2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Merhaba anneleri geceleri gaz sancisiyla nasıl başa çıkıyorsunuz ağlamaya başladığında bacaklarını kasarak çok ağlıyor bağırsak hareketlerinin sesi geliyor o an çok çaresiz oluyorum
Ben kimyon ve rezene içiyorum ama dün ilk defa çok şiddetli sancısı oldu. Haftasonu yürüyüşe çıkmıştık üşüttük mü bilmiyorum tüm gün uyumadı ya da max 1 saat uyudu. Sonra sürekli meme istedi haliyle fazla geldi hepsini kustu. Doktor gaz ilacı vermişti onu verdim baya gaz çıkardı. Aslında gaz sancısıyla biz de başa çıkamıyoruz gibi duruyor malesef

biogaia kullanıyoruz probiyotik gündüzleri uyuyor yavrum hiç sıkıntısı yok ama gece olunca başlıyor masaj falanda yapıyorum gazı da çıkıyor hem alttan hem üstten ama o sancı geldiğinde geçene kadar çok ağlıyor sonra yine uyuyor kuzucum ama o an sırtımdan terler süzülüyor.

Doktorum bana beyaz gürültüyü pek önermiyoruz dedi paylaşmak istedim

Biogaiaya biz de yeni başladık. Kendi kendine geçebiliyorsa buna da şükür 3 hafta olduktan sonra sancıları artacak diye biliyordum ben de.

Bize sormadılar banyoyu sadece uykuda olması gerekiyor dediler uyuttuk öyle baktılar

Bize de gaz sancısı için symbiosysy diye bir şey verdiler. Ben çok memnunum. Sabahtan veriyorum. Öğlen gaz çıkarmaya başlıyor akşamları rahat geçiyor. Ama bu bitince kızımda kullandığım nurse harveys alacağım. Tamamen bitkisel ve çok işe yramıştı

Banyo yaptırınca kulağına su kaçabiliyormuş sonra testten geçememe durumu olabiliyormuş muhtemelen bu yüzden

Ben de ilaca alıştırırım diye korkuyorum sonra bagirsak tembellesiyor diyorlar

Annelik ne büyük çaresizlikmiş hayatım boyunca hiç böyle hissetmemiştim.. Kızlar bebeğimin 20 gündür poposunda mantar var 3 farklı doktora gittik sayısız krem kullandık ama yok geçmiyor ya geçer gibi oluyor 1 saat sonra bezi bi açıyorum yine aynı kafayı yemek üzereyim yaşayan var mı ben ne yapayım şaştım kaldım artık

Merhaba anneleri geceleri gaz sancisiyla nasıl başa çıkıyorsunuz ağlamaya başladığında bacaklarını kasarak çok ağlıyor bağırsak hareketlerinin sesi geliyor o an çok çaresiz oluyorum
Biogaia ve Nurse Harveys damla verdi doktor bunları kullandığımız halde geceleri gazdan uyuyamıyor kucağımızda uyuyor yatağına koyuyoruz ağlıyor babası gazını çıkartıyor ama bir süre sonra yine gaz sancısı geliyor sanki yavrumun içinde gaz üretim fabrikası var hiç bitmiyor o gaz bir çırpınışı var ki gaz sancısı olunca insan üzülüyor bir de iki günde bir kaka yapıyor hergün yapmıyor zor gerçekten bebek büyütmek

Kuzum gaz önleyici biberonlar var çok da işe yarıyorlar diye biliyorum. Bebeğin Hava yutmasını engelleyecek şekilde iç tasarımları yapılmış. Dene istersen belki işine yarar

Eklentiler

• image.jpg
    124,9 KB · Görüntüleme: 28
Bizim de aynı.. asla çıkaramıyor. Metsil diye bi damla aldık arada 2-3 damla veriyoruz ağzına. Saf zeytinyağı veriyoruz bazen işe yarıyor bazen yaramıyor..

gelmiş geçmiş olsun,acil şifalar dilerim.
biz hastaneden çıkmadan doktor su ver sarılık olmasın demişti. çiş takibi yapın dedi. biz o şekilde ilerliyoruz. günde 2-3 çay kaşığı dahi olsa kaynamış ılımış su veriyoruz. çok şükür çişini yapabiliyor. gözleri hafiften sarardı ama takipteyiz. allah yardımcın olsun. sağlıkla büyüt.

Bakalım hangi hesaba göre olucak 1 hafta var Allahtan umut kesilmez
Bak kimse kalmadı burda millet patır patır doğurdu eskiden gece kalkıp bakardım yetişemezdim sohbete gece hiç iyi uyuyamadım öyle bir pozisyona geçiş yapıyor ki bizim bebek gitliyor kesmen hiçbir türlü yataktan kalkamıyorum

Şuan bebeğin sarılık oranı 9 muş kızlar kötü mü
doğumdan sonraki 3-4-5 günler yükselişe geçermiş. takip et sık emzir saati bekleme memeyi güzel tutturursan yara olmadan sık emzirmeye çalış çok beslenince hızlı yakıyorlar. sakın uyanmıyor deme uğraş ilk bir hafta çok önemli. Allah kolaylık versin.
geçmiş olsun. biz de yaşamıştık. ıslak mendili tamamen hayatımızdan çıkardık. mutlaka alt temizleme pamuğu ve kaynamış ılımış su ile poposunu sildik. çik-kaka farketmez ikisinde de böyle yaptık. bir de desitin marka krem kullandık o bize iyi gelmişt. ama bepanthol-hametan da iyi diyorlar.
bir de doktor bana salçalı kızartmalı soğan sarımsaklı gıdalardan uzak dur sütten bebeğe geçer hem gaz hem de dışkıyı etkiler demişti. (baklagili saymıyorum bile) beslenmeni de gözden geçir istersen belki bir faydası dokunur. Acil şifalar dilerim.

Evet ya herkes bebisiyle ilgileniyor bir biz kaldık bende son günlerde hiç uyuyamıyorum aşırı ağrılı kasılmalarım oluyor bazende kaburgama mideme basıyor resmen

Az önce eşime dedim ki bizim Eylül anneleri full neşeyle heyecanla dogumu bekliyodu, şimdi doğum yapan herhangi bi sorunla rahatsızlıkla geri dönüyor akıl danisiyo benim gibi.. Rabbim çaresiz dert vermesin tabi ama ne zormuş annelik.. kolik olmasi, meme reddi, sarılık riski vs vs napcaz bilmiyorum..
Bircogunuz bizim sıkıntıya gaz varken de emmez demis tek tek alıntı yapamadim cok teşekkür ederim ama gazı varken de yokken de aynı.. geceden beri sütü sağıp kaşıkla vermeye başladım güzel güzel iciyo ama memeyi tutup bir iki emip hemen bırakıyo ağlıyo.. bugun de tüm süt ürünlerini yemeyi kestim, birkaç güne kadar düzelme olursa direkt anne sütü alerjisi demek.. ablamin oglan da böyle olmustu 3 aylıkken ve sıkı bi diyetle emzirmeye devam etti ablam. Bakalım bizde neler olcak..
Burda olmanız bana güç veriyor iyi ki varsınız

Hadi hayırlısı inşallh kimi kendi geliyor kimi müdahale gerektiriyor sağlıcakla kavuşun da bi şekilde doğacak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…