2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
İnternetten bakıyorum heryerde farklı şeyler yazıyor.Kalp atışı için 11-12.haftada bile duyulabilir yazan siteler var.7. Ve 8. Haftada duyulmazsa kürtaj diyor doktorlar.İnsanın kafası karışıyor.Öncekinde 9.haftada duyulmayınca tam 9 haftalıkken kürtaj olmuştum.Şimdi 8+3 te çağırdı.Duymazsak bekleyeyim mi ki 🤔
Bence biraz daha beklee hayatım

Benim de ağrılarım azalmıştı bu hafta kasıklarımda ağrı oldu. Neredeyse 2 ay olduk belki büyümedendir. Bu süreçte yarım kg vermişim ama sanki bugün göbeğimde bir hamilelik görüntüsü var gibi geldi, hoşuma gitti 😁 sizde de var mı öyle şeyler?

Doktora gitmek benim de içimi rahatlatıyor, benim de 3 hafta olmuş olacak kontrol olmayalı. Sanırım doğumdan sonra da geçmeyecek ama sonu iyi olsun 🙏🏼
İnşallah büyümektedir 🤲 ben iki kilo aldım ama önceden 50 kiloydum zaten belim inceydi göbeğim yoktu şimdi baya hamile göbeği şeklinde özellikle sabahları bakıyorum açken de göbeğim var mı diye evet sabah bile bariz rahim olan yer alt karın şiş tabi bir de akşam bakıyorum yemekten sonra komple şişince 4 aylık hamile gibi duruyor 😅

Benimde demirim asırı dusuk hatta ferritin 20-200 arasi olmasi gerekirken benim 4 Yillardir demir ve kan ilaclari kullaniyorum suan hamilelikte ekstra fazla iciyorum umarim bi etkisi olur. Eger yukselmezse muhtemelen kan ve sıvı demir takviyesi yapılır.
İnşallah ilaçlar fayda eder canım.Tesekkur ederim.Seninde baya düşük gerçekten umarım seninde istenilen seviyeye ulaşır.

İnşallah büyümektedir 🤲 ben iki kilo aldım ama önceden 50 kiloydum zaten belim inceydi göbeğim yoktu şimdi baya hamile göbeği şeklinde özellikle sabahları bakıyorum açken de göbeğim var mı diye evet sabah bile bariz rahim olan yer alt karın şiş tabi bir de akşam bakıyorum yemekten sonra komple şişince 4 aylık hamile gibi duruyor 😅
Çok tatlı hayırlısıyla ileriki aylara ulaşalım ya 🌸

Cok uzuldum umarim bu bebegi saglicakla kucaginiza alirsiniz
Benim oglumdan once 9 dusuk 1 dış gebeligim var oglumdan sonra da 8 dusugum bu bebek tutundu derken bu seferde kanamalarim basladi nasip artik
Sanada çok geçmiş olsun cnm hemen hemn aynı kaderi paylaşmışız bebek konusunda. Bende bugun gittim kalp atışı duyduk çok şükür umarım bebişlerimiz bize sıkı sıkı tutunur. Allah yardımcımız olsun. Sende yat dinlen stres yapmamaya calış Allah bir tane nasip ettide evlat sevgisini tattık ya bunada kavuşturur bizleri umudunu kaybetme. Allahım olmayan isteyen herkese evlat versin

Kızlar aranızda robot süpürge kullanan var mı? Ben almayı düşünüyorum ama kullanan kişilerin de yorumlarına ihtiyacım var. Şu an tek yaşadığım için temizlik sorun oluyor, düşük tehlikem var zaten iyice endişeliyim. Evde de bir kedim var onun tüyü vs çok sık temizlik yaparım genelde ama şimdi belim ağrıyor çabuk yoruluyorum. Zaten çalışıyorum akşam da yemek, çamaşır vs bir de temizlik yapsam iyice yorulacağım. O yüzden şu an çok kurtarıcı olur diye düşündüm. Bebek doğduktan sonra zaten çok iş görür diye düşünüyorum. Yerde toz kıl bırakmıyormus. Kullanan varsa önerilere açığım, marka model vs.
Kullanmadım ama kullanan arkadaşımda aldığım öneriyle viomi v3 cleaner vacuum paspas aldım henüz gelmedi eve kargoda ana emiş gücü en yüksek olan ve hepa flitreli. Diğer yorumlarda çok iyiydi

