2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Hmmmm maden suyu eskiden daha çok tüketirdim şimdi gebelikten dolayı fazla yüklenmemek için içmiyordum açıkçası. Tekrar içmeye başlayayım o halde

Olsun guzelisimmis oluru var
Dahabeteri olsaydi napcaktin

Bizim erken söylemek istemememizin sebebi ki çoğu insan da artık bunu yapıyor, ilk üç ayın riskli bir dönem olması. Sizler ne düşünürsünüz bilemem, herkesin yaklaşımı kendine ama ben nazarın kötü göz, imrenme, ilgi vs sebebi ne olursa olsun var olduğuna inanıyorum. Burada da çocuğu olan olmayan ayrımı açıkçası hiç aklımıza gelmedi, sadece ailemiz dışındakilere söylemek istemedik ki bu da herkesin en doğal hakkı. Sıkıştırılıp söylemek zorunda kalınca buraya yazdım ve paylaşmak istedim, kimseyi potansiyel kötü niyetli görmüyorum ama bu kadar önemli bir haberi erkenden dış çevreyle paylaşmayı herkes istemez, gayet anlaşılabilir ve normal bir durum.

Niye uzerinize alindiniz ki yazdiklarimi anlamadim
Benim yazdigim sey insanlarin saklamasiyla ilgili degil bebek sizin hayat sizin ister hemen soylersiniz ister dogum da
Ayrica ben nazar yok diye de bir sey soylemedim
Bir arkadasimiz kotu niyetli degil ama cocugu olmayana nazar deger diye soylemedik sonucta bekar ya da cocugu olan neden nazar degdirsin ki diye bir sey yazmis
Ben de zamaninda benim de basima gelmisti cok uzulmustum dedim
O arkadasi bile niye boyle dedin diye asla yargilamadim tepki gostermedim hatta o arkadasla bile bu konuyla ilgili guzelce konustuk ne o beni kırdı elestirdi ne ben onu kırdım

Benim yazdıklarımda da kırıcı bir şey yok, konuyu açıp ilk soran ben olduğum için cevap yazdım fikrimi belirttim o kadar.

Merhabalar bende Eylül annesiyim şuan 10 haftadayim ilk gebeliğim çok heyecanlıyım
Hayırlı olsun canım ben büyük ihtimal Temmuz annesi olacağım ama arada dolaşıyorum sayfaları Galiba 21 yaşındasın sizleri bu kadar genç anne olarak gördükçe çok hoşuma gidiyor ve ne kadar geç kalmışım diyorum ama görsen beni 30 yaşındayım ama eşime hala biraz daha mı bekleseydik ben daha kendim çocuğum diyorum

Benim yazdıklarımda da kırıcı bir şey yok, konuyu açıp ilk soran ben olduğum için cevap yazdım fikrimi belirttim o kadar.
Eger sizin yaziniza ithafen bisiler yazsaydim sizin yazinizi alinti yapar altina yazardim
Ortaliga bir yazi yazmadim ekstra sizin yazdiginiz yaziyi bile siz beni alintilayana kadar gormemistim
Bu arada tekrar soyluyorum ben size yazdiklariniz kirici demedim hatta kimseye demedim

Konu aynı konu, saygı çerçevesinde olduğu sürece burada özel mesajla değil de foruma yazılan bir mesaja herkes cevap yazabilir. Kimse neden yazdın diyemez. Daha fazla izaha gerek yok bence iyi geceler diliyorum.

Konu aynı konu, saygı çerçevesinde olduğu sürece burada özel mesajla değil de foruma yazılan bir mesaja herkes cevap yazabilir. Kimse neden yazdın diyemez. Daha fazla izaha gerek yok bence iyi geceler diliyorum.
Ya siz benim alinti yapip yazdigim mesaja baktiniz mi da bana soylenip duruyosunuz
Siz guzelce yazmissiniz arkanizdan yazan yok cocugu olmayan nazar degdirir diye ona soylemedim diyor
Ben de ona bana da boyle yaptiklarini uzuldugumu belirttim
Neyin tartismasina giriyosunuz benimle

Ahahha aynen bende sen gibi yaptım canım.Bende nazara inanırım ama Allah vermiş onu çok uzun sürede saklamak iyi olmaz diye düşündüm ne bileyim
Aynen ya bi taraftan diyorum ben olsam sırf hamile diye kimseye nazar etmem diyorum, bi taraftan da insanoglu cok değişik belli olmaz diyorum. Nazar olacaksa her ayda olabilir, doğumdan sonra da olabilir gizli gizli de büyütecek degiliz ya napalim Allah'a emanet miniklerimiz

Herkes haklı kendince alınacak gücenecek bi durum yok. Herkes kendi yaşadıklarını bilir. Rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın

Ben buna inanıyorum bizim öyle oldu ahahha ve erkek çok yüksek ihtimalle dedi doktor
Kendini kasma bunu kafana takma kötüyü çağırma güzel düşün ben güzel düşünmeyi çok önemsiyorum düşündüğümüz genelde hep başımıza geliyor güzellikleri çağır lütfen ben idrar testi varya çubuk orda görür görmez anneme söyledim kan testinide yaptırınca kayınvalidemlere 5 hafta dolunca da abilerimize söyledik .. 8 hafta dolunca da teyzelerime filan .. ama haftalara çokta takılmayın hepimiz Allaha emanetiz sadece bebişler değil bizde öyle .. bol bol okuyun ben aklıma geldikçe felak nas okuyup göbeğime üflüyorum mesela beni çok rahatlıyor Allah hayırlı şekilde doğumlar nasip etsin ..

İlk gebeliğim 25 yaşındayım .. yüksek ihtimalle oğlan annesiyim gönlümde olanı Allah biliyor neden saklıyım sizden hep bi kız annesi olmak vardı aklımda ama şimdi erkeğe de çok alıştım sağlıklı olsun yeterki oğlum diye sevmek bile çok değişik

26 yaşındayım, ilk bebeğim, oğlum olacak. Bütün yavrularımız sağlıkla gelsin inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…