2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
beenn ilk bebegimdede ordan almistim hatta 1 tane kot aldm 9 ayi onunla tamamladm yazn evde olnca pek sicaktan ciklmiyida elinde kaliyo sonra baza altina atiliyor 1 siyah al bide kot fazla almana gerek yok daha cok pijama al dogumdan snrada giyersn
Evet bir siyah bir de kot yeter bence de. Teşekkürler 🥰

Kızlar daha önce gebelik yaşamış annelere soruyorum. LCW nın hamile pantolonunu kullanıp memnun kalan var mı ? Tesettürlüyüm niyetim bir kaç tane onlardan alıp üzerine bol üstlerle yazı bitirmek. Başka marka tavsiyesi olan varsa da yazabilir
Denemeden alma çogunun penye kısmın altında karnı rahatsız eden kısım oluyor ileriki haftalarda rahatsız ediyor bende var sadece üç dört ay kullanıyırum şimdi bile kullanıyorum karnım çok şiştiği için alt kısma baskı yapmasın diye ama ben satılan lastikli pantolanların lastiklerini değiştirdim ileriki haftalarda onları giyiniyorum bu dediğim normal pantolon lastikli olanlarından

Denemeden alma çogunun penye kısmın altında karnı rahatsız eden kısım oluyor ileriki haftalarda rahatsız ediyor bende var sadece üç dört ay kullanıyırum şimdi bile kullanıyorum karnım çok şiştiği için alt kısma baskı yapmasın diye ama ben satılan lastikli pantolanların lastiklerini değiştirdim ileriki haftalarda onları giyiniyorum bu dediğim normal pantolon lastikli olanlarından
Ay iyi dedin sağ ol internetten alacaktım virüs korkusuna gidip alamam diye. Hafta içi erken saatlerde gideyim deneyip almak daha iyi.

Dünden beri grupta anneliğe dair duygular şelale☺️
2. veya 3.kez anne olacaklar deneyimlemişlerdir belki,ama annelik benim deneyimime göre pek öyle doğurduğunda bile hissettiğin birşey olmuyor.ben çok yabancı hissetmiştim kızıma karşı..zaten nasıl bakacağım,ya incitirsem diye çok korkmuştum.
Ve hayalkırıklığı yaşadığımı,hatta hamileliğimi içimde olduğu zamanları özlediğimi hatırlıyorum.hani bir söz var ya doğuran mı,bakan mı diye..doğurmak,bedende büyütmek elbette çok özel.ama bebekle asıl bağ,o bakımı vere vere zamanla kuruluyor.siz endişe ettikçe,yetersiz hissettikçe,daha iyi bir anne olmaya çabalıyorsunuz..ve o bakımı verdikçe yatırım yaptıkça ilişki kuruluyor..şimdi bakıyorum da o hallerime hem gülüyorum,hemde şefkat hissediyorum.ilk defa anne olacak arkadaşlar herşey anneliğe ait,dair..ama unutmamak lazım anne olmadan önce sizde bir insansınız,ihtiyaçlarınız,zorlanmalarınız ve arzularınız var ve bunların hepsi doğal ve insani.sizi garip yapmıyor herhangi bir duyguyu hissetmek..
Ben doğum sonrası en çok herşey harika diyen,sezeryandan 2 gün sonra ayaklanan,hep annelik süper,eğlenceli vurgusu yapan..bebeğin bakımı ve yeni düzene adapte konusunda hiç konu edilmeyen zorlukların beni kızdırdığını hatırlıyorum.özellikle ilk 3 ay..uyku emzirme düzeni oturana kadar zombi gibi olmuştum ve annelerin bunu neden hiç konu etmediklerini anlamıyordum.ama sonra yavaş yavaş yalnız olmadığımı gördüm.garip değilmişim..meğer herkes ama az ama çok zorlanıyormuş..
İlk çocukta bu bir duvara toslama etkisi yaratmıştı bende..şimdi daha hazır hissediyorum.ama bu zorlanmayacağım anlamına gelmiyor..emek emek bir insan yetiştireceğiz tabiki zorlukları olacak ama beni doyuran ,iyi ki dedirten tarafları da olacak..bu hepimiz için böyle güzel anneler❤️

