2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Canim ben sadece yatarken suruyordum bir de dustan sonra muhakkak sürüyordum. İki kez de sürülebilir aslinda. Catlamaya meyilli bir cildin varsa oyle de yapabilirsin. Ben iki kez surerim simdi.. belki eski izleri de hafifletir.
İlk üç dört ay bir sefer - boşa gitmesin😂-sonrasında ikiye çıkarsam iyi olur gibi geldi sağol canım.

Benimde catlamaya musait cok kuru cildim var. Bio oil aldim denemek icin cildimde biraktigi yumusak hissi sevdim nemlendiriyor. Bir de yorumlara bakarak lierac aldim. Suruyorum once bir yapis yapis oluyor sonra komple kuruyor hic o yumusaklik kalmiyor. Hemen kurudugu icin de acaba nemlendirmiyor mu diye endise ettim acikcasi
Zaten iyi tarafi da yagli his birakmamasi bence. Bir yazi buldum onu da ekleyeyim☺️

Eklentiler

• IMG_20210225_215240.jpg
    IMG_20210225_215240.jpg
    136,7 KB · Görüntüleme: 75
Ahhh ahhhh coğu arkadasim aynisini yapti bana ne gozyaslari döktum onlar yuzunden
Kolay sahip olan benim kadar bilemez ki bebek kiymetini
Hem ALLAH ın elinde olan bir sey bu o isterse olucak bebegim o istemezse olmuycak rabbimin istemedigi bir sey olmuyor diye ben neden birinin bebeği ölsün isteyim ki o bilmez ama ben bilirim yokluğun acisini oyle bilirim ki nasıl kiyarim karnindaki bebege
Hem insanlarin unuttuğu bir sey var nazar beddua etmek demek degil sadece inanin oglumu iç gecirerek ne zaman sevsem ya düşer ya hastalanir ben sevgimle nazar degdiriyorum evladima mesela o yuzden hep sevdigimde nas felak okurum
Ben belki cok da buyuk sayilmam ama bir noktada insanlardan cok fazla sey beklemeyi biraktim. Pozitif ya da negatif eskisi gibi dert etmemeye calisiyorum cunku insanlar bir noktada bencil.
Siz de cok uzulup kirilmissiniz ama sukur bebis haberi de gelmis 🥰 bundan sonra bebeginizle ailecek cok mutlu olun. Allah iyilerle karsilastirsin ne diyelim.

37 yaşındayım benim gibi olup harmonik test yada diğer testler yaptıran annelerimiz var mı?
Onlar nasıl test hiç duymadım bende 39 yaşındayım yarın ense ve burun kemiğine bakılacak kan alacak mı onu bilmiyorum ikili testi ben yapacağım dedi onu biliyorum. O testler ne işe yarıyor ki

Neyseee hadi bosverelim guzel seylerden bahsedelimmm
Dua edin benim de hayirli saglikli bana benzeyen bir kizim olsun:anne: pazartesi gitcez
Hayırlısı olsun bakalım benim kız erkek olmuş mu doktor altıncı haftadan beri kız geliyor diyor ya şaka yapıyor ya ciddi onuncu haftada kız gibi dedi yarın gideceğim bakalım değişmiş mi hayırlı ve sağlıklı olsunda acıkcası cinsiyetiyle ilgilenmiyorum ben eşim kese göründüğünden beri doktora cinsiyet soruyor😂kız olursada kızıma sırdaş olur kardeş hemde kız kız kardeş önemli inşallah herkesinki sağlıklı doğar ben pek hayal kuramıyorum diğer kızımda son ay birşeyler alımıştım herkesin duaua ihtiyacı benim de var rabbim gönlümüze göre versin

Hayırlısı olsun bakalım benim kız erkek olmuş mu doktor altıncı haftadan beri kız geliyor diyor ya şaka yapıyor ya ciddi onuncu haftada kız gibi dedi yarın gideceğim bakalım değişmiş mi hayırlı ve sağlıklı olsunda acıkcası cinsiyetiyle ilgilenmiyorum ben eşim kese göründüğünden beri doktora cinsiyet soruyor😂kız olursada kızıma sırdaş olur kardeş hemde kız kız kardeş önemli inşallah herkesinki sağlıklı doğar ben pek hayal kuramıyorum diğer kızımda son ay birşeyler alımıştım herkesin duaua ihtiyacı benim de var rabbim gönlümüze göre versin
Amin tatlim sgalicakla kucagina al insallah
Ne doktormus valla 6. Haftadan kiz oldugunu anlamis bi de tutturursa var ya
6. Haftada tutturan doktor diye olay olur😆

