2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Benimde catlamaya musait cok kuru cildim var. Bio oil aldim denemek icin cildimde biraktigi yumusak hissi sevdim nemlendiriyor. Bir de yorumlara bakarak lierac aldim. Suruyorum once bir yapis yapis oluyor sonra komple kuruyor hic o yumusaklik kalmiyor. Hemen kurudugu icin de acaba nemlendirmiyor mu diye endise ettim acikcasi

5 sene cocugum olmadi ve cogu insan sirf bu yuzden bana hamile kaldiklarini soylemedi
O kadar uzuldum o kadar agladim ki zamaninda tam tersi kaybetmeyi olmamayi bildigim icin onlardan daha cok dua ederdim allahim kimsenin kucagini bos birakmasin diye

UNUTMAYIN bir cocuga en cok annenin nazari deger nazar illa kotu gozden olmaz cok sevmekten cok ilgiden de olur

Bir arkadaşım çocuk sahibi olmak için birkaç kez tüp bebek tedavisi gördü. Bu esnada arkadaşının hamile olduğunu ve onun gözü değer diye bilmesini istemediğini öğrendi. Cok üzüldü, ben teselli ettim. Ben ondan daha çok üzüldüm (vardır oyle kendime dert edinme huylarım). Neyse onun her denemesinde yaninda oldum, cok şükür tuttu sonunda evlat sahibi oldu. Ama bebegi doğduktan sonra, yıllarca uğraşıp çocuk sahibi olamamış bir ablamiza bebeğini göstermek istemedi nazarı değer diye. Yani üzülür diye degil de nazar olur diye. Gerçekten ne düşüneceğimi şaşırdım. Değer mi değmez mi bilmiyorum ama kendimi onların yerine koyunca bu düşüncenin çok yaralayıcı olduğunu biliyorum.

Evet bu da çok doğru. Bende yazdım zaten. Kötü niyetten olmaz her zaman nazar. Ben oğlumu seyredersem hemen okurdum arkasından. Allah evlatlarımızı korusun ne diyeyim

Ahhh ahhhh coğu arkadasim aynisini yapti bana ne gozyaslari döktum onlar yuzunden
Kolay sahip olan benim kadar bilemez ki bebek kiymetini
Hem ALLAH ın elinde olan bir sey bu o isterse olucak bebegim o istemezse olmuycak rabbimin istemedigi bir sey olmuyor diye ben neden birinin bebeği ölsün isteyim ki o bilmez ama ben bilirim yokluğun acisini oyle bilirim ki nasıl kiyarim karnindaki bebege
Hem insanlarin unuttuğu bir sey var nazar beddua etmek demek degil sadece inanin oglumu iç gecirerek ne zaman sevsem ya düşer ya hastalanir ben sevgimle nazar degdiriyorum evladima mesela o yuzden hep sevdigimde nas felak okurum

Direkt sebebini niye söylemiş o densiz de. Ben ailem dışında kimseye söylemedim yanlış anlama dedim. Direkt nazar edersin diye denir mi yaa çok ayıp. Bu arada bende çocuk sahibi olamazken arkadaşlarım bana söylemedi söylediklerinde de anlayışla karşıladım hiç biri nazar olur ondan söylemedik demedi. Dese üzülürdüm belki de. Anneliğin de her aşaması korku dolu söylemedilerse korktuklarından söylemediler hiçte alınmadım onlardan bana da dua etmelerini istedim

O kadar iyi anlıyorum ki. Evlat hasreti çok zor. Rabbim kimseyi bununla sınamasın

Sarıldım sana sımsıkı.. Bilerek veya bazen de bilmeyerek ne çok hakka giriliyor.. Ben de aksine bebeği olmayan arkadaşlarımla da paylaşırım ki benden duysunlar başkasından duyup bana kırılmasınlar diye

Yani nazar olur diye soylemedik demek gercekten cok abez. Isin empati boyutu ön planda olmali bana gore de. Soylesek bile sevincimizi baskalarinin gozune sokarak degil de sadece soylesek kimse kirilmaz. Kimin basina ne gelecegi belli degil Allah korusun.

Tebrik ediyorum seni arkadasim ben de sana sıkı sıkı sariliyorum emin ol en dogrusunu yapiyorsun

Ah canım benim ya. Onlar da art niyetli değildir bence. Yani kimse sen onların çocuğu zarar görsün istiyorsun diye düşünmemiştir. Uzulme sen artık, sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah.
Yeğenim inanılmaz güzel bana göre. Hep derdim oyle tatlı boyle güzel vs. Kardeşim masallah de derdi. Kızardım, yuh be benim mi nazarım değecek diye. O da gözüm kem diye demiyordur tabi
Ama benim nazarim kedime değer. Onun o güzel suratına ne zaman iç çekerek baksam hasta olur benim obez çocuğum

Allah bagislasin

Ahahha aynen bende sen gibi yaptım canım.Bende nazara inanırım ama Allah vermiş onu çok uzun sürede saklamak iyi olmaz diye düşündüm ne bileyim

Tabi muhakkak ben uzulmeyim diyedir nazar ederim diyedir belki beni dusundukleri icindir bunu bilemem ama insan uzuluyor iste istiyo ki bu benim kusurum gibi degil normal biriymisim gibi davransinlar
Kimsenin cocugu olmak zorunda degil ki bazilari cocuk sevmiyor istemiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…