2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bebeğinin kakasında mukus gören varmı? (Mukus nasıl oluyor diye bilmeyen varsa google mukuslu kaka yazıp görebilir)
Süt ürünleri alerjisi olduğunda bebekte mukuslu ve gürültülü kaka, hatta biraz ileri durumlarda kanlı kaka görülüyomus. Doktorlar genelde kakada kan görülene kadar diyet önermiyomus. Ben kakasinda mukus görüyorum epeydir ama napsam bilemedim. Bilgisi tecrübesi olanlardan yorum bekliyorum
Bizde çok az var. Doktor mukus tek başına alerji göstergesi değil dedi diyet yapmıyorum. İlk kızım alerjiliydi ve onun göğsünden hırıltı geliyordu bunda gelmiyor sadece geniz hiriltisi var. O nedenle ben de çok üzerine dusmedim

Bizde çok az var. Doktor mukus tek başına alerji göstergesi değil dedi diyet yapmıyorum. İlk kızım alerjiliydi ve onun göğsünden hırıltı geliyordu bunda gelmiyor sadece geniz hiriltisi var. O nedenle ben de çok üzerine dusmedim
Benimki zaman zaman memeyi reddediyor, tutmakta inat ediyor, acaba alerji mi var dedim. Ablamin oglu 3 aylik olunca bir anda meme reddi başlamıştı ve sebebi süt ürünleri alerjisiydi, ablam tüm hayvansal gidalari kestikten sonra normale döndü. Bunu yaşayınca aklımıza direkt bu geldi. Netten okudugum kadariyla mukuslu kaka tek basina alerji sebebi degilmis dediğin gibi ama bilemedim. Ben bı sure süt ürünleri ve yumurta yemeyip kakasini takip etmeyi düşünüyorum bakalım

Dün aylık kontrole gittik deride hala 11 çıkıyordu yani sarılığı tamamen geçmedi. 2 ayda atar demişti doktor. Kaç günlük sizin?
Bizim de bugün 6. Gün 3 günlükken 11di ciltten, kanda 12,5 bugün yine kontrol edilecek, hiç istemiyorum fototerapi görmesini. Umarım yükselmemiştir. 😞

Bizim de bugün 6. Gün 3 günlükken 11di ciltten, kanda 12,5 bugün yine kontrol edilecek, hiç istemiyorum fototerapi görmesini. Umarım yükselmemiştir. 😞
Bugünü de atlatirsaniz rahatlarsiniz. İlk 6 güne önemli bakıyorlar. Birde bizim ciltte yüksek çıkıyor, kanda daha düşük. Eğer sınırda kalırsanız aklınızda olsun. Hadi inşallah gerek kalmaz 🙏

Kızlaarr bu sefer oldu galiba 😂🤭 sabahtan beri ara ara sancım vardı hatta belki açılma olur diye hem yürüdüm hem pazar alışverişi bile yaptım. Nst de 40 a cıktı sancım sadece ama alttan açıklığa baktı doktor ve 4 cm açılma var. Normal doğum istiyorsan evde sancının sıklaşmasını bekle sezaryen istiyorsan hemen alicam dedi. Ben normal doğumu seçtim inşallah çok zorlanmam dualarınıza ihtiyacım var. Şimdiden hepimize çok teşekkür ederim ❤❤❤

Benimde oğlumun yüzü sarı gibi geliyor bana :KK43: zorla uyandırıp emziriyorum yani 1.5saatte bir 15dk emiyor aslında ama yine de sarılık var gibi yüzünde. Çişte yapıyor aslında 3 /4 kez

Kızlaarr bu sefer oldu galiba 😂🤭 sabahtan beri ara ara sancım vardı hatta belki açılma olur diye hem yürüdüm hem pazar alışverişi bile yaptım. Nst de 40 a cıktı sancım sadece ama alttan açıklığa baktı doktor ve 4 cm açılma var. Normal doğum istiyorsan evde sancının sıklaşmasını bekle sezaryen istiyorsan hemen alicam dedi. Ben normal doğumu seçtim inşallah çok zorlanmam dualarınıza ihtiyacım var. Şimdiden hepimize çok teşekkür ederim ❤❤❤
Sonunda geliyor nazlı bebiş 😉 Hadi hayırlı haberler ver bize. 🤗

Benimde oğlumun yüzü sarı gibi geliyor bana :KK43: zorla uyandırıp emziriyorum yani 1.5saatte bir 15dk emiyor aslında ama yine de sarılık var gibi yüzünde. Çişte yapıyor aslında 3 /4 kez
Bana hastaneden çıkmadan doktor, yüzünde değil de gün ışığında dışarıda yani, vücudunda olan sarılığı önemsedikkerini söylemişti. Yüzdeki sarılık yanıltabilir sanırım. Sarılık tecrübesi olan arkadaşlar daha iyi bilir ama yine de paylaşmak istedim.

Bana hastaneden çıkmadan doktor, yüzünde değil de gün ışığında dışarıda yani, vücudunda olan sarılığı önemsedikkerini söylemişti. Yüzdeki sarılık yanıltabilir sanırım. Sarılık tecrübesi olan arkadaşlar daha iyi bilir ama yine de paylaşmak istedim.
Vcutta yok gibi ama daha 3 günlük olduğumuz için artmasından korkuyorum. Yani sütüm var emiyor da ama uykudan uyandırmak çok zor oluyor sopayı.

6

Daha 6 gun perssm6 ķontrol var bakalım ilk oglumdada vardı sarılık belli süre sonra geçmişti
Evet bizde de ilk kızda vardı fototerapi almıştı hatta. Biraz genetik yatkınlık oluyormuş. Bu da yükseldi ama şükür sınırdan düşmeye başladı. Eğer perşembeye kadar süre verdiyse çok.kritik görmemiştir doktor. Bizi her gün çağırdı o süreçte

Bugünü de atlatirsaniz rahatlarsiniz. İlk 6 güne önemli bakıyorlar. Birde bizim ciltte yüksek çıkıyor, kanda daha düşük. Eğer sınırda kalırsanız aklınızda olsun. Hadi inşallah gerek kalmaz 🙏
İnşallah. 🙏 Çok ilginç öyle de olabiliyor demek. 1 saat sonra kontrol daha gitmedik.

Evet bizde de ilk kızda vardı fototerapi almıştı hatta. Biraz genetik yatkınlık oluyormuş. Bu da yükseldi ama şükür sınırdan düşmeye başladı. Eğer perşembeye kadar süre verdiyse çok.kritik görmemiştir doktor. Bizi her gün çağırdı o süreçte
Benim de ilk kızım fototerapi aldı öyle olunca daha yüksek ihtimalmiş yükselmesi hemşire öyle söyledi.

Hadi güzel haberlerini bekliyoruz artık, 🥰senin üstüne biz bir tür daha donecegiz nerdeyse 😁 şaka bir yana sağlıcakla gelsin inşallah canım dualarımız seninle🤲

Evet sarılık ilerledikçe vücuduna iniyor bizim dizlerine kadar inmişti, şimdi sadece yüzünde göz kenarlarında kaldı. O da zamanla geçecek inşallah

Yüzdeki sarılık çok sonra geçiyor, eğer günü ileriyse risk kalmadıysa uyandırmaniza gerek olmayabilir. Uyusun kuzucuk 🥰

X