2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Artırmak icin sağıyorum.

Ben 3 damla veriyorum. Eczacı öyle not düşmüş. Siz 20 damla mi veriyorsunuz?

Ilk hafta ben de çok zorlandım ve ablam "ağlıyorsa hep ağlamayacak, susacak. Gazı olursa illaki çıkacak, hep kalmayacak" dedi. O kadar mantıklı geldi ki, zorlandığım her an böyle sakinlestiriyorum kendimi. Faydalı da oluyor. Uyku konusu çok hassas gerçekten. Uykusuz olunca tahammül seviyesi düşüyor. Ama o da geçecek

Sütüm cok fazla bence doyuyor, bazen fazla sütü çıkarıyor, çiş sayısı da baya iyi ama gaz çıkarmıyor hiç. Biogaia diye damla verdi dr onu her gece veriyoruz, ilk verişimizde işe yarıyor ama sonraki emmelerinden sonra yine gaz çıkarmıyor hic. Bide sürekli ağlamıyor, bizimki kucağa alıştı, emzirip gaz için uğraşıp besige koyunca 1 dk sonra ağlamaya başlıyor, kucaga alip gezdirirken hic sesi çıkmıyor

Önce kiwi baby di şimdi avent kuzum ikisi de aynı elle sıkıyorum şarıl şarıl süt geliyor makinede bana mısın demiyor
Kiwi baby ile bende sağım yaptım doğumdan 3 gün sonra süt basar demişti ebe. Bol bol emzir dedi ama o zaman bebek çok emmediği için acilen boşalttım ki mastit olmıyım diye. Meme ucunu tam ortaya alıp makinanın yavaş seviyeli masaj modunda sağım yaptım. İlkten az az geldi sabırla bekledim sonrasında daha çok gelmeye başladı.

Gümüş kapaklar sürekli mi takılıyor? Sütyenin içine mi takıyorsunuz?
Ben lansinoh kremle dönüşümlü kullanıyorum gün aşırı. Yani bi gün krem bi gün gümüş kapak. Gün içindede havalandırıyorum memeleri bi yarım saat. Acısı geçmesede çok çok azaldı. Keyif almaya bile başladım çok şükür

Bebeğinin kakasında mukus gören varmı? (Mukus nasıl oluyor diye bilmeyen varsa google mukuslu kaka yazıp görebilir)
Süt ürünleri alerjisi olduğunda bebekte mukuslu ve gürültülü kaka, hatta biraz ileri durumlarda kanlı kaka görülüyomus. Doktorlar genelde kakada kan görülene kadar diyet önermiyomus. Ben kakasinda mukus görüyorum epeydir ama napsam bilemedim. Bilgisi tecrübesi olanlardan yorum bekliyorum

Kızlarrr benim bebe 35ten beri kafası doğum kanalında 2cm açıklık var ama hala gelmiyor hiç sancı da hissetmiyorum napabilirim bana öneriniz var mı? Birde üstüne grip oldum iki gündür yatıyorum

Birebir aynı yasadıklarımız gaz konusu imkansız gibi ses yok, sırtına dokununcada sevmiyor. Uyku yok gecelerı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…