2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Allah dermansız dert vermesin canım
Bunların hepsi yeni doğan cilveleri
Biri olmasa başka şey oluyor
Yeter ki çözümü olsun hepsiyle başa çıkılır Allah’ın izniyle
Barbi bebek doğurmadık ki yedir içir yatırla kalalım 😊
Moralini bozma hepsi anlık ve geçici 🌸🙏🏻
O kadar canım acıyor ki yaralar yeni yeni iyileşme aşamasına geçiyor gibiydi ki bu çıkmış bide. Emzirmek bi işkence oldu resmen 😭

İlk günler gazını çıkaramazdım, bağıra bağıra ağlardı. Uyumazdı bazen, bazen de uyurdu uyandiramazdım. Memeyi bir gün rahat tutardı, bir gün tutamazdı. 22 günden 1 yılmış gibi bahsediyorum ama emin ol bütün bebekler aynı. Yalnız değilsin. Uykusuz kaldığın ve kendine zaman ayıramadığın için tükenmiş gibi hissediyorsun. Günden güne iyiye gidecek ve sen alışacaksın. Inan bana 🤗
Canım bir an önce bu günleri atlatıp normal bir yaşantıya gecmeye ihtiyacım var çok zorlaniyorum gerçekten böyle olacağımı hiç tahmin etmezdim. Sürekli ağlıyorum, emzirmek istemiyorum aşırı acıyo memelerim, o da düzgün tutamıyo ben de düzgün tutturamiyorum. Gece uyumuyo. Bide grip oldum üstüne baş ağrıları burun akıntısı, çocuğa geçmesin diye maskeyle emzirmeye çalışıyorum.. cidden bi imtihandayim cok çok şükür sağlıklı bir bebeğim oldu nankörlük etmek istemiyorum ama toparlanamiyorum bı türlü

Merhabalar 3846da bende sezeryan doğum yaptım bebegım gayet iyi 15 gundur benimle emiyor. Kılosıçu 3195 Di. Şuan kilo alımında ıyı🥰suan tek derdim gögüs ucu yarası artık gögüs ucu yara oldu inanılmaz bir agrı cözümü olan basına gelen faydası olacak bırsey varmı💙
Tahin in üstüne çıkan yağını sürünce hızlı iyileşme oluyor

Bugün sürekli kasılmam oldu ama acaba bu ne kasılması anlamadım yarın doktora gidicem bakalım salı günü 40.haftam artık ama bu kasılmalar beni korkuttu baya, galiba normal doğumdan vazgeçip sezeryan isticem, normal doğum dayanılmaz birşey sanırım

Dün ciddi anlamda denedim acıktı iyice ama yok olmayınca olmuyor .. mamayı öcü gibi görmelerinden hiç hoşlanmıyorum insanların.. başta çok üzüldüm artık üzüntü dışında bunaldım bu durumdan.. yavrum dün nasıl ağladı .. toplum baskısından zorladım sonra çook üzüldüm ama gerçekten denedim olmadı olmuyor nasibi bu kadarmış sütten yana ne yapalım sağlıklı büyüsün önemlisi bu🤲🏻
Herkes çocuğunu kendi sütüyle beslemek ister elbette ama bazen olmayınca olmuyor. Ben sadece üç ay süt emmişim, sonra annemin göğüslerinde problem olmuş, ameliyatlık aşamaya gelmiş ve emememişim. Mamayla büyümüşüm ama çok şükür hiçbir sağlık problemim olmadı, boyum kilom hep iyiydi, zekam da yerinde diye düşünüyorum 😂😂 yani her konuşana kulak asmayın, böyle durumlarda en iyisi güvenilir bir çocuk doktoru bulup sadece onun söylediklerini ciddiye almak… Benim, ablamın ve abimin çocukluğumuzdaki doktorumuz aile dostumuzdu, hala unutamam kendisi mükemmel bir doktordu ve annem sadece onu dinlerdi.

