2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Normalde sizin dediğiniz gibi olması gerekir ama uygulamada her devlet kurumu idarecisi kendi yorumunu illa ki katıyor. Çünkü yönetmelikler ve genelgeler ne yazık ki o kadar açık uçlu oluyor ki, aynı maddeyi 6 kişi okusa 6sı da farklı yorumlar. :KK70: (Devlet memuruysanız beni zaten anlarsınız, değilseniz karantina duyurularını dinlemek gibi düşünün; herkes neyi ne kadar anladığını birbirine soruyor)

Test sonuçlarını alan ve cinsiyetini öğrenen arkadaşlara da ayrıca tebrikler :))) her güzel habere içimiz coşuyor :)
Haklısınız mevzuat yoruma açık oluyor genelde☺️ama bu konu net, içiniz rahat olsun. Covid den önce de 32.haftada doğum izni başlıyordu. İznini doğumdan sonraya saklamak isteyenler çalışabilir raporu alıp 32-37 arası çalışıyordu ama bu asla bir mecburiyet değil. Yani siz istemediğiniz halde amiriniz 32.hafyadan 37 ye kadar çalışmanızı isteyemez, bu ancak sizin tercihiniz olur. Devlet memuruyum ve emin olduğum nadir uygulamalardan biri doğum izni hakkı😁 umarım 24. Haftada başlayan idari izin de kalıcı olur.

Valla hormonlu,ilaçlı diye sanırım..ete,balığa göre daha hafif geliyor bana ben de pek bişey yiyemiyorum ondan sorayım dedim..
Tavuklara hormon verilmesi yasak canım. Bazıları organik tavuğa da veriyor gezene de endüstriyel üretilene de.. Hangisinde olacağını bilemeyiz..ki denetimleri sıkı çok nadir denk gelir.. . gıda zehirlenmesine en yatkın tavuk ve balık..öyle olsa balığı da yasaklardı. Ben anlamadım niye yasakladı? Organik tavuk dediğimizde endüstriyel olabilir.. Aradaki farkları sadece yem..

Yalnız ben piyasa tavuğunu geçtim akşama kadar yediklerimi görseniz beni taşlarsınız herhalde😂 benim bebek malesef şimdiden çok şanssız engel olamıyorum yediklerime, inşallah güçlüdür kerata.

Çoook sevindim canım rabbim sağlıcakla kucağında tutmayı da nasip etsin oluşunu inşallah ❤️
Sağol canım benim, Allah razı olsun 💕 Amin, sağlıkla doğurup, sağlıkla büyütelim hepimiz inşallah
Yaa cinsiyet öğrenen arkadaşları tebrik ederim rabbim sağlıklı hayırlı evlat olmalarını nasip etsin 😊 benim dr iki hafta sonra ikili teste geldiğinde cinsiyeti söylerim dedi ama ben devlette yaptircam için öğrenemicem sanırım orda söylemezler dimi kızlar? Yani 12 yada 13 haftada??
Bana cinsiyetini ilk devlet hastanesinde 10+4ken söyledi doktor. Özel hastanede 12+5 iken goremedi doktor. Hatta once sirti dönüktü, çikolata yiyip 20 dk sonra tekrar girdim. Döndü ama yine göremedi doktor pipiyi. Zaten dna ile belli olduğu için ustelemedim. Bende dediğinin tersi oldu yani, şans. Ama erkekse erken belli oluyor diyorlar. Hayırlısı olsun 🧚‍♀️

Bana cinsiyetini ilk devlet hastanesinde 10+4ken söyledi doktor. Özel hastanede 12+5 iken goremedi doktor. Hatta once sirti dönüktü, çikolata yiyip 20 dk sonra tekrar girdim. Döndü ama yine göremedi doktor pipiyi. Zaten dna ile belli olduğu için ustelemedim. Bende dediğinin tersi oldu yani, şans. Ama erkekse erken belli oluyor diyorlar. Hayırlısı olsun 🧚‍♀️
Aaa iyiymiş inşallah söylerler bana da, insan cok merak ediyomus özellikle hafta yaklaştıkça 😊

Sağol canım benim, Allah razı olsun 💕 Amin, sağlıkla doğurup, sağlıkla büyütelim hepimiz inşallah

10+4 ne kadar erken maşallah yaa bi de devlet hastanesi 😍

Tavuklara hormon verilmesi yasak canım. Bazıları organik tavuğa da veriyor gezene de endüstriyel üretilene de.. Hangisinde olacağını bilemeyiz..ki denetimleri sıkı çok nadir denk gelir.. . gıda zehirlenmesine en yatkın tavuk ve balık..öyle olsa balığı da yasaklardı. Ben anlamadım niye yasakladı? Organik tavuk dediğimizde endüstriyel olabilir.. Aradaki farkları sadece yem..