İnşallah her şey yolundadır canım merak etme 🤲

Allah yardıncın olsun. İnşallah güzel haberle dönersen

İnşallah bir sorun yoktur canım içini ferah tut ağrın falan yoktu sonuçta💙

Yoktur inşallah bir şey

kızlar Allah razı olsuun hepinizde çıktım doktordan vajinal kanama görünmüyor acil bir problem yok ama haftaiçi muayneye gidin dedi.. fitil verdi.. dinlenin dedi ..
Öyle korktum ki kızlar yaşadığım şoku anlatamam 😢 bugün temizlik yaptım aslında yorulmadım çok ama belki ondan bilmem belki de olması gerekiyodu yaşandı Rabbim korusun hepimizin bebişini 😢🤲🏻

kızlar Allah razı olsuun hepinizde çıktım doktordan vajinal kanama görünmüyor acil bir problem yok ama haftaiçi muayneye gidin dedi.. fitil verdi.. dinlenin dedi ..
Öyle korktum ki kızlar yaşadığım şoku anlatamam 😢 bugün temizlik yaptım aslında yorulmadım çok ama belki ondan bilmem belki de olması gerekiyodu yaşandı Rabbim korusun hepimizin bebişini 😢🤲🏻
Amin canım çok şükür 🤲

Kızlar daha önce gebelik yaşamış annelere soruyorum. LCW nın hamile pantolonunu kullanıp memnun kalan var mı ? Tesettürlüyüm niyetim bir kaç tane onlardan alıp üzerine bol üstlerle yazı bitirmek. Başka marka tavsiyesi olan varsa da yazabilir
Hamile taytindan da pantolonundan da memnun kalmıştım, ev için esofmanlarindan da alabilirsiniz onu da kullandım memnundum 😊

İnşallah 🥰 bana da arkadaşlarım kalp atışını duyunca ağladın mı dediler yok dedim tek ağzımdan çıkan şey şükürler olsun oldu nasıl ağlamazsın falan dediler. Kendimi sorguladım baya ben neden ağlamadım ya ben hissiz bir insan mıyım ya diye 😂
Ben çok ağlak bi insanım balık burcuyum. O an güldüm. Diğer gebeliklerimde de aynısı oldu. Herkes aynı tepkiyi vermek zorunda değil. Sende şükretmişsin bu da bi tepki

LCWyi Bilmiyorum ama ben DeFacto aldım çok memnundum. Bu gebeliğimde de giycem hatta çok sağlam çıktı. Bi de HM yi duydum pahalı ama çok iyi diye

LCWyi Bilmiyorum ama ben DeFacto aldım çok memnundum. Bu gebeliğimde de giycem hatta çok sağlam çıktı. Bi de HM yi duydum pahalı ama çok iyi diye
Hm yi bir arkadaşım da söyledi bir gün gidip hepsine tek tek bakacağım. Mevcut pantolonlarım çok sıkıyor artık 🤦