Kızlar aranızda robot süpürge kullanan var mı? Ben almayı düşünüyorum ama kullanan kişilerin de yorumlarına ihtiyacım var. Şu an tek yaşadığım için temizlik sorun oluyor, düşük tehlikem var zaten iyice endişeliyim. Evde de bir kedim var onun tüyü vs çok sık temizlik yaparım genelde ama şimdi belim ağrıyor çabuk yoruluyorum. Zaten çalışıyorum akşam da yemek, çamaşır vs bir de temizlik yapsam iyice yorulacağım. O yüzden şu an çok kurtarıcı olur diye düşündüm. Bebek doğduktan sonra zaten çok iş görür diye düşünüyorum. Yerde toz kıl bırakmıyormus. Kullanan varsa önerilere açığım, marka model vs.
Ben xioami mop pro var. En çok satılan model bu. Hem süpürme hem silme yapıyor. Çok memnunum

Elma sirkesi antibiyotik görevi gören besinlerdendir. 1 bardak suyun içine atılacak bir yemek kaşığı elma sirkesi geniz akıntısına oldukça iyi gelecektir. Elma sirkesi ayrıca solunum yollarını da açacaktır. Böylelikle geniz akıntısı duracaktır. (Böyle bişey buldum senin için belki işine yarar. Hem sirke zararlı değil ama çok koyarsan miğden yanabilir canım az az koyup iç istersen bi)
Yaaa harikasın teşekkürler 💐

Valla umut vermiş gibi olmayayım ama benim düşüğümde doktor şu tarihte kalbi durmuş dediği zaman bıçak gibi kesilmişti bulantım, zaten çok olmuyordu ama bitmişti tamamen.
Marttaki düşüğümde benimde kramp ve göğüs sancısı vardı,ikisi de gitmişti birden.İnşallah sağlıkla duruyordur bebeğim🙏🏻
9. cu haftada hayatımm
8+3 te çağırdı beni😔

Geçen hafta bizde görmedik ve duymadık canım 8+5 gözüküyo şuan hemen hemen aynı zamanda gitmişiz benim kese 10 mm di. Korkuyorum bende boş gebelik diye. Tüp bebek dr um erken dönemde olabiliyor dedi önümüzdeki hafta çok önemli dedi bende bekliyorum. Stres yapma sende eğer sağlıklı iseler bebişlerimiz bizimle olur
İnşallah hayırlısı ise🙏🏻

Kizlar size birşey söyleyeceğim eşim hamile olmama pekde sevinmedi oğluma çok çok aşırı derecede düşkün benim hayattaki son noktam falan diyor hatta aldiralim falanda dedi ama ben olmaz deyince tamam dedi aslında bu bebeği oğlum için daha çok istiyorum benim bir oğlum var 4.5 yaşında gelişim geriliği var yasitlarina göre çok çok asosyal hiç kimsenin evine vs gitmez ağlar çok zeki normalinde şu an tamamen ben biz gibi okuması vs var tam cümle kuramıyor Dr evden çıkmadığı dan geri kalmış dedi bende en azından bir kardeşi olur ilerde arkadaş olurlar diye düşünüyorum ama aklıma takılan eşim ayrimmi yapar doğduktan nsonrq duzelirmi acaba

