2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Merhaba herkese 😊 bugün dayanamayıp işyerinden yakın bir arkadaşıma hamile olduğumu söyledim ama sonra hem ablam hem de eşim kızdılar söylediğim için..daha 8+5’desin dışardan birine neden söyledin nazar var dediler. Siz çevrenize yani arkadaşlara falan ne zaman söylediniz kızlar, içime kurt düştü rahatsız oldum şimdi ben 😬😬

Bende salı 12+0 olacağım pek ümidim kalmadı bende kazınmada oluyor ikisi bir arada asit durumuda yüksek bulantı geçse o geçmez gibime geliyor inş geçer yapacağım herşeyi erteledim arkadaşım bende iki ay önde onun 17. Haftada geçmişti inş bizim ki o kadar uzamaz
Ay inşallah yaa valla hiç tadım yok ne kitap okuyabiliyorum ne dizi izleyebiliyorum modum çok düşük, yükseltmeye çalıştıkça bastiriyo bulanti hic acikmamam lazım, acıkınca hemen artıyor ama canım bişey de yemek istemiyor. Bugunlerimize de çok şükür rabbim sağlıkla kavustursun da cekeriz napalim

Merhaba herkese 😊 bugün dayanamayıp işyerinden yakın bir arkadaşıma hamile olduğumu söyledim ama sonra hem ablam hem de eşim kızdılar söylediğim için..daha 8+5’desin dışardan birine neden söyledin nazar var dediler. Siz çevrenize yani arkadaşlara falan ne zaman söylediniz kızlar, içime kurt düştü rahatsız oldum şimdi ben 😬😬
Aileye erken ama çevreye daha yeni yeni söylüyorum.

Aileye erken ama çevreye daha yeni yeni söylüyorum.
En doğrusunu yapmışsınız ama beni o kadar bunalttı ki, sigara kullanıyordum eskiden bıraktığımı fark etti tabi, sürekli kahve içelim diyor geri çeviriyorum, ikide bir hamilelik konusu açıyor..yarın öbür gün yalancı çıkmamak için söylemiş bulundum ama şimdi de pişmanım.

En doğrusunu yapmışsınız ama beni o kadar bunalttı ki, sigara kullanıyordum eskiden bıraktığımı fark etti tabi, sürekli kahve içelim diyor geri çeviriyorum, ikide bir hamilelik konusu açıyor..yarın öbür gün yalancı çıkmamak için söylemiş bulundum ama şimdi de pişmanım.
sıkmayın canınızı , sanırım o da hamile olduğunuzu anlamış olmalı ki sizi sıkıştırarak öğrenmek istemiş. rica edin kimseyle paylaşmasın. kendinize de dert etmeyin olan oldu. sağlıcakla kalın

5 haftalikken herkese soyledik biz :) kimisi kimseye soylemez kimisi herkese soyler artik herkesin kendi tercihi olmus soyleyenleri de soylemeyenleri de gayet anlayisla karsilarim herkesin karari kendine 😊😊

sıkmayın canınızı , sanırım o da hamile olduğunuzu anlamış olmalı ki sizi sıkıştırarak öğrenmek istemiş. rica edin kimseyle paylaşmasın. kendinize de dert etmeyin olan oldu. sağlıcakla kalın
Teşekkür ederim evet bilerek sıkıştırdı maalesef, birkaç defa kimseye söylememesini belirttim ama bakalım artık..okuyanlara da örnek olsun bu olay da kendilerini böyle zor durumda bırakan insanlara karşı daha dikkatli olsunlar.

Bence kalp atışı duyulduktan sonra söylenebilir. Zaten anlarlar bi şekilde. Hamilelik sadece karnın büyümesi demek değil. Ama ben çocuk sahibi olamayanlara söylemedim. Kötü niyetle değil ama istemeden nazar ederler falan korktum yani. Yoksa çoluk çocuğa karışmış insan ya da bekar evlenmemiş insan nazar etmez heralde bilemiyorum 😬nazara da çok inanırım bu arada.

Benim ikili test sonucum kızlar doktor aramadı henüz anlayanlar yorumlayabilir mi?
Kombine 4800 bir diyor benim kızımdaki sonuçlara benziyor hatta yaş riskin daha düşük bence ihtimaller çok düşük hayırlı olsun burun kemiğide mevcut benim ölçümümü yapan doktor kanda bir sıkıntı çıkmaz demişti sadece ense ve burun kemiği kalb atışına bakarak açıkcası ben hiç incelememiştim sonuç geldikten sonra😂 geçen elime geldi baktım