Merhaba,
Umarım ilk testlerini yaptırdığında kan değerlerin hep normal çıkar ve bir takviye kullanman gerekmez. Eskiden insanlar bu kadar sık mı hastaneye gidiyorlarmış sanki. Ben yememe içmeme çok dikkat edemiyorum, her şeyden tiksiniyorum ve afrikadaki kadınlar ceviz mi yiyebiliyor Allah aşkına diye içimi rahatlatiyorum.
Hiç sigara içmedim, o yüzden sigara içmenle ilgili yorum yapmam pek haddim olmaz. O istek nasıl onu sen biliyorsun. Ama dua edelim ki sigara isteğin tekrar olmasın.
Bebeklerimiz daha çok küçük, karnımızın büyümesi bile belli belirsiz, hareketlerini hissetmiyoruz. Varlıklarını hissedemeyebiliriz ama bu onlara yetersiz olacağımız, istemediğimiz anlamına gelmiyor ki. Kendine biraz zaman ver. Sevdiğin, fikirlerine önem verdiğin bir insanla dertleş, iyi bir psikolog, konuyla ilgili kitaplar sana eminim çok iyi gelecektir. Ne olur kendine haksızlık etme ve suçlama. Zaman her şeyin ilacı...
Kızlar ben o kadar saldım ki daha takoplazma rubella hiv idrar vs testleri yaptırmadım. Hiç hamile gibi hissetmiyorum aşırı karamsarlık haricinde hatta saatlerce unutuyorum ve sigara kahve isteğim dehşet başladı.. Sütlü Türk kahvesi ile ince düşük değerli içtim malesef vicdanım falan titremedi 😭 bir şey olmaz bundan günde bir paket içenlerin sapasağlam doğuyor hissi vurdu ki başlarda böyle değildi vicdanıma 10 ton beton otururdu yarıda atardım.... . İştahım bitti, eşim o kadar anlayışlı olmasına rağmen ona karşı da tahammülüm yok, gece salona yolladım uyusun diye (burnunda et var horluyor bazen döndüremiyorum) 😔😔Salı gününe devletten randevu aldım 9+4 olacak şu başta yapılması gereken testler için geç de kalmış olabilirim.

Bilmiyorum sizler nasılsınız, bebekle hiçbir bağım yokmuş gibi hissediyorum ve annelik duygum hiç yok.eş duygum da yok açıkçası, resmen Araf tabirindeki boşluktayım... Bunlar da beni çok korkutuyor eşim bebek ve ben sanki baş edemeyecek gibiyim. Bebek konusunda neden bu kadar ısrarcı oldum bilmiyorum ben anne falan olmak istemediğimi farkediyorum... Günde 2 3 saat anca uykuya dalıyorum, kötü rüyalar, huzursuzluk hat safhada.

Allah affetsin içimi döküyorum kızlar hiç kimseye böyle konuşmuyorum, hep olumlama yapıyorum. Sadece kötü bir anne olmaktan aşırı korkum tüm bu saçma sapan hisleri oluşturarak beni rahatlatmaya çalışıyor. Bu hipotermi geçiren birinin mutlu uyuma hissi gibi mi acaba?

Ah hormonlar. (bundan da emin değilim psikolog veya psikiyatri bir şekilde gitmem gerek hissediyorum)

Çok karışık kuruşuk anlamsız yazmış olabilirim asıl sorun testler için geç mi kaldım, annelik duygularınız nasıl, var mı aranızda karakteri 180 derece dönüp çok daha dipte daha manik hale geçen?

Kızlar ben o kadar saldım ki daha takoplazma rubella hiv idrar vs testleri yaptırmadım. Hiç hamile gibi hissetmiyorum aşırı karamsarlık haricinde hatta saatlerce unutuyorum ve sigara kahve isteğim dehşet başladı.. Sütlü Türk kahvesi ile ince düşük değerli içtim malesef vicdanım falan titremedi 😭 bir şey olmaz bundan günde bir paket içenlerin sapasağlam doğuyor hissi vurdu ki başlarda böyle değildi vicdanıma 10 ton beton otururdu yarıda atardım.... . İştahım bitti, eşim o kadar anlayışlı olmasına rağmen ona karşı da tahammülüm yok, gece salona yolladım uyusun diye (burnunda et var horluyor bazen döndüremiyorum) 😔😔Salı gününe devletten randevu aldım 9+4 olacak şu başta yapılması gereken testler için geç de kalmış olabilirim.

Bilmiyorum sizler nasılsınız, bebekle hiçbir bağım yokmuş gibi hissediyorum ve annelik duygum hiç yok.eş duygum da yok açıkçası, resmen Araf tabirindeki boşluktayım... Bunlar da beni çok korkutuyor eşim bebek ve ben sanki baş edemeyecek gibiyim. Bebek konusunda neden bu kadar ısrarcı oldum bilmiyorum ben anne falan olmak istemediğimi farkediyorum... Günde 2 3 saat anca uykuya dalıyorum, kötü rüyalar, huzursuzluk hat safhada.

