2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bi dogum anisi da ben anlatayim
Oglumdan once 9 dusuk 1 dış gebeligim var esim doguda kucuk bir sehirde gorev yapiyor hamile kaldim tabi riskli olunca durumum esim beni 5 aylikken ankara ya ailemin yanina gonderdi ve bebek 8 aylik olunca da izne ayrilip doguma kadar yanimda duracakti tabi ben de bi devlete bi ozele gidiyorum ozel dunya para ama o kadar kayiptan sonra deger diyoruz
Bebek 8 aylik oldu esim o gun senelik izne ayrilip yola cikti yanimiza geliyor ilk defa beni karnim buyuk gorecek ilk defa tekme hissedicek ilk defa beraber ultrasona giricez AMAAAA
Ayni sabah benim suyum geldi ama hic sancim yok hemen doktoruma gittim ozele dedim babasi yolda geliyo dogumu beklet
Doktorum dedi ki bebegin kalp atislarini alamiyorum boynuna kordon dolanmis açilmanı ya da sancini bekleyemem hemen sezeryana her seye hazirlikli ol
Tabi ben de deli gibi kan sulandirici kullaniyorum anneye de kan hazirlayin onun da hayati tehlikede esine de haber verin annin ve bebegin durumunu simdiden bilsin
Ben esimi aradim helallik istedim girdim doguma
Ama ben agliyorum butun hastane agliyor yalnizim caresizim kacinci kaybim bu son kez esimi gorseydim bari derken sezeryan yaptilar hemen cocuk doktoru falan mudahale etti bebegi döndürdüler
Esim dogumdan 8 saat sonra gelebildi yanimiza sukur oglum simdi 8 yasinda
Ve ben bu travmadan sonra 8 sene cocuk istemedim
Cok gecmis olsun zor seyler gecmis basinizdan Allah bir daha yasatmasin. Bu dogum umarim cok rahat gecer esinizle keyfine vara vara 🙏🏼🌸

Öyle tabi riskleri var ama boyum cok kisa kemik yapım büyük ihtimal normale müsait değildir, bircok doktor boy konusunda hiç düşünmeden sezeryan öneriyor, o yüzden bunu bile bile normali denemek boşa kürek çekmek gibi hissettircek bana yani inanmicam başarabileceğime büyük ihtimal 😊
Tabiki doktorun önerdiği doğum şekli çok önemli. Olumsuzluklara rağmen illede normal diye tutturmamak lazım önemli olan her zaman sağlığımız

Bende bugün acil bir şekilde gittim doktoruma. Halsizligm, bitkinligim, nefes darlığı, ağız kuruluğum gittikçe artış gösterdi. Göz altlarım çöktü sararmalar başladı. Bebeğin keyfi gayet yerindeydi. Hatta bacak bacak üstüne atmış poz verdi ufaklık 😅 tahlilleri sonuçlandı ama henüz doktora görüşmedim. Kanda hgb ve hct düşük çıkmış. Bakalım ne yorum gelecek. Ayrıca vitamin takviye bu haftadan başlayacağını söyledi. Varmı sizde de aynı durum? Omega 3,d vitamini, kan ilacı takviye vereceğim dedi.
Cinsiyet tahmininde bulundu henüz bir tahmin netlesmesi için birazcık daha beklemek gerekmiş 😅
Fakat kıza benzetti yavrucagimi 🤗 nasip inşallah önce sağlıgi 👏

Bana göre imkanları iyi hatta bir çok devlet hastanesine göre çok iyi diyebilirim. Ben hiç bir şey için sıra beklemedim yani gün hafta olarak . Muayeneye gittiğim gün işlerim halloluyor . Tabi seçtiğin doktorda önemli bir kereliğine başka doktora gitmek zorunda kaldım pişman oldum . Gebeliğinin başından beri bir doktora gidiyorum çok tatlı ,çok ilgili anlayışlı bir doktor her şeyi güzel güzel anlatıyor soru işareti bırakmıyor kafamda . Devlet hastanesindeki doktorlar biraz daha ilgisiz oluyor
Şehir ve doktor adı paylaşabilir misin

Kızlar günaydın🖐 bu sabah çok değişik bir rüyayla uyandım. Ani sancıyla doktora gidiyorum ve hemen doğum yapıyordum. Bebek 4 aylık doğuyor ama gayet sağlıklıydi. Kucağima alıyorum bana gülüyor zayıf bir erkek bebekti. Hatta bezini açıp bakıyordum pipisini bile gördüm. Pek yorumunu bulamadım internetten. Hayır olsun inşallah🤔