Bende açıkcası iş yerindeki kimseye söylemedim ailemde bilmiyor tek arkadaşıma söyledim o da hamile hep benimle paylaştığı için açıkcası söylemek istiyorum kardeşlerime eşim koymuyor o da nazarı önemsiyor ben çok takılmıyorum hep kim bana nazar eder modunda oldum birde önceki gebeliklerim iyi sonuçlanmadığı için benim için üzülmelerini istemiyorum insanların nazar ile bakmalarından çok benimle dertlendiklerini düşünürüm hep ama bazen bunalıyorum eşim benimle dertlenmiyor istiyorki hiç midem bulandı yoruldum demeyeyim bende benimle dertlenen kişilere söyleyecem sen benimle dertlenmiyorsun diyorum tabi ilk söyleyen olmak istemiyorum o birine söyleyince söyleyecem😂 sende takılma boşver

Ben de 7 haftaya kadar, kardeşim ve en yakın 3 arkadaşım biliyordu. Sürekli acile gittiğim için 7.haftadan sonra artık gizleyemedim ailemede söyledim. Simdi bütün sülale, komşular ve is yerim biliyor :)

biz ailenin büyüklerine (anneanne, babanne) 3. kontrolden sonra söyledik. Allah korusun bir şey olursa üzülmesinler diye. Ben arkadaşlarıma bile söylememiştim 2,5 ay dolunca en yakın 3-4 arkadaşıma söyledim. ama bir bakıyorum eşim iş arkadaşlarıyla telefonda konuşurken pat pat söylüyor biz de bebek bekliyoruz diye :KK70: niye söyledin falan dedim ben de benzer düşüncelerle ama Allaha emanet ya, bişey olmaz inşallah. nazar hep nazar, 3 ay hassas dönem diye söylenmiyor genelde.

Ben iki gun once soyledim annemlere kayinvalidemlere flan😄 3.ayim bitmek uzere. Bana kalsa daha once soylerdim yakin cevreme ama esim cinsiyeti ogrenelim oyle soyleriz deyince kiramadim. Birşey olmaz insallah yaa. Hergun Ayetel Kürsi felak nas oku Allaha emanetler🙏☺️

Bu hafta mide bulantısı meme hassasiyeti koku hassasiyeti hepsi tavan yaptı. 11. Hafta kötü geçti. Umudum 12.haftada😔 yiyebildiğim o kadar az şey var ki. Bir de üstüne progestanın sersemliği ekleniyor. Kafa kalmadı yemin ederim

Ben iki gun once soyledim annemlere kayinvalidemlere flan😄 3.ayim bitmek uzere. Bana kalsa daha once soylerdim yakin cevreme ama esim cinsiyeti ogrenelim oyle soyleriz deyince kiramadim. Birşey olmaz insallah yaa. Hergun Ayetel Kürsi felak nas oku Allaha emanetler🙏☺️
Nasıl tuttunuz kendinizi inanamiyorum ben daha adetim geçmeden annemlere kayinvalideme söyledim idrarda pozitif çıkınca ama tabi dua edin insallah kanda da çıkar diyerek, kanda çıkınca eşim kardeslerine yaydi hemen, kalp atışı duyulunca da birkac yakın akrabaya söylemiş olduk, arkadaşlara da aynı. Nazar Allah korusun 8. Ayda da olabilir, nazardan değil ama ilk 3 ay düşük riski cok olduğundan cevreye söylememek mantıklı olsa da düşündüm ki Allah korusun düşük olsa ailelerimiz illaki duyacak sessiz sedasiz atlatamam diyerek beklemedik hic, zaten dort gözle bekliyolardi😊

Nasıl tuttunuz kendinizi inanamiyorum ben daha adetim geçmeden annemlere kayinvalideme söyledim idrarda pozitif çıkınca ama tabi dua edin insallah kanda da çıkar diyerek, kanda çıkınca eşim kardeslerine yaydi hemen, kalp atışı duyulunca da birkac yakın akrabaya söylemiş olduk, arkadaşlara da aynı. Nazar Allah korusun 8. Ayda da olabilir, nazardan değil ama ilk 3 ay düşük riski cok olduğundan cevreye söylememek mantıklı olsa da düşündüm ki Allah korusun düşük olsa ailelerimiz illaki duyacak sessiz sedasiz atlatamam diyerek beklemedik hic, zaten dort gözle bekliyolardi😊
Aynen ben de senin gibi düşündüm, sürekli acil deyim, yani Allah korusun bir şey olsa illaki duyacaklar. Böyle dualarla destek en azından herkes ♥️ nazar dediğin gibi hep olabilir 🤷‍♀️

Ben de inanamiyorum😂 gerci bu bebek bizden bile sakladi kendini. Ben dogumdan sonra daha yeni yeni adet gormeye baslamistim. Yine gecikti sanarken meger 9.hafta bitmek uzereymis😅 biz de sadece 4 hafta saklamis olduk yani. Esim sürpriz olsun dedigi için sakladik yoksa nazar deger diye degil aslinda. Bir de cevremde bebek bekleyip olmayan yakinlarim var. Uzulmesinler istedik.

Saglikla gelsinler insallah☺️🙏

X