İyi akşamlar hanımlar, ben şuan 8.haftamdayım geçen hafta hastaneye gittiğimde kalp atışını duyamadık vajinal ultrasonda hemde yarın tekrar gidicem ama doktor tamamen umutsuzdu kürtaj olur muhtemelen diye konuştu, bu 3.gebeliğim hepsi hüsranla sonuçlandı, herşeye rağmen bana dua edin lütfen
İnşallah hayırlısı ike duyarsın,bugün ben de aynı durumdayım 7+1 vaginalde de duyulmadı.8+3 te çağırdı duymazsa kürtaj 😔

Kizlar size birşey söyleyeceğim eşim hamile olmama pekde sevinmedi oğluma çok çok aşırı derecede düşkün benim hayattaki son noktam falan diyor hatta aldiralim falanda dedi ama ben olmaz deyince tamam dedi aslında bu bebeği oğlum için daha çok istiyorum benim bir oğlum var 4.5 yaşında gelişim geriliği var yasitlarina göre çok çok asosyal hiç kimsenin evine vs gitmez ağlar çok zeki normalinde şu an tamamen ben biz gibi okuması vs var tam cümle kuramıyor Dr evden çıkmadığı dan geri kalmış dedi bende en azından bir kardeşi olur ilerde arkadaş olurlar diye düşünüyorum ama aklıma takılan eşim ayrimmi yapar doğduktan nsonrq duzelirmi acaba
Yapmaz inşallah.Bebek doğunca hatta karnında hareketlerini hissedincd değişir belki düşüncesi.İnşallah sağlıkla mutlulukla gelir

Bende Arçelik’in var. Kullanıyorum arada ama çekim gücü normal makina gibi değil tabi daha düşük... bide mesela kanepe altına yada tezgah dolabı altına gittiğinde sıkışabiliyo(tekli koltukta rahat 3lüye giremiyo 2lide mutlaka sıkışıyo benim) sıkıştığında eğilip çekip yada kanepeyi kaldırırken bi yandanda onu çekmek lazım falan. Ondan sonra bi dikey süpürgesini aldık geçenlerde Arçelik yine rengi beyaz şarjlı o kablo derdi yok çokbilmiş ağırlığında yok onu daha çok tavsiye ediyorum çevreme. Hem daha iyi çekiyo hem nerdeyse yarı fiyatına hem Arçelik için diyorum o robot süpürge üretimini durdurmuşlar sanırım(dikeyi alırken dedi görevli ve iyi olsa durdurmazlardı diye düşündüm)🤗

Kızlar biraz cahilce bir soru olabilir ama bu makinalar halıya çıkıp inebiliyor mu? Oyuncak arabaların bazıları çıkamıyor ya? Mesela kalın yünlü bir halıya çıkarlar mı🙈
Evet çıkıp iniyo(Arçelik için diyorum) ama kenarlı saçaklı salon halımda orda saçaklara takılıp kalıyo diye kullanmıyorum yoksa onları ört falan daha çok iş çıkarmış oluyo. İlginç olan siyah halıda küçük bi alanda gezip duruyo(merdiven sensörleri var demişlerdi başta düşmesin diye belki siyahlığı boşluk sanıp düşmemek için öyle yapıyodur bilemiyorum)🤷‍♀️

Başka forumlar çıktı yazınca 9. Haftada duydum diyenler var🤔Ne zor bir durum yaaa...Allahım hayırlısı ise duyursun inşallah kalp atışını🙏🏻
Kese 25in üstüne çıkması beklenmesi gerekiyo diye biliyorum, yada öncesinde duyup sonra duymadıysa yada 25in üstünde hala duymuyo 8.haftada tamamlandıysa 2-3 farklı doktor görüşü almak en iyisi. Benim de 2 kürtaj öncesinde 2.de 8.haftada dinletti doktor 9.haftada durmuş kalbi kürtaj dedi üstüne 2farklı doktordan daha görüş aldım. İlkin de kalbi hiç duymadık 6.haftada kürtaj(bhcg dengesizdi zaten baştan itibaren) ve onda da 3-4 doktor görüşü almıştık

X