Yalnız ben piyasa tavuğunu geçtim akşama kadar yediklerimi görseniz beni taşlarsınız herhalde😂 benim bebek malesef şimdiden çok şanssız engel olamıyorum yediklerime, inşallah güçlüdür kerata.
Eve abur cubur alma istersen 😁 ya da daha saglikli abur cuburlari evde kendin yapabilirsin belki:)
Cok takintili olmadan bebise yetecek yarayacak sekilde beslensek yeter heralde ya.
3 ay dolsun belki daha duzene girer senin de. Pazardan beri yedigimden keyif aliyorum cok sukur de oyle icerigi dusunmeye basladim ben de.

Benimde catlamaya musait cok kuru cildim var. Bio oil aldim denemek icin cildimde biraktigi yumusak hissi sevdim nemlendiriyor. Bir de yorumlara bakarak lierac aldim. Suruyorum once bir yapis yapis oluyor sonra komple kuruyor hic o yumusaklik kalmiyor. Hemen kurudugu icin de acaba nemlendirmiyor mu diye endise ettim acikcasi
Ayni soruyu bende düşünüyorum. Acaba yetersiz mi

Ben yok onu yiyemem bunu yememeliyim dedikçe annem kızıyor bana ne çok biliyor şimdiki doktorlar diye söyleniyor. Gerçekten bir ara takıntı haline getirdim iyi yıkayamam diye sebze bile yemek istemedim sonra saçmaladığımı fark ettim şimdi abartmadan yiyorum her şeyden. Tabi yine çiğ et ürünlerinden kaçıyorum ama dışardan da yemek söylüyorum yani napım insanız

Eve abur cubur alma istersen 😁 ya da daha saglikli abur cuburlari evde kendin yapabilirsin belki:)
Cok takintili olmadan bebise yetecek yarayacak sekilde beslensek yeter heralde ya.
3 ay dolsun belki daha duzene girer senin de. Pazardan beri yedigimden keyif aliyorum cok sukur de oyle icerigi dusunmeye basladim ben de.
Ama inanamazsın ne yesem aşırı lezzetli dünyanın en güzel yiyeceği gibi geliyor 😂 inşallah benim kadar aşırı keyif almazsın canım dozunda olur, şuan karnım ağrıyor hala yiyesim var..

Ben de yarin ikili test icin kan verecegim, radyalog ensesine bir daha bakacakmis. Bakalim o ne diyecek cinsiyete :) kiz bebek cok isterim ama ruyamda erkek bebek gore gore inanamiyorum bu ihtimale 😁 ruyamdaki bebekle bag kurdum resmen 🙈
😂 Rabbim en hayırlısını eylesin canım.. Kız olduğunu duysam havalara uçucaz biz de ama erkek olunca da işte bir karış falan uçarım yine 😂 Rabbim neylerse güzel eyler hayırlı sağlıklı evlatlarımız olsun inşallah.

Ama inanamazsın ne yesem aşırı lezzetli dünyanın en güzel yiyeceği gibi geliyor 😂 inşallah benim kadar aşırı keyif almazsın canım dozunda olur, şuan karnım ağrıyor hala yiyesim var..
Icten ice kilo almak korkutuyor beni valla 😁 5 senedir hep ayni kilodaydim, ipin ucu kacarsa diye icten ice korkuyorum 🙈
Bence senin de vucudun biraz simarmak istiyor 🙈 alirsin kontrolu ele umarim🙏🏼

😂 Rabbim en hayırlısını eylesin canım.. Kız olduğunu duysam havalara uçucaz biz de ama erkek olunca da işte bir karış falan uçarım yine 😂 Rabbim neylerse güzel eyler hayırlı sağlıklı evlatlarımız olsun inşallah.
Insallah canim ya hayirlisi olsun esimizle ailelerimizle saglikla buyutelim bebisleri 💗
Insanin bu kadar kucuk hallerini gorup sevmeyecegi bagrina basmayacagi bir evlat olamaz ya her turlu ucariz havalara ☺️

Ben de bugün ikili test için tekrar gittim 😊 12+3 olduk doktor çok uğraştı enseyi burnu görmek için ama arkası dönüktü zar zor gördü 🥰 burun kemiği oluşmuş çok şükür ense de 1.8 sizce fazla mı ? Israr ettik kibarca ama cinsiyeti söylemedi. Sanırım devlettekiler genelde yasal kürtaj süresinin dolmasını bekliyor. Bir aydır kahverengi lekem yok ama progestana devam etmemi söyledi 🤨

Kızlar beni doktor 11+5 de çağırdı ikili test için.. Acaba çok mu küçük 10+3 de 38cmdi... Yorumlarda 12+ dan sonra gidildiğini gördüm hep sağlıksız ölçüm kan değeri olmasından korkmaya başladım.

X