Bugün sürekli kasılmam oldu ama acaba bu ne kasılması anlamadım yarın doktora gidicem bakalım salı günü 40.haftam artık ama bu kasılmalar beni korkuttu baya, galiba normal doğumdan vazgeçip sezeryan isticem, normal doğum dayanılmaz birşey sanırım
Kasilmalardan korkma benim 1 aydır çok sık var tabi herkesin aynı olacak değil. Benimde yarın doluyor ama henüz doğuma dair bir şey yok mesela. Tercih senin tabiki ama belki kolay bir doğumun olur hemen gözünü korkutma, sağlıklısı neyse o olsun senin için 🥰🥰

Merhabalar 3846da bende sezeryan doğum yaptım bebegım gayet iyi 15 gundur benimle emiyor. Kılosıçu 3195 Di. Şuan kilo alımında ıyı🥰suan tek derdim gögüs ucu yarası artık gögüs ucu yara oldu inanılmaz bir agrı cözümü olan basına gelen faydası olacak bırsey varmı💙
Lansinoh krem öneririm arkadaşım acil olarak getirdi bana ve komşumda gümüş kapak verdi dönüşümlü kullanıyorum ama bence imkanınız varsa kremi sürüp memeleri havalandırın evde bişey değirmeden ben çok faydasını gördüm. Ayrıca bebeğin ağız mendillerinden 4 tane falan kendime ayırdım onları koyuyorum uyurken falan. Pamuklu olduğu için hava alıyo çok iyi geldi

İlk günler gazını çıkaramazdım, bağıra bağıra ağlardı. Uyumazdı bazen, bazen de uyurdu uyandiramazdım. Memeyi bir gün rahat tutardı, bir gün tutamazdı. 22 günden 1 yılmış gibi bahsediyorum ama emin ol bütün bebekler aynı. Yalnız değilsin. Uykusuz kaldığın ve kendine zaman ayıramadığın için tükenmiş gibi hissediyorsun. Günden güne iyiye gidecek ve sen alışacaksın. Inan bana 🤗
İlk çocuğun muydu? Senin olumlu yorumlarına bayılıyorum 🥰

Dün benim makine de çekmedi önce, meğer hortumu sıkışmış 🤭 Düzeltince çekti. Ama sen iki makineden de memnun kalmamissin. Bu tarz bir sorun da yoktur. Elle sıkmak iyi değil diye biliyorum. Mochiyi de dene istersen. 110 lira civarı. Diğer makineler kadar pahalı değil. Acıtmıyor da.
Sütünüzü neden sağıyorsunuz artırmak için mi sonraki çalışılacak zamanlar için mi. Ben 5 aylıkken çalışmaya başlayacağım ama sağma işini erteliyorum mochi var ama benim canımı biraz acıtıyor
Hangi losyonu sürdünüz? Bir de kimyon çayını nasıl yaptınız? Bütün kimyonla mı çekilmiş mi detaylı anlatabilir misiniz
Kimyon ve rezene tohumu var bende de çayını nasıl yapıyoruz acaba?sıcak suya direk atıyor muyuz?
Tane kimyonla yaptım 1 çay kaşığı kimyon 1 bardak su kaynakttım. Sabah akşam 1 bardak içiyorum. Losyon biz çok acele ile aldık johsons baby marka vardı sadece. Ama çok parfümlü memnun değilim. Mustela Sebamed hepsi olur. Youtubeda gaz çıkarma masaj videoları var izleyip onlar gibi yaptık.

Nurse harveys damla veren var mı aranızda. 20 damlayı çocuğa kaşıkla vermek zor oluyor hep dökülüyor. Sütümü sağıp içine karıştırıp veridm çocuk biberon emmeyi bilmiyor boğulacak gibi oluyor korkuyorum

Evet, ilk çocuğum 🥰 Çok teşekkür ederim, güzel şeyler duymaya, "geçecek" denmesine ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. 🤗
Kesinlikle canım. Benim ikinci olduğu için geçeceğini bir süre sonra düzene gireceğini biliyorum ama ilk çocuk sahibi olarak senin pozitif bakış açını severek takip ediyorum. Rahat ve pozitif olduğun için herşey daha kolay ilerleyecektir 🙏 arada "çok uykum var ama benim" diye ben de ağlıyorum 🤫 ama geçecek 😉

