2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302

merhaba kızlar bu bebeğimin 9 haftalık karından ultrason resmî daha önce 6 haftalık halini atmıştım ramzi teorisi için erkek dediler hep başka profillerde de ama doktorum ramziye göre plasentanın yerine bakılır kız gbi dedi doktorları böyle tahminde bulunanlar yada ramzi teorisi tutanlar var mi

Çoook sevindim canım rabbim sağlıcakla kucağında tutmayı da nasip etsin oluşunu inşallah

Kızlar merhaba, bugün kasıklarımda ağrı oldu bıçak batar gibi, şiddetliydi baya ,normal midir sizce,bu durumu yaşayan var mı aranızda?
Yarın doktor kontrolum var o yüzden doktora gitmek istemedim bugün
Benim bıçak saplanır gibi keskin agrım olmuştu biraz sanki gaz sıkışması gibiydi 5 dk sonra hafif bir kanamam oldu kahverengi. Eğer kanama vs yoksa çok takmamaya çalışın. Kaç haftalıksınız bilmiyorum ama ben 9.haftamda yaşadım doktor normal bu ağrılar demişti bebek yerleşmeye çalıştıkça kanama yapıyormuş. Umarım hicbir sorununuz yoktur. Cok geçmiş olsun

kiz

Yaa cinsiyet öğrenen arkadaşları tebrik ederim rabbim sağlıklı hayırlı evlat olmalarını nasip etsin benim dr iki hafta sonra ikili teste geldiğinde cinsiyeti söylerim dedi ama ben devlette yaptircam için öğrenemicem sanırım orda söylemezler dimi kızlar? Yani 12 yada 13 haftada??

Bi doktorun bu teoriyi bilmesine hem şaşırdım hem sevindim ramzi plasentaya göre oluyor gerçekten. Ama biz plasentayı ultrasonda ayırt edemiyoruz bariz olmadıkça. Bebek kıza benzettiyse bence kızdır

Yok 16 haftadan önce kolay kolay söylemiyorlar. Ama ben zorla duymuştum 15 gün arayla bi özele bi devlete gidiyordum 1 ay çok geliyordu 11+3 de özelde erkek dedi doktorum. Devlete gidince cinsiyet belli mi dedim daha belli olmaz dedi. Bende özelde erkek dediler deyince güldü evet erkek dedi

Aa niye yeme dedi doktorunuz tavuğu, ben yiyorum severek, doktorlar da bişey demedi
Bana da yeme demişti doktorum, organik tavuksa yiyebilirsin ama endüstriyel tavuklardan uzak dur dedi. Hakikaten günümüz tavukları hormonlu, suni resmen. Bi tek hamileyken değil her zaman uzak durulmalı. Organik hariç tabi.

Yaa ben de bı şansımı denesem mi %50 ihtimalim var sonucta çok da sık gitmek istemiyorum sürekli ultrasona maruz bırakmak istemiyorum keske denk getirebilseydim ama napalim nasip artık hayırlısı olsun.. topicte kız ağırlıklı sanırım seninki erkek ama, Rabbim hepsini hayırlı evlat eylesin

Dene bence. Ultrason ses dalgalarıyla çalışıyor bebeğe bi zararı yok merak etme. Benim ilk hamileliğimdi bu anlattığım. Oğlum oldu. Bunda doktor 12 haftada kıza benzetti. Bakalım önümüzdeki ay netleşir inşallah

Herhangi bir kanamam olmadı ama eskiden rahimde kanama alanım vardı, onun küçüldüğünü söylemişlerdi 3 hafta önce, su an 12. Hafta içindeyim hatta son gunlerindeyim, inşallah hicbirimizde bir sorun meydana gelmez,t teşekkür ederim

Niye yeme dedi ki hormonlu diye mi? Ben vejetaryan beslenmeye yakinim normalde pek et vs yemem ama iki gundur midem duzeldi diyebilirim. Dun biraz yedim tavuk da :) eti de az da olsa yiyebildigim kadar yavas yavas alisicam mecbur
Valla hormonlu,ilaçlı diye sanırım..ete,balığa göre daha hafif geliyor bana ben de pek bişey yiyemiyorum ondan sorayım dedim..

Aa niye yeme dedi doktorunuz tavuğu, ben yiyorum severek, doktorlar da bişey demedi
Valla sevindim Allah affetsin demin yedim çünkü ...2 tane özelde doktora gittim ikisi de aynı şeyi dedi..görümcem doğal tavuk al felan dedi..yani kötülük ederim diye de bekledim bu zamana kadar canım da bişey istemiyor öyle herşeyi bu yasaklı ya canımın isteyeceği tuttu 2 aydır..

Normalde sizin dediğiniz gibi olması gerekir ama uygulamada her devlet kurumu idarecisi kendi yorumunu illa ki katıyor. Çünkü yönetmelikler ve genelgeler ne yazık ki o kadar açık uçlu oluyor ki, aynı maddeyi 6 kişi okusa 6sı da farklı yorumlar. (Devlet memuruysanız beni zaten anlarsınız, değilseniz karantina duyurularını dinlemek gibi düşünün; herkes neyi ne kadar anladığını birbirine soruyor)

Test sonuçlarını alan ve cinsiyetini öğrenen arkadaşlara da ayrıca tebrikler :))) her güzel habere içimiz coşuyor :)

Çok geçmiş olsun sağlıkla kucağınıza alın inşallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…