2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Hem de nasıl etkiliyor. Sütüm var dedikçe annem, eşim mama diye diretiyor. Onlara uysam sütüm tümden gidecek. Benim de 3400 doğdu. Agırlık kaybından sonra pzt 3740 çıktı kilosu. 10 günde 500 gr almış. Bence gayet iyi.

Kesinlikle gayet iyi. Bizde 8. Günde 3.150 çıktı, 250 gr kayıp var ama dediğim gibi biz çok sevindik. Ve sadece emzirmeyle devam ediyoruz. Sürekli emiyor bu arada, pek ayrılmıyor memeden ama olsun, 7/24 emziririm gerekirse olmazsa tabi mama veririz, o ayrı. Ama gerek yoksa vermem. Sen dinleme eşinle anneni

Rutin kontrolde neler yapılıyor hatırlıyor musun? Gecen gittim boy kilo bas cevresi falan olculdu. Dr dan memnun değilim ama hemşiremiz cok ilgili. Zaten o bakıyor bebege de. Bir de Ankara da sehir hastanesinde denk geldiğim dr da çok ilgili geldi bana. Dr konusunda kararsızım biraz.

Hiç öyle düşünme, bile bile neden acı çektiresin bebeğine. Biraz zor olabilir vegan beslenme, ben tamamen etik sebeplerde 2 yıl vegandım, şu anda da vejeteryanım, o yüzden biliyorum zor olabiliyor. Ama çözümsüz değil derdin, öyle düşün

Emsin de ben de razıyım 7/24 emzirmeye

Bizim de arada uzun emzirme seanslari oluyor. Sutum akiyor ama yok sute doymuyor. Ondan ben direkt sut yetmiyor demezdim ama takip etmek lazim sen daha iyi hissedersin

Kızlar 5. Gün muayenesinde bebek icin d vitamini ve gaz damlası(biogaia) yazdı doktor. Bebek sarılık da oldu biraz takip ediyoruz şimdi, uykusuzluk ve endişe halinden yanlış bisey yapmak istemiyorum gaz damlasını ne zaman kullanmaya başladınız?

Ooooo simdiden pes ettiysen yandik
Daha bu cocuk ateslencek dişi cikacak buyuyecekkko zaman napcaz
Kuzucum hepimiz ayniyiz kimsenin bebegi kucagina alir almaz susmuyo
Memeyi verir vermez emmiyo
Kan akiyo aciyo memeyi almiyo dikisler aciyo
Benimkini ben artik en son ters emzirmeye calistimneler denedim neler ama pes etmedim
Almasa da ilk aciktiginda once mememi verdim bak simdi 25 gunluk oldu anca yeni yeni tutmada sorun yasamiyoruz

Ben kullanmadim ne oglumda ne de bunda
Emzirir emzirmez hemen gaz cikarmaya calisiyorum daha bagirsaklarina inmeden gaz
Olmadı masaj yapiyorum karnina topuklarina biraz zor cikariyor ama gaz damlasina alissin istemedim acikcasi

Arkadaşlar biraz önce lavaboya girdim açık pembe bir nişan geldi. Doktorum ağrın olursa gel dedi. Nişan geldikten ne kadar sonra doğum gerçekleşir bilen var mi
Benim 1 ay falan oldu ya da olmak üzeredir heralde ama henüz doğurmadım. Doktorum önemli olan sancı ve suyun gelmesi dedi nişanı pek kriter kabul etmiyor. Kimi hamilelerde nişan geldikten birkaç saat ya da gün kimindeyse benim gibi 1 ay sonra doğum başlıyor. Sen sancını ve kasılmanı takip et. Sağlıkla gelsin inşallah

canım once açlık kan şekeri ve sarılık için kan aldı. sonra kilo boy baş cevresi ölçtü. göğüs dinledi. özel bölgesine pooposuna baktı (kızlarda vjinada yapışıklık var mı diye kontrol ediyorlar) karnını ve boyun çevresini elle muayene etti. boğazına ve kulaklarına baktı. bıngıldağına parmakla ölçüm yaptı. kuyruk sokumunu kontrol etti. 2 aylıkken kalça çıkığı testi istedi ki bu rutin bir işlem. 1 aylıkken kafa ultrasonu istedi. bu da normal yani baş ölçüsünü büyük bulursa istiyor. ve sonraki aya kontrol verdi. Am aben zaten büyük kızımın doktoru ile görüşmüştüm doğumdan önce 40 günlük gibi gelin demişti. oraya gideceğim nasipse. eğer o da farklı bir şey isterse ona göre hareket edeceğim.

kuzum sana hap bilgi vereyim.
eşin işe anne de eve gitsin
sen de iç güdülerine göre davran :)

Şehir hastanesine gittiğimizde buna yakın bir kontrol oldu bizimde. İlk rutin kontrolü yapılmış sanırım. Kan almadılar sadece.
kuzum sana hap bilgi vereyim.
eşin işe anne de eve gitsin
sen de iç güdülerine göre davran :)
Harikasın Az önce anneme, kendimi idare edebilirim sanırım diye laf açtım çaktırmadan

Çok teşekkür ederim. Dün hurma yemeye başlamıştım ondan da olmuş olabilir diye düşünüyorum

1 aydır geliyor mu yoksa kesildi mi

Bizde 1haftalik kontrole gittiğimizde aynılarını verdi kullanıyoruz

Bize de aynılarını verdi doktor ikinci hafta kullanmaya başladık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…