Sütünüzü neden sağıyorsunuz artırmak için mi sonraki çalışılacak zamanlar için mi. Ben 5 aylıkken çalışmaya başlayacağım ama sağma işini erteliyorum mochi var ama benim canımı biraz acıtıyor

Tane kimyonla yaptım 1 çay kaşığı kimyon 1 bardak su kaynakttım. Sabah akşam 1 bardak içiyorum. Losyon biz çok acele ile aldık johsons baby marka vardı sadece. Ama çok parfümlü memnun değilim. Mustela Sebamed hepsi olur. Youtubeda gaz çıkarma masaj videoları var izleyip onlar gibi yaptık.
Teşekkür ederim. Ben losyonu da gaz için özel sanmıştım 😄

Gümüş kapağı göğüs ucu yarası için öneririm, benim hassasiyet oldu ama çok şükür yara olmadı

Delircem 😭 berbat bi gece. Hic uyumuyor memeyi tutmuyor helak olduk zombi gibiyiz. Gündüz tutuyodu memeyi, acaba çok mu dolu gergin dedim sağdim yine tutmadı. Sağıp içirdik artık rahatlar uyur dedik beşiğe koyar koymaz uyanip mizildaniyor. Napcaz biz yaaa kafayı yicem 😭😭😭
Önce sakin ol yavrucum
Haklisin yaninizda yardim edecek biri olmazsa cok zor biliyorum
Doymuyor olabilir gaz sorunu olabilir
Emzirir emzirmez beklemeden gaz cikartmayi dene eger doyuyorsa aglamasinin tek sebebi gazdir ben oglumdayken doktora gitmistim bu neden uyumuyo diye bana gore hem doyuyodu hem gazı cikiyodu doktor bana bebegin allerjisi oldugunu cikardigi gazin ona yetmedigini soylemisti bize ilac falan vermisti sonra normale dönmüştük
Dün ciddi anlamda denedim acıktı iyice ama yok olmayınca olmuyor .. mamayı öcü gibi görmelerinden hiç hoşlanmıyorum insanların.. başta çok üzüldüm artık üzüntü dışında bunaldım bu durumdan.. yavrum dün nasıl ağladı .. toplum baskısından zorladım sonra çook üzüldüm ama gerçekten denedim olmadı olmuyor nasibi bu kadarmış sütten yana ne yapalım sağlıklı büyüsün önemlisi bu🤲🏻
Canim benim once bi kendine zaman tani süt kesinlikle beyinle ilgili sen kendini etrafa ve sutunun olmamasina şartlarsan olmaz tabi
Bi de olmayiversin annesi yaninda ya bosver
Ben oglumda 1 ay mama verdim 1 ay sonra yavas yavas sutle doymaya basladı
Şoyle yapmistik doktoru demisti ki bana
Sen sütünün olmadigini bil bebeginin doymayacagini aglayacagini bil mamasini hazirla yanina al ama vermeden once mutlaka memeni ver ama bebegi doyurmak icin degil eglence icin yap bunu
Hakikaten 1 ay sonra benim sut artmaya ve bebek sadece sut icmeye basladi umarim sende de ise yarar
Ben lansinoh kullandim ama ise yaramadi inanilmaz kabuk baglamisti gogus uclarim gumus kapak kullandim 3. Gun tamamen iyilesti tavsiye ederim

Bana doktor Bepanthol sür dedi. Ben de evde hametol var dedim. Olur dedi. Hametol onarıcı bakım kremi. Bugşn 4. Gün geçti. Ama isilik gibi diildi daha beter bşr şeydi.
Ay benimki de oyle yaaa
Once isilik gibi oldu sonra uçları kizardı sonra itihap gibi sarı sarı oldu ben de hametan var olursa onu sureyim bari sagolasin

X