2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Doktordan doktora değişiyor sanırım. 38+5 de doğdu kızım. 1 ay dolmadan işitme testi, 1 aylık olunca görme testi, 2 ay dolunca (bu kısmı özellikle sordum, 2 ay dolacak mı diye) kalça ultrasonu dediler. Özel olarak gittiğimiz bir çocuk doktoru yok henüz. Doğum yaptığım hastanenin ve ankara şehir hastanesinin doktoru bu şekilde bilgi verdi. Hepatitin ikinci aşısı için aile hekimliğine gidince ordan da teyit ettireyim de gününü geçirmiş olmayalım.
Benim 37+6 da doğdu. İşitme testini de hastaneden çıkmadan yaptılar☺️ görme testini 1 aylık kontrolde yapmadılar ona bir bakayım ne zamanmış. Hepsinin dediği farklı, çok önemli değil demek ki 1 ay 2 ay

Doktordan doktora değişiyor sanırım. 38+5 de doğdu kızım. 1 ay dolmadan işitme testi, 1 aylık olunca görme testi, 2 ay dolunca (bu kısmı özellikle sordum, 2 ay dolacak mı diye) kalça ultrasonu dediler. Özel olarak gittiğimiz bir çocuk doktoru yok henüz. Doğum yaptığım hastanenin ve ankara şehir hastanesinin doktoru bu şekilde bilgi verdi. Hepatitin ikinci aşısı için aile hekimliğine gidince ordan da teyit ettireyim de gününü geçirmiş olmayalım.
Galiba öyle. Benim ikizlerim 34+1de doğdu. Kalça normalde 1. Ay ama erken doğdukları için 2. Ayda olacak dedi bize de yenidoğan doktoru. Göz 1.ayda yaptırdık işitmeyi de taburcuda yaptırdılar. Hepatit 2. Si 1. Ay dolunca yapılıyor. Asmden aşı takviminizi isteyin isterseniz orda hangi aşı hangi tarihlerde yapılabilir yazıyor.

Benim 37+6 da doğdu. İşitme testini de hastaneden çıkmadan yaptılar☺️ görme testini 1 aylık kontrolde yapmadılar ona bir bakayım ne zamanmış. Hepsinin dediği farklı, çok önemli değil demek ki 1 ay 2 ay
İşitme testini hastaneden çıkmadan yaptırmak çok iyi olmuş. Bize söylemediler, 1 ayı geçmesin dediler. 5.gün kontrolünde de 300 lira istediler. Biz de yaptırmadık, şehir hastanesine gittik ücretsiz yaptırdık, hem şehir hastanesinin doktorunu da denemiş olduk. Doğum yaptığım hastanenin çocuk doktoruna pek isinamamistim. Çok ilgili gelmemişti gözüme. Dediğin gibi çok fark etmiyor demek ki 1 ay 2 ay kalça ultrasonu için.

Galiba öyle. Benim ikizlerim 34+1de doğdu. Kalça normalde 1. Ay ama erken doğdukları için 2. Ayda olacak dedi bize de yenidoğan doktoru. Göz 1.ayda yaptırdık işitmeyi de taburcuda yaptırdılar. Hepatit 2. Si 1. Ay dolunca yapılıyor. Asmden aşı takviminizi isteyin isterseniz orda hangi aşı hangi tarihlerde yapılabilir yazıyor.
Senin ikizlerin vardı doğru. Ben de ikiz çok istiyordum ama bir taneye ancak yetiyorum 🤭 Allah yardımcın olsun 🙏

15. Gün kontrolünde benim bebeğim doğum kilosunu yakalayamamis. 2950 dogmustu 2860 hastaneden çıkış kilosu. Suan 2800 🙁 doktor emdikten sonra sütü sağıp ver dedi. Süt azsa mama ver dedi ama ben yeterli sanıyorum göğüslerim hep ıslanıyo çünkü, bi tarafi emerken diğer taraf baya akıyo. Cok moralim bozuldu. Öksürük icin de suan cigerler bogaz falan iyi ama öksürük artarsa hastaneye yatmasi gerekir yenidoğan oldugu icin ilaç vs iciremedigimiz icin serum tedavisi falan gerekir dedi 😢

