2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Benim idrar tahlilimde yüksek bir deger çıkmıştı, sırf onun için özele gitmek istemedim. Devlet hastanesinden rastgele randevu aldım. Doktorun yaklaşımı kesinlikle şu ana kadar gördüklerimin en iyisiydi. Ikili test vaktin gelmiş diyip yaptı ölçümü ama tek çekincem bebeğin minimum 45 mm olması gerekirken bu test için benimki 42 küsur mm. Bilemiyorum açıkçası deneyimli sonuçta hata yapmaz gibi geliyor. 15 gun sonra gel demişti bana, sonucum çıkmış sistemde raporlandi diyor ama grafiği göremiyorum. Açıkçası fetal dna icin kan verdiğim için çok da üstüne düşmedim. Ama isteyen olursa doktoru yazarım Istanbuldakiler için
Biliyorum canım hatta ikili test düşünmeden denk gelmişti senin ve rahatlatmıştı biraz 😊şu fetal dna sonucun gelsin komple için ferah olacak inşallah..bizi de haberdar edersin😌 İstanbulda olsam direkt alırdım doktoru😄

genel bir soru soracagim :)
suda dogum hakkinda ne düsünüyorsunuz?
tecrübeleri olan veya tanidiklariniz var mi?

Biliyorum canım hatta ikili test düşünmeden denk gelmişti senin ve rahatlatmıştı biraz 😊şu fetal dna sonucun gelsin komple için ferah olacak inşallah..bizi de haberdar edersin😌 İstanbulda olsam direkt alırdım doktoru😄
Ederim tabi etmem mi 🤭 hepimiz güzel haberlerle gelsek şuraya 🙏🙏 senin ne zaman bir sonraki kontrolün?

Kızlar bnm oğlumu özel bi hastanede doğurdum. 36+5 ,de kendi isteğiyle dogum başladı. Suyum vs geldi . Ben hep korkuyordum sezeryan istedim . Aslinda süreç çok hızlı ilerledi normalde rahat yapabilirdim. Ekstra bi durum yoksa normali öneririm. Ikinci gebeliğin mecburen sezeryan olacam su varki onda da sıkıntı yaşamadım bn hızlı iyileştim. Normalde özel hastaneye gittim. Ama eşim şehir hastanesinde çalışıyor. Özel hastanenin uzak olması eşimin her seferinde izin alması. Özeldeki doktorum testler icin beni şehir hastanesine yönlendirdi. şehir hastanesinin gerçekten cihazlarının guzel olması ve doktorun gerçekten guzel yaklasimi . Kalp atışını dinletmesi bebeği ekranı çevirip bana göstermesi,guzel dileklerde bulunup beni yollaması hoşuma gitti .o yüzden bende devlette devam etmeye karar verdim .

Benimki de aslında boydan dolayı mecburi bile olabilir yani ama doktorlarin isi belli olmaz normal deneyelim deme ihtimallerini bile göze alamıyorum 😊
Boyunuz kac acaba benim 1.55 ilk dogumumu normal yaptim 1.50 boyla normal yapanlar da var netten okudugum kadaryla tabi yinede biseh diyemeyecegjm

Kızlar ben dayanamadim araya haftasinuda girecek korktum açıkcası bu bulantilarin birden bicak gibi kesilmesi beni cok endiselendiriyor
Yakinlarda kucuk bi klinik var gidip bi kalp atisina baktirayim en azindan insallah guzel haberlerle gelirim

Boyunuz kac acaba benim 1.55 ilk dogumumu normal yaptim 1.50 boyla normal yapanlar da var netten okudugum kadaryla tabi yinede biseh diyemeyecegjm
1.50 falan boyum ya tek boyla alakalı değil tabi benim kendi travmalarim var kaygi bozukluğum var dogumdan korkuyorum o yüzden cesaretim yok, Allah ne gösterir bilemeyiz tabi sağlık olsun da gerisi önemsiz 😍

Kızlar ben dayanamadim araya haftasinuda girecek korktum açıkcası bu bulantilarin birden bicak gibi kesilmesi beni cok endiselendiriyor
Yakinlarda kucuk bi klinik var gidip bi kalp atisina baktirayim en azindan insallah guzel haberlerle gelirim
İyi düşünmüşsün icin rahatlicak en azından, sırayla hepimiz bir bir bunu düşüncez sanırım bulantılar birden kesildi sorun mu var acaba diye danıstıgımızda "ben de öyle düşündüm gidip baktırdım cok normal bu" falan dersin bize 😊

Kızlar bu nipt testinin içinde sma bakılıyor mu? Ben laboratuvara sordum abd ye gönderilen nipt testinin içinde ona bakılmıyor dediler

Ben de devlet özel karışık gidiyorum. Ama ikili teste devlette güvenemem gibi geliyor. Benim sorduğum fiyatlar da hep böyle. 600 700. Ama benim anladığım bir tek burna enseye bakıp yollamıyor. Böbreğe bağırsağa falan da bakıyor. Çünkü USG yarım saat sürüyor diyorlar. Napcak bu yarım saatte. Devlette ise 5 dk sürüyor diye duydum. Yani fark var bayağı

Ben de devlet özel karışık gidiyorum. Ama ikili teste devlette güvenemem gibi geliyor. Benim sorduğum fiyatlar da hep böyle. 600 700. Ama benim anladığım bir tek burna enseye bakıp yollamıyor. Böbreğe bağırsağa falan da bakıyor. Çünkü USG yarım saat sürüyor diyorlar. Napcak bu yarım saatte. Devlette ise 5 dk sürüyor diye duydum. Yani fark var bayağı
Sizin de mi sorduğunuz fiyatlar öyle

Sezeryan isteyen tek benim sanırım 😂 ben normal doğumdan cok korkuyorum kızlar ya ablam gecen sene devlette doğum yaptı ve dogal olarak önce normal doguma zorlandi, açılması vs iyiydi uzun sure sancı çekti ama bebek kanala inmeyince en son yine sezeryan yaptilar, annem falan o kadar yiprandi korktu ki o zaman, simdi bana hic normali deneme diyolar 😊 ben de zaten korkuyordum boyum da çok kısa iyice normal doğumdan uzaklastim, nasipse özelde direkt planlı bi sezeryan düşünüyorum 🤷
Bende oldum olası hep uzağımdır normal doğuma korka korka hiç girmek istemiyorum doğuma. Ablamda normal doğumda çok zorlandı etkisinden uzun süre kurtulamadı. Ama tabi ki bu işi çok iyi yapan hatunlar çoğunlukta 😅 alkışlar hepsine👏🏻

1.50 falan boyum ya tek boyla alakalı değil tabi benim kendi travmalarim var kaygi bozukluğum var dogumdan korkuyorum o yüzden cesaretim yok, Allah ne gösterir bilemeyiz tabi sağlık olsun da gerisi önemsiz 😍
Tabiki bende mesela sezeryandan asiri tirsiyorum bendede panikatak var korkuyorum sanki normal dogum cok kolaymis gibi ama bi sekilde cikacak bu cocuklar 😄 2side kolay degil onemli olan saglicakla kavusmamiz

X