Yani nazar olur diye soylemedik demek gercekten cok abez. Isin empati boyutu ön planda olmali bana gore de. Soylesek bile sevincimizi baskalarinin gozune sokarak degil de sadece soylesek kimse kirilmaz. Kimin basina ne gelecegi belli degil Allah korusun.
Ben o söylemediğim arkadaşlarıma da direkt kendim söylemedim dediğin gibi gözüne sokar gibi olur diye. Başka arkadaşıma söyleyin konusu açılırsa söyle sen ben çekinirim dedim. Bi de düşük kürtaj yaşayınca insan çok korkuyor. Ama karşı tarafı da kırmak istemiyorum tabi. Orta yol bulunuyor bi şekilde

Amin tatlim sgalicakla kucagina al insallah
Ne doktormus valla 6. Haftadan kiz oldugunu anlamis bi de tutturursa var ya
6. Haftada tutturan doktor diye olay olur😆
Yarın doktor randevum var korkular tavan yaptı ama yanılma ihtimalinide seveceğim bebeğim sağlıklı olsunda diğer kızımda onuncu haftada kız demişlerde birde burun kemiğini görmüştü doktor burnu babasına benzemiş diye üzülmüştüm ama içim rahatlamıştı Birde sadece saçı babasına benzesin istiyordum ilk duyduğumda bebek saç hariç fotokopi gibi babası oldu gerçi iki yaşında saçıda benzemeye başladı😂

Yarın doktor randevum var korkular tavan yaptı ama yanılma ihtimalinide seveceğim bebeğim sağlıklı olsunda diğer kızımda onuncu haftada kız demişlerde birde burun kemiğini görmüştü doktor burnu babasına benzemiş diye üzülmüştüm ama içim rahatlamıştı Birde sadece saçı babasına benzesin istiyordum ilk duyduğumda bebek saç hariç fotokopi gibi babası oldu gerçi iki yaşında saçıda benzemeye başladı😂
😂
Ya sorma ben de ondan korkuyorum babamiz biraz çirkin de insallah ona benzemez😁

Herkese soyleyip sana soylemedilerse çok üzücü bir durum😢 ben kendi adima, sadece bebek bekleyip olmayanlardan degil, hic kimseye soylemedim gebeligi. ( Esim oyle istedi) suanda da sadece yakin arkadaslarim, ve aileler biliyor. Akrabalarim henuz bilmiyor. İki kisi suanda tup bebek tedavisi görüyor ve bu konuda asiri hassaslar. Duyunca kendi adlarina uzulecekler biliyorum, yoksa benim bebegim olacak diye hasetlik etmeyecekler tabikii. Hatta cok sevinecekler benim icin. Ama ben onlara hic kiyamiyorum. Nerdeyse hergun dua ediyorum yillardir. Bu konuda ben de çok hassasim. Benim de kaybim oldugu için cok istenilen bir bebegi kucaga alamamayi cok iyi bilirim😔 sen de uzulme artik nolur. Çok şükür simdi saglikli bir gebeligin var. Allahim saglik sihatle kucagina almayi nasip etsin🙏. Guzel haberler alalım minnosundan😊

Herkese soyleyip sana soylemedilerse çok üzücü bir durum😢 ben kendi adima, sadece bebek bekleyip olmayanlardan degil, hic kimseye soylemedim gebeligi. ( Esim oyle istedi) suanda da sadece yakin arkadaslarim, ve aileler biliyor. Akrabalarim henuz bilmiyor. İki kisi suanda tup bebek tedavisi görüyor ve bu konuda asiri hassaslar. Duyunca kendi adlarina uzulecekler biliyorum, yoksa benim bebegim olacak diye hasetlik etmeyecekler tabikii. Hatta cok sevinecekler benim icin. Ama ben onlara hic kiyamiyorum. Nerdeyse hergun dua ediyorum yillardir. Bu konuda ben de çok hassasim. Benim de kaybim oldugu için cok istenilen bir bebegi kucaga alamamayi cok iyi bilirim😔 sen de uzulme artik nolur. Çok şükür simdi saglikli bir gebeligin var. Allahim saglik sihatle kucagina almayi nasip etsin🙏. Guzel haberler alalım minnosundan😊
H Hayalumutbasari seni etiketlemeyi unutmusum💛

Adı ne kayinpederinin guzelse neden olmasin
Cok yaygin bir isim Mehmet ama beni cok uzdu zamaninda. Zaten her konuda herkese hemen kusen biri. Esime dolayisiyla bana da kustu saniyorum ki bizim kusmemiz lazimdi. Acip bir hayirli olsun demedi, ondan diyorum bebegimin ismini almayi hak etmiyor 😟 ama bu olaylari dusunmeye daha var tabi

X