2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bebeğin Kilo alımından anlayabilirsin sütün besleyiciligini yeterliliğini diğer türlü anlaman biraz zor canım. Eğer doktor demediyse mama verip boşuna sütünü azaltma derim ama çok ağlıyorsa da yapacak bişey yok tabi

5 gün kontrole gittiğimizde dogum kilosundan kaybı 200 gr bile değildi. Dr mama takviyesi dedi ama benim içime sinmedi. Ödem oluyor illa ki kayıp oluyor. 155 gr vermişti sadece. 5 günden 16.gune 500 gr almış. Dün gittiğim çocuk doktoru da mama vermesen de olur dedi. Sütüm azalır diye vermek istemiyorum ben de. Eşim, annem sürekli mama ver diyip duruyorlar. Gerçi eşime kalsa, yara olan göğsümden süt verdirmeyecek. O kadar uzak bu konuya Şimdi maşallah o kadar sakin bir şekilde uyuyor ki, yazık bütün gün perişan oldu yavrum.

Çok emdiyse de hazmedemeyip ağlamış olabilir yeterli çiş sayısındaysa hiç mamaya bulaşma derim sonra ona alışıyorlar. Birde solgar ın bi vitaminini kullanıyorum ben kaliteli çok süt yapıyor cnm sabah tam adını yazayım

Maşallah güzel kilo almış neyse yara olan memiş dinlenir biraz. Benim eşim de tam tersi yaralıyken elinden gelse ağzından cikarttirmayacakti

Bisey sormak istiyorum ilk bebeğinde sütünün tazyikli olduğunu nasil anladın? Ben elimle sıkınca normal damlıyor hemen, biyerden emerken diger yerden akıyor. Makinayla sagarken fışkırıyor öyle tazyikli olduğunu düşündüm ama emin de değilim

Ben kızımda kullanmıştım ama sütüm gelmemişti onu deneyeyim bide kuzum bugün sağdım 30 cc çıktı inşallah böyle böyle çoğalır bide birşey sorucam iki saatte bir mi sağmam gerek
Evet ben iki üç saatte bir sagmistim

Hani bunu duydum ben daha önce ne kadar doğru bilmem sütüm yaramıyor karnı doymuyor diyolar… o yüzden mama veriyolar. Amaaan bende hep sadece anne sütü falan diyordum ama doymazsa bende veririm mama . Hepsi bir şekilde büyüyor. Bebeğin karnı doyar bi şekilde önemli olan huyunu suyunu doğru yetiştirmek.

Ben galiba lohusa depresyonuna giriyorum ağrılarım var diye bebeğin tüm bakımını annemle eşim yapiyodu ben sadece emziriyodum, iki gündür onu da yapmıyorum sağıyorum annem iciriyo.. bebekle hicbir bağım kalmamış gıbi, annesi ben değilmişim gibi hissediyorum. Ben emzirmeye cok hevesliydim rüyalarımda görürdüm. Bisuru sütüm var ama bebek memeyi tutup bırakıyor ağlıyor kafayı yicem. Çok mu tazyikli acaba dedik önden epeyce sağıp öyle denedim yine tutmadi.. cok mutsuzum.. doğum yaptım heryerim iğrenç ama anne olamamışım gibi

Ah kuzum bunlar hep lohusalıktan seni rahatlatmak için söylemiyorum ama geçicek bende bi hafta sonra aynı şeyleri hissedicem belki kendini şartlandırma tabi ki memeni tutacak bi duş al bi yarım saat yürüyüş yap kendine gel sonra tekrar dene

Orası öyle tabi ama sütün varken mama verince de sütüm azalacak, bebek iyice mamaya alışacak diye korkuyor insan. Süt olmasa elbette mama ile büyüsün, ona lafım yok da benim hatam yüzünden süt azalırsa korkusu oluyor işte. Her doktor farklı bir şey diyor. Biri ver diyor, biri vermesen de olur...

Çişi yeterli sanırım. Saymadım ama sık yapıyor, 5-6 kez yapıyordur.

Canım ağrıların ne kadar fazla bilemiyorum ama alt değiştirmeyi, gaz çıkarmayı yapamasan bile sagdigin sütünü kendin ver en azından. Bunu yaparken de canın yanmaz diye tahmin ediyorum. Büyüklere bırakırsan her şeyi yaparlar. Bu psikolojiye sokma kendini. Güçlü olmaya çalış. Kendini inandır buna, bırakma kendini. Bebeğin zamanla memeyle olan savaşını bırakacak, ilk sütünü sagıp yine memeye tutturmaya çalış bence. Zamanla olacak, biranda olmuyor. Daha 6 günlük bebeğin. Sen anneliği öğreniyorsun o da alışmaya çalışıyor.

Ağrılarım iyice azaldı tabi artık 1. Haftayi doldurduk. Dediklerin doğru evet ben de biliyorum ama durumumuza dışardan bakınca çok acıyorum kendime. Halbuki cok daha zor durumda olanlar var.. şimdi bi de hazıra alıştı kaşıkla veriyoruz diye.. kısır döngüye giriyoruz. Ankara'da bildiğin iyi bi emzirme danışmanı var mi? Benim takip ettiklerim hep İstanbul'da falan, online danışmak pek istemiyorum eve falan gelip bizzat ilgileniyolar ya

Tebrik ederimAllah analı babalı büyütsün inşallah

Şuan çok yeni doğum yaptığın için elle sıktığında süt fışkırmayabilir, ben elimle sıktığımda az gelen süt beni mastit yaptı mesela, bebek emerken yutkunma sesini dinleyebilirsin hızlıca mı yutkunuyor makinayla sağarken de fışkırıyorsa tazyiklidir şuan kontrolsüz süt üretimi oluyor 2. Aydan sonra hepsi düzene giriyor

Evet makinada tazyikli.. peki o tazyik bitene kadar sağmalı mıyım

Kollarını sarıp bacaklarını serbest bırakacaksın. Hem ısınıyor çocuk, hem elleriyle kendisini uyandirmiyor. Ben çok rahat ediyorum
Memeden alıp, bir yere koyduğum an uyanıyor iki gündür buna var mı bir çözüm
Güzel geçmiş kontrol hastanede emdiyse, sorun yok bence. Emzirdiğin ortamı biraz değiştirmeye çalış bir de, ışık düzeyini veya emzirdiğin odayı vs.
Ağrı eşiği herkeste farklı. Umarım geçer kısa zamanda ağrıların.

Bizimkinde gün aşırı yapıyor kakayı ya çok erken değilmi azalma için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…