2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Doğum yaptım çok şükür 😅… 3 gündür suyum gelmişti zaten ama kese doğum kanalından değil başka yerden yırtılmış o yüzden açılmam yada sancı yoktu. Dünden beri açılmam olsun diye ilaç verdiler. Bygün sabah 3 cm açıkla suni sancı verdiler. Başlarda iyiydi sonradan delirtiyor suni sancı akşam saat 5 te epidural ile normal doğum yaptımmmm☺️☺️ Muhteşem bir oğlum olduuuu❤️❤️Epidural olmazsa sanırsam ölürdüm bir daha çocuk falanda yapmam 😅😅 K Kbo4 sen naptın bilmiyorum ama eğer yarın doğum olacaksa dualarım seninle bol şans ❤️
Gözün aydın 😍 sağlıkla büyüt bebeğini.

Bende doğurdum arkadaşlar 😅 sabah 4 cm açılmam vardı sonra eve geçtim sancılar 4 dk da bir falandı hastaneye geldiğimde 8 cm olmuştu açıklık. Ne epidural verdiler ne sancı ama çok canım yandı valla ne yalan söyleyeyim 😅 yalvardım bana epidural verin diye ama 8 cmden sonra kime ne anlatayım verirler mi 😂 son reddede bitkinlik ağır bastı ben pes etme noktasına geldim bebişin kalp atışları düşünce epizyotomi yaptı doktor o yüzden sanırım baya bir dikisim var. Bebişim şuan çok iyi çok güzel emdi şükürler olsun, 3.400 ve sanırım 51 cm orayı kaçırdım ağrıdan 😅 bir daha uzun bir süre doğurmam 😂😂 gözümüz aydın sağlıkla kavuştuk okidoki6666 okidoki6666
Çok sevindim, gözün aydın 🥰 sağlıkla büyüsün minik 🙏

Kanguru kullanan var mı. Daha erken mi bilmiyorum. Haftaya kendi başıma kalıcam bebekle iş yapmak için kanguru takmak istiyorum

Bu sabah denedim ben. Annem perşembe günü gidecek, yalnız kalıcam. Daha minik geldi kanguru için gözüme. Sling kullananlar varsa onlara sormak lazım.
Kanguru ilk aylarda kullanılmıyor olması lazım. Fakat yenidoğanlarda kullanılması için ek bir aparatı var bazı markaların. Ben kanguru almadım henüz, sling aldım, bu sabah denedim ilk. Sakin sakin oturuyor 🥰 fakat biraz aşağıda kaldı bebek, sanırım daha yukarıda olması gerekiyordu. Tereddütte kaldım, öyle tutmadım o yüzden. Ama 15 dk ayrı kalabiliyoruz artık sadece, slingsiz hayat pek mümkün değil gibi 😏

Kanguru ilk aylarda kullanılmıyor olması lazım. Fakat yenidoğanlarda kullanılması için ek bir aparatı var bazı markaların. Ben kanguru almadım henüz, sling aldım, bu sabah denedim ilk. Sakin sakin oturuyor 🥰 fakat biraz aşağıda kaldı bebek, sanırım daha yukarıda olması gerekiyordu. Tereddütte kaldım, öyle tutmadım o yüzden. Ama 15 dk ayrı kalabiliyoruz artık sadece, slingsiz hayat pek mümkün değil gibi 😏
Biz de sling denesek iyi olacak. Kollarım koptu şimdiden 🤭

Herkes doğurdu bi ben kaldım sanırım. Bebek iri dedi doktor 3800 ölçtü ama 4000 tem fazlada çıkabilir dedi. Ve sezaryene karar verdi. Omuz takılması vs olmasın diye. Bi ağlama isteği geliyor bana niye bilmiyorjm. Nst de bugün 3 sancı çıktı yapabileceğime çok inanıyordum ama ne açılma var ne bişey. Cumaya kadar vakti var yoksa sezaryene giriyorum. Doğum şeklinin önemi yok aslında sadece sonrasındaki ağrıdan birqz korkuyorum 😔