Bizde de oluyor böyle uzun süre uyumamalar. Bugün doktor çikolata, badem, fıstık bunlardan çok yeme uyarır ve karnını ağrıtır dedi. Çay kahve de yine uyrıcı. Bunları tüketiyordum hep bırakıcam, belki de ağlama ya da uyumama sebebi budur.
Anladım benimki bu yüzden değil çünkü bunlar hiç yediğim şeyler değil. Sanırım gazı oluyor ama hafif ne uyutuyor ne ağlatıyor

15. Gün kontrolünde benim bebeğim doğum kilosunu yakalayamamis. 2950 dogmustu 2860 hastaneden çıkış kilosu. Suan 2800 🙁 doktor emdikten sonra sütü sağıp ver dedi. Süt azsa mama ver dedi ama ben yeterli sanıyorum göğüslerim hep ıslanıyo çünkü, bi tarafi emerken diğer taraf baya akıyo. Cok moralim bozuldu. Öksürük icin de suan cigerler bogaz falan iyi ama öksürük artarsa hastaneye yatmasi gerekir yenidoğan oldugu icin ilaç vs iciremedigimiz icin serum tedavisi falan gerekir dedi 😢
Sütü yeterli içemiyor demek ki.

Bizde de oluyor böyle uzun süre uyumamalar. Bugün doktor çikolata, badem, fıstık bunlardan çok yeme uyarır ve karnını ağrıtır dedi. Çay kahve de yine uyrıcı. Bunları tüketiyordum hep bırakıcam, belki de ağlama ya da uyumama sebebi budur.
Doğumdan bu yana 15 gün oldu iki kere kahve içtim ikisinin ertesinde de bebek huzursuzdu ne uyudu ne uyuttu
Ben kahveyi zaten dikkatli içmiştim sütten geçer diye ancak hiç içmemeliyim diye düşünüyorum
Çikolata da aklımda yoktu iyi oldu yazdığın 😘

Ben sordum doktora tahriş olur aspiratör kullanılmaz dedi. Sadece serum fizyolojik.
Aspiratöre göre değişir biz üç tane aspiratör aldık birinin ucu kısa ve büyüktü onu attım ucu yumuşak olanlar tahriş yapmaz şu turuncu renkli olanla bu zamana kadar üç kez burnundan sümük aldım hapşırınca aşağı iniyor ve görünüyor onu hemen çekiyorum çok pratik serum fizyolojik sıktıktan sonra da bebeğimin sırtına hafifçe vuruyorum bir kısmı akıyor ve bu hortumlu olanla ağzımla çekiyorum ikisinin de markası wee baby

Eklentiler

• 16330081684164095629548780997478.jpg
    16330081684164095629548780997478.jpg
    154,8 KB · Görüntüleme: 39
Doğumdan bu yana 15 gün oldu iki kere kahve içtim ikisinin ertesinde de bebek huzursuzdu ne uyudu ne uyuttu
Ben kahveyi zaten dikkatli içmiştim sütten geçer diye ancak hiç içmemeliyim diye düşünüyorum
Çikolata da aklımda yoktu iyi oldu yazdığın 😘
Vallahi ben cikolata ve kahvenin dinine vuruyorumdur ama bebek uyuyor genel olarak 🙄

Kızlar bebeğimin yüzünde kırmızı kabarcıklar var 3 4 gündür.. Sanırım isilik oldu sürekli öpülmekten :KK43: var mı bi tavsiyeniz ne iyi gelir

Benimde karnimda ayaklarda ve bacaklarda var baya uzun süredir var bende normal birşey zannettjm ama değil mis doktor öyle diyince aklıma siz geldiniz sonuçlarınızı hatırlayamadım bende yarın testi yaptıracam bakalım safra değerleri nasıl çıkacak ona göre doğuma alacak
Bu arada testi yaptıktan sonra kaç gün sonra çıktı sonuçlar bana bir gün sonra çıkıyor denildi ve aç karınla yapılıyor muş
Bende aynı durumdayım gebelik kolestazı teşhisi konuldu 36+5teyim doktorum 37yi bi görelim dedi ama bu aralar yine kaşıntım arttı kafayı yicem artık bi doğsa da rahatlayabilsem diyorum bi de bir gün dursa kâr diyorum daha güvenli geliyor nedense karnımda. Neler olucak bilmiyorum benim baya yüksek değerlerim çünkü

X