Kızlar günaydın🖐 bu sabah çok değişik bir rüyayla uyandım. Ani sancıyla doktora gidiyorum ve hemen doğum yapıyordum. Bebek 4 aylık doğuyor ama gayet sağlıklıydi. Kucağima alıyorum bana gülüyor zayıf bir erkek bebekti. Hatta bezini açıp bakıyordum pipisini bile gördüm. Pek yorumunu bulamadım internetten. Hayır olsun inşallah🤔
Erkek bebek hayırlı haber diye biliyorum ben.

Bende benzer bir rüya gördüm. Yüzünü görmedim ama pipisini gördüm. Dün gece de tekrar doğum yapıyorum mavilere sarılı bi bebek veriyorlar kimliğini çıkartmaya gidiyo eşim erkek değil bu kız diyorlar bebeğe bi daha bakıyorum battaniyesi pembeye dönüyor 😄bence cinsiyeti çok düşünüyoruz bilinçaltı rüyaları bunlar

Şehir ve doktor adı paylaşabilir misin
Kayseri şehir hastanesi .
Şeyma Dağlıtunçezdi Çam
Hatice durmuş
ikisinden de çok memnun kaldım . En başından beri Şeyma hanıma gidiyorum bir keser Hatice hanıma gittim .
memnun kalmadığım doktor ise
İlknur Çöl Madendağ

Önerdiler tabi ama erken 15.16 . Haftada mümkünmüş fetal dna olur oda kesin sonuç vermez yine amniosentez gerekir dediler
Ultrasyon durumuna göre down değil o zaman tabi bu ölçümlere göre yinede çıkar mı bilmem benim arkadaşımda 150 de birdi bebek sağlıklı oldu fetal dna da annenin kanında aradıkları için yanıltıyor kordon kanında bile kesin demiyorlar . Bence çok düşünme derim inş sağlıklıdır hakkımızda hayırlısı o kadar ihtimaller var ki kromozom bitse genetik hasarlar sonucu olan bir sürü hastalıklar oluyor bu testler genetik olmadıktan sonra bunları yapmak bana anlamsız geliyor boşa uğraş stres ve para kaybı

Bende benzer bir rüya gördüm. Yüzünü görmedim ama pipisini gördüm. Dün gece de tekrar doğum yapıyorum mavilere sarılı bi bebek veriyorlar kimliğini çıkartmaya gidiyo eşim erkek değil bu kız diyorlar bebeğe bi daha bakıyorum battaniyesi pembeye dönüyor 😄bence cinsiyeti çok düşünüyoruz bilinçaltı rüyaları bunlar
Ay olabilir😂 içimde durduramadigim bir erkek hissi var. 🤦‍♀️

Sormadım burada. Sürekli kahverengi akıntılarım, yüksek tiroidim, progestan iğnelerinin yarattığı duygu dalgalanmalarına odaklanmaktan (ve burda da hep onunla ilgili soru-cevapları okumaktan) cinsiyet sormak hiç aklıma gelmedi :KK70:
Merhabalar öncelikle hayırlı olsun sonuçlarınızın temiz çıkmasına sevindim nifty testi için ne kadar ücret ödediniz birde ikili testte yaptırmışmıydınız bende nifty düşünüyorum ama doktorum ikili testi de yapmamız gerekiyor diyor. Birde elinizde varsa 6 yada 7. Hafta ultrason resmini yükleyebilir misiniz cinsiyet için bende çok merak ediyorumda 🙈🤩🤣

Ben dün hamile anne rüyada kız görürse erkek, erkek görürse kız bebeği olur diye okumuştum. Tabi doğruluğu tartışılır 😊

Kayseri şehir hastanesi . Ben bazen iki hafta öncesinden randevu alıyorum bazen de bir gün öncesinden randevu bulabiliyorum . Doktor çok sanırım o yüzden o kadar yoğun olmuyor
Benim olduğum şehir hastanesinde de doktor çok ama tek temiz hastane orası olduğundan sadece buradaki hastane hasta bakıyor, diğerleri pandemi bu yüzden çok yoğun her bölüm. Sıra bulmanıza çok sevindim bazen ben bulamazsam personel olduğum için alıyorlar 😊

X