Herkes doğurdu bi ben kaldım sanırım. Bebek iri dedi doktor 3800 ölçtü ama 4000 tem fazlada çıkabilir dedi. Ve sezaryene karar verdi. Omuz takılması vs olmasın diye. Bi ağlama isteği geliyor bana niye bilmiyorjm. Nst de bugün 3 sancı çıktı yapabileceğime çok inanıyordum ama ne açılma var ne bişey. Cumaya kadar vakti var yoksa sezaryene giriyorum. Doğum şeklinin önemi yok aslında sadece sonrasındaki ağrıdan birqz korkuyorum 😔
Bünye ile alakalı sanırım bu ağrı meselesi. Ben de normal doğumu çok istiyordum ama epidural sezeryan oldum. Sezeryan sonrası hiç ağrım olmadı. Sadece yatağım yüksek olduğu için 2 gün falan yataktan kalkmak zor oldu koltukta yattım. Sonra o da geçti. Zor olacak diye sartlamayin bence kendinizi.

Hayırlısı neyse o olsun cnm
Biraz sık ağrı kesici alırsın ama inan ki normal doğumun da kendine göre zorluğu var
Sağlıkla kavuşursun inşallah 🤲🏻🌺

İştahınız ne durumda? Ben yemeği normal yiyorum hatta normalden de az ancak reçelli nutellalı ekmekler, kuru yaş meyveler sütlü tatlılar canım ciğerim oldular 🤤🤤🤤
Ağzım durmuyor bir türlü 😟
Şuruplu tatlı falan yemiyorum ancak tatlıya zaafım arttı. Siz de böyle misiniz ☹️ ?

Ben de daha doğurmadım :) cumartesi 40 olacak, doktor normal doğum için biraz daha beklemek istiyor ama kırkı geçerse ben sezaryen isteyeceğim. Benim de açılmam yok, kemik durumu, kilo vb her şey müsait ama açılma yok, eğer olmazsa mecbur sezaryen olacak. Hayırlısı neyse o olsun 🙏😊

Ben 5. Gün randevusuna gittiğimde ilk dozumu oldum. Benim dr um normalde hamileyken olma diyordum ama hamilelere de olun diyorum biran önce yaptır dedi
şimdi bu varyantlar çok çok daha tehlikeli
Biontech mı oldunuz? Ben de olacağım, aslında daha hafif olduğu için sinovac olmayı düşünüyordum ama doktor hiçbir onun artık hiçbir koruyuculugunun kalmadığını söyledi. Bir an önce aşımı olmamı tavsiye etti. Perşembe olacağım büyük ihtimalle. Eşim de illa ki sinovac ol diyor, doktor biontech diyor. Kararsız kaldım

İştahınız ne durumda? Ben yemeği normal yiyorum hatta normalden de az ancak reçelli nutellalı ekmekler, kuru yaş meyveler sütlü tatlılar canım ciğerim oldular 🤤🤤🤤
Ağzım durmuyor bir türlü 😟
Şuruplu tatlı falan yemiyorum ancak tatlıya zaafım arttı. Siz de böyle misiniz ☹️ ?
Ben yemegi normal yiyorum ama canim surekli tatli bisiler istiyo senin gibi valla yiyorum suan icin kendimi yemek konusunda kisitlamadim 5 kilo fazlam var o da zamanla gider artik gitmezsede canim saolsun zaten sütüm oyle şarıl şarıl degil hic kisitlayamam 😃

Kızlar dün geceden beri kızım çok huzursuz. Gaz sancısı da var ama memeden de ayrılmıyor hiç. Bağıra bağıra ağlıyor. Yatiriyorum 5-10 dk içinde kalkıyor. Uyutamiyorum. Sütümü 40 ml kadar sağdım, onu verdim yine meme aradı. Üstüne emzirdim, çekiştire çekiştire emdi. Eşim mama ver diye diretince 60 ml mama yaptım, sakin bir şekilde uyudu. Bütün gün emdi, aç olmaması lazım. Neden böyle olduğu hakkında bir fikriniz var mı?

