2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Doğum yaptım çok şükür 😅… 3 gündür suyum gelmişti zaten ama kese doğum kanalından değil başka yerden yırtılmış o yüzden açılmam yada sancı yoktu. Dünden beri açılmam olsun diye ilaç verdiler. Bygün sabah 3 cm açıkla suni sancı verdiler. Başlarda iyiydi sonradan delirtiyor suni sancı akşam saat 5 te epidural ile normal doğum yaptımmmm☺️☺️ Muhteşem bir oğlum olduuuu❤️❤️Epidural olmazsa sanırsam ölürdüm bir daha çocuk falanda yapmam 😅😅 K Kbo4 sen naptın bilmiyorum ama eğer yarın doğum olacaksa dualarım seninle bol şans ❤️
Gözün aydın canım çok sevindim 😍 Allah analı babalı büyütsün inşallah 🤗 sende aradan çıktın 😁

Bende doğurdum arkadaşlar 😅 sabah 4 cm açılmam vardı sonra eve geçtim sancılar 4 dk da bir falandı hastaneye geldiğimde 8 cm olmuştu açıklık. Ne epidural verdiler ne sancı ama çok canım yandı valla ne yalan söyleyeyim 😅 yalvardım bana epidural verin diye ama 8 cmden sonra kime ne anlatayım verirler mi 😂 son reddede bitkinlik ağır bastı ben pes etme noktasına geldim bebişin kalp atışları düşünce epizyotomi yaptı doktor o yüzden sanırım baya bir dikisim var. Bebişim şuan çok iyi çok güzel emdi şükürler olsun, 3.400 ve sanırım 51 cm orayı kaçırdım ağrıdan 😅 bir daha uzun bir süre doğurmam 😂😂 gözümüz aydın sağlıkla kavuştuk okidoki6666 okidoki6666
Seninde gözün aydın canım son ana kadar bekledin sonunda doğurdun 😂 sağlıkla büyüt bebeğini 🥰

Bebeğinin kakasında mukus gören varmı? (Mukus nasıl oluyor diye bilmeyen varsa google mukuslu kaka yazıp görebilir)
Süt ürünleri alerjisi olduğunda bebekte mukuslu ve gürültülü kaka, hatta biraz ileri durumlarda kanlı kaka görülüyomus. Doktorlar genelde kakada kan görülene kadar diyet önermiyomus. Ben kakasinda mukus görüyorum epeydir ama napsam bilemedim. Bilgisi tecrübesi olanlardan yorum bekliyorum
Benim iki kızımda alerjik küçüğün kakasında kan da gördüm mukus da vardı ama tek başına mukus normal kabul ediliyor panik yapma ama alerjik gıdaları az tüketmeye çalış bence

Doğum yaptım çok şükür 😅… 3 gündür suyum gelmişti zaten ama kese doğum kanalından değil başka yerden yırtılmış o yüzden açılmam yada sancı yoktu. Dünden beri açılmam olsun diye ilaç verdiler. Bygün sabah 3 cm açıkla suni sancı verdiler. Başlarda iyiydi sonradan delirtiyor suni sancı akşam saat 5 te epidural ile normal doğum yaptımmmm☺️☺️ Muhteşem bir oğlum olduuuu❤️❤️Epidural olmazsa sanırsam ölürdüm bir daha çocuk falanda yapmam 😅😅 K Kbo4 sen naptın bilmiyorum ama eğer yarın doğum olacaksa dualarım seninle bol şans ❤️
Ya sen ve K Kbo4 işin hep girip bakıyordum. Çok sevindim oğluna sağlıkla kavuşmana. Sağlıkla da büyütürsün inşallah ♥️