Allah affetsin içimi döküyorum kızlar hiç kimseye böyle konuşmuyorum, hep olumlama yapıyorum. Sadece kötü bir anne olmaktan aşırı korkum tüm bu saçma sapan hisleri oluşturarak beni rahatlatmaya çalışıyor. Bu hipotermi geçiren birinin mutlu uyuma hissi gibi mi acaba?

Ah hormonlar. (bundan da emin değilim psikolog veya psikiyatri bir şekilde gitmem gerek hissediyorum)

Çok karışık kuruşuk anlamsız yazmış olabilirim asıl sorun testler için geç mi kaldım, annelik duygularınız nasıl, var mı aranızda karakteri 180 derece dönüp çok daha dipte daha manik hale geçen?
Ah canım benim, seni çok iyi anlıyorum. Benim neredeyse 15 yıldır sürekli gördüğüm bir rüya var. Birinin bebeğini kucağıma verdiklerinde düşürüyorum istisnasız her seferinde. Bu rüyayı uzun yıllardır sık sık görüyorum. Neye delalet dedim geçenlerde baktım, içten içe iyi bir anne olabilecek miyim diye düşünüyormuşum meğer. Yani daha bebek ihtimali bile yokken bilinçaltım bunlarla doluymuş. Bilen bilir boyun düzleşmesi ve fibromiyaljinin arkasında yatan sebepler psikolojidir. Uzun fizik tedaviler sonrası hala duzelmediginde doktorum bana hafif antidepresan başlayalım dedi. Migrene birlikte artık çekilmez oluyordu. Benim gibi control freak, iradesi dışında gelişen olaylara tahammülü olmayan ben bana göre dünyanın en faso fiso işini denedim. Meditasyon 😄 tamam hala pamuk gibi değilim ama yaptığım zaman cok faydasını görüyorum. Istersen bi dene. Duanın gücünü de yadsıyamam, teslimiyet sonrası tatmini. Ama dediğim gibi bana göre safsata olan şey ise yaradı (yeşim bayraktar diye bi abla var, bi tek onunkileri denedim).
Testler için de gec degil. Riskli kısım ilk 3 ay olsa da sanırım takviyeleler için 2. Trimester bekleniyor.
Eşe tahammulsuzluge gelince 'ya ben neyse bisey demiyorum'. Burda yazılanları okuyorum da ne naifsiniz😆

Merhabalar, kese görüntüsüne göre cinsiyet tahmini yapılıyor mu? 10 haftalık gebeyim doktor kan değerlerin iyi görünüyor dedi ve herhangi bir vitamin vermedi. Sadece folik asit kullanıyorum sizce normal mi?

Eklentiler

• A9C5373C-F62C-4F61-84E6-9282D87C04A9.jpeg
    A9C5373C-F62C-4F61-84E6-9282D87C04A9.jpeg
    108 KB · Görüntüleme: 69
Merhabalar, kese görüntüsüne göre cinsiyet tahmini yapılıyor mu? 10 haftalık gebeyim doktor kan değerlerin iyi görünüyor dedi ve herhangi bir vitamin vermedi. Sadece folik asit kullanıyorum sizce normal mi?
Daha ileriki hafta yok mu 5 haftadır gitmiyor musun doktora

Ben de çok kutsal annelik duyguları hissetmiyorum. Biraz merak duygum baskın. Onu biraz sempatik bir çizgi film karakteri gibi hayal ediyorum öyle yaklaşıyorum. Karikatür tadında şeyler hayal ediyorum. Yani benimki daha çok komik bir çizgi roman okurken hissedilen duygular. Öyle yoğun bir sevgi yok. Ultrason görüntüsünü görünce bir an büyümüş bu diye düşünmüştüm. En duygusal anım bu. Bazen, özellikle sabahları uyandığımda çok kötü, depresif, kaygılı hissediyorum. Ben bu bebeği nasıl büyüteceğim diye kaygıdan ölüyorum. Ağlayarak uyandığım oluyor. Ama bebek eşyaları baktığım da oluyor. Böyle yoğun bir aşk, bir duygusal bağ yok henüz. Zaten tecrübelerin dediğine göre o annelik güncellemesi öyle bir anda gelmiyor.

Ben de duygusal olarak çok dengesizim. Bazen ben de eşime tahammül edemiyorum çok ufak tefek şeylere büyük tepkiler verdiğim oluyor. Yalnız değilsiniz yani. Ve bu süreç zorlukları olan bir süreç.
En azından o testleri önünüzdeki hafta içinde iyi bir planlama yaparak halledin. Hiç olmazsa onun verdiği suçluluk duygusu kalkar biraz rahatlarsınız. Daha sonra ihtiyaç duymaya devam ederseniz profesyonel destek de alırsınız.
İçim gerçekten rahatladı yalnız olmadığımı çok iyi anladım teşekkür ederim canım salı günü test işini halledicem inşallah 😊

Ah canım benim, seni çok iyi anlıyorum. Benim neredeyse 15 yıldır sürekli gördüğüm bir rüya var. Birinin bebeğini kucağıma verdiklerinde düşürüyorum istisnasız her seferinde. Bu rüyayı uzun yıllardır sık sık görüyorum. Neye delalet dedim geçenlerde baktım, içten içe iyi bir anne olabilecek miyim diye düşünüyormuşum meğer. Yani daha bebek ihtimali bile yokken bilinçaltım bunlarla doluymuş. Bilen bilir boyun düzleşmesi ve fibromiyaljinin arkasında yatan sebepler psikolojidir. Uzun fizik tedaviler sonrası hala duzelmediginde doktorum bana hafif antidepresan başlayalım dedi. Migrene birlikte artık çekilmez oluyordu. Benim gibi control freak, iradesi dışında gelişen olaylara tahammülü olmayan ben bana göre dünyanın en faso fiso işini denedim. Meditasyon 😄 tamam hala pamuk gibi değilim ama yaptığım zaman cok faydasını görüyorum. Istersen bi dene. Duanın gücünü de yadsıyamam, teslimiyet sonrası tatmini. Ama dediğim gibi bana göre safsata olan şey ise yaradı (yeşim bayraktar diye bi abla var, bi tek onunkileri denedim).
Testler için de gec degil. Riskli kısım ilk 3 ay olsa da sanırım takviyeleler için 2. Trimester bekleniyor.
Eşe tahammulsuzluge gelince 'ya ben neyse bisey demiyorum'. Burda yazılanları okuyorum da ne naifsiniz😆
Eş konusuna güldüm baya 😄

Canım ya çok teşekkür ederim. Şu kadına bir bakayım nefes egzersizleri vs araştırmaya başlamıştım sonuçta meditasyonda bir parçası fayda da olabilir dediğin gibi.. . Dua da keza öyle. İnşallah atlatırız bu süreci.

Yani çoğu kişi öyle takviye 12. Haftadan sonra folik asit bırakıp diğerlerini veriyorlar genelde doktorlar bunu uyguluyor daha içerikli vitamin veriyor demirde yazıyorlar ama ihtiyaca göre ben kan ve demir yazdırmıyorum kanım iyi olduğu için

Kızlar şimdi bunu ağızdan mı vajinal mı alıyoruz ?
doktor fitil dedi.. eczacı tok karnına yazmış kafam karıştı

Eklentiler

• 491B32A7-53B6-4209-A46F-3F3E66D85E3C.jpeg
    491B32A7-53B6-4209-A46F-3F3E66D85E3C.jpeg
    100,2 KB · Görüntüleme: 57
  • image.jpg
    image.jpg
    142,2 KB · Görüntüleme: 52
X