Kızlar dün geceden beri kızım çok huzursuz. Gaz sancısı da var ama memeden de ayrılmıyor hiç. Bağıra bağıra ağlıyor. Yatiriyorum 5-10 dk içinde kalkıyor. Uyutamiyorum. Sütümü 40 ml kadar sağdım, onu verdim yine meme aradı. Üstüne emzirdim, çekiştire çekiştire emdi. Eşim mama ver diye diretince 60 ml mama yaptım, sakin bir şekilde uyudu. Bütün gün emdi, aç olmaması lazım. Neden böyle olduğu hakkında bir fikriniz var mı?
Dün biz de öyleydik, tüm gün sadece emzirdim. Yatırıyorum maximum 10 dk sonra uyanıyor. Yine emmek istiyor. Emzirmeyince ağlıyor, hiç uyuyamıyordu. Pişigi ve gazi var o yüzden böyle yaptı diye düşünüyorum. Canı yandıkça emmek istiyor. Gece 12 de anca uyudu artık yorulmuştu. 5e kadar deliksiz uyudu, 5te tekrar uyandı bugün biraz daha iyiydi. Benim 2 yaşındaki oğlum da çok gürültü yapıyor evde, hiç sakin bir günümüz olmadı çocuk doğduğundan beri, onun da etkisi var çocuk ani seslerden de uyuyamiyor bence.

Süpersinn💐 Tebrik ederim oğluşunla seni🥰 Allah analı babalı sağlıcakla büyütsün❤️Ama kucağına aldığında hepsi geçti dimi.. Birde bak toparlanman çok hızlı olucak. Suni sancı evet çok şiddetli ama zaten çekicektik aynı sancıları hemde daha uzun saatler.. Suni sancıyla sadece daha hızlı oluyor doğum aslında iyi bişey☺️ K Kbo4 canım inşallah sende sağlıkla kavuşursun yavruna💕
Walla hiçbirşey geçmiş değil 😂 Allahıma şükürler olsun sağsalim kavuştum ama o ağrıları asla unutmam mümkün değil ☹️ 9 saat suni sancı çekilmezdi kuzum ya 5 saat dayandım yavaş yavaş verdiler son 4. Saatte iyiki eğidural olmuşum dedim yani 😂

Dün biz de öyleydik, tüm gün sadece emzirdim. Yatırıyorum maximum 10 dk sonra uyanıyor. Yine emmek istiyor. Emzirmeyince ağlıyor, hiç uyuyamıyordu. Pişigi ve gazi var o yüzden böyle yaptı diye düşünüyorum. Canı yandıkça emmek istiyor. Gece 12 de anca uyudu artık yorulmuştu. 5e kadar deliksiz uyudu, 5te tekrar uyandı bugün biraz daha iyiydi. Benim 2 yaşındaki oğlum da çok gürültü yapıyor evde, hiç sakin bir günümüz olmadı çocuk doğduğundan beri, onun da etkisi var çocuk ani seslerden de uyuyamiyor bence.
Çok zor oluyor. Kendileri de yorgun düşüyor iyice. :KK43:

Ayy canım çok sevindimm. Hayırlı olsun istediğin gibi olmuş çok şükür🥰 Rabbim analı babalı büyütsün inşallah😍❤️ Hayatımız boyunca unutamayacağımız bir anı verdiler bizlere🥰 Canımız yavrular💕💕
Çok teşekkür ederim canımm gerçekten de öyle ya çok başka bambaşka tarifsiz 😍😍 hepimizinki sağlıkla büyüsün inşallah 😍

Walla hiçbirşey geçmiş değil 😂 Allahıma şükürler olsun sağsalim kavuştum ama o ağrıları asla unutmam mümkün değil ☹️ 9 saat suni sancı çekilmezdi kuzum ya 5 saat dayandım yavaş yavaş verdiler son 4. Saatte iyiki eğidural olmuşum dedim yani 😂
Deme öyle deme benim epiduralim yoktu 😅😭 neyseki 3 buçuk saat sürdü toplam süreç ama gel bana sor tabi 😅

X