Bende doğurdum arkadaşlar 😅 sabah 4 cm açılmam vardı sonra eve geçtim sancılar 4 dk da bir falandı hastaneye geldiğimde 8 cm olmuştu açıklık. Ne epidural verdiler ne sancı ama çok canım yandı valla ne yalan söyleyeyim 😅 yalvardım bana epidural verin diye ama 8 cmden sonra kime ne anlatayım verirler mi 😂 son reddede bitkinlik ağır bastı ben pes etme noktasına geldim bebişin kalp atışları düşünce epizyotomi yaptı doktor o yüzden sanırım baya bir dikisim var. Bebişim şuan çok iyi çok güzel emdi şükürler olsun, 3.400 ve sanırım 51 cm orayı kaçırdım ağrıdan 😅 bir daha uzun bir süre doğurmam 😂😂 gözümüz aydın sağlıkla kavuştuk okidoki6666 okidoki6666
Gözün Aydın canım sağlıkla kavuşmuşsun bebişine ♥️ Onun kokusu sağlıkla yanında oluşu tüm ağrıları geçiriyor😍

Bize doktor günde iki kez 10 ar damla Nurse Harveys günde bir kez 5 damla Biogia dedi
Nasıl bari iyi geliyor mu. Çoğu kişi biogaia kullanıyor ben de alıcam artık
Doktorum kovit aşısı için iki ay bekle demişti ama eşim hergün okula gittiği için eve kovit getirmekten korkuyor hemen aşı olmamı istiyor çok ikilemde kaldım bir de sütüm çok az şimdi varken bebeğe de antikor geçsin istiyorum belki bir ay sonra hiç olmayacak ya da hiç emmeyecek şuan bir kez de olsa emiyor bugün sağlık ocağı doktoruna anlattım o da cuma gününe aşı randevusu verdi 34. Günüm oluyor 40 ımı beklesem mi yoksa vurulsam mı doğumdan sonra kovit aşısı olan var mı🤔
Bana 15 gün sonra ol dedi doktor 15 günlükken oldum orda 4 saat emzirme dediler. Ama süt sağmamıltım baktım herkes de emzirmiş ben de emzirdim. Sütte falan bir sıkıntı olmadı. Artık aşısız olmaktan utanır olmuştum 😂

Kanguru kullanan var mı. Daha erken mi bilmiyorum. Haftaya kendi başıma kalıcam bebekle iş yapmak için kanguru takmak istiyorum

Gözünaydınn, güle güle büyüsün bebiş🌸🌸🌸

Ay ne güzel darısı başımıza ☺️☺️Zorluğu olsa da sayılı saat işte geçiyor, güle güle büyütün 😇😇

Çok geçmiş olsun. Benim oğlumda 20 günlük bizde bu şekilde gaz sancıları yaşıyorduk. Yakınım çocuk doktoru. Biogaia damlayı, saat 15:00 civarı 5 damla vermemi, aynı saatlerde 15 damla Sap Simplex damla vermemi söyledi.
Gaz akşamüstü oluşmaya başlarmış, o yüzden ikindi sonlarında damlalara başlamak daha etkiliymiş.
Bio Gaia’yı saat 15:00-16:00 arası günde bir kez 5 damla veriyorum
Sap Simplex’i günde 3 kez 15’er damla kullanabilirmişiz. saat 15:00-16:00 arası ilk 15 damla sap siplex’i veriyorum, sonra, 18:00-19:00 arası 2. kez 15 damla sap Simplex, saat 22:00-23:00 arası 3. kez 15 damla sap Simplex veriyorum..
gaz sancılarımız tamamen geçmiyor ama çok şükür daha az sancı oluyor
Ben de düzene soktum damla verme işini başta bilemedim düzensiz verdim şimdi daha iyi sabah 9 akşam 9 Nurse Harveys veriyorum 10 ar damla akşam 6 da Biogaia veriyorum 5 damla gece 12 de Mommys Blıss veriyorum şırıngasıyla 1ml iki gündür daha iyi

Ay ne güzel darısı başımıza ☺️☺️Zorluğu olsa da sayılı saat işte geçiyor, güle güle büyütün 😇😇
Aynen öyle canım 3 buçuk saatte bitti benim tüm sürecim sonunda kavuşuyorsun her şey geçiyor gerçekten. Sağlıkla gelsin senin bebeğinde inşallah ❤

X