2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Canlarım sezeryan olalı 26. Günüm kanamanın rengi ilk hafta kırmızı ikinci hafta batikon gibi turuncumsu üçüncü hafta pembe oldu ilk iki hafta normal ped kullandım üçüncü hafta günlük pede geçtim çok az damla şeklinde oluyor son bir kaç gündür rengi sarı oldu acaba normalmi sarı renge dönmesi normalde sarı akıntı enfeksiyon belirtisidir ya ondan şüphelendim 40. gün doktor kontrolüm var deneyimli annelerden bir fikir almak istedim kusura bakmayın detay verdim affınıza sığınıyorum 🙏❤️

Cuma günü yatış yapacağız bizde 41 olacağız doktor suyu azalmış dedi. Önce suni deneyip olmazsa Sezeryana gireceğiz hayırlısı olsun inşallah bizim için 😊
Hadi sağlıkla gelsin 😍 inşallah cuma gününe kadar kendiliğinden gelmek ister olmazsa da sağlık olsun tabikii 🥰

Öncelikle kendini rahatlatmaya çalış. Çok zor biliyorum ama, bir duş al, sevdiğin bir şeyleri izle vs bir stres at. Bebeğinle ten tene temas sağla, yavaş yavaş kendi üzerine al bakımını da. İlk günler ben de biraz uzak hissettim, eşim ve annem yapıyordu her şeyi. Ama kendi üzerime aldıkça değişti her şey, o zaman bağlanmaya başladık. Sıkma canını, sağıp versen de olur sütünü, ama denemeye devam et. Ve dediğim gibi olabildiğince çok vakit geçir bebeğinle 😘 düzelecek her şey merak etme.
Çok teşekkür ederim.. deniyorum sürekli, kendimi telkin etmeye çalışıyorum, sukredecek çok fazla sey var Allah nankörlükten korusun hepimizi ama cok değişikmis lohusalik da, hep derlerdi de abartı zannederdim 😊

Ooooo simdiden pes ettiysen yandik
Daha bu cocuk ateslencek dişi cikacak buyuyecekkko zaman napcaz
Kuzucum hepimiz ayniyiz kimsenin bebegi kucagina alir almaz susmuyo
Memeyi verir vermez emmiyo
Kan akiyo aciyo memeyi almiyo dikisler aciyo
Benimkini ben artik en son ters emzirmeye calistimneler denedim neler ama pes etmedim
Almasa da ilk aciktiginda once mememi verdim bak simdi 25 gunluk oldu anca yeni yeni tutmada sorun yasamiyoruz
Yaa ne biliyim ilk günler güzel tutuyodu süt çoğalınca uzaklaştı, nasıl oluyor anlamadım, uğraşıyorum cok.. güçlü olmaya çalışıyorum ama nedense özellikle akşamları bi karamsarlik bı çökme hissi oluyo. Geçecek insallah çok haklısın cok teşekkür ederim

Kızlar 5. Gün muayenesinde bebek icin d vitamini ve gaz damlası(biogaia) yazdı doktor. Bebek sarılık da oldu biraz takip ediyoruz şimdi, uykusuzluk ve endişe halinden yanlış bisey yapmak istemiyorum gaz damlasını ne zaman kullanmaya başladınız?
Bize de 5. Gün kontrolünde aynı gaz damlasini verdi hemen ilk geceden kullandık çok faydasını gördük devam edicez. D vitamini de tavsiye etti ocean aldık ama daha baslamadik biraz emzirmeyi normale dondurunce düşünürüm onu dedim

Yaa ne biliyim ilk günler güzel tutuyodu süt çoğalınca uzaklaştı, nasıl oluyor anlamadım, uğraşıyorum cok.. güçlü olmaya çalışıyorum ama nedense özellikle akşamları bi karamsarlik bı çökme hissi oluyo. Geçecek insallah çok haklısın cok teşekkür ederim
Olucak onlar bebegim
Ne kadar sansli bebegin onu dusunen bi annesi var bak 🥰

Arkadaşlar biraz önce lavaboya girdim açık pembe bir nişan geldi. Doktorum ağrın olursa gel dedi. Nişan geldikten ne kadar sonra doğum gerçekleşir bilen var mi
😍😍Kaç haftalıksın bilmiyorum ama nişanda sonra genelde su da geliyor ve doğumun başlıyor hayırlısı olsun umarım sağlıkla gelir bebiş yaz bizede senide çıkartıyoruz aradan sanırım ☺️☺️

Canlarım sezeryan olalı 26. Günüm kanamanın rengi ilk hafta kırmızı ikinci hafta batikon gibi turuncumsu üçüncü hafta pembe oldu ilk iki hafta normal ped kullandım üçüncü hafta günlük pede geçtim çok az damla şeklinde oluyor son bir kaç gündür rengi sarı oldu acaba normalmi sarı renge dönmesi normalde sarı akıntı enfeksiyon belirtisidir ya ondan şüphelendim 40. gün doktor kontrolüm var deneyimli annelerden bir fikir almak istedim kusura bakmayın detay verdim affınıza sığınıyorum 🙏❤️
Kuzum burada başka anneler de yazmıştı aynı renkleri onlarda görmüş. normal bence yine de için rahat etsin doktoruna sor istersen ama enfeksiyon olsaydı mutlaka başka belirti de gösterirdi diye düşünüyorum

😍😍Kaç haftalıksın bilmiyorum ama nişanda sonra genelde su da geliyor ve doğumun başlıyor hayırlısı olsun umarım sağlıkla gelir bebiş yaz bizede senide çıkartıyoruz aradan sanırım ☺️☺️
39+1 deyim ama terazi burcu olmasını istiyoruz babası da terazi tabiki hayırlısı ama en azından 2 gün daha dayanır InsaAllah 😁

Benim 1 ay falan oldu ya da olmak üzeredir heralde ama henüz doğurmadım. Doktorum önemli olan sancı ve suyun gelmesi dedi nişanı pek kriter kabul etmiyor. Kimi hamilelerde nişan geldikten birkaç saat ya da gün kimindeyse benim gibi 1 ay sonra doğum başlıyor. Sen sancını ve kasılmanı takip et. Sağlıkla gelsin inşallah 🌸
Sen istisnai gruptasın kuzum 😂 genelde nişandan sonra su geliyor 😁😁 o bebek özel bebek
O kadar belirti yaşadık hala doğurmadık.
Bugün nasıl hissediyorsun kendini? Ben yine doğuracakmışım gibi hissediyorum 😁😁
Gece saat başı wcye kalktım yine şiddetli bir kasık ağrısıyla uyandım ama tık yok. bu akşam korunmasız ilişki denicem bakalım doğumu başlatıyor diye duydum bi doktordan çokta geç kalsın istemiyorum 22 eylülüde atlattık nasılsa 😂😂

39+1 deyim ama terazi burcu olmasını istiyoruz babası da terazi tabiki hayırlısı ama en azından 2 gün daha dayanır InsaAllah 😁
Akşama doğur o zaman bişi olmaz 😂 saat 10 dan sonra ay terazi burcuna geçiş yapıyormuş😁 hazır nişanında gelmişken bu arada nişan mı geldi eminmisin yapışkan akıntıyla birlikte mi geldi ?

Sen istisnai gruptasın kuzum 😂 genelde nişandan sonra su geliyor 😁😁 o bebek özel bebek
O kadar belirti yaşadık hala doğurmadık.
Bugün nasıl hissediyorsun kendini? Ben yine doğuracakmışım gibi hissediyorum 😁😁
Gece saat başı wcye kalktım yine şiddetli bir kasık ağrısıyla uyandım ama tık yok. bu akşam korunmasız ilişki denicem bakalım doğumu başlatıyor diye duydum bi doktordan çokta geç kalsın istemiyorum 22 eylülüde atlattık nasılsa 😂😂
Hahahah yemin ederim nasıl bir bebek doğurcam çok merak ediyorum buraya fotoğrafını atıp bakın bana bunları yaşatan bebek bu demek istiyorum 🤣🤣🤣 valla bende her gün bu sefer doğurcam diyorum ama yok gelmiyor ya. O kadar kasılmam var ki nefesim kesiliyor arada bir regl sancısı da geliyor ama artık heyecan yapmıyorum alıştım gelmemesine. Yalvarıyorum resmen hadi annecim bugün gel diye ama bana mısın demedi 😂😂 ay hadi gelir inşallah ya bari seninki gelse kendim gibi sevinicem valla 😅

Normal canım bende de aynı sıralama oldu, bir kaç gündür yine sarı akıntı geliyor. Doktor taburcu olurken akıntı ve kanama hakkında bilgi vermişti o nedenle normal diye biliyorum 👍ekstra koku ağrı yoksa 40 a şafak saymaya devam😉

Ben kullanmadim ne oglumda ne de bunda
Emzirir emzirmez hemen gaz cikarmaya calisiyorum daha bagirsaklarina inmeden gaz
Olmadı masaj yapiyorum karnina topuklarina biraz zor cikariyor ama gaz damlasina alissin istemedim acikcasi
Benim ilk bebegim, gaz çıkarmak için kaldırınca tecrubesizlikten heralde uyaniveriyor ve emzirme süreci başa dönüyor
Bizde 1haftalik kontrole gittiğimizde aynılarını verdi kullanıyoruz
Teşekkür ederim canım ben de başlayayım o zaman, acaba biraz daha mı gec başlamak lazım diye düşünmüştüm
Bize de aynılarını verdi doktor ikinci hafta kullanmaya başladık
Gaz sancısı 10.gunden sonra başlar dediler ben de o yüzden erken mi diye tereddüt ettim, başlayalım biz de
Bize de 5. Gün kontrolünde aynı gaz damlasini verdi hemen ilk geceden kullandık çok faydasını gördük devam edicez. D vitamini de tavsiye etti ocean aldık ama daha baslamadik biraz emzirmeyi normale dondurunce düşünürüm onu dedim
Teşekkür ederim, ben d vitaminine bugun başladım gaz damkasina da başlayalım

Kızlar
D VITAMINI
kizlar 15 gunlukken d vitamini aslamak gerekiyor ya minişlere veriyor musunuz siz
Ben oglumdayken (9 sene once) doktoru verme dişlerde erime yapar ileride demisti vermedik su an gercekten disleri cok iyi oglumun
Bunda da suphe de kaldim versem mi vermesem mi
Valla bana 1 haftalikken baslatti doktor 3damla gunde veriorum

X