2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Allahtan ümit kesilmiyor rabbim çok büyük kızlar kaybettm diye gittim hep bu haftalarda kaybediyordum kalp atışlarını gördük geldik Kanama alanım vardı sanırım o dışarıya akmış yarın tekrardan görecek doktor duanızı eksk etmeyn Allah sizden razı olsn 🤲
Çok sevindim yarın ben de gideceğim benim de kanama var bakalım

Allahtan ümit kesilmiyor rabbim çok büyük kızlar kaybettm diye gittim hep bu haftalarda kaybediyordum kalp atışlarını gördük geldik Kanama alanım vardı sanırım o dışarıya akmış yarın tekrardan görecek doktor duanızı eksk etmeyn Allah sizden razı olsn 🤲
Benim gorumcemin de hamileyken pedi doldurcak kadar kanamasi oldu bi kere cok korktuk ama bebek gayet iyiydi, yiyecek rızkı varsa hicbisey olmuyor bebeklere ama iste annelik duygusuyla telaş yapiyoruz, kanama normal degil sonuçta. Rahatlamana cok sevindim Allah bi daha yaşatmasin insallah 🙏

Aaa yüzüm teoremi nedir 😅😅😍 ay evet en güzel kısımlarda alışveriş kısımları 🙏🏻
Ahahah normalde yanlış yazmam ama bu hamilelikte karakter değiştirdim valla kontrol bile etmeden atmışım yazıyı 😂 Yüzük kız yüzük 😂
Yüzük teorisi dediğin galiba di mi ? Benim onda hamile kalmadan önce erkek çıkıyordu hamile kalınca kıza döndü 😀
Evet hamileyken yaptım ben sadece, bin tane şeyde kız çıktı makaslar üzerine mi oturmadım neler neler 😂 Bir tek yüzük teorisi erkek gösteriyordu 😂 Ama hayırlısı olsun inşAllah kız erkek o kadar önemli değil 🤲🏻😍
O ney yüzüm teorisi bana da yapsana 😀
Yüzük yüzük ya yanlış yazmışım 😂

Kuzum Allah razı olsun ben buhün bunu anladım ki kuzum o kanamaya bu bebek sağlamsa Allaha tevekkül edip beklicez yyecek ekmepi carsa hiç birşey olmuyo gerçekten adet kanı gibiydi inşALlah hepmz için herşey güzel oluck dualarm seninle 🤲
Çok sevindim. İnşallah kanama alanında kaybolur gider 🤲

Ahahah normalde yanlış yazmam ama bu hamilelikte karakter değiştirdim valla kontrol bile etmeden atmışım yazıyı 😂 Yüzük kız yüzük 😂

Evet hamileyken yaptım ben sadece, bin tane şeyde kız çıktı makaslar üzerine mi oturmadım neler neler 😂 Bir tek yüzük teorisi erkek gösteriyordu 😂 Ama hayırlısı olsun inşAllah kız erkek o kadar önemli değil 🤲🏻😍

Yüzük yüzük ya yanlış yazmışım 😂
Heee yüzük tamam ben de diyorum öyle teori varsa bilmem lazımdı diyorum 🤣🤣 amaaan önemli olduğundan değil eğlence valla vakit Geçiriyoz🤣🤣 ben de karbonat denemiştim kız göstermişti 🤣🤣

Bence de testler icin gec degil onu hic dert etme bile hemen yaptirirsin ☺️
su anda ben de hamile gibi hissetmiyorum, cok anac bir yapim vardir ama kalp sesini duydugumda duygulanmadim sadece oh cok sukur kalbi atiyormus seklinde hissettim. Daha cok kucukler bu donemde de ister istemez kendi derdimizde oluyoruz, mide sorunlari o yoksa bile psikolojik gelgitler. Bildigim kadariyla esin baska bir sehirdeydi bu hassas donemde bu durum da belki seni yormus olabilir. Ileride nasil basa cikarim diye dusunmus olabilirsin. Gecenlerde hatirliyorum abur cubur bebege zarar verir mi diye de endisen olmustu yani aslinda hic salmis da degilsin elinden geldigince iyi bakmaya calisiyorsun 🙏🏼 Bebisler buyudukce onlari daha da cok hissedecegiz mesela kontrolde artik sen de ellerini ayaklarini sekillenmis vucudu goreceksin insallah o goruntu bana cok iyi geldi mesela buyuyor bebisim diye 🍀

Hamilelik olana kadar ya olmazsa korkusu vardi, simdi yerini baska baska evhamlar aldi, boyle olmasi da normal cunku hayatimiz ister istemez degisiyor. Herkes bir sekilde hissediyor zorluklar yasiyor. Bu surecte her sey mubah sanirim 😁 ama gececek ve minnos bebislerimiz bize bu zorluklari unutturacak insallah 🥰
Çok çok çok teşekkür ederim canım belki de çok evham yaptığımdan beynim koruma mekanizmasına geçti şimdi ne yediğim ne içtiğim ne iş yaptığım ne ağrım hiçbirini kafama takmıyorum tüm evham uçtu anne gibi değil eski halindeyim 😂 inşallah görürüm bebişi ve o hissiyat geri gelir.. Dediğin gibi yalnızlık, iş stresi ve hamilelik ve bazı maddi sıkıntılar hepsi bu bilincimi oluşturmuş olabilir... Çok çok sağol canım valla delirdim zannediyorum bazen içim rahatladı 😄

Çok çok çok teşekkür ederim canım belki de çok evham yaptığımdan beynim koruma mekanizmasına geçti şimdi ne yediğim ne içtiğim ne iş yaptığım ne ağrım hiçbirini kafama takmıyorum tüm evham uçtu anne gibi değil eski halindeyim 😂 inşallah görürüm bebişi ve o hissiyat geri gelir.. Dediğin gibi yalnızlık, iş stresi ve hamilelik ve bazı maddi sıkıntılar hepsi bu bilincimi oluşturmuş olabilir... Çok çok sağol canım valla delirdim zannediyorum bazen içim rahatladı 😄
Hatırlarsan ultrason yolu gözlüyorduk. Ben geçen perşembe girdim Allah'ım kolları bacakları nasıl şekillenmiş tam bir mucize onu görünce nasıl rahatlıyor insan sen de görünce o hissiyatın geri gelecek emin ol

Canim birçoğumuzun yaşadığı seyler bunlar. Oncelikle yanliz olmadigini bil😊 hareketlerini hissetmeye basladiginda daha iyi anliyor insan anne olacagini. Ben de ilk gebeligimde cok tuhaf hissetmistim. Simdi ben anne mi olacağım? Nasil olacak, kisitlanacak miyim vs vs bir sürü soru beynimde ucuyordu. Ama emin ol dogdugu anda o sicacik yanagini senin yanagina degdirdiklerinde, senin kokunla, sesinle huzur bulduğunu gordugunde muthis bir bağ oluyor☺️ sigara konusunda da acaba agzinda nane flan cignesen ( ama yutmadan) veya Sigara icme istegini korelten seyler yesen.. Allah yardımcın olsun insallah tiksinirsin ya🙏 suan anladigim kadariyla biraz sikintili olduğun icin de icme istegi gelmis olabilir. Testler konusunda bir bilgim yok.

Bu arada bende de suan sifir belirti..hic hamile degilmisim gibiyim. İnsallah hersey yolundadir diye düşünüyorum 😊 En cok da cinsiyeti merak ediyorum. Hatta meraktan cildirma noktasina geldim diyebilirim 😄 bu hafta ici gidecegim artık insallah gosterir.🙏🙏🙏
Aynen stresim biraz fazla o tetiklemiş sigara konusunu, 3 haftadır içmemiş tiksinmiştim😩 ve benzer duygular yaşayanları gördükçe içim çok rahatladı... senin cinsiyet belli olmuştur inşallah ya😊 işin heyecanı tabi ki de önemli olan sağlık... ben ve eşim, kardeşler aileler herkes kız istiyor aile erkek kaynadığı için..rabbim hayırlı sağlıklı evlat nasip etsin, Sizin var mı aklınızda veya hissiyatınızda cinsiyet?

Bence bebeği hissetmediğin için bu düşüncelerde olman gayet normal. Düne kadar bende öyle üşümüyordum. Hiçbir belirtim yok kendimi hamile hissetmiyorum. Bazıları gebelik oluşur oluşmaz eli karnında gezer bende o yok. Anne olmaya hazır değilim galiba diyordum. Aynı senin gibi sigara isteği yokluyor acaba içsem mi içip sağlıklı bebeği olanlar var bir taneden bir şey olmaz diye düşünürken gece lekelenmem oldu. O zaman kendimde korkuyu, telaşı gördüm. Lekelenmeyi görür görmez gözlerim doldu. Hastaneye nasıl gittim bilmiyorum. Yolda etmediğim dua kalmadı. 10 dakikalık yok bana 10 saat gibi geldi. Demem o ki bebeği daha hissetmiyoruz ve şükür rahat hamilelik yaşıyoruz o yüzden bu düşüncelere kapılıyoruz. 20. Haftadan sonra hareketlerini hissettiğimiz ve karnımızın büyüdüğü zaman daha farklı hissedicez İnan buna. Ayrıca tam sigara içmeyi düşündüğüm gece lekelenmem oldu eğer sigara içseydim ben lekelenmeyi kesin sigaraya bağlardım ve vicdanım asla rahat etmezdi. İyi ki diyorum sigara içmemişim

Canım ya çok sevindim iyi olmasına minnağının rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin.. Sigara ile ilgili çok fazla makale ve çalışmaları okudum geçmişte.. 1 düşük değerli sigara ile lekelenme, düşük, akciğer gelişimi, yarık dudak, ani bebek ölümü, erken doğum vs. olmayacağını malesef adım gibi biliyorum. Keşke o kadar araştırmasaydım. Ama bugün veda etmeye karar verdim tekrar sigaraya. Ben kendimi biliyorum 2 3 tane içmem devamını getiririm. Keşke hareketlerini hissediyor olsaydım her şey daha kolay olurdu, buraya yazınca hamile olduğumu hatırladım biraz 😄 sanırım bu etki etti. Çok teşekkür ederim ❤️

Hatırlarsan ultrason yolu gözlüyorduk. Ben geçen perşembe girdim Allah'ım kolları bacakları nasıl şekillenmiş tam bir mucize onu görünce nasıl rahatlıyor insan sen de görünce o hissiyatın geri gelecek emin ol
Bin kere maşallah 😍Bak işte geçen haftalardaki o heyecanım yok inşallah dediğin gibi olur canım salı günü bir şeyler görür ve heyecanımı geri kazanırım💙

Kaçıncı haftaydı canım senin salı günü benim 9+4 olacak gözükür mü acaba?

Bin kere maşallah 😍Bak işte geçen haftalardaki o heyecanım yok inşallah dediğin gibi olur canım salı günü bir şeyler görür ve heyecanımı geri kazanırım💙
İnşallah 🥰 bana da arkadaşlarım kalp atışını duyunca ağladın mı dediler yok dedim tek ağzımdan çıkan şey şükürler olsun oldu nasıl ağlamazsın falan dediler. Kendimi sorguladım baya ben neden ağlamadım ya ben hissiz bir insan mıyım ya diye 😂

X