inde öğrenicem 😊 Bir tarafım oğlum var kızım olsun diyor bi tarafımda erkek olsun ikisi de yalnız kalmaz birbirlerine arkadaşlık ederler diyor 😊 Rabbim başta sağlık sıhhat versin de 😊 Çok merak ediyorum bu bebekde 😂
Ben de hiç istek yok merak var sadece. Sanki kız istersem karnımdaki erkekse haksızlık edermişim gibi geliyor ya da tam tersi. İlk ya ondan sanırım sağlıklı olsun da inşallah🤲

Ben de hiç istek yok merak var sadece. Sanki kız istersem karnımdaki erkekse haksızlık edermişim gibi geliyor ya da tam tersi. İlk ya ondan sanırım sağlıklı olsun da inşallah🤲
Normalde kız istiyorum ama benim erkek kardeşim tekti onun için çocukken çok yalnızdı. 4 kız kardeşiz yaşı yakın olanlar hep birlikteydi. O garibim ne kadar oynasak da ayak uyduramıyorduk. Onun için erkek olursa ikisi de yalnız kalmaz diye düşünüyorum 😊 Zaten bu zamanda çocuklar dışarıya çıkıp arkadaş edinemiyor zaman kötü.

Normalde kız istiyorum ama benim erkek kardeşim tekti onun için çocukken çok yalnızdı. 4 kız kardeşiz yaşı yakın olanlar hep birlikteydi. O garibim ne kadar oynasak da ayak uyduramıyorduk. Onun için erkek olursa ikisi de yalnız kalmaz diye düşünüyorum 😊 Zaten bu zamanda çocuklar dışarıya çıkıp arkadaş edinemiyor zaman kötü.

Yaa o açıdan düşününce doğru ama belki süper bir abi kız kardeş ikilisi olurlar 🥰🥰 Evet zaman kötü gerçekten bizler ne güzel akşam ezanına kadar özgürce oynardık. Şimdi yeğenlerimi bir dk kapının önünde göremesem aklıma kötü kötü şeyler geliyor Rabbim evlatlarımızı korusun 🤲

Kızlar sizden çok zorlandığım bı konuda destek almak istiyorum Çarşamba gününden beri migrenim tuttu üstelik ne yediysem su dahi içsem daha masaya bardağı koymadan geri geldi yeni kendime geldim ve yemek yemeye başladım ama çok stresli ağlamaklı ve dehşet bi 3 gün yaşadım 2 kez acile gittim ve 2 sindede parol serum verdiler dünde tansiyonum çok düşüktü muhtemelen bişey yiyip içmemekten olsa gerek bu yüzden gebelere verilebilen besleyici bı serum verdi acildeki doktor bunların bı yan etkisi olurmu çok düşünüyorum çünkü altıma giren bir sanci var karnımın atl kisminada giriyor o normalmi daha önceden migrenim vardı bı şekilde dayaniyodum o ağrıya ve açlığa ama şimdi yapamam bebek aç kalıcak diye yedim ama mesela daha bı dilim elma bitmeden çıkardım bedenen ve pskolojik olarak çok yoruldum gerçekten çok zor durumdayım daha yeni toparlanmistim tam toparlandım diyorum ayaklanıyorum bı anda migren başlayıp yıkıyor sizin bu konuda yaptıklarınız yada önerileriniz nelerdir ben kendimden çok bebeğimi düşünüyorum ilk gebeliğim serum yemekten aç kalmaktan hiç hoşlanmıyorum son ana kadar dayanmaya calisiyorum ama ne yapsam geçmiyor şuan ağrım yok ama olduğunda buz koydum karabiber kolonya yaptım yapmadığım hiç bişey kalmadı lütfen bana bu konuda yardımcı olun bebeğim daha çok küçük bu kadar ağır şeyleri benimle beraber yaşamasını istemiyorum çünkü %100 etkileniyor hem bedenen hem pskolojikmen Allah bütün gebelere bol bol şifa versin evlatlarımızı sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin mevlam 🥺😟😔😓
Çok geçmiş olsun, inşAllah bir an önce geçer bu rahatsızlıklarınız. Bende de migren var ve nasıl bişi olduğunu çok iyi biliyorum...🥺 hamilelikte daha da zorlaşıyor, bugün mesela yine migrenim tutacakmış gibi sağdan girmeye başladı. Bunun için ekstra yaptığım bir şey yok, hamilelik öncesinde en fazla ağrı kesici alıyordum ama şimdi onu da alamıyorum. Doktorunuz daha iyi bilir, ona danışmalısınız bence, çok da kendinizi yıpratmayın çünkü isteyerek yapmıyorsunuz ki..

Benim kullandığım OmepaVm☺️ Bence bebişler için gayet sağlıklı zaten günlük almamız gereken tüm vitaminleri sağlıyor🐣

Evet canım o benimm😂
Kızlar gunaydın nasılsınız bugunlerde cok enteresan ruyalar goruyorum ya bugunde gogus ucum kopmus bebegım butun dısleri vardı agzında oyle dogmus bıde altı aylık dogmus erken dogum yapmısım ama bebek uc yasında gıbı adınıda necati koymusuz allahım dıyorum ben oyle bı ısım ıstemedım ki boyle rüyalar sabahları benımm hep mutsuz kalkmama sebep oluyor ya haftaya doktor randevum var cınsıyet ıcın ondan mı acaba bılemem 😢 sızde görüyormusunuz boyle saçma rüyalar bıde benım kaynastırma ogrencılerım var sınıfta sozde onlarda benım cocugummus neyı kafama taksam pat ruyamda anlıycagınız :KK43:
Bende görüyorum öyle rüyalar bir kere bi bakıyorum çocuğu doğurmuşum çocuğa 1 tane kıyafet almamışım hastaneden havluyla eve getiriyorum eşim gitmiş 250 Li bimin bezini almış diyorum ya çocuğun altı pişerse bu bez bu kadar alınır mı sonra çocuğa bakıyorum kıyafet yok e bebeğe gidiyorum kıyafet alacam ama ala ala 2 zıbın alıyorum biberon bulma peşine koşuyorum 😆🤣🤣

Canım maalesef bende de var migren ben genelde tutacağını anladığım zaman hemen bir parol içiyorum ve karanlık bir oda da uykuya dalıyorum. Migrenin ilk başta önlemini almayınca ilerleyen saatlerde daha çok mahvediyor insanı. Baktım öyle de geçmiyorsa buz torbası koyuyorum başıma ama muhakkak uyuyorum uyumazsam geçmiyor birde asla ışıkta durmamaya çalışıyorum. Bazen oğlumun eline telefonu veriyorum annecim sesini kıs ışıkları kapatayım uyuyayım deyip öyle oyalıyorum.
Merhaba, hamilelikte parol kullanabiliyor muyuz? ☺️ Zarar vermez değil mi?😬öyleyse çok sevindim çünkü bugün migrenim tutacakmış gibi hissediyorum..🥺

Kızlar gunaydın nasılsınız bugunlerde cok enteresan ruyalar goruyorum ya bugunde gogus ucum kopmus bebegım butun dısleri vardı agzında oyle dogmus bıde altı aylık dogmus erken dogum yapmısım ama bebek uc yasında gıbı adınıda necati koymusuz allahım dıyorum ben oyle bı ısım ıstemedım ki boyle rüyalar sabahları benımm hep mutsuz kalkmama sebep oluyor ya haftaya doktor randevum var cınsıyet ıcın ondan mı acaba bılemem 😢 sızde görüyormusunuz boyle saçma rüyalar bıde benım kaynastırma ogrencılerım var sınıfta sozde onlarda benım cocugummus neyı kafama taksam pat ruyamda anlıycagınız :KK43:
Bende görüyorum öyle rüyalar bir kere bi bakıyorum çocuğu doğurmuşum çocuğa 1 tane kıyafet almamışım hastaneden havluyla eve getiriyorum eşim gitmiş 250 Li bimin bezini almış diyorum ya çocuğun altı pişerse bu bez bu kadar alınır mı sonra çocuğa bakıyorum kıyafet yok e bebeğe gidiyorum kıyafet alacam ama ala ala 2 zıbın alıyorum biberon bulma peşine koşuyorum 🤣🤣😂

10 haftalıkken gittiğimde doktoruma ilişkiyi sormuştum yasak demişti zamanı gelince ben söyleyeceğim demişti genelde doktorlar kanama falan olmadığı sürece müsade ediyorlarmış ama doktorum uygun görmüyor demek ki . Sizlerde durum nedir bekletiyor mu müsade verdi mi merak ettim.
Benim de 8 haftalikken kahverengi bir akıntım olmustu, progestan verdi ve ilişkiyi yasakladı. Tekrar akinti, kanama vs olmadi ama kasıklarım cok ağrıyordu. Hafta içi kontrole gittigimde kanamam veya ağrım olup olmadığını sordu, olmadığı için hem progestani kesti hem de ilişki serbest dedi. Yalnız agri veya kanama olursa devam etme şeklinde uyardı.

Yüzüğü eskiler çok yapıyor hatta çocuk işini tamamlamış kadınlara bile yapınca doğru çıktığını söylüyorlar. Hepsi değişik inanışlar işte. Ben gittiğimde 13+3 olacağım bir tahmin yürütür heralde değil mi
Merak ettim yapıcam benim belli gibi zaten anlarız 😄

Benim de 8 haftalikken kahverengi bir akıntım olmustu, progestan verdi ve ilişkiyi yasakladı. Tekrar akinti, kanama vs olmadi ama kasıklarım cok ağrıyordu. Hafta içi kontrole gittigimde kanamam veya ağrım olup olmadığını sordu, olmadığı için hem progestani kesti hem de ilişki serbest dedi. Yalnız agri veya kanama olursa devam etme şeklinde uyardı.
Ben de hiç öyle şeyler olmadığı halde yasakladı. Bazı doktorlar 12.haftaya kadar yasak diyorlarmış sanırım doktorum